ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

Hej ziomki,
od kilku dni przeglądam różne rakiety i czytam recenzje. Jak pisałem jakiś miesiąc temu chcę potestować inne rakiety niż te które mam w bagu. Ale ten temat zakładam bardziej dla teorii i Waszych poleceń dla ogółu amatorów. To znaczy takich, którzy grają często, wiedzą co i jak i potrafią grać ale nie zostali zawodowcami z powodów finansowo rodzinnych. Tak to nazwijmy. Czyli umiemy grać ale popełniamy typowe błędy amatorów typu uderzenia z łokcia, spóźnione zamachy itp.

A skąd to mi przyszło do głowy. Ano z Waszych recenzji różnych rakiet. W wielu z nich powtarzają się właśnie ww. bolączki amatorów. Recenzje te posiadają odniesienia np. Babolat Aero Pro Drive wybacza braki w szybkości i zamachu itp. Recenzje są już jednak leciwe więc może ktoś będzie chciał się wypowiedzieć na świeżo.

Które wg Was ramy są optymalne dla amatora allroundera, amatora, który potrafi grać ale ma właśnie te typowe wady. Które rakiety wziąć pod uwagę, konkretnie z modelu ale również teoretycznie z danych technicznych. Tzn. jaką główkę i dlaczego, jaką wagę i dlaczego, jaki balans itd. Które ramki pomogą zniwelować błędy typowe dla amatora.

Taki mini poradnik dla ludzi, którzy grają i grają i chcą coś zmienić w swojej grze.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

Dunlopy ze starej wersji Aerogel i nowe Biomimetic - dla średniozaawansowanego amatora świetne. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

Jak możesz rozwiń wypowiedź.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

Rakieta nie poprawi techniki gry, źle myślisz. Co najwyżej nie będzie przeszkadzać w grze, czy co gorsze, nie będzie tej gry degradować. O ile grasz na przynajmniej średnim poziomie amatorskiej gry i nie weźmiesz sobie ekstremalnie wyczynowej ramy czy z drugiego bieguna - jakiejś prezesszufli, to wszystko dalej zależy od indywidualnych preferencji.
Czyli po pierwsze, każdy producent ma swoją dość indywidualną, czasem względnie indywidualną, charakterystykę ram. Dlatego najpierw bym zainteresował się innymi ramami producenta, którego ramą akurat gram, o ile mi pasuje. To najlogiczniejsza ścieżka.
A poza tym należy ustalić swój styl. Bańka 645-660 jest dość uniwersalna. Profil w przedziale 23-25mm też. Jak ktoś się trzyma linii końcowej to balans bardziej równy lub lekko na łeb. Jak się umie więcej i lubi chodzić do siatki to nadal równy lub lekko na rączkę.
Waga około 300g-310g brutto. Dla defensora zza końcowej bardziej profil rozszerzający się, dla kogoś z bardziej agresywną grą odwrotnie, o ile oczywiście rama (profil) nie jest typu prostego.
A czemu tak jest to już nie raz na forum opisywano, wystarczy poszukać ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

W moim przekonaniu rakieta ma istotny wpływ na grę. Tak, zagrać można każdą, jak nie było czym to grałem nawet aluminium ale mimo to potrafię odczuć różnicę nawet w grubości naciągu więc tym bardziej w parametrach rakiety. Wątek założyłem jednak bardziej dla innych aniżeli dla siebie więc to raczej ogólnie chciałem abyśmy napisali.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

ZiZi pisze:mimo to potrafię odczuć różnicę nawet w grubości naciągu
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej umiejętności u amatorów, myślę, że ślepy test dałby tu jednoznaczne wyniki. :)
8:7 40:15
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Rakieta dla lepszego amatora, na co zwrócić uwagę

Ta przesadziłem ;) ociupinkę, ;) ale już siłę naciągu rozpoznajemy, więc parametry packi również.

Wróć do „Rakiety”