Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

Witam po latach. Czas na zmianę rakiety. Obecnie (nie)gram Dunlopem 4d 300 tour. Próbuję wrócić do gry z czymś łatwiejszym. Microgeli Prestige MP już nawet nie próbuję brać na kort. Co mi nie podchodzi w dunlopach to trochę mały sweetspot, brak odpowiedniej stabilności podczas obrony zza końcowej linii. Czucie też nie to, najbardziej odpowiada mi headowskie.

1. Gram od 5 roku życia z przerwami, pod okiem trenera. Jestem dobry technicznie, nie miałem do czynienia z zawodostwem. Od kilku lat gram sporadycznie. NTRP 3, kiedyś mogłem być nawet 4-ką. O ile ogranie wróci to ciężko z kondycją.
2. Backhand jednoręczny, nie kręcę dużo, chociaż dążę do lepszej rotacji awansującej.
3. Allcourter, neutralny.
4. Teraz celuję w 295g. Balans na rączkę, przeplot 18x20, sztywność 62-65, rama cienka.
5. O tym trochę u góry. Moją najlepszą rakietą był Head liquidmetal radical mp. Coś podobnego z większym dostępem do rotacji to mogłoby być to.
6. Coś na wzór lm radicala, dobra kontrola, czucie, stabilna z linii końcowej, dobra do gry przy siatce, mile widziany dostęp do rotacji.
7. O rozwoju już ciężko mówić.
8. Narazie kupię jedną sztukę i jak podpasuje to drugą.

Najbardziej interesują mnie modele z tytułu. Ale o Pure Control to nie znalazłem za dużo informacji, co dopiero by porównać. Grał ktoś może tym i tym? Pozdrawiam.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

Matko jak ten dział umiera... a co do Twojego pytania - parametry wśród których chcesz się obracać już znasz, pora na testy, coś więcej ciężko będzie doradzić. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
piciug
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2012, 14:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

Co do Pure Control to ma on wyważenie minimalne na główkę. Mnie to nie pasowało i wsadziłem 5 g w rączkę i teraz jest ok. Może nawet dołożę jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

piciug pisze:Co do Pure Control to ma on wyważenie minimalne na główkę.
Na rączkę. Docelowy środek ciężkości dla tego modelu to 325mm. Nie oznacza to, że Twój egzemplarz nie ma takiego wyważenia o jakim napisałeś ale powód tego nie jest istotny dla tego tematu więc to pomińmy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

A ktoś wie jak to jest ze sztywnością Pure Control? Amerykański TW podaje 62, zaś europejski 67.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

I3 pisze:A ktoś wie jak to jest ze sztywnością Pure Control? Amerykański TW podaje 62, zaś europejski 67.
TWE bardzo często podaje dane za producentem i nie aktualizuje danych kiedy TW pomierzy już rzeczywiste wartości dla rakiet z naciągiem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Babolat Pure Control vs Head Youtek IG Radical MP

Ponieważ ostatnio gram mniej i mój "fiołek" V1 Pro zaczyna mi momentami ciążyć to pomimo tego, że jest świetną rakietą testowałem ostatnio parę rakiet o podobnych parametrach jak te opisane przez Ciebie.
Zwróć uwagę na Völkl Super G 10 (295g) oraz co prawda z grubszą ramą ale szybko można się przyzwyczaić a fajnie się nią operuje Pacific BX2 X Force.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Rakiety”