Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różnica?

Jak w temacie, czy te ramy różnią się od siebie jakoś znacząco czy po prostu różnica jest w serii, z których pochodzą?
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Dunlop Aerogel 3Hundred
Powierzchnia główki: 632 cm2 / 98 in2
Waga bez naciągu: ok. 290 g
Długość: 69,00 cm / 27.0 in
Materiał: AEROGEL/M-FIL
Balans: 33 cm.
Układ strun: 16 X 19
Profil ramy: 21 mm
Sztywność: 66

Dunlop Biomimetic 300
Powierzchnia główki: 632 cm2 / 98 in2
Waga bez naciągu: ok. 290 g
Długość: 68.5 cm / 27.0 in
Materiał: Biomimetic
Balans: 33.0 cm
Układ strun: 16 X 19
Profil ramy: 21 mm
Sztywność ramy: 65
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Specyfikacje czytałem kilka razy i różnic nie zauważyłem, ale jako laik mogłem coś przeoczyć.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Różnicą jest materiał z jakiego zostały wykonane i technologia. :)
Biomimetic to najnowsza technologia oparta o koncepcje, wg której badanie natury i świata przyrody pozwala czerpać inspiracje dla nowatorskich rozwiązań technologicznych, które wykorzystuje się w życiu codziennym. Dunlop wykorzystał tą koncepcje do stworzenia trzech unikalnych rozwiązań technologicznych, które zostały zastosowane w kolekcji rakiet tenisowych na rok 2011.

AEROSKIN - technologia zainspirowana skórą rekina. Opływowe ciało rekina jest pokryte mikroskopijnymi wypustkami, które wywołują drgania powietrze redukując opór powietrza. W strategicznych miejscach rakiet zostały umieszczone specjalne wypustki, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza i redukuje aerodynamiczne drgania. Dzięki tej technologii rakieta szybciej przedziera się przez powietrze, generując spotęgowaną siłę poprawiając manewrowalność.

HM6 CARBON - technologia zainspirowana jedną z najbardziej efektywnych struktur natury - plastrami miodu. Kompleksowa struktura sześciokątnej komórki tworzy niesamowicie trwałą a jednocześnie lekką konstrukcję, która w naturalny sposób absorbuje siłę naporu przy jednoczesnym zachowaniu swojego kształtu.

W rewolucyjnym procesie produkcji Dunlop wykorzystał wysokomodułowane włókna węglowe ułożone w strukturę heksagonalną. Materiał HM6 Carbon został umieszczony pomiędzy warstwami Aerogel tworząc niezwykle stabilną, mocną konstrukcję. Skuteczność konstrukcji HM6 Carbon została zapewniona poprzez 6 równych boków. Dzięki temu energia jest pochłaniana i równomiernie rozprowadzana po całej rakiecie, skutecznie niwelując niepożądane drgania i zapewniając zwiększone czucie rakiety.

GECKO-TAC - zainspirowana stopami gekona. Nowa technologia budowy owijki rakiety zapewnia przyczepność w każdych warunkach.

AEROGEL - w rakietach z serii Biomietic została wykorzystana technologia znana z poprzednich serii firmy Dunlop. Aerogel jest prawdziwie kosmicznym materiałem. Jest najlżejszym ciałem stałym i wytrzymuje obciążenie 4000 razy większe od swojej wagi. Technologia 4D umiejscowiona w strategicznych miejscach główki rakiety wspaniale poprawia stabilność ramy dając niezmierne wyczucie rakiety podczas gry.
------------------------------------------------------------------------------------------
Aerogel jest prawdziwie kosmicznym materiałem. Jest najlżejszym ciałem stałym i wytrzymuje obciążenie 4000 razy większe od swojej wagi.

Trójwymiarowa, nanometrowych wielkości sieć molekularna gwarantuje bezkonkurencyjny stosunek siły do wagi gwarantujący niezwykłą siłę i trwałość połączoną z technologią M-Fil, zastosowaną w strefie uderzenia, aby zamortyzować szok uderzeniowy.

Dzięki temu Aerogel zapewnia perfekcyjne proporcje pomiędzy siłą uderzenia i kontrolą.

M-Fil (Multi ? Filament) jest kombinacją trzech rodzajów materiałów, które umieszczone są w strefie uderzenia główki rakiety w momencie uderzenia.

Trójwymiarowa struktura w tych kluczowych miejscach zapewnia stabilność materiału w momencie kontaktu rakiety z piłką oraz pozwala wydłużyć kontakt z piłą w momencie uderzenia.

Pozwoliłem zacytować sobie opis technologii z jakich zostały zrobione rakiety z strony http://www.forehand.pl/index.html
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Ok, czyli trzeba wybrać między jednym a drugim i w końcu coś zamówić :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Zastanów się dokładnie nad tym modelem. Czy nie będzie za trudna :P (teraz pasi? :P).

Czym grasz teraz??
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 20:01 przez matirow, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Nie cofnę się, bo nie mam z czego się cofać :wink: . Rejestrując się na forum pytałem o możliwe rakiety do zamiany mojej obecnej, którą kupiłem w przypływie fantazji nie pytając absolutnie nikogo o radę. Gram Dunlopem Flux 100, zdecydowanie zbyt lekka, przez ostatnie 2 miesiące trochę ram przetestowałem, kilka godzin treningowych grałem 300 Tour, ale trochę zbyt ciężka dla mojej ręki. Myślę, że 300 będzie w sam raz, zastanawiałem się też nad 500, ale teraz chcę coś kupić na dłuższy czas, a 500 mogłaby się okazać znowu za lekka niedługo.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

To może Dunlop Biomimetic M3.0?? 500 Tour albo 400 :). W granicach 300g. Ja sam pytałem graczy o pomoc w kupnie 2 rakiety i do tej pory się nie zdecydowałem bo czekałem na serię Dunlopów i moją drugą rakietą będzie M3.0.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 20:00 przez matirow, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

matirow pisze:Czy nie cofniesz się do tyłu.
A można się cofnąć inaczej niż do tyłu?

Scudetto - jak rozumiem szukasz tylko w stajni Dunlopa?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Gary w sumie to nie, ale jakoś cenowo Dunlopy nieźle się prezentują i w sumie miałem z nimi najwięcej do czynienia. Poza tym odbijałem trochę APD (narażę się pewnie niektórym, ale nie było aż tak źle :D) i kilkoma Wilsonami, z których Steam nawet mi leżał. Ale jeśli masz jakieś propozycje, z chęcią poczytam :D .
matirow pisze:To może Dunlop Biomimetic M3.0?? 500 Tour albo 400 . W granicach 300g. Ja sam pytałem graczy o pomoc w kupnie 2 rakiety i do tej pory się nie zdecydowałem bo czekałem na serię Dunlopów i moją drugą rakietą będzie M3.0.
400-tkę ktoś mi tu doradzał wcześniej, myślałem nad nią. Wolałem poczekać kilka tygodni,pograć wszystkim czym się dało i zobaczyć mniej więcej co mi pasuje co do mojej gry. U mnie jest ten problem, że chcę wymienić obie rakiety, czyli kupić co najmniej dwie, a nowe Dunlopy są jak na razie w kosmicznych cenach :D .
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 21:06 przez scudetto, łącznie zmieniany 1 raz.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

scudetto pisze:Ale jeśli masz jakieś propozycje, z chęcią poczytam
Musiałbym wiedzieć, czego szukasz.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Nie jestem typem gracza atakującego, przynajmniej nie ciągle przy siatce. Obecną rakietą trochę trudno mi się broni zza końcowej, chciałbym coś, czym obrona będzie łatwiejsza, ale można też bez trudu zaatakować z głębi kortu mocniejszą piłką.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

scudetto pisze:Nie jestem typem gracza atakującego, przynajmniej nie ciągle przy siatce. Obecną rakietą trochę trudno mi się broni zza końcowej, chciałbym coś, czym obrona będzie łatwiejsza ale można też bez trudu zaatakować z głębi kortu mocniejszą piłką.
Mam podobny styl do tego, co opisałeś i APD uważam za świetną rakietę do takiej gry. Sam pisałeś, że grałeś nią, więc napisz, co Ci pasowało/nie pasowało, wtedy będę mógł ewentualnie skierować Cię na inny model Babolata, bo głównie te rakiety testowałem (nie licząc zabaw Prestigem Midem i Radicalem MP, które czasem pożyczałem na seta czy trening od kolegów oraz Volkla PB 10, którym odbijałem kilka razy po 15-20 minut).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Przy trudniejszych/mocniejszych piłkach raczej nie miałem problemu odegrać na drugą stronę, co prawda w większości były to obronne odegrania, ale parę razy udało się coś mniej asekuracyjnego. Obecny mój Dunlop wymaga sporego wysiłku, żeby przebić trudną obronną piłkę za siatkę.
Na kontrolę w APD nie narzekałem, woleje grało się trudniej niż Dunlopem, ale ze smeczami problemu nie było.

Problem z APD występował przy jednoręcznym bekhendzie, którym gram. O ile samo uderzenie problemu nie sprawiało, tak już z kontrolą miałem lekkie trudności. Może nie miałem czasu się zgrać z tą ramą, grałem nią w zasadzie około półtorej godziny. Nie wiem czy przy 1HBH 300g to nie za dużo, nie jestem typem atlety :wink: . Ale w sumie nic mnie nie bolało, żadnych problemów zdrowotnych nie było.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

scudetto pisze:Nie cofnę się, bo nie mam z czego się cofać :wink: . Rejestrując się na forum pytałem o możliwe rakiety do zamiany mojej obecnej, którą kupiłem w przypływie fantazji nie pytając absolutnie nikogo o radę. Gram Dunlopem Flux 100, zdecydowanie zbyt lekka, przez ostatnie 2 miesiące trochę ram przetestowałem, kilka godzin treningowych grałem 300 Tour, ale trochę zbyt ciężka dla mojej ręki. Myślę, że 300 będzie w sam raz, zastanawiałem się też nad 500, ale teraz chcę coś kupić na dłuższy czas, a 500 mogłaby się okazać znowu za lekka niedługo.


Ja kupiłem Bio 500 bez niczyjej podpowiedzi i też po pewnym czasie zdawała mi się za lekka
ale założyłem skórzaną owijkę bazową Boris Becker, na to overgripa, tłumik drgań i po zważeniu wyszło że waży 324g. Balans z lekkiego HH, zmienił się na lekkie HL i gitara :D nie trzeba zmieniać rakiety.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

kris pisze: Ja kupiłem Bio 500 bez niczyjej podpowiedzi i też po pewnym czasie zdawała mi się za lekka
ale założyłem skórzaną owijkę bazową Boris Becker, na to overgripa, tłumik drgań i po zważeniu wyszło że waży 324g. Balans z lekkiego HH, zmienił się na lekkie HL i gitara :D nie trzeba zmieniać rakiety.
Nieźle musiałeś tego nałożyć skoro podskoczyło aż tak :wink: . Ale to jest jakaś myśl przewodnia, nad którą warto się zastanowić :::hmm::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

scudetto pisze:
kris pisze: Ja kupiłem Bio 500 bez niczyjej podpowiedzi i też po pewnym czasie zdawała mi się za lekka
ale założyłem skórzaną owijkę bazową Boris Becker, na to overgripa, tłumik drgań i po zważeniu wyszło że waży 324g. Balans z lekkiego HH, zmienił się na lekkie HL i gitara :D nie trzeba zmieniać rakiety.
Nieźle musiałeś tego nałożyć skoro podskoczyło aż tak :wink: . Ale to jest jakaś myśl przewodnia, nad którą warto się zastanowić :::hmm::: .
Nałożyłem tyle ile napisałem, bazówka Boris Becker waży około 30g a zwykła syntetyczna około 15g , różnica jest ? do tego dałem overgrip 0,6 mm, trochę więcej finisching tape i wyszło. Ważyłem na wadze jubilerskiej i sklepowej - wynik taki sam.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Z dociążaniem rakiety nie ma problemu - wystarczy ołowiana taśma, która kosztuje "grosze" i gotowe. Przyklejamy ją sobie w zależności od upodobań, tu na forum jest już gdzieś artykuł o tego typu modyfikacjach.

Na pewno wychodzi taniej niż kupno nowej rakiety, ale jak wiadomo, wszystkich parametrów w ten sposób nie zmienimy.

Co do wyboru rakiety to jeśli miałbym wybierać z tych Dunlopów co w temacie to zdecydowanie Bio 300 - chyba jedna z najładniejszych rakiet jakie w rękach trzymałem.

Babolat ADP w odpowiednich rękach to super rakieta, jeśli dobrze ci się nią grało, to ją sobie kup. 1HBH to jedno z najtrudniejszych zagrań, więc nie wiem, czy tu jakiś model rakiety cię wyręczy - wg mnie tylko trening i technika.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

widget pisze:Babolat ADP w odpowiednich rękach to super rakieta, jeśli dobrze ci się nią grało, to ją sobie kup. 1HBH to jedno z najtrudniejszych zagrań, więc nie wiem, czy tu jakiś model rakiety cię wyręczy - wg mnie tylko trening i technika.
Zdaje się, że ESP grał swego czasu APD, a że to gracz właśnie jednoręczny, to poczekałbym na jego wrażenia, czy mu ta rakieta nie utrudniała tego uderzenia. Niemniej dla przebijacza opcja na pewno do rozważenia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

widget pisze: Babolat ADP w odpowiednich rękach to super rakieta, jeśli dobrze ci się nią grało, to ją sobie kup. 1HBH to jedno z najtrudniejszych zagrań, więc nie wiem, czy tu jakiś model rakiety cię wyręczy - wg mnie tylko trening i technika.
Nigdy nie pomyślałem o tym, że rakieta mogłaby wyręczyć mnie w czymkolwiek.. no, chyba że mogłaby słuchać mojej żony jak prowadzę auto rotfl .

Widget, wiem że jednoręczny bekhend do łatwych nie należy, ale gram tak od kiedy pamiętam, nie potrafiłem się nauczyć dwuręcznego. Na treningach poświęcam większość czasu właśnie na doskonalenie tego uderzenia, czuję się z nim coraz pewniej. Obecna rakieta to raczej rekreacyjny model, a ja mam na tyle ambicji i samozaparcia, że mam nadzieję się rozwijać i w dodatku w dobrym kierunku :D .
Gary pisze:Niemniej dla przebijacza opcja na pewno do rozważenia.
Grałem dzisiaj cały trening starszym modelem APD i z czasem było coraz lepiej. Trochę problemów miałem początkowo z serwisem, ale po kilku minutach już było wszystko ok.
Możliwe, że to jest właśnie to czego szukam :D .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Rakiety”