Awatar użytkownika
jasper
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:42
Lokalizacja: Kraków

NTRP 4-4.5

Szukam rakiety w okolicach +/- 400-500zł.

Mój styl to allrounder, fh w zależności od przeciwnika, nie mam problemu z graniem topspinowych lub płaskich forehandów. Backhand jednoręczny grany raczej z wygodnych lub bardzo wygodnych pozycji, częściej gram slajsowany backhand. Sporo gram w debla i w przez większość spokania gram przy siatce, bo najlepiej się przy niej czuje, a poza tym lubię pograć na siatce ;). Zresztą staram się wprowadzić s&v również do gry singlowej. Serwis plaski, mocny. Wcześniej grałem Babolatem XS102, ale zdecydowanie brakowało jej mocy, co często było wręcz irytujące, bo dochodząc do dobrej pozycji, uderzałem nieźle, a przeciwnik mógł swobodnie odegrać. W tenisa gram 5 lat, budowa ciała typu miś, wzrost 188 cm.

Potrzebuje czegoś co da mi więcej mocy niż poprzednia rama i sprawdzi się w grze s&v i przy siatce w deblu.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4-4.5

Ja tam się nie znam, ale skoro tamta trzepaczka dawała ci za mało mocy to chyba musisz mocno zweryfikować swoje NTRP :).
Obrazek
_____
Grizzly
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2012, 21:49

Re: NTRP 4-4.5

Przy tym NTRP i preferowanym stylu gry, to ja bym interesował się nawet tym Dunlopem:
http://store.dunlopsport.com/Dunlop-bio ... ket-743000

Tylko to stwierdzenie, że w Babolacie XS102 mało mocy, mnie zastanawia....
Może chodziło o to, że zbyt lekka, przez co mało stabilna?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4-4.5

90-calowa rakieta do debla? Do tego przesiadka od razu z 102-calowej?
Raczej sprawdziłbym się najpierw na jakiejś 98-calowej z wagą ~300g.
Mój typ?
Head Prestige S
Head Radical MP
Dunlop 300/300Tour
Wilson Blade 98
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4-4.5

ESP pisze:90-calowa rakieta do debla? Do tego przesiadka od razu z 102-calowej?
Przesiadałem się z XS 105 na 6.1 Toura (90 główka), i to był bardzo dobry ruch. No, ale nie każdy może być mną, żeby takie manewry wychodziły. :D :wink:
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4-4.5

Ja też, testując z ciekawości rakiety, nie maiłem problemów z przesiadką ze 107 cali na 100, czy nawet 95.
Tylko jeden mały warunek - przeciwnik nie może nas bardzo cisnąć :). W takim przypadku lepiej mieć więcej cali niż te 90 .. no chyba, że naprawdę technicznie jesteśmy bezbłędni.

Wróć do „Rakiety”