James
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:29

[NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna.

Witam!

Otóż w tym roku chciałbym zacząć moją przygodę z tenisem :). Od razu mówię, że ma to być przygoda 100% rekreacyjna, żadne tam zawodostwo, częste treningi, itd.

Po prostu znajomi grają już kilka lat i stwierdziłem, że chciałbym spróbować.

Poczytałem temat:
viewtopic.php?f=148&t=7136

Ale niestety nie umiem dopasować odpowiedniej rakiety. Mam 192 cm i ważę ok 100 kg. Na początek nie chcę wydawać fortuny. Czy dostałbym coś sensownego do 250 zł?
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

To początek gry w tenisa - każda rakieta dla początkującego będzie dobra, a temat wałkowany wielokrotnie. Trzeba przeznaczyć trochę swojego czasu i pogrzebać na forum.
Przy podanych parametrach czyli rekreacja oraz brak treningów, nie ma znaczenia jakiej firmy rakietą będziesz grać. Byle nie aluminium czy inny tytan.
Również budżet mocno Cię ogranicza.
Rozsądne ceny w stosunku do tego co oferują rakiety ma Dunlop.
Dunlop Bio 500.
Przy obecnym kursie GBP dołożysz troszkę na transport i będziesz mieć porządną rakietę a nie jakieś aluminium z marketu.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Ponieważ jak zakładam nie miałeś jeszcze styczności z rakietami to pomyśl o czymś takim:
Rama kompozytowa - grafitowego/wł. szklane/tytan/twaron (jakaś taka kombinacja, byle bez aluminium w składzie), parametry: główka 645 lub 660, profil ramy około 23-25mm (najlepiej rozszerzająca się ku główce), balans 1-2pkt. HH, przeplot strun 16/19, waga koło 290-300g.
Parametry są opisane na wewnętrznej stronie serca ramy (ten otwór między główką a rączką ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Vivid pisze:Ponieważ jak zakładam nie miałeś jeszcze styczności z rakietami to pomyśl o czymś takim:
Rama kompozytowa - grafitowego/wł. szklane/tytan/twaron (jakaś taka kombinacja, byle bez aluminium w składzie), parametry: główka 645 lub 660, profil ramy około 23-25mm (najlepiej rozszerzająca się ku główce), balans 1-2pkt. HH, przeplot strun 16/19, waga koło 290-300g.
Parametry są opisane na wewnętrznej stronie serca ramy (ten otwór między główką a rączką ;).
Może Pro's Pro? Na początek się nada, grafitowe no i tanie. ;)
James
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:29

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Z góry dziękuję wszystkim za rady, jak mam czas to coś patrzę, czytam, przegądam. Chciałbym zacząć jak już tak porządnie się ociepli w maju. Mam nadzieję, że do tego czasu coś znajdę.

Przeglądam też używki na Allegro, czasem coś ciekawego można wypatrzeć.

Chodziło mi szczególnie o jakiś kierunek, markę, może jakiś konkretny model za czym warto się rozglądać.
pst pisze:To początek gry w tenisa - każda rakieta dla początkującego będzie dobra, a temat wałkowany wielokrotnie. Trzeba przeznaczyć trochę swojego czasu i pogrzebać na forum.
Przy podanych parametrach czyli rekreacja oraz brak treningów, nie ma znaczenia jakiej firmy rakietą będziesz grać. Byle nie aluminium czy inny tytan.
Również budżet mocno Cię ogranicza.
Rozsądne ceny w stosunku do tego co oferują rakiety ma Dunlop.
Dunlop Bio 500.
Przy obecnym kursie GBP dołożysz troszkę na transport i będziesz mieć porządną rakietę a nie jakieś aluminium z marketu.
W sumie podoba mi się ten Dunlop. Patrzyłem na coś co ma 102 cale, ale czy to zrobi mi aż tak dużą różnicę?
Na początek powinna być dobra?

Rozmiar rączki L3?

I jak to jest z jakimiś opłatami celnymi, itp.? Muszę liczyć cenę rakiety + wysyłka, czy coś jeszcze?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

James pisze: I jak to jest z jakimiś opłatami celnymi, itp.? Muszę liczyć cenę rakiety + wysyłka, czy coś jeszcze?
Ja rozumiem, że można UE nie lubić, nie trawić, wymiotować słysząc np. samo słowo 'urzędnik', ale że się w niej jest, uczestniczy, żyje to chyba wypada wiedzieć?! LUDZIE! A jak nie wiemy, że Dunlop jest z UK, to na stronie jakiś Pan(i) administrator napisali. A jak nie wiemy, że UK jest w Unii Europejskiej to mamy Wikipedię (którą pozwala się za darmo ciut dokształcić...).

Rączkę dobierz do swoje dłoni. Tych 2 cali nie odczujesz. Bierz Bio500 lub Bio500 Tour.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

No bo z UK to tak różnie jest. Raz są w UE raz by chcieli wyjść :D.
Pan David Cameron tak miesza w polityce zagranicznej, że zgłupieć można rotfl.
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
James
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:29

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Czyli lepiej najpierw gdzieś w sklepie zobaczyć jaką rączkę powinienem zamówić?

http://store.dunlopsport.com/Dunlop-bio ... ket-742018
Rozmiary są tylko: L1, L2, L3.

Te pomiary dłoni, które sugerują różne serwisy internetowe nijak mają się do mojej dłoni :/.
leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Jeśli masz 188 cm wzrostu i 100 kg wagi, to przy dostępnych rączkach L1, L2 i L3 wybór jest prosty i jedyny możliwy - L3 - praktycznie na 100%.
Żadnych dodatkowych kosztów prócz ceny rakiety i przesyłki (ewentualnie koszty przelewu pobierane przez bank) oczywiście nie ma.
Czas oczekiwania na kuriera od momentu zamówienia to 5-7 dni.
Obrazek
James
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:29

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

leppy pisze:Jeśli masz 188 cm wzrostu i 100 kg wagi, to przy dostępnych rączkach L1, L2 i L3 wybór jest prosty i jedyny możliwy - L3 - praktycznie na 100%.
Żadnych dodatkowych kosztów prócz ceny rakiety i przesyłki (ewentualnie koszty przelewu pobierane przez bank) oczywiście nie ma.
Czas oczekiwania na kuriera od momentu zamówienia to 5-7 dni.
5-7 dni z UK to bardzo szybko!

Spośród tych trzech rozmiarów, jasne, że L3. Tylko zastanawiam się, czy nie szukać gdzieś np. L4?

P.S. Wg tych rozmiarów od środka ręki do końca palca serdecznego...to nie ma rozmiaru dla mnie :D.
Krzichu
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, 20:05

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

A jak jest z gwarancją na taką rakietę? Trzeba później w razie problemu odsyłać do UK?
leppy
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2013, 15:16

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

James pisze:Spośród tych trzech rozmiarów, jasne, że L3. Tylko zastanawiam się, czy nie szukać gdzieś np. L4?
Ano właśnie. Osobiście brałbym L3 i najwyżej zastosował dodatkową owijkę (choć zmieni to balans i ciężar rakiety, nie wiem czy w stronę pożądaną przez Ciebie, czy wręcz przeciwnie i takie rozwiązanie dla Ciebie nie wchodzi w grę). Ale ja mam 180 cm wzrostu i L3 jest dla mnie praktycznie idealna. Dla Ciebie lepsza może być większa rączka, moim zdaniem właśnie tak będzie, sądząc po tym co piszesz o wymiarach swojej dłoni. Więc albo L3 i owijka, albo inna rakieta, albo ta rakieta ale drożej bo w innym sklepie. :) Może sprawdź te rączki w jakimś sklepie stacjonarnym u siebie i będziesz miał pewność.
Obrazek
James
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:29

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

Zamówiłem dzisiaj BIO 500 w tym sklepie Dunlopa :-).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NTRP 1.0] Początek przygody z tenisem - gra rekreacyjna

James pisze:Zamówiłem dzisiaj BIO 500 w tym sklepie Dunlopa :-).
Dobry zakup. Oby rama miękką była. :::gd:::

Wróć do „Rakiety”