Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Cześć, dziś pękła mi rakieta (http://zapodaj.net/c534dcaf930ee.jpg.html) i szukam czegoś nowego...
Nie wiem jak po wypadnięciu z ręki mogło powstać takie pęknięcie, ale mniejsza o to. :wink:
Rakietą grało mi się dobrze, kilka tyg. temu wymieniałam naciąg, rozmiar główki mi odpowiada, co do balansu, strun i sztywności nie wypowiem się bo się na tym nie znam.
Mój poziom oceniam na 2,5-3. Lubię grać fh z głębi i jednoręczny bh. Gra przy siatce niezbyt mi wychodzi. Od tego roku zaczęłam grę w lidze kobiet na lokalnych kortach. W sobotę kolejny mecz, a ja zostałam bez rakiety. :( Nie wiem, czy jest sens kupować taką samą, bo jak widać z jej trwałością nie jest najlepiej.

E: http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... 22795.html - taką mogę mieć za 350, warto?
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

500-tki Dunlopa to fajne ramy, uniwersalne, wystarczy na długo. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Uff, to sprzedawca zachwalając chyba nie oszukiwał. :D Cieszy mnie to. :) Mam nadzieję, że za 2 lata nie pęknie jak Head. :D Muszę bardziej na nią uważać. :wink:
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

madziaa87 pisze:Uff to sprzedawca zachwalając chyba nie oszukiwał :D Cieszy mnie to :) Mam nadzieję, że za 2 lata nie pęknie jak Head :D
Jak nie będziesz rzucać to nie pęknie. :D
Znajomy gra nią od jakiegoś czasu, bardzo sobie chwali, miał w międzyczasie sporo ram, ale ciągle wraca do 5-setki. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Ja nie rzucam rakietami. :D Poprzednia musiała być już ostro nadwyrężona, że pękła cała rama dookoła. ;-P Ale może to był znak, że powinnam grać czymś lepszym i zacznę w końcu wygrywać. rotfl
Mam nadzieję, że nie będzie dla mnie za ciężka... w sumie tylko 7g cięższa od poprzedniej, ale przy rakiecie pewnie każdy gram się liczy. :)
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Przede wszystkim musisz być świadoma, że nie ma grafitowej rakiety, która przeżyje niefortunne zderzenie z kortem.
Rzut rakietą powierzchnią główki skierowaną do płaszczyzny kortu nic jej nie zrobi poza uszkodzeniem powłoki lakierniczej.
Ale opieranie się na niej, stuknięcie o nawierzchnię jak siekierą czy młotkiem i po rakiecie.

Jeśli chodzi o same modele na zmianę to możesz rozważyć jeszcze Dunlopa Biomimetic 600.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Poprzednią rakietą zdarzyło mi się mocno stuknąć i to kilkukrotnie, ale we własny piszczel. rotfl Choć nie sądzę żeby od tego się uszkodziła... wszak piszczel nie został złamany tylko upiększony wielkim siniakiem. :wink:
Moją pierwszą rakietą był wielki Dunlop Tempo Comp Ti 108 i wytrzymał z 4 lata bez uszczerbku, a na pewno też upadł nie raz. :) Head był robiony z jakiegoś Metallixu, a jak widać to nie najlepszy materiał. Dziś przyjeżdża kurier, nie mogę się już doczekać tej rakiety :D Szkoda, że pogoda nie do gry. :?
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

madziaa87 pisze:Head był robiony z jakiegoś Metallixu, a jak widać to nie najlepszy materiał.
Rakiet nie przechodzą testów zderzeniowych. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

A powinny. :D Nowa rakietka już jest! :D Mimo tej samej wielkości głowy jest bardziej jajowata od poprzedniej, ale mam nadzieję, że nie sprawi mi to większych problemów z przyzwyczajeniem się do niej. :D
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Podepnę się nieco pod temat :) ? Czy Babolat ESense Lite jest godny polecenia dla początkujących Szanownych Pań :) ? Czy ma ktoś jakieś wyrobione zdanie na ten temat ?
Yonex :)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

madziaa87 pisze:A powinny. :D Nowa rakietka już jest! :D Mimo tej samej wielkości głowy jest bardziej jajowata od poprzedniej, ale mam nadzieję, że nie sprawi mi to większych problemów z przyzwyczajeniem się do niej. :D
I na jaką padło?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Kerm pisze:
madziaa87 pisze:A powinny. :D Nowa rakietka już jest! :D Mimo tej samej wielkości głowy jest bardziej jajowata od poprzedniej, ale mam nadzieję, że nie sprawi mi to większych problemów z przyzwyczajeniem się do niej. :D
I na jaką padło?
Dunlop Biomimetic M500 Classic. :) Niedawno wróciłam z pierwszej gry. Rakieta fajnie leży w dłoniach i fajnie się odbija, ale niestety to nie sprawiło żebym ugrała z moim chłopakiem więcej niż 1 gem. :? I ogólnie grałam tragicznie. ;-P Ale cóż... tenis to też głowa, a ja mam słabą. ;-P
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Rzeczywiście geometria Twojej byłej rakiety i Dunlopa zupełnie inna ale i czucie inne i radość z gry na pewno dużo większa. Miałem bardzo podobną zmianę z budżetówki Head MX Cyber Tour na Dunlop Biomimetic 500 Tour. Różnica kolosalna. :) Powodzenia i dużo radości z gry Dunlopem.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Kerm pisze:Rzeczywiście geometria Twojej byłej rakiety i Dunlopa zupełnie inna ale i czucie inne i radość z gry na pewno dużo większa. Miałem bardzo podobną zmianę z budżetówki Head MX Cyber Tour na Dunlop Biomimetic 500 Tour. Różnica kolosalna. :) Powodzenia i dużo radości z gry Dunlopem.
Niby główki te same, ale jednak ten Dunlop jest węższy. :) To widzę, że u Ciebie zmiana była podobna jak i u mnie. :) Mam nadzieję, że z każdą kolejną gra będzie szło mi lepiej. :wink: Dzięki! :) :)
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Na pewno będzie! Jest to rama z którą nie powinno być problemów. Mam na myśli, że nie będziesz misiała walczyć ze sprzętem ale ze swoją techniką. A to już zależy tylko od Ciebie. :D

Sam się "rzuciłem" na trudną ramę. O ile z FH sobie radzę to BH kuleje. Myślę nad zmianą na coś trochę łatwiejszego i z większą mocą żeby mieć więcej przyjemności chciaż nie będę oszukiwał, że jak moną ramą sie wszystko zrobi jak trzeba to jest "miód malina".
Ale Ciebie ten problem raczej z tym szpadlem nie powinien dotyczyć. :)

Powodzenia! :] czekamy na kwieciste opisy z postępów na blogu. :)
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dla kobiety zamiast Head Mx Cyber Pro 2014?

Sebex pisze:Na pewno będzie! Jest to rama z którą nie powinno być problemów. Mam na myśli, że nie będziesz misiała walczyć ze sprzętem ale ze swoją techniką. A to już zależy tylko od Ciebie. :D

Sam się "rzuciłem" na trudną ramę. O ile z FH sobie radzę to BH kuleje. Myślę nad zmianą na coś trochę łatwiejszego i z większą mocą żeby mieć więcej przyjemności chciaż nie będę oszukiwał, że jak moną ramą sie wszystko zrobi jak trzeba to jest "miód malina".
Ale Ciebie ten problem raczej z tym szpadlem nie powinien dotyczyć. :)

Powodzenia! :] czekamy na kwieciste opisy z postępów na blogu. :)
Masz rację z rakietą nie będę walczyć, technika to coś nad czym zdecydowanie muszę pracować. :rolleyes: :wink:
Dzięki. :) Na blogu postaram się dziś odezwać bo już po meczu..... :::bd::
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"

Wróć do „Rakiety”