leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Witam! Planuję powrót do gry w tenisa po wielu latach przerwy. Jestem mężczyzną w wieku 30 lat, 180 cm wzrostu, 80 kg wagi, prowadzę całkiem sportowy tryb życia (sporty walki, siłownia, pływanie, wspinaczka, bieganie, rower + zdrowe odżywianie). :) Planuję grywać rekreacyjnie (co prawda łatwo wkręcam się w daną dyscyplinę i nie odpuszczam, a tenisa kiedyś wręcz kochałem), raz w tygodniu (maksymalnie 2 razy tygodniowo), szukam rakiety na kilka lat. Oczywiście jeśli powrót na kort okaże się udany, nie wykluczam udziału w jakimś lokalnym turnieju, ale zawsze będzie to rekreacja.
1. NTRP - pomiędzy 2.0 a 3.0.
2. Bekhend dwuręczny.
3. Allrounder.
4. Waga rakiety (wydaje mi się) 280-290 g, balans (wydaje mi się) neutralny.
5. Wiele lat temu grywałem regularnie aluminiową rakietą Polsportu, wydaje mi się, że każdy możliwy zakup będzie lepszy od niej. :)
6. Wydaje mi się, że rakieta powinna mieć uśrednione parametry, ponieważ ciężko mi określić preferencje.
7. Rakieta ma być raczej dopasowana, ewentualnie leciutko trudna.
8. Budżet na powyższą jedną rakietę - im mniej tym lepiej, powiedzmy że około 300-400 zł (z tym, że oczywiście dołożę kilkadziesiąt złotych jeśli będzie to uzasadnione lub będzie jakaś dobra promocja).
Dziękuję i pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Moim zdaniem Dunlop 500 + ewentualnie taśma ołowiana, lub Dunlop 500 Tour, przez jakiś czas będzie trochę na wyrost, celowo nie podaję serii.
Prezes fanklubu Staśka :D
leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Re: Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Dziękuję za poradę, tym bardziej że pokrywa się ona z moimi własnymi próbami selekcji oraz wpisuje się w moje "preferencje marki".
Na tą chwilę wybieram Dunlop Biomimetic 500:
http://store.dunlopsport.com/Dunlop-bio ... ket-742018
Jednak, tym bardziej że napisałeś "celowo nie podaję serii", czy mógłbym prosić o kilka słów na temat porównania z innymi rakietami serii 500? W tym 500 Tour, bo ten model również kusi. Specyfikacje widzę, ale jak suche liczby przekładają się na praktykę? Rozumiem, że 500 Tour jest cięższa, daje lepszą kontrolę, i generalnie przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych graczy?
Zastanawiają mnie jeszcze kwestie balansu i sztywności:
balans - wydawało mi się bowiem, że najlepszy dla mnie będzie balans neutralny - jednak Biomimetic 500 ma balans 340 mm, natomiast 500 Tour ma balans 330 mm, czyli jak rozumiem jeszcze bardziej na główkę (zwykle operowałem HL, E i HH, a nie mm), a z naciągiem to już będzie całkiem mocno na główkę?
sztywność - Biomimetic 500 ma szywność 68 RA (i to jest max który zakładałem sobie podczas wyszukiwania, a nawet wydawało mi się że lepsza dla mnie będzie bardziej miękka), natomiast 500 Tour jest jeszcze bardziej sztywna - 69 RA.
Słowem wydaje mi się, że Biomimetic 500 będzie dla mnie na tą chwilę lepsza, aczkolwiek nie wiem czy nie jest nieco za lekka, i jednak 500 Tour byłaby lepszym wyborem na najbliższe lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Z tym ciężarem 500 ki to nie problem wystarczy założyć skórzaną owijkę bazową , overgrip, wibrastop i ciężar zacznie oscylować około 320g z naciągiem a to wydaje mi się sam raz na początek i balans zmieni się na około 325-330 (przynajmniej u mnie tak było). A jakby Ci dalej było mało to potem można pobawić się z taśmami ołowianymi.
leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Re: Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Dziękuję za rady, rakieta (Dunlop Biomimetic 500) zamówiona. :D
Obrazek
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Powrót do gry po latach - NTRP 2.0 - 3.0

Dobry wybór.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Rakiety”