marcinsoo
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:00

NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Witam,
gram ok. 13 lat, miewałem kłopoty z łokciem. Uporałem się z tym ale od ponad 1,5 roku pojawiają się często kontuzje przedramienia. Jak zagram 5 dni z rzędu mecze po 2h to muszę korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych aby szybko pozbyć się bólu.
Teraz gram, rzadko (1 na 2 tygodnie), więc problem nie występuje, nie mniej jednak chcę wejść w sezon wiosenny przygotowany i bez kontuzji. Obecnie także chodzę na laser, prądy i ultradźwięki aby naprawić sobie przedramię. (Ból w środku przedramienia przy kości, tomograf nie pokazuje zmian patologicznych, lekarze twierdzą że są to mikrourazy....)

Zamierzam popracować trochę z trenerem aby poprawić technikę. (Gram mocno i płasko, zamierzam zmniejszyć siłę o ~10% a zwiększyć precyzję zagrań, I płaski serwis będę zastępował drugim rotowanym, a mocny zostawiał na sytuacje kryzysowe).

I druga sprawa, chcę zmienić rakietę, używam od 5 lat Head Radical Liquidmetal MP (bardzo stary model), naciąg MSV Focus Hex 1,8. (Próbowałem Isospeed Pro, ale nic się nie zmieniło poza uszczupleniem kieszeni).

Na pewno technologia poszła do przodu i chciałbym dobrać coś podobnego, jednak bardziej przyjaznego dla mojego przedramienia, przenoszącego możliwie jak najmniej drgań.

Myślałem o tym :
Donnay Pro One 97
Head Graphene Speed MP

Bardzo proszę o pomoc, najlepiej kogoś kto miał podobne problemy.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

marcinsoo pisze:Na pewno technologia poszła do przodu...
Eeee jakby Ci to powiedzieć... ;-P

Tzw. "technologia" w rakietach to głównie marketing. Smutne ale prawdziwe.
marcinsoo pisze:Donnay Pro One 97
Head Graphene Speed MP
Wg mnie żadna z tych ram.
Uważam, że Head MicroGel Radical MP byłby znacznie lepszy.

P.S.: W ramach uzupełnienia.
Nigdy nie miałem problemów z łokciem/nadgarstkiem/ręką w związku z grą w tenisa.
Mam/miałem wielu kolegów którzy mieli problemy z łokciem/nadgarstkiem przez grę ramami takimi jak np. Babolat Pure Drive. Po przejściu na MG Radicala MP odnotowywali znaczącą poprawę. Większość z nich, jeśli nie wszyscy, nie gra już z różnych przyczyn więc nie wiem czy poprawa na odcinku +/- 12 miesięcy utrzymywała się po tym czasie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
marcinsoo
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:00

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Model z 2007 roku?

Na pewno coś w tym jest, testowałem 2 lata temu chwilę, Prince EXO3 Team miała być hiper super ekstra, a okazała się niewypałem...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

marcinsoo pisze:Model z 2007 roku?
Ale tak popularny, że produkowany nadal...
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ROGEL.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
marcinsoo
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:00

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

A taka, nie była by dobra?
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... Xi-98.html

Naszpikowana cudami. :)

Kupowałem trochę w 2012 i mam rabat 16% do 31 stycznia. Do tego załatwiłbym sobie bez VAT.
Wyszło by 400 z groszami. Rakiety, które już są przecenione nie podlegają temu rabatowi.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Za wysoka sztywność. Poza tym przyzwyczajony jesteś do Headów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
marcinsoo
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:00

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Chyba taki urok Yonexów.

Ta Wawrinka dla zaawansowanych - Yonex Vcore Tour 89 ma również wysoką sztywność 64.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

1. Wawrinka promuje model Vcore Tour 97.
2. Wawrinka gra rakietą z matrycy Vcore 95D.

Rób jak uważasz, Ja wyraziłem swoją opinię w temacie i na tym zakończę.
Owocnych poszukiwań. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Jeśli nie pomaga miękka rakieta i naciąg oraz "odjęcie" siły z uderzeń - to musi coś być nie tak z Twoją techniką. Być może przydałoby się pokazać się innemu trenerowi lub (i) nagrać się i szukać błędów.
Wiem, że każdy jest inny, ale mi akurat w/w rzeczy pomogły a także ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające całą rękę.
Poza sztywnością, podobno ważna jest częstotliwość wibracji, im niższa tym lepiej - http://twu.tennis-warehouse.com/cgi-bin ... quency.cgi .
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Jeśli mogę coś od siebie polecić to proponuję Donnay Formula 100. Mój znajomy miał podobne problemy jak Ty grając dłuższy czas Babolatem APD. Z tego co pamiętam to kupił bez testowania w Protenisie (pewnie po konsultacji telefonicznej :wink: ). Obecnie chyba jednak już jej nie mają... Ale od czego jest sklep Donnay Polska i na pewno mają testery.
Do rzeczy, kolega ma tą rakietę do dziś i jedno co mogę stwierdzić grając nią sporadycznie, to jest naprawdę bardzo komfortowa, na pewno bardziej niż mój Völkl PB8. Na Tennis Warehause masz test tej rakiety :
http://www.tennis-warehouse.com/Reviews ... eview.html
A jeżeli troszkę przeszacowałeś swoje NTRP to polecam także Volkla Organixa V1. Rakieta lżejsza, sporo wybaczająca i bardzo, bardzo komfortowa. Obecnie sam ją testuję przez miesiąc dzięki importerowi Volkla w Polsce i myślę, że naprawdę warto.
marcinsoo
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:00

Re: NTRP 4.0 - powracające kontuzje przedramienia od 2 lat

Kolego OscaroGee, niestety mieszkam w małej mieścinie na podkarpaciu i jest tylko 1 w miarę dobry instruktor tenisa. Też tak, myślę, że w głównej mierze chodzi o technikę, na treningu odbijane piłki lecą same, w meczu niestety się usztywniam na co zwracano mi uwagę niejednokrotnie. Nagrywałem się i na pewno mogę stwierdzić, że mój 1BH wymaga poprawy zamachu na dłuższy i bardziej płynny, tak aby uderzenie było przyjemnością (jak na treningu).
Poćwiczę też trochę na pewno przedramię.

dariuszek75 - być może, będę miał możliwość przetestowania kilku Donnayów, ale te rakiety co podałeś to za grubaśne jakieś są ;). Grałem takimi bardzo dawno temu, miałem też z jeden sezon tego Babolata APD i kłopoty z łokciem.

Dzięki wielkie za rady dla wszystkich.

Wróć do „Rakiety”