kyasix
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:40

Rakieta dla kobiety NTRP 3.0

Hej. Jestem kobietą
lat: 27, 173 cm, 63 kg
Grywam od około 1,5 roku rekreacyjnie średnio 3 razy w miesiącu.
W przyszłości chciałabym zwiększyć częstotliwość gry do 2 razy w tygodniu, rekreacyjnie i poprawić technikę uderzeń.
Nie uprawiam aktywnie żadnego sportu, ale jestem w miarę wysportowana.

1. NTRP chyba około 3.0
2. Nie bardzo znam się na chwytach. Jednoręczny bekhend
3. Allraunder
4. Szukam lekkiej, rozwojowej rakiety najlepiej z neutralnym balansem
5. Wcześniej grałam różnym pożyczonymi rakietami . Najczęściej Karakal Nano Technology, której parametrów w necie nie udało mi się odszukać. Czułam dość dużą siłę zagrań, ale miałam słabą kontrolę uderzeń, co mnie denerwowało przy próbie bardziej finezyjnych zagrań np pod siatką.
6. Od rakiety oczekuję kompromisu miedzy siłą i kontrolą, z minimalnym nastawieniem jednak na kontrolę. Najlepiej, żeby była dość lekka
7. Rakieta wspierająca mój rozwój
8. Budżet dość ograniczony. Jako że ma to być moja pierwsza rakieta to najlepiej do 200 zł

W sklepie Goldenset na podstawie wypelnionej przeze mnie ankiety zaproponowano mi następujące ramy:

Rakieta Babolat Contact Tour Blue
http://goldenset.pl/p1509-Rakieta_Babol ... _2012.html

Wilson ENVY COMP 2013
http://goldenset.pl/p2030-Rakieta_WILSO ... _2013.html

Co myślicie?
kyasix
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 maja 2012, 18:40

Re: Rakieta dla kobiety NTRP 3.0

Ponawiam.
Jeśli mogłabym coś dodać, coś uściślić to "wytknijcie" mi co.
Nie wiem czy powyżej trochę nie za dużo chaosu? ;]
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Rakieta dla kobiety NTRP 3.0

kyasix pisze:Hej. Jestem kobietą
Co myślicie?
Ja myślę, że miejsce kobiety jest w kuchni, ale to chyba nie ma nic wspólnego z tematem. rotfl

A tak bardziej serio, to sądzę, że NTRP 3.0 przy tak rzadkiej grze jest trochę zawyżone, no chyba że masz naprawdę ogromny talent.

Co do rakiet, to wziąłbym tą drugą, ma mniejszą główkę, co moim zdaniem bardziej sprzyja rozwojowi, a chyba także bardziej finezyjnej grze pod siatką (nie wiem, ja przy siatce bywam na losowaniu, podziękować za grę i jak trzeba pozbierać piłki :wink: ).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla kobiety NTRP 3.0

Gary i kobieta? Nie polecił Tefala? Nawet nie polecił Babolata? Szok! O_O

Faktycznie budżet mocno Cię tu ograniczy. A nie patrzyłaś na aukcjach czy nie ma czegoś ze starszych serii ale z topowych linii?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”