subon
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 9 kwie 2015, 11:18
Lokalizacja: Toruń

NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Jako iż zacząłem w ostatnim czasie częściej grać, coraz bardziej skłaniam się nad zmianą obecnej rakiety. Dlatego też, zakładam tutaj swój temat, po cichu licząc na jakąkolwiek poradę od szanownych forumowiczów ;)

1. Gram mniej więcej od 12 -13 (?) lat, tyle, że to większości sezony letnie. Oczywiście kilkanaście razy i na hali się pojawiałem. Kiedyś pobierałem lekcję od dwóch trenerów, tyle że to było na samym początku, więc dość dawno. Niestety, NTRP to mniej więcej 3.0-3.5 max.

2. Moja gra to głownie operowanie forhendem, najczęściej odwrócony cross forhendowy, z racji dość słabego i mało skutecznego bekhendu (oburęczny). Zdarza się też slice bekhendowy, oczywiście jednoręczny. Lubię wybierać uderzania kątowe, czasami zmieniać tempo gry i grać "slajsem". Staram się uderzać płasko, bez nadmiernego podnoszenia piłki kiedy nie jest to konieczne.

3.Głównie trzymam się linii końcowej, to z niej atakuje. Do siatki staram wybierać się sporadycznie, raczej wtedy kiedy trzeba. Dlatego gra wolejowa nie jest silną stroną, aczkolwiek czasami potrafię zagrać w miarę poprawnie przy siatce.

4. Interesują mnie raczej rakiety lekkie, ewentualnie o średniej wadze. Balans przesunięty na główkę lub neutralny.

5. Wcześniej grałem starym modelem Slazengera ( zdecydowanie za mała powierzchnia główki), obecnie to Pro's Pro Scorpion Titanium V, czyli sprzęt grubo ponad 10-letni. W ostatnim czasie wymieniłem naciąg na nowy, i jest znacznie lepiej. Gra się z dużo większą "lekkością" Uderzenia nie wymagają użycia dużej siły, co mnie jak najbardziej odpowiada. Jest lekka, gra się w miarę przyjemnie. Tyle, że przez ten czas technologia zapewne poszła do przodu, dlatego chciałbym się zmierzyć z nową, "współczesną" rakietą ;)

6. Oczekuję dużej kontroli uderzeń od rakiety, jak już pisałem wcześniej preferuję raczej lekki sprzęt, byle nie za lekki.

7. I tutaj mam pewien problem, z jednej strony chciałbym podwyższyć swój poziom, jednak osiągnięcie optymalnych wyników przy obecnej grze bardziej do mnie przemawia.

8. Szukam czegoś w przedziale ok. 250-420 zł (ewentualnie mogłoby być używane)

Skłaniałbym się do wyboru rakiety od Head'a. Parę razy zdarzyło się poodbijać paroma starszymi modelami od znajomych. Oczywiście, to nie musi być tylko ten producent. Jestem otwarty na wszystko.

Z góry dziękuje za wszelkie porady i wskazówki co do wyboru nowej rakiety.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Balans przesunięty na główkę lub neutralny
Czyli masa rakiet do wyboru, inaczej mówiąc każda. :)
Ogarnij sobie takie kwestie jak wielkość ramy a potem to już szczegóły jak naciąg i jego siła, dorzucasz korygujący tłumik i voila. Rakieta to tylko sprzęt, reszta to przyzwyczajenie do niego i trening. Marka nie będzie tu miała znaczenia bo albo rakieta ci podejdzie albo nie.
Do 200-300zł pewnie spokojnie ramę dostaniesz. Wejdź w porównywarkę i wpisz parametry, które jak ci się wydaje Cię interesują.
Czasy gdy musiałeś ramę sprowadzać za pensję minęły moim zdaniem.
Oczekuję dużej kontroli uderzeń od rakiety
Rakieta za Ciebie tego nie załatwi, bo albo grasz poprawnie albo potrzebujesz treningów. Nie ma zwalania na sprzęt. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Wzrost, waga, wiek? Dobrze jak byś mógł coś przetestować i napisać tutaj jak Ci się tym grało i czego oczekujesz więcej/mniej/innego względem tego czym miałeś możliwość grać.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
subon
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 9 kwie 2015, 11:18
Lokalizacja: Toruń

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Właśnie nie do końca jestem zorientowany co do ramy. Widziałem, że w przypadku wielu modeli rakieta jest sprzedawana bez naciągu.

180cm, 76 kg, 28 lat. Oczywiście, chciałbym coś przetestować. Problem tylko z dojściem do sprzętu, bo może być ciężko. Skłaniałbym się do zamówienia czegoś z internetu, z wyprzedaży, ew. używki w dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Znalazłem gdzieś parametry tej rakiety Pro's Pro którą grasz. Waga 252 g to bardzo mało. Spokojnie byś mógł grać czymś w granicach 290-305 g. Ale to tym bardziej musiał byś coś najpierw przetestować i podać wrażenia bo tak to wróżyć z fusów czy będzie Ci coś takiego pasować. Nie bardzo też coś można polecić innego (a wagowo będzie spora różnica) skoro grasz czymś tak lekkim.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
subon
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 9 kwie 2015, 11:18
Lokalizacja: Toruń

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Moją poprzednią rakietą był Slazenger (któryś z modeli Classic, ale głowy nie dam), który ważył bodajże 305g i nie narzekałem, na pewno nie był zbyt ciężki.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Jeśli nie była to zbyt ciężka dla Ciebie rakieta i piszesz o chęci sprawdzenia Heada, to spokojnie możesz sięgnąć po Head Graphene Speed MP lub Head Graphene Radical MP. To już starsze modele, do ogarnięcia w Twoim budżecie. Do tego dość łatwe w obsłudze, generujące wystarczającą dynamikę przy zadowalającej kontroli. Oczywiście bez porządnego testowania się nie obędzie.
8:7 40:15
subon
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 9 kwie 2015, 11:18
Lokalizacja: Toruń

Re: NTRP 3.5 - jaką rakietę wybrać?

Właśnie zastanawiałem się nad Speedem MP, lub trochę lżejszym Graphene Speed Elite. Najwyżej, jeśli nie będzie mi odpowiadać mogę sprzedać i kupić następną.

Edit: Wziąłem Graphene Speed MP, zobaczymy co z tego związku będzie ;) Dziękuję wszystkim za rady.

Wróć do „Rakiety”