Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Rakieta dla mającego problem z łokciem

Znajomy (lat ok. 50) z ciągnącym się od połowy tamtego roku problemem z łokciem poprosił mnie o pomoc w doborze rakiety, która pozwoliłaby kontynuować zabawę z tenisem. Zmienił już naciąg z ProHuricane Tour (chyba jeden z powodów problemu z łokciem) na WeissCanon Explosiv, ale to jeszcze mało. Drugi to pewnie Babolat AeroPro Drive GT (wiem, technika też, ale tu nic nie zmieni :rolleyes: ). Czyli, co zamiast APD :

1. NTRP? – samouk z „wadliwą techniką”, ale ma na tyle dobre czucie, że trafia gdzie chce. Oceniłbym go na 3 może 3,5 jeśli wziąć pod uwagę z kim wygrywa.
2. Gra – gra chyba od 10 lat, niestety frontalne ustawienie do piłki przy uderzeniu. Forhend raczej płaski, panuję dobrze nad kierunkiem i długością zagrań, potrafi zagrać w miarę mocno, bekhend dwuręczny płaski. Wykorzystuje moc uderzeń przeciwnika.
3. Deblista, singli nie gra. Czuje się dobrze zarówno na końcowej jak i przy siatce.
4. Parametry powinny być zbliżone do posiadanego Babolata APD GT tj.waga ok. 300g, balans 320 mm, główka 100”, niska sztywność.
5. Babolat AeroPro Drive GT
6. Oczekiwania od rakiety: dużo komfortu ze względu na łokieć, sporo mocy ze względu na styl gry, (nie łatwe do pogodzenia, ale może coś się znajdzie).
7. Ma być dopasowana do aktualnego stylu i poziomu gry.
8. Budżet bez ograniczeń.

Techniki nie poprawi i nie chce już poprawiać, lubi zwyczajnie pograć.
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Bardzo ciężka sprawa. Moc+niska sztywność+komfort.

Ja znam taki jeden wynalazek i chyba resztki są do kupienia. Wilson [K]obra Team FX.
Model z rączką 3 jeszcze dostępny w Sportclubie: Klik!

Na Twoim miejscu nie dałbym się natomiast wkręcić w Donnaya. Przyglądałem się długi czas reklamowanej Formule 100. I przy tym swingweight'cie, masie i sztywność ma masakrycznie wysoką częstotliwość drgań tj. 171Mhz. Dla porównania APD GT ma 160Mhz. Z kolei [K]obra Tour ma 136Mhz. Niestety nie ma danych dla wersji Team.

Oczywiście co ludź to opinia. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Po ciężkich kontuzjach łokciowych/nadgarstowych gracze zwykle grają ramami z wagą ok. 260-270 gram, główką 100-102 cale, sztywnością ~67-69RA oraz ramą ~24mm.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

ESP pisze:Po ciężkich kontuzjach łokciowych/nadgarstowych gracze zwykle grają ramami z wagą ok. 260-270 gram, główką 100-102 cale, sztywnością ~67-69RA oraz ramą ~24mm.
To chyba po to, żeby sobie pogorszyć.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

ESP pisze:Po ciężkich kontuzjach łokciowych/nadgarstowych .....
Kontuzji ciężkiej nie miał. Zaczęło boleć tylko grze. Z tym przebiegiem to generalnie zawsze coś boli :rolleyes: jak się uprawia sport dla zdrowia :/ .

Karjar zapodał Volkla Organixa 10 (295g).
Mi rzucił się w oko Yonex RDiS 200 (295g).
Obie ramy mają sztywność około 62, producenci mówią też coś o mocy. Były na forum recenzje o Yonku, ale nikt nie wspominał nic o komforcie.
Völkl mocno reklamuje swój system tłumienia, ale ja nie miałem przyjemności testować.
Może, ktoś ma jakieś doświadczenia?
Yonex fan
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

karjar pisze:
ESP pisze:Po ciężkich kontuzjach łokciowych/nadgarstowych gracze zwykle grają ramami z wagą ok. 260-270 gram, główką 100-102 cale, sztywnością ~67-69RA oraz ramą ~24mm.
To chyba po to, żeby sobie pogorszyć.
Biedni ci wszyscy grający prezesowskimi patelniami. Każdy zaraz będzie miał kontuzję. ;)

Ale tak na poważnie, szkoły są dwie.
Jedna mówi: w miarę ciężka rama, odpowiednio miękka aby nie przenosiła wibracji i była jak najbardziej komfortowa. Tylko że miękkie ramy to też brak mocy. Więc pojawiają się jakieś dziwne ruchy kompensujące brak siły (najczęściej domykanie nadgarstkiem, zrywanie uderzeń). I zaczynają się jeszcze gorsze kłopoty.
Druga szkoła, którą ja jestem zwolennikiem: ramy prawie prezesowskie. Jak najwięcej mocy z samej ramy. Dzięki temu nie trzeba przeciążać stawów a piłka jest mniej czasu na ramie. Dobrym przykładem jest Michał W. (często gra na Włodarzewskiej). Gość miał spore problemy z prawą ręką. Przesiadł się na jakiegoś Babolca 265g. i ogrywa dziś większość startujących w turniejach singlowych ST Net. Nie gra może jakoś mega mocno ale to akurat nie dziwne patrząc na ilość "usztywniaczy" na ręku.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

ESP, być może w kwestii stawów masz rację. Problem dyskutowany dotyczy jednak konkretnej przypadłości, i moim zdaniem powyższa argumentacja nijak się do niej nie ma.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Karol,
spójrz na pierwszy post.
Jest tam napisane: "6. Oczekiwania od rakiety: dużo komfortu ze względu na łokieć, sporo mocy ze względu na styl gry". Patrząc na parametry polecanego przez Ciebie Volkla można stwierdzić, że pierwsze oczekiwanie jest spełnione ale to drugie, szczególnie w porównaniu z aktualną ramą (APD GT) drugiego wymagania spełnić nie ma szans.
Ja bym raczej skierował wzrok w kierunki Dunlopa 500, Head'a Instinct'a i tego typu ram.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

O Volku wspomniałem, bo sam nim grałem około kwartału i szczerze mówiąc nie jest tak wyprany z mocy, jakby się wydawało. Przy multi w całości dałoby radę. Ale, jako główną propozycję podałbym X Force'a.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

A ja znów będę proponował Volkla Organixa V1. Spora moc, bardzo komfortowa, tylko waga mniejsza niż kolega szuka. Właśnie odsyłam ją z testów do dystrybutora Volkla, więc jeśli kolega by chciał, można ponad miesiąc tesować płacąc 500zł kaucji. Ponosisz tylko koszty wysyłki. Myślę, iż warto.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Nie pamiętam, którą wersję V1-nki testowałem ale rama komfortowa i generalnie nie wpisuje się w kanon rakiet o podobnych parametrach - w sensie pozytywnym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

El Diablo pisze:Nie pamiętam, którą wersję V1-nki testowałem ale rama komfortowa i generalnie nie wpisuje się w kanon rakiet o podobnych parametrach - w sensie pozytywnym.
No właśnie chyba skusił się na V1 PowerBridge. Jest teraz w dobrej cenie 419 zł, a przedstawiciel Völkl'a mówił, że nie ma istotnej różnicy między Organix, a PowerBridge.
Naciąg zasugerowałem mu WeissCannon SuperCable. Wciągnąłem go do Head'a IG Extreme Elite (też główka 102') i praktycznie nie przesuwa się.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Z autopsji: wyleczyłem łokieć przesiadając się z Babolata PD na PD Lite. Sztywność taka sama, masa mniejsza. Zadziałało.

A teraz znów macham PD i (póki co) jest OK.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

karjar pisze:O Volku wspomniałem, bo sam nim grałem około kwartału i szczerze mówiąc nie jest tak wyprany z mocy, jakby się wydawało. Przy multi w całości dałoby radę. Ale, jako główną propozycję podałbym X Force'a.
Grałem X Force i potwierdzam - nie miałem w ręku bardziej komfortowej rakiety.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Donnay Formula 100 - parametry jak Babolat, a zebrał bardzo korzystne recenzje jeśli chodzi również o wygodę i komfort: http://www.tennis-warehouse.com/Donnay_ ... DFORM.html
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Lechu, jeśli kolega się zdecyduje to prosiłbym Cię abyś po jakimś czasie podpytał go czy rakieta pomogła czy nie. Komuś może się to przydać. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

El Diablo pisze:Lechu, jeśli kolega się zdecyduje to prosiłbym Cię abyś po jakimś czasie podpytał go czy rakieta pomogła czy nie. Komuś może się to przydać. :wink:
Jak pisałem wyżej chyba wybrał Volkla PB V1, ale nie miałem kontaktu więc nie wiem na pewno.
Co do info nie ma sprawy.
Ale u nas na wsi :tired: nie mamy kortów pod dachem :rolleyes: , stodoły za krótkie, więc pewnie szersze info to po rozpoczęciu sezonu letniego :wink: .
Yonex fan
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Szpox. Dzięki. :::gd::: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Wilson Blade Team (104):
- bardzo dobry komfort;
- niska sztywność;
- dobra kontrola nad piłką pomimo dużej głowy;
- mocy tej ramie nie brakuje.

Pozdrawiam kolegę [Lechu67] z regionu. ;)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla mającego problem z łokciem

Pamiętam, jak we Włoszech gdzie pracowałem, facet cierpiał od dawna na ból łokcia. Nie przestawał grać, więc w końcu w ogóle nie mógł już praktycznie uderzyć 1H backhandem. Technikę miał koszmarną, ale ja nie o tym.

Testował różne rakiety - miał czas i pieniądze i w końcu wybrał packę firmy ProKennex.
Ionic Ki 15, jeśli mnie pamięć nie myli. Ja mając ją w ręku różnicy nie widziałem, ale on się zachwycał, że tą go najmniej boli, bo innej już do rąk nie może wziąć.
Podobno tam jest jakiś piasek, czy coś podobnego w ramie (czy rączce :P ) co rewelacyjnie tłumi drgania i widocznie działa.

Pewnie z dostępnością tych rakiet w Polsce jest tak sobie, ale może ktoś zdesperowany się tym zainteresuje.

Wróć do „Rakiety”