2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Porada przy wyborze rakiety dla średniozaawansowanej kobiety

Witam.
Moja dziewczyna rozpoczyna 5 sezon gry trenując i grając zarówno w okresie letnim jak i zimowym.
Aktualnie gra Wilsonem Blade BLX wersja lite - 272 gramy. Ostatnio wzięła do reki mojego Yonex DR 100 (wersja 300 gramowa, naciąg Pro's Pro Cyber Power na 23 kg na wykończeniu) i trochę mnie zaskoczyła, bo całkiem dobrze sobie radziła. Na ostatnim pikniku tenisowym rozegrała 6 super tie breków z różnymi przeciwnikami. Jej spostrzeżenia to duża moc, chwaliła sobie, że tak stosunkowo mało energii musiała włożyć w każde uderzenie w porównaniu do Wilsona oraz stabilność. I co ciekawe nie narzekała na wagę rakiety także na drugi dzień.
W zasadzie główna wada tego modelu Yonexa to cena. :)

Gdyby się jednak zdecydowała to zastanawiam się czy raczej nie polecić jej tego modelu w wersji 285 gram?
A może warto sprawdzić innych producentów?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Porada przy wyborze rakiety dla średniozaawansowanej kobiety

Zakładam, że na zdjęciu jako avatar to Ty. Zakładam, że Twoja dziewczyna nie ma zatem 13 lat. ;)
Jeżeli gra kilka sezonów, amatorsko, i gra regularnie, to nie ma sensu kisić się z ramą tak lekką jak 270g.
Kobiety spokojnie mogą grać, bez uszczerbku czy dyskomfortu, ramami o wadze 290g-295g, byle najwyżej z minimalnym balansem na główkę, a lepiej wtedy z balansem E lub niewielki HL.
Nie trzeba mieć dynamicznego wymachu i pełnego zamachu, wystarczy, że się gra pewnie, wtedy tak lekka rama jak 270g wręcz przeszkadza. Walisz w piłkę i nie leci, a jak ktoś tobie przywali to też cierpi kontrola i stabilność bo rama nie pomaga a wręcz przeszkadza.
Panie powinny grać lekkimi ramami na początku, inna struktura mięśni i większa podatność na odczuwanie zmęczenia czy bólu w przedramionach czy nadgarstkach jak wcześniej aktywność ruchowa prawie zerowa.
Ale jak już złapią bakcyla i grają to nie ma problemu by przejść na cięższe ramy. Spokojnie mogą i do 320g łapać, ale bezpieczniej jest te 290g-295g.
Rama lekka sama w sobie może generować uraz - bo z niej nie idzie i naturalnym jest, że czując to chce przyspieszać, zrywa uderzenie i kicha ... Nie dość, że piła nadal nie odchodzi to jeszcze nieczyste trafienia i niedomknięte dźwignie, stąd przeciążenia i drobne urazy.

Na początku będzie super, potem będzie dołek bo się trzeba przestawić i przyzwyczajać do tego, że rama waży i ciąży im dłużej się gra, ale na końcu wszystko się poukłada i ocena powinna być zdecydowanie na plus.
A jeżeli Ty przypomnisz ;), że byłeś pomysłodawcą to będziesz mógł domagać się nagrody. :P
Ostatnio zmieniony 6 maja 2016, 15:11 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Porada przy wyborze rakiety dla średniozaawansowanej kobiety

2_D pisze:Witam.
Moja dziewczyna rozpoczyna 5 sezon gry trenując i grając zarówno w okresie letnim jak i zimowym.
Aktualnie gra Wilsonem Blade BLX wersja lite - 272 gramy. Ostatnio wzięła do reki mojego Yonex DR 100 (wersja 300 gramowa, naciąg Pro's Pro Cyber Power na 23 kg na wykończeniu) i trochę mnie zaskoczyła, bo całkiem dobrze sobie radziła.
[...]
Gdyby się jednak zdecydowała to zastanawiam się czy raczej nie polecić jej tego modelu w wersji 285 gram?
A może warto sprawdzić innych producentów?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.
Gdyby się cofnąć do lat 2005-2010 to ta rama jest w zasadzie klasycznym tweenerem.
Ergo w grę wchodzą ramy z rodziny Pure Drive (Lite jeśli boisz się o wagę, odpowiadać to będzie z grubsza DR100-tce 285g), Extreme'y w ten sam deseń, Wilson Juice i teraz Ultra. Tych ram jest od groma, jeśli Ci to będzie bardzo potrzebnę w wolnej chwili siądę i wymienię modele zgodnie dla każdej marki.

Możesz też po prostu kupić poprzedni model, różnice łapią się w zakresie odchyłów produkcyjnych - porównanie.

300g to nie jest kosmos, a ten większy moment bezwładności daje trochę więcej dynamiki i stabilności.
Zaletą tych modeli Yonexa jest to że mimo wyższej sztywności są lepiej odbierane pod kątem komfortu niż modele konkurencji jak Extreme, Ultra, o Pure Drive'ach nie mówiąc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Porada przy wyborze rakiety dla średniozaawansowanej kobiety

Panowie wielkie podziękowania dla Was :::gd::: !!! Czytam i widzę, że świetnie się orientujecie w temacie, więc w razie dalszych pytań pozwolę sobie napisać do Was na priv.
Dziękuję. :::gd:::

Wróć do „Rakiety”