Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Po długiej nieobecności powracam i grzecznie chciałam prosić o pomoc w wyborze nowej rakiety. :)

Żywot moich wysłużonych Yonków (tytułowe RDS-y 002) dobiega powoli końca. Mimo, że od początku gra mi się nimi wyśmienicie jestem zmuszona je wymienić - są już mocno rozklepane, brakuje im dynamiki, w dodatku wydają już z siebie dziwne wibracje. Jednym słowem – starość, nie radość.
Poszukuję ramy możliwie podobnej do RDS 002. Zaliczam się do grona Yonkofili i najchętniej wybrałabym coś z ich stajni, ale rzecz jasna jestem także otwarta na inne propozycje.

Poniżej wypełniam standardowy formularz.

1. NTRP 3,5-4,0? Ciężko mi obiektywnie ocenić, dla tych co nie widzieli mojej gry wstawiam kilka krótkich fragmentów z treningowego odbijania. Stare, bo stare, ale obraz wart więcej niż tysiąc słów.
http://youtu.be/Nq9DZYUnWco
http://youtu.be/GQBntu6XpoQ
http://youtu.be/HIHnlC2AmU8
Nagrania są sprzed pół roku, teraz staram się grać dużo bardziej topspinowo (szczególnie BH).
2. BH oburęczny, ale slajs też nie jest mi obcy. FH lekko rotowany. Staram się grać w miarę urozmaicony tenis.
3. Zdecydowanie allrounder - agresywnie z końca kortu, częste wypady do siatki, trochę debli i mikstów. Gra na małe pole i woleje sprawiają mi wiele frajdy, więc zależy mi na dobrym czuciu.
4. 300g +/- 5g.
5. Ostatnimi laty przez mój thermobag przewinął się m. in. Head Youtek Radical MP (rama całkiem w porządku, jednak zamknięty przeplot trochę mi przeszkadzał no i brak yonkowego czucia), ostatnie 3 lata to nieustanna gra RDS 002. Niedawno w akcie desperacji wpadł mi do ręki Head Micogel Extreme MP. Ta krótka przygoda zakończyła się jednak tragicznie - ekstremalne rotacje są mi obce, a jak już rozbujałam ramę to ciężko było mi ją zatrzymać, w efekcie... skończyło się na rozbitym nosie :D Tak że za babolcopodobne zabawki dziękuję, to nie mój styl, nie moja bajka.
6. Rakieta o uśrednionych parametrach.
7. Rakieta ma być dopasowana do moich aktualnych możliwości.
8. Budżet teoretycznie nieograniczony, ale wiadomo – im mniej, tym lepiej.

Obecnie nie śledzę nowinek, które wchodzą na rynek i jestem trochę zielona w tym temacie. Przejrzałam co prawda oferty paru sklepów i mam kilka cichych faworytów do przetestowania, ale parametry na papierze to jedno, a odczucia podczas gry to drugie, więc chętnie posłucham Waszych opinii!
Jeśli chodzi o testowanie, to mam ograniczone możliwości, więc zależy mi na zawężeniu listy wyboru potencjalnych rakiet.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Szczerze nie mam pomysłu... RDS i przekrój heksagonalny charakteryzował się specyficznym czuciem.
Teoretycznie parametrowo wpisuje się Babolat Strike ale odbijałem jedną z wersji i negatywnie oceniam ten produkt, a z czuciem RDS'ów dla mnie to już nie mają niczego wspólnego.

A czym odbijałaś co byłoby zbliżone do oczekiwań?
Bo to że niczego podobnego do 2-jek nie ma na rynku to wiemy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

El Diablo pisze:A czym odbijałaś co byłoby zbliżone do oczekiwań?
Problem w tym, że praktycznie niczym. Stąd zagwozdka i nie wiem z której strony się za to zabrać.
Będę w Warszawie we wrześniu na parę dni, więc coś mogłabym wziąć do testów. Pytanie - co? :::donknow:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Hmmm... weź może na warsztat Head Graphene Speed MP.
Sam model udany, a poza tym parametrowo zbliżony - rama 22mm, otwarty przeplot no i przekrój ramy to trapez (nie jest to dokładnie to co RDS ale zawsze coś).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Może też warto dać (drugą) szansę Radicalowi MP w wersji Graphene? Seria Graphene jest pod względem czucia inna niż Innegra i Microgel.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Też bym obstawiał Radicala Graphene MP.
Ciekawą opcją może być też nadchodzący ProStaff 97LS.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Ja tym Yonkiem trochę odbijałem, ale wieki temu i za cholerę nie pamiętam czym to się je. :(
Poza tym pamiętaj, że rozklepana rama to zupełnie inna bajka niż nowa, więc i tak skąd wiedzieć jak się gra Twoimi? ...

Konkluzja jest taka - każda (prawie) nowa rama będzie lepsza.
Zgadzam się z Kolegami - Heady G Instinct/Speed/Radical w wersjach MP, jeżeli ma być jeden model z tych to Instinct MP.
Do tego Babolat Pure Strike 100, Wilson - nie wiem jak się Steamy sprawują, warto sięgnąć po starszego Juice, fajne ramy dla drobnych dziewczyn ;). Akurat tymi ostatnimi klepie u mnie kilku trenerów bo im się wygodnie gra na treningach z juniorami. Poprzesiadały się też na ten model młode zawodniczki i też są zadowolone. Sam poklepałem trochę tą ramą i uważam, że to ciekawa propozycja dla sensownie poukładanej technicznie kobiety.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Ja też uważam, że nowy Radical MP może być dobrym wyborem. Mam do dziś RDS 002, testowałem także nowego Radicala... Tylko proponuję dłuższy test :wink:. http://.pl/www.smjsport masz tester (telefon do szefa 785 858 383), wpłacasz tylko kaucję i nie płacisz za kolejne dni testowania. A jak ładnie się uśmiechniesz to minimum 2,3 tygodnie masz pewne :D. Plusem jest też wciągnięty Head Hawk, no i sklep jest w Warszawie.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Vivid pisze:Poza tym pamiętaj, że rozklepana rama to zupełnie inna bajka niż nowa, więc i tak skąd wiedzieć jak się gra Twoimi? ...
Konkluzja jest taka - każda (prawie) nowa rama będzie lepsza.
Te moje Yonki to już od dawna na trzepak się nadają, o tym to ja doskonale wiem. :)

Vivid, masz na myśli Wilson Juice 100 BLX ? Wygląda mi to trochę na taką armatkę do trzepania zza końcowej? Ale nie wiem, nigdy w ręku nie miałam.

Jeszcze mi się tak przypomniało - kiedyś obijałam dosłownie parenaście minut Speedem MP, bodajże od Hohvara, ale ręki nie dam sobie uciąć. Było to już jakiś czas temu, więc podejrzewam, że był to Youtek. Z końca grało się całkiem fajnie, dostęp do rotacji bardzo dobry, ale przy siatce to jednak kaplica (być może kwestia przyzwyczajenia i potrzebowałam więcej czasu na oswojenie się z ramą przy wolejach). Ja to generalnie szukam w miarę uniwersalnej ramy - do wszystkiego i do niczego. ;)
ESP pisze:Ciekawą opcją może być też nadchodzący ProStaff 97LS.
Na papierze wygląda interesująco! Kiedy to ma wyjść?

Zgodnie z waszymi propozycjami, dam drugą szansę Radicalowi i go przetestuję. W miarę możliwosci wezmę także na warsztat Instincta i Speeda. Jestem też ciekawa jak by się sprawował Babolat Pure Strike 100, więc też spróbuję go dorwać na testy.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Cholera. Obejrzałem filmiki z 1 posta i gdybym był typem który wpada w kompleksy to bym w nie wpadł. Mam nadzieję, że to tylko najlepsze, solidnie wyselekcjonowane urywki z próbki przynajmniej 100 godzinnych nagrań. Jeśli tak nie jest to nie pisz mi tego.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Kolt, spokojnie, to przecież Królowa Tenis NET. :D
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Bardzo bym chciała mieć taką 100-godzinną kolekcję nagrań, ale niestety nie mam zwyczaju kręcić swoich poczynań na korcie. W większości pewnie nie byłoby co ogladąć. :D
Akurat tu trafił mi się kibic co zechciał wyciagnąć telefon i nagrać parę uderzeń. I tak oto powstały taśmy zza krat. :wink:
Oczywiście na co dzień nie wygląda to tak różowo. Nie gram na tym poziomie cały czas, ale pracuję nad tym. Bywalcy TF-a więdzą, że potrafię też mocno kaleczyć.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Mouila pisze:Bywalcy TF-a więdzą, że potrafię też mocno kaleczyć.
Hmmm... rzekłbym, że to raczej kwestia zbyt ambitnych rozwiązań oraz chęci wbicia przeciwnika w kort zamiast chłodnej kalkulacji... no i odgrywania autowych piłek przeciwników. :oops: Ale co ja tam wiem. :teathy:
Mouila pisze:Vivid, masz na myśli Wilson Juice 100 BLX ? Wygląda mi to trochę na taką armatkę do trzepania zza końcowej? Ale nie wiem, nigdy w ręku nie miałam.
Jeśli Extreme Ci nie podszedł to wątpię abyś Juice'a odebrała inaczej.
Mouila pisze:Jeszcze mi się tak przypomniało - kiedyś obijałam dosłownie parenaście minut Speedem MP, bodajże od Hohvara, ale ręki nie dam sobie uciąć. Było to już jakiś czas temu, więc podejrzewam, że był to Youtek. Z końca grało się całkiem fajnie, dostęp do rotacji bardzo dobry, ale przy siatce to jednak kaplica (być może kwestia przyzwyczajenia i potrzebowałam więcej czasu na oswojenie się z ramą przy wolejach). Ja to generalnie szukam w miarę uniwersalnej ramy - do wszystkiego i do niczego. ;)
Graphene został kompletnie przerobiony, inna matryca. Zupełnie inne rakiety. To tak jak z poprzednimi Radicalami i wersją Graphene.
Mouila pisze:
ESP pisze:Ciekawą opcją może być też nadchodzący ProStaff 97LS.
Na papierze wygląda interesująco! Kiedy to ma wyjść?
1 październik tego roku. Nie wiem czy testery będą wcześniej abyś się załapała we wrześniu. Poza tym nie wiem czy zwróciłaś uwagę na gęsty przeplot 18x16.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Mouila pisze:... ale niestety nie mam zwyczaju kręcić swoich poczynań na korcie.
A gdzie w takim razie? :twisted:

Odnośnie tego Wilsona, cholera, nie wiem :?
Dali mi do łapy to sobie poklepałem :D
Bardzo możliwe, że to ten model.

ED, Extreme i Juice to może na papierku podobnie, w praktyce nie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Vivid pisze:ED, Extreme i Juice to może na papierku podobnie, w praktyce nie.
Przerobiłem trochę Extreme'ów i jednego Juice'a. To nie jest to samo ale ten sam segment (szerszoramowych tweenerów) mimo odczuwalnych różnic. Przetestuje, zdecyduje. :]
Vivid pisze:Bardzo możliwe, że to ten model.
To był poniższy, starszej generacji...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Vivid pisze:
Mouila pisze:... ale niestety nie mam zwyczaju kręcić swoich poczynań na korcie.
A gdzie w takim razie? :twisted:
Tam, gdzie mogę liczyć na oklaski!

Ed, tak zauważyłam, że ten ProStaff ma gęsty przeplot. Dlatego raczej traktuję to jako ciekawostkę, niż jako potencjalnego następce Yonków.
El Diablo pisze:Przerobiłem trochę Extreme'ów i jednego Juice'a. To nie jest to samo ale ten sam segment (szerszoramowych tweenerów) mimo odczuwalnych różnic.
Dlatego właśnie, jeśli przetestuję, to w ostatniej kolejnosci. Extreme zrobił mi krzywdę na twarzy, nie powinnam więcej tykać babolcopodobnych wynalazków. rotfl

Najpierw wezmę na warsztat Heady Graphene. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z dostępnościa testerów, nawet tu u mnie.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

kolt pisze:Mam nadzieję, że to tylko najlepsze, solidnie wyselekcjonowane urywki z próbki przynajmniej 100 godzinnych nagrań. Jeśli tak nie jest to nie pisz mi tego.
W odpowiedzi:
Mouila pisze:Bardzo bym chciała mieć taką 100-godzinną kolekcję nagrań, ale niestety nie mam zwyczaju kręcić swoich poczynań na korcie. W większości pewnie nie byłoby co ogladąć. :D
Prosiłem...
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Mouila pisze:Ed, tak zauważyłam, że ten ProStaff ma gęsty przeplot. Dlatego raczej traktuję to jako ciekawostkę, niż jako potencjalnego następce Yonków.
Są różne wersje, Wilson oferuje też otwarte przeploty. Zależy od modelu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

Vivid pisze:Są różne wersje, Wilson oferuje też otwarte przeploty. Zależy od modelu.
97LS nie jest z tej samej matrycy co RF97 Autograf i RF97, a PS95 w tej linii to stary PS95 w nowej farbie... no, może nie ma amplibadziewia.
Jeśli spojrzysz na grafikę to klona 97LS z przeplotem otwartym nie ma, wszystko w inne w tej "rodzinie" jest już cięższe i z balansem bardziej na rączkę, o innej ramie nie wspominając.
97LS został polecony, jak się domyślam, ze względu na wagę i ramę. 97-mki z otwartym przeplotem są za ciężkie, a 95-tka ma dodatkowo za cienką ramę (18mm).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5/4.0 - w poszukiwaniu bliźniaka RDS 002

ED, dziwi mnie dlaczego jeszcze nie poleciłeś Jej jakiegoś młotu Thora, nie krępuj się. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”