Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

To już będzie jakieś sześć albo siedem lat temu, jak z Dunlopa AG 200 (16x19) przesiadłem się na [k]Blade 98. Moje trzy Wilsony są już mocno poobijane i dojrzały do wieku emerytalnego. Czas na coś nowego. Nowe nie musi być takie same, czytaj następca Blade'ów. Z drugiej strony nie chcę rewolucji. W moim wieku nie idzie się już w kierunku ram wyczynowych lecz raczej w stronę ram wygodniejszych. Parametrowo nie chciałbym odbiegać daleko od obecnego [k]Blade'a, czyli główka nie mniejsza niż 98", waga 300g +/- 15g, balans neutralny lub na rączkę, raczej miękkie ramy. Patrząc tak sobie na to co jest na rynku, pojawiają się następujący kandydaci:
  • Wilson Blade BLX 98 albo 98S (jako logiczny następca obecnej rakiety)
  • Dunlop'y linii 300 lub nowsze modele
  • Prince EXO3 Rebel 98
  • Head Graphene Speed MP
  • Head Graphene Prestige S
Blade'm BLX grałem jeden mecz. Potwierdziły sie opinie, że różni się od [k]Blade'a. Czułem, jakbym grał spuchniętą rakietą. Brakowało mi dynamiki (może kwestia naciągu), manewrowalność byla gorsza, rama wydawała się być cięższa ... Złe wspomnienia. :(

Speed MP zaś mnie zachwycił - choć wzięty do ręki raczej w drodze przypadku. Grałem nim do tej pory 7 godz. Szybko zaprzyjaźniłem się z jego dynamiką i bez problemu mogę ją kontrolować i bawić się rotacjami (założyłem mój ulubiony naciąg). Bliżej mi od [k]Blade'a do Speed'a niż do Blade'a BLX.

Prestige'a S nie testowałem. Tu opieram się na opini Vivida, że jest komfortowy ale bardziej wymagający niż [k]Blade. Hm, dlaczego nie ?. Czytałem opinie porównującą Rebel'a 98 do [k]Blade'a. Rebel ma więcej dynamiki, ale jest lżejszy i mniej stabilny niż [k]Blade. Dunlop chętnie, ale nie dokładnie wiem jaki. Wcześniej poodbijałem trochę Speed'em 300. Nie chce go, za mocno mnie pchał do extremalnej gry rotacyjnej (takoż Head Extreme). W tę stronę nie chcę - dlatego uciekłem od Babolat'a Pure Drive.

Ciekawym Waszych opinii dotyczących mojego wyboru, a także innych propozycji.

Na koniec obligatoryjny kwestionariusz ...
SPOILER:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Ja chętnie teraz sprawdzę Prestige Rev Pro. To też może być ciekawa rama, tylko bańka mała co ja akurat lubię.
Jeżeli pasował Ci tak Speed MP to zobacz jeszcze Instincta MP. Ramy są dość podobne do siebie w charakterystyce, ale nie wiem czy do kogoś po Blade-dzie nie lepiej będzie pasował Instinct? I zobacz Radicala MP. W wersji Graphene to już nie jest taki klasyczny Radical, może Ci się spodobać z tymi preferencjami jakie wskazałeś.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Vivid pisze:I zobacz Radicala MP. W wersji Graphene to już nie jest taki klasyczny Radical, może Ci się spodobać z tymi preferencjami jakie wskazałeś.
Radical'a pamiętam z czasów Microgel. Był bardzo twardy i brakowało mi jak cholera czucia. Dlatego nie brałem lini Radical pod uwagę. Musieli go w wersji Graphene bardzo "ukomfortowić", skoro polecasz rzucić okiem ...

Instinct powiadasz ... :::hmm::: Na papierze wygląda podobnie jak Speed MP, tylko grubość ramy, a co za tym idzie, większa sztywność. Musiałbym się jeszcze tylko nauczyć wrzeszczeć tak jak Maria. ;-)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, 15:39 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

MicroGel Radical sztywny? Bluźnisz synu.

Jak Ci odpowiadał G Speed MP to raczej nie polubisz BLX Blade'a 98. Blade jest bardziej "masywną" ramą mimo iż parametrowo jest dość zbliżony. Speed MP nie jest miękką ramą ale nie jest nie komfortowa, nie zrobiła na mnie wrażenia sztywniejszej niż [K]Blade ale to też kwestia innych przeplotów.

P.S. Sharapova używa Radicala Pro w farbie Instincta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

BLX Blade 98 była pierwszą rakietą jaką wziąłem do testów - chciałem mieć bezpośrednie i nieskalane porównanie z [k]Blade'm. Byłem szczerze rozczarowany faktem, że podobieństwo tych rakiet jest na tyle marne, że trzeba będzie szukać alternatyw. Może dam jej drugą szansę ... Może warto wziąć do ręki 98 16x19 ???
El Diablo pisze:MicroGel Radical sztywny? Bluźnisz synu.
Nie powiedziałem, że sztywny. Powiedziałem, że twardy, co uważam za wypadkową sztywności, siły i rodzaju naciągu oraz moich zdolności percepcyjnych w owym dniu (pogodę pomijam :wink: ).
El Diablo pisze:P.S. Sharapova używa Radicala Pro w farbie Instincta.
Będzie argument "po babsku": Nie ważne czego rzeczywiście używa. Ważne, że ona i jak to wygląda. :tired:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Smyk pisze:BLX Blade 98 była pierwszą rakietą jaką wziąłem do testów - chciałem mieć bezpośrednie i nieskalane porównanie z [k]Blade'm. Byłem szczerze rozczarowany faktem, że podobieństwo tych rakiet jest na tyle marne, że trzeba będzie szukać alternatyw. Może dam jej drugą szansę ... Może warto wziąć do ręki 98 16x19 ???
Myślę, że warto.

Co Ci nie odpowiadało w Dunlopach 200 16/19?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Smyk pisze:Co Ci nie odpowiadało w Dunlopach 200 16/19?
Największym problemem było to, że zabrałem się za nie za wcześnie. Ważyłem wtedy przeszło 120kg i na korcie nie byłem nader ruchliwy. Dunlopy okazały się dla mnie zbyt wymagające (głównie ciężar i wielkość główki). Jeśli zdążyłem ustawić się odpowiednio do piłki to szedł grzmot. Niestety nie zdarzało się to zbyt często, a przy namiastce zamachu albo uderzeniach z samej ręki, rakieta traciła moc i zaczynały się "ramirezy". Przez jakiś czas myślałem, że wrócę do moich Dunlopów, ale z biegiem czasu zrobiłem się bardzo wygodny i mimo, że cały czas pracuję nad poprawianiem techniki, nie mam już ambicji "dorosnąć" to takich ram. Pewnie gdybym wtedy przesiadł się z Pure Drive'a na [k]Blade'a, może rozwój potoczyłby sie innymi torami ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Im więcej ram możesz przetestować tym lepiej. Ja biorąc pod uwagę moje doświadczenia z Blade'ami oraz G Speedem MP uważam, że najnowsze wydanie Twojej rakiety Ci nie przypadnie do gustu na dłuższą metę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Wczoraj pograłem Radicalem MP, ale w wersji IG. Póki graliśmy rozgrzewkę i był czas aby "celebrować" uderzenia, grało się nią wyśmienicie. Ale jak zaczęła się gra o punkty i brakowało czasu na ustawienie się do piłki, pełen zamach i wykończenie uderzenia, zaczęły się schody. Ta rama nie wybacza niedociągnięć. Nie mam niestety należytej szybkości i stabilnej techniki, aby grać tą ramą. Kumpel, którego spotkałem na korcie, powiedział, że mam zapomnieć o Radical'u IG! Radical MP w wersji Graphene to zupełnie inna rama (tak jak mówił Vi). Muszę zdobyć testera ...

Dziś na tapecie Instinct ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Radical YT IG MP to rasowa rama. Grałem wszystkimi Radicalami MP od początku istnienia serii i jak dla mnie to jest właśnie numer 1.
A Radical YT G MP w porównaniu do niej to taki trochę "odmóżdżacz" :P, ale ma też sporo zalet ;).

Pograłem już trochę Graphene-owym i mam już wyrobione zdanie. Gdybym miał wybierać ramy to nawet ułamka sekundy bym się nie zastanawiał i brał IG. Ale G też ma swoje zalety i z lenistwa nie zamierzam wracać do IG. Najwyżej może kupię 1 sztukę i czasem sobie pogram żeby pamiętać co to jest rasowy Radical :twisted:.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Parę tygodni temu kupiłem używanego Speed'a Graphene MP (na taki wydłużony test). Założyłem ulubioną żyłkę i grało mi się nim z dnia na dzień coraz lepiej. Już myślałem, że czas poszukiwań się skończył, aż wczoraj na turnieju wziąłem do ręki mojego starego Blade'a. Ach jak pięknie się nim grało ...

I co teraz!? Szukamy dalej ... albo od nowa ... :mglss:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

To po cholerę brałeś Blade-a?! :birch:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Zastanawiałeś się nad Wilsonami Pro Staff 95 i 95S? Na papierze pasują do Twoich oczekiwań - jedynie rozmiar główki mniejszy niż 98", ale wydaje mi się że warto spróbować. Dzisiaj kurier przywiózł mi testery Pro Staffa 95S i nowego Prestige'a S, postaram się napisać kilka słów o tych rakietach pod koniec tygodnia.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Szczerze mówiąc nie zastanawialem się - zbyt "odległa" wycieczka. ;) Ale poczekam do końca tygodnia na Twoją relację, choć pewnie bezpośredniego porównania do kBlade'a w nim nie znajdę. :-|
Vivid pisze:To po cholerę brałeś Blade-a?!
Stęskniłem się. :)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: Smyk szuka następcy dla [k]Blade 98

Faktycznie, porównania z kBladem niestety nie będzie - grałem nim parę razy, w dodatku kilka lat temu. Co więcej zupełnie mi nie przypadł do gustu, więc ciężko będzie mi się odnieść.
PS 95S jest bardzo ciekawą ramą. Nie zgodzę się z opinią testerów Tennis Warehouse co do mocy rakiety - zdecydowanie nie jest "low powered". W porównaniu do Dunlopów Bio 300 Tour piłki przy podobnym zamachu leciały ~2m dalej.
Super-otwarty przeplot (naciąg: Wilson Ripspin) gryzie piłkę niesamowicie. Rakieta oczywiście w magiczny sposób nie nadaje rotacji piłkom - płaskie uderzenia wcale nie były bardziej rotowane, niż grane jakąkolwiek inną ramą. Natomiast w sytuacji gdy świadomie gramy silny topspin - zaczyna robić się naprawdę ciekawie. Czuć, słychać i widać (po zdartej farbie po namalowanym logo na strunach), jak struny odkształcają się i wracając do oryginalnego położenia wystrzeliwują piłkę.
Kontrola - spore zaskoczenie, ale podczas gry wcale nie czułem braku precyzji, zarówno kątowej jak i długości piłki. Sweetspot jest duży, a rakieta jest stabilna - nie obraca się przy byle niecentrycznym trafieniu. Klasyczne czucie - bez tej pustej, sztywnej reakcji na uderzenie.
Do tej pory jedynym aspektem, z którym miałem problem podczas gry Wilsonem był serwis - mimo niskiego SW, czuć 10g więcej od moich codziennych rakiet i dopiero pod koniec gry złapałem tempo uderzenia.
Podsumowując - jeśli odpowiadało Ci czucie Dunlopów 200 (do tego mogę się odnieść, bo też nimi grałem przed 300tkami) to myślę że warto przetestować tego Wilsona - albo wersję bez "S", która powinna (przynajmniej wg specyfikacji i zdrowego rozsądku) być fajną opcją do gry niekoniecznie silnym topspinem. Rama moim zdaniem łatwiejsza od Aerogeli 200 16x19, dzięki zapasowi mocy łatwiej się obronić w defensywie, a relatywnie niewielki SW pozwala na swobodne wyprowadzanie uderzeń.

PS:Słowo o Prestige'u S dopiszę w weekend. PS95S dawał mi taką frajdę z gry, że zapomniałem wyjąć go z torby.


---
Dopisuję obiecane podsumowanie z gry Prestigem Graphene S. Ogólne wrażenie jest mocno nijakie. Z jednej strony rama jest nastawiona na kontrolę i ma mało mocy. Z drugiej strony czucie jest sztywne i deskowate, plus dość charakterystyczny "pusty" dźwięk wydawany przy uderzeniach. Mimo teoretycznie słusznej masy, brakuje stabilności przy niecentrycznych uderzeniach. Moim zdaniem, ta rama to duży zawód - mimo fajnych parametrów (waga, sw, rozsądna grubość ramy i teoretycznie niska sztywność) to zdecydowanie coś poszło nie tak i efekt końcowy po prostu nie działa.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Miałem przyjemność odbijania Prestige'm Graphene S. Nie zgodzę się z poprzednikiem ! Rama bardzo ciekawa, dająca swietną kontrolę i feedback. Bardzo przyjemnie było posyłać nią soczyste piłki na drugą stronę siatki. Bardzo fajna rama do gry przy siatce. Swietne czucie piłki na strunach przy volley'u. Żeby mieć frajdę z gry, trzeba być w pore na miejscu, żeby się odpowiednio do uderzenia ustawić (o technice nie wpomnę). Niestety, ja za tą ramą "nie nadążam". Samym nadgarstkiem albo nawet przedramieniem nic tą ramą wyrzeźbić się nie da. Za stary jestem, nie dam rady dojrzeć kondycyjnie i szybkościowo do tej ramy. :-|

Pozostaję zatem przy Speed'dzie MP. Zakupiłem dwie nowe rakiety. Razem z kupioną wcześniej używaną, mam trzy packi. Teraz czas dopasowac do nich struny ...

Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi ... Z ciekawości potestuję jeszcze (kiedyś) Instinct'a.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Rakiety”