kaja.sien
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2013, 17:34

Rakieta?

Od jakiegoś czasu gram w tenisa. Do tej pory wypożyczałam rakiety, ale wreszcie chciałabym kupić własną. Nie mam jednak pojęcia, jaką. Czytałam trochę na ten temat, ale niewiele mi to mówi.
Mam 18 lat i 170 wzrostu. Gram rekreacyjnie. Chciałabym, żeby rakieta była dosyć lekka i stabilna.
Czy taka byłaby dobra? Czy może polecacie jakąś inną?
http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... -slam.html
Będę wdzięczna za każdą radę.
szakalex
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2013, 13:04

Re: Rakieta?

Rakieta z linka jest tania i to jej jedyna zaleta. Jest tania bo jest ze stopu aluminium, lepiej kupić grafitową, droższą ale różnica w czuciu będzie bardzo duża plus mniejsze wibracje. Twój staw łokciowy będzie ci wdzięczny. Oczywiście też można nią grać ale jeśli oczekujesz komfortu to możesz się zawieść. Moim zdaniem warto dołożyć i kupić coś lepszego.

Bardzo dobra moim zdaniem rakieta dla początkujących to na przykład ta.
http://www.protenis.com.pl/rakiety/volk ... 1012744315
kaja.sien
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2013, 17:34

Re: Rakieta?

Rzeczywiście, czytam same dobre opinie na jej temat.
Czy polecacie coś jeszcze?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta?

Rozumiem, że to początek przygody z dyscypliną więc o szczegółach dot. gry itd. nie ma co mówić.

Dobrze by jednak było zawęzić nieco pole poszukiwań poprzez odniesienie się do kwestii nietechnicznych o których mowa w przylepcu w tym dziale.

Budżet, oczekiwania, przyszła intensywność gry, czy będą lekcje z trenerem etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Re: Rakieta?

Natomiast a propos propozycji z drugiego posta nasuwa się pytanie, czy na pierwszą rakietę warto wydawać 500 zł. Moim zdaniem byłoby to niezbyt mądrym posunięciem.
Obrazek
kaja.sien
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2013, 17:34

Re: Rakieta?

Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o kwotę to myślałam - tak do 200 zł. Ale nie wiem, czy znajdę coś sensownego?
1. Raczej nie będę grała z trenerem, chodzi o taką grę rekreacyjną - powiedzmy 3 x w tygodniu.
2. Gram od roku, ale różnymi rakietami - zazwyczaj wypożyczanymi na jedną grę.
3. Chciałabym, żeby rakieta była w miarę lekka i nie przeciążała zbytnio nadgarstka.
4. Mam 18 lat i 170 cm wzrostu. Nie miałam żadnych poważniejszych urazów.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta?

To poszukaj czegoś grafitowego (bez aluminium w składzie) o parametrach: główka 645 lub 660, profil ramy około 25mm (najlepiej rozszerzająca się ku główce), balans 1-2pkt. HH, przeplot strun 16/19, waga koło 270g-280g. Za 200zł będzie kłopot z bardziej markowym modelem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Krzichu
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, 20:05

Re: Rakieta?

To ja być może zadam głupie pytanie. Jak poznać czy w składzie kompozytu jest aluminium jeśli jest napisane kompozyt grafit?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta?

Krzichu pisze:To ja być może zadam głupie pytanie. Jak poznać czy w składzie kompozytu jest aluminium jeśli jest napisane kompozyt grafit?
Przeczytać co na ramie napisano, albo w specyfikacji na stronie producenta czy jakiegoś dużego sklepu zagranicznego (w krajowych czasem coś pomylą).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kaja.sien
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2013, 17:34

Re: Rakieta?

A czy znacie jakieś konkretne rakiety, które byłyby dobre?

Wróć do „Rakiety”