Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Head Youtek IG Radical S vs Head Youtek Graphene Instinct MP

Witam!

Tak się złożyło, że nastąpił u mnie czas ponownej zmiany rakiety. Przez krótki czas grałem Headem Extreme Microgel MP i grało mi się nie najgorzej, by nie powiedzieć dobrze.

Poczułem się na tyle dobrze, że postanowiłem spróbować swoich sił z Headem Youtek IG Radical PRO, co okazało się jak dotychczas moim największym błędem. Jak to mówią, porwałem się z motyką na słońce łagodnie rzecz ujmując. Krótko mówiąc-ta rakieta pozbawiła mnie chęci gry i jak któryś z użytkowników bardzo mądrze napisał, jest dla ludzi, którzy coś potrafią, a nie dla tych, którym wydaje się, że tak jest. Krótki epizod z tą ramą został więc przeze mnie zakończony.

Teraz na moim celowniku znalazły się rakiety wymienione w temacie i bardzo prosiłbym wszystkich zaznajomionych z tematem użytkowników o ich porównanie.
O Instinctie czytałem sporo i właściwie wydaje się on dla mnie na papierze odpowiedni, jednak bardzo zainteresował mnie Radical S z serii Innegra.
Wydaje się on niezwykle prosty w obsłudze (co zresztą jest wymieniane jako jego główna zaleta we wszystkich serwisach internetowych), lekki, ale przy tym nie tracący czucia i kontroli z uwagi na to, że jest ramą dość miękką. Dlatego też szczególnie chciałbym wysłuchać opinii na jego temat. Być może ktoś z Was miał okazję nim poodbijać, potrzymać, cokolwiek. Przyda się każda opinia, ponieważ takowych jest w internecie bardzo mało.

Swoją grę opisałem w tym temacie:

viewtopic.php?f=148&t=7213

i w zasadzie wiele się od tamtego czasu nie zmieniło.
Swoje NTRP określiłbym jako okolice 3,0. Warto dodać, że niesamowite ze mnie chuchro- 53kg przy 182 cm, czyli tzw. Etiopia, dlatego pomyślałem, że Radical S mógłby przysporzyć mi więcej radości z gry, ponieważ mógłbym nim bez problemu porządnie machnąć i uzyskać dużo mocy bez konieczności wkładania w to nadmiernej siły mięśni. Jestem graczem wybieganym, dla którego stracone piłki nie istnieją, ale to też już pisałem.
Będę bardzo wdzięczny za każdą pozostawioną opinię i pomoc w wyborze. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piatus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2012, 13:06

Re: Head Youtek IG Radical S vs Head Youtek Graphene Instinc

Mniemam, że test tych rakiet na tennis-warehouse jest Ci znany?
Graphene Instinct MP -> http://www.tennis-warehouse.com/reviews ... eview.html
IG Radical S -> http://www.tennis-warehouse.com/reviews ... eview.html
Pozdrawiam, Mariusz
.
Obrazek
YouTek Graphene Speed MP
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Head Youtek IG Radical S vs Head Youtek Graphene Instinc

Oczywiście, testy ze wszystkich serwisów zagranicznych znam już na wylot. TW był moim priorytetem przy porównaniu rakiet.

Wróć do „Rakiety”