Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

NTRP 3.0 druga rakieta

Witam tenisistów ;).
Chciałbym zasięgnąć rady na temat wybory rakiety. Grałem kiedyś rok w klubie, od trzech lat raczej okazyjnie, i w tym semestrze chodzę co tydzień na zajęcia. Do tej pory używałem rakiety Wilson za 100 zł, także bez szału, rozmiar 4 1/2, waga 307 g. Wydaje mi się, że trochę mnie już blokuje w rozwoju mojej gry.

1. NTRP 3.0
2. Mam problemy z backhand'em - trafiam nim ok. 75-80% piłek, czasami mi się zdarza rama, albo zagram za linię końcową. Gram dwuręcznym backhand'em.
3. Raczej gram na całym korcie, przynajmniej próbuję i chciałbym dalej grać różnorodny tenis. Lubię grę przy siatce, także chciałbym rakietę z dobrą rotacją.
4. Hmm, tą mi się gra dobrze jeżeli chodzi o wagę, a czytałem że im cięższa tym mocniejsze uderzenie, więc chyba niech zostanie ok. 300 g.
5. Jak wcześniej napisałem - wydaje mi się że mnie ogranicza.
6. Parametry uśrednione, z naciskiem na kontrolę. Co do źródła siły to nie wiem, ponieważ ważę 65 kg więc mało tej siły bezwładności, więc rakieta może trochę pomóc ;p
7. Zdecydowanie wspierać rozwój, może być wymagająca jeśli jest tego warta.
8. 300 zł - jedna rakieta

Jak czegoś nie określiłem to piszcie, spróbuję ;D.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Fifou pisze:Lubię grę przy siatce, także chciałbym rakietę z dobrą rotacją.
Co ma "dobra rotacja" wspólnego z grą na siatce ;) ?
Fifou pisze:4.czytałem że im cięższa tym mocniejsze uderzenie
No nie do końca tak jest. Teoretycznie, większa masa rakiety przełoży się na większą moc piłki. A w praktyce... na co Ci duża masa, jak np. nie umiesz jej rozpędzić ? Pomijam już kwestie jak czysto trafisz itd. ;) Natomiast te 300 g o których pisałeś, to nie jest jakoś dużo. W normie ;).

Fifou pisze: Co do źródła siły to nie wiem, ponieważ ważę 65 kg więc mało tej siły bezwładności, więc rakieta może trochę pomóc ;p
Nie dobieramy rakiety na podstawie masy ciała. Moc uderzenia też niezbyt od niej zależy. Liczy się technika, praca nóg itd.

Rakiety wybrać Ci nie pomogę - bo aż tak się na tym nie znam, ale na kilka kwestii które mogą Ci się przydać zwróciłem uwagę ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Co byś powiedział na Dunlop Biomimetic 300? Ja gram 300 ale starszy model Dunlop Aerogel 4D 300. Polecam, sprzęt jak najbardziej rozwojowy. Z tego co czytam na forum, duża grupa osób poleca 400, ale tym sprzętem nie grałem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Rok gry w klubie? Potem przerwa i okazyjne granie? To nie 300-tka, coś prostszego. To tak jak proponować Radicala MP czy 6.1 Team.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Mazzakollo pisze: Co ma "dobra rotacja" wspólnego z grą na siatce ;) ?
Chodziło mi o rotację wsteczną ;). Drop-shoty i te sprawy :D. Awansująca też by się przydała, bo przy moim wzroście pomoże to zmieścić piłkę w korcie przy cross'ach. Wiem że to kwestia techniki, ale rakieta też trochę pomaga, nie ?

A ten Dunlop to może być rzeczywiście zbyt ambitny, bo wg strony jest dla "zawodników i dobrych graczy klubowych." Nie chcę, żebym teraz po zmianie rakiety nie mógł opanować piłki.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Fifou pisze: Wiem że to kwestia techniki, ale rakieta też trochę pomaga, nie ?
Tak, pomaga. Na większą rotację wpływa m.in. wielkość główki, przeplot - otwarty, 16x19, balans itd. :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Macie jakieś propozycje ?
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Head Youtek IG Radical S, Dunlop Biomimetic 500 Tour albo Dunlop Biomimetic 400



Edit: Nie zauważyłem że chcesz dać około 300 więc ten Head odpada. Może warto dołożyć 100 i kupić coś z serii Biomimetic?
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Jak warto to mogę dołożyć. :D
EDIT: A jakieś Wilsony?
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Tak jak napisałem wyżej Dunlop Biomimetic 400 albo Biomimetic 500 Tour. Są rozwojowe, pojęcie już o grze masz. Waga taka która ci pasuje w granicach 300g. Poczekaj niech wypowiedzą się koledzy bardziej doświadczeni w tej materii.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Biomimetic 500 Tour waży razem z naciągiem, owijkami i tłumikiem minimum 320 gram ale według mnie warto. Rakieta jest przyjemna chociaż trudniejsza niż Aerogel 4D 500 czy też Biomimetic 500. Ja się przesiadłem na Toura po Aerogelu 4D 500 i nie żałuję. Mam teraz większy potencjał ale muszę pilnować techniki. 400 nie grałem ale 500 Tour dobrze spisuje się przy siatce o co chodzi między innymi autorowi. Rotacje także łatwo nadać. Cena ok. 320 zł z przesyłką jak kupisz z oficjalki.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

A jaka jest różnica między tymi wszystkimi Biomimeticami (400, 400 Tour, 500, 500 Tour, 600)? Kosztują tyle samo. Gdzie widziałeś 320 zł? Bo na officialu jest 179$.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Fifou pisze:A jaka jest różnica między tymi wszystkimi Biomimeticami (400, 400 Tour, 500, 500 Tour, 600)? Kosztują tyle samo. Gdzie widziałeś 320 zł? Bo na officialu jest 179$.
http://store.dunlopsport.com/Dunlop-bio ... ket-743014

50 funtów + 10 funtów przesyłka - u mnie wyszło niecałe 320 zł wliczając koszty przewalutowania

Różne wersje mają różne parametry - musiałbyś się w nie wczytać.

Rakieta dotarła z wysp w 5 dni.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Obniżka o 110 funtów? Trochę podejrzane! ;-P Utrzymuje się długo, czy się śpieszyć raczej z kupnem? A można ją gdzieś w Polsce wyhaczyć i ewentualnie wypróbować?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Wilson? Wilson ProStaff 6.1 BLX 100.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Czy jest duża różnica pomiędzy Biomimetic 500 Tour a 600? Interesuje mnie ta pierwsza rakieta, ale w sklepie internetowym Dunlopa mają tylko rozmiary rączki L1 i L2, które wydają mi się za małe. Także zastanawiam się czy mogę kupić Bio 600 bez większych różnic w rakiecie.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Czy dobrze sformułowałeś pytanie? Różnica między 500 Tour, a 600, czy może 500 Tour, a 600 Tour? Bo jeśli to pierwsze, to nawet ja Ci odpowiem - bardzo duża.
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Chodziło mi o to, czy 600-ka nadaje się do podobnego, czy innego stylu gry w porównaniu do 500 Tour. Bo widzę, że jest lżejsza i ma większą główkę.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 3.0 druga rakieta

Dunlop 500-ka ma stosunkowo wąski, długi łeb. Jedni to lubią, innym to kompletnie nie leży, bo wolą główki szersze a krótsze. Zwróć na to uwagę. Ostatnio kumpel przesiadając się z Wilson'a Blade'a (BLX Team) testował 500-kę i... kompletnie nie był się w stanie zgrać z tą ramą. Za to świetnie mu podszedł Head Radical OS. Ale ta druga rama ma szeroki, okrągły łeb - kompletnie inny niż Dunlop, a jak się okazuje - zbliżony do Wilson'a Blade'a. Zwróć na to uwagę, bo radykalna zmiana kształtu może Ci wyjść zarówno na dobre, jak i na złe. Wziąłbym najpierw do ręki...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Rakiety”