Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Mi ta rakieta przysparzała sporo problemów, głównie jeśli chodzi o precyzję uderzeń po linii i serwis. Teraz patrząc z dystansu, to wiem, że to była wina mojej koszmarnej techniki - ta rakieta, ze względu na dość dużą moc wydaje się łatwa, ale tak chyba nie jest.
Przynajmniej nie w moim wypadku. No chyba że grałem daleko od linii, albo broniłem się desperacko topspinami, to wtedy było ok.
Jeśli nie masz problemów z zagraniem tam gdzie chcesz, to może to być bardzo dobry wybór.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

widget pisze:Mi ta rakieta przysparzała sporo problemów, głównie jeśli chodzi o precyzję uderzeń po linii i serwis.
Z serwisem mam pewne problemy, ale to da się poprawić. Precyzja uderzeń nie odbiega od normy, za to moc, tak jak napisałeś, całkiem spora. Dzięki za opinię :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Ja jeszcze dodam, że Biomimetic jest trochę łatwiejszy przez większą sztywność (wg TW).
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Grałem seriami M-fil, 4D i muszę przyznać że Bio wg mnie ma zdecydowanie lepszą stabilność od poprzednich serii. Poprzednie dociążałem ołowiem, przy tym modelu póki co nie ma takiej potrzeby.

Poza tym wygląda rewelacyjnie jak już ktoś wcześniej wspominał :).
Obrazek
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

kobbe66 pisze:Poza tym wygląda rewelacyjnie jak już ktoś wcześniej wspominał :).
To fakt, wygląda całkiem przyzwoicie :D.

Dobra, można zamknąć wątek, wiem już czym się różnią wymienione ramy, co do reszty będę się zastanawiał gdzie indziej.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Żeby było śmieszniej, to wczoraj przez przypadek miałem okazję pograć Dunlopem Biomimetic 300.

Mistrzostwo świata. Rakieta jak przedłużenie ręki. Najpierw rozegrałem dwa sety ligowe swoją rakietą, a potem trzeciego już graliśmy bez wpisu do księgi wieczystej, wziąłem tego Dunlopa i siedziało mi wszystko!

Tak się zajarałem, że nawet kilka razy zagrałem 1HBH - gangstersko.

Najbardziej mi pasował serwis, ale nie miałem zastrzeżeń do żadnego aspektu gry - no może poza grą na siatce, ale tam mi żadna rakieta nie pomoże.
Mogłem grać dużo agresywniej, a piłka i tak nie uciekała. Teraz się poważnie zastanawiam, czy sobie jej jednak nie kupić, bo różnica jest ewidentna.

Z testowanych rakiet ostatnimi czasy tak dobrze grało mi się tylko najnowszym Headem Speed MP (chyba to ten był), ale Biomimetic i tak lepszy.

Jakieś 2 lata temu grałem tą jeszcze starszą wersją - Areogel 3Hundred, była fajna, ale jakoś mnie nie zachwyciła. Powodem może też być to, że 2 lata temu prawie nie umiałem grać w tenisa i do tego rakieta miała syfiasty nylonowy, rozjeżdżający się naciąg.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Ja tylko skromnie dodam, że również kiedyś byłem zachwycony 300tką... Serwis lepszy, kontrola rewelacyjna... Jednak po pewnym czasie urok minął. Gdy przyszła gra na punkty z mocno grającymi i człowiek musiał grać w defensywie, piłka ledwo wracała w pół kortu i było po grze. Że nie wspomnę o małym sweetspocie, który z biegiem czasu mi przeszkadzał i mimo wszystko braku mocy... Rakieta nastawiona na kontrolę. Pograj dłużej, to tylko moja uwaga.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

dariuszek75 pisze:Ja tylko skromnie dodam, że również kiedyś byłem zachwycony 300tką... Serwis lepszy, kontrola rewelacyjna... Jednak po pewnym czasie urok minął. Gdy przyszła gra na punkty z mocno grającymi i człowiek musiał grać w defensywie, piłka ledwo wracała w pół kortu i było po grze. Że nie wspomnę o małym sweetspocie, który z biegiem czasu mi przeszkadzał i mimo wszystko braku mocy... Rakieta nastawiona na kontrolę. Pograj dłużej, to tylko moja uwaga.
Jako posiadacz Bio 300, ale jeszcze nie "używacz", obawiam się właśnie tego o czym piszesz... Zepchnięty do defensywy pewnie będę z tą ramą bezradny. Ale trzeba się nie dać zepchnąć, samemu napierać :wink: .
Wielokrotnie już miewałem tak, że pierwsze zachwyty szybko ustępowały miejsca rozczarowaniu...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

dariuszek75 pisze:Ja tylko skromnie dodam, że również kiedyś byłem zachwycony 300tką... Serwis lepszy, kontrola rewelacyjna... Jednak po pewnym czasie urok minął. Gdy przyszła gra na punkty z mocno grającymi i człowiek musiał grać w defensywie, piłka ledwo wracała w pół kortu i było po grze. Że nie wspomnę o małym sweetspocie, który z biegiem czasu mi przeszkadzał i mimo wszystko braku mocy... Rakieta nastawiona na kontrolę. Pograj dłużej, to tylko moja uwaga.
Zgadzam się. Dość szybko rakieta została przeze mnie sprzedana z wyżej wymienionych powodów.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Obiektyw pisze:
dariuszek75 pisze:Ja tylko skromnie dodam, że również kiedyś byłem zachwycony 300tką... Serwis lepszy, kontrola rewelacyjna... Jednak po pewnym czasie urok minął. Gdy przyszła gra na punkty z mocno grającymi i człowiek musiał grać w defensywie, piłka ledwo wracała w pół kortu i było po grze. Że nie wspomnę o małym sweetspocie, który z biegiem czasu mi przeszkadzał i mimo wszystko braku mocy... Rakieta nastawiona na kontrolę. Pograj dłużej, to tylko moja uwaga.
Zgadzam się. Dość szybko rakieta została przeze mnie sprzedana z wyżej wymienionych powodów.
No może tak być :).
Ja często jestem zmuszony do biegania i przebijania w defensywie. Chciałbym być graczem ofensywnym, ale chcieć, a móc to nie do końca to samo. Przemknęło mi to przez myśl co piszecie, ale jeszcze tego nie doświadczyłem. Z drugiej strony obecnie jestem zmuszony bronić się Radicalem, co też nie jest łatwe.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Grałem krótko Bio300 i muszę przyznać, że jest całkiem przyjemny, problemów w obronie nie miałem, ale od dłuższego czasu nie narzekam na formę. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

dariuszek75 pisze:Ja tylko skromnie dodam, że również kiedyś byłem zachwycony 300tką... Serwis lepszy, kontrola rewelacyjna... Jednak po pewnym czasie urok minął. Gdy przyszła gra na punkty z mocno grającymi i człowiek musiał grać w defensywie, piłka ledwo wracała w pół kortu i było po grze. Że nie wspomnę o małym sweetspocie, który z biegiem czasu mi przeszkadzał i mimo wszystko braku mocy... Rakieta nastawiona na kontrolę. Pograj dłużej, to tylko moja uwaga.
Nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś. Mnie ta rama zmusza do ciągłej ofensywy, nie lubi przebijania, o obronie nie wspominając. Od czasu do czasu jednak pokazuje na co ją stać jeśli zagranie będzie dobrze wykonane. :)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

Wychodzi na to, że jeśli wybiorę 300-tkę to będę musiał ciągle atakować :D . W sumie to może pomóc wymusić bardziej agresywny styl gry, tylko trzeba sobie z tym poradzić :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

scudetto pisze:Wychodzi na to, że jeśli wybiorę 300-tkę to będę musiał ciągle atakować :D . W sumie to może pomóc wymusić bardziej agresywny styl gry, tylko trzeba sobie z tym poradzić :D .
Nie prawda. Jestem graczem defensywnym i przy odpowiedniej ilości techniki można sobie spokojnie dać rade nawet z głęboką defensywą . Ale to oczywiście moja tylko opinia :).
Obrazek
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Dunlop Biomimetic 300 vs Dunlop Aerogel 3Hundred - różni

kobbe66 pisze: Nie prawda. Jestem graczem defensywnym i przy odpowiedniej ilości techniki można sobie spokojnie dać rade nawet z głęboką defensywą . Ale to oczywiście moja tylko opinia :).
Właśnie tu jest pies pogrzebany. Mam nadzieję dopiero dojść do tej odpowiedniej ilości, o ile można kiedykolwiek powiedzieć, że ma się odpowiednią ilość techniki :wink: . Ale dzięki, wezmę to pod uwagę.
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Rakiety”