cezmen1
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:22

NTRP 4.5

Witam. Gram w tenisa już 5- sezon z rzędu. Jestem w miarę doświadczonym graczem szukającym ramy ekstremalnej, wymagającej ale najbardziej precyzyjnej dostarcząjacej najwięcej czucia, komfortu, kontroli i średniej mocy z której mogę wykrzesać maksimum winnerów i passing shotów.
Na wstępie przedstawię swoją grę:
1. NTRP jak najbardziej 4.5.
2. Chwyt forehand półzachodni dobrze silny i wręcz wygrywający topspinowy ale też płaski. Topspinowy używam do returnów a płaskim kończę zazwyczaj większość uderzeń. Bekhend jednoręczny regularnie przebijający na końcową linię.
Dropy precyzyjne i na linię.
3. Jestem allrounderem. Gram agresywnie zza linii końcowej. Czasami dojdę do siatki i zagram kończącą piłkę. Długi zamach jak u Federera i dobra praca nóg. Smecz kończący w miarę mocny. Rotacje często po pierwszym serwisie. Serwis pierwszy mocny aż przy linii końcowej- mało asów ale precyzyjnie trudny do odbioru. Drugi serwis troszkę z rotacją w miarę wysoki tuż na ciało przeciwnika.
4. Waga jak najbardziej do 440 gram bez naciągu. Balans w granicach 305-310 mm, może być na rączkę.
5. Moja aktualna rakieta to Wilson K Six One Tour. Jest to rakieta Federera. Gram nią zdecydowanie efektywnie. Kończę piłki passingshotami i jestem zachwycony nią bo oferuje mi niezwykłe czucie i komfort gry. Szczerze to ma 320 gram czyli azjatycka wersja lżejsza o 20 gram. Niemniej szukam idealnie takiej samej ale jeszcze bardziej tłumiącej wibracje. I troszkę dającej więcej mocy ale na tym mi mniej zależy. Najbardziej preferuje Wilsony, możliwe że Heady też spełnią moje oczekiwania. Ewentualnie jakiś "czuciowy" Babolat. Na wstępie myślę o Wilsonie BLX Pro Staff Six One 95 lub 90. Troszkę też może Head Youtek IG Speed Pro lub MP. Z Babolatów jakoś nie mam nic na myśli. Żadne Yonexy czy Prince nie interesują mnie.
6. Cena do 650 zł.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: NTRP 4.5

Może ta, tylko dołóż trochę ołowiu.
http://Allegro.pl/rakieta-do-tanisa-i2568248540.html
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

abaszydze pisze:Może ta, tylko dołóż trochę ołowiu.
http://Allegro.pl/rakieta-do-tanisa-i2568248540.html
Nie widzę emotikona potwierdzającego, że to żart... :mglss:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
cezmen1
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:22

Re: NTRP 4.5

Bardzo śmieszne to jednak nie było...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

Nie było...
Ani w tym kreatywnego szyderstwa - Gary.
Ani lekkiego i swobodnego wyśmiania - Vidzio.
Ani wysublimowanego dowcipu - YtB.

Uciekam stąd... koniec OT.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

El Diablo pisze:Nie widzę emotikona potwierdzającego, że to żart... :mglss:
Ma to w nazwie użytkownika :). Poza tym prawdziwy dobry żart jest bez emotki, bo emotka zdradza go przedwcześnie.

Podobno BLX Pro Staff Six One 95 różni się sporo od pierwowzoru, choć osobiście nie grałem. A chyba trzeba spróbować, bo mam znajomego, który tym grywa.

Mówiąc o rakiecie tłumiącej wibracje chodzi Ci o to, że ma być bardziej miękka? Boli Cię ręka przy tej? Bo jak nie, to może warto zostać przy tej, skoro tak dobrze działa, a poeksperymentować z naciągami. Próbowałeś Federerowych power padsów (kawałków skóry pod pionami w sercu rakiety)? (O właśnie! Zaraz sam sobie je zmontuję. Dobrze, że sobie przypomniałem).

Skoro grasz zza końcowej, to nie dziwię się, że potrzebujesz mocy, ale może rzecz też tkwi w technice. Grasz Forehand na prostym łokciu? Bez prostego łokcia nie ma atomowego forehandu.

Del Potro
Federer
Nadal
Verdasco
Piotr Szyba.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: NTRP 4.5

El Diablo pisze:
abaszydze pisze:Może ta, tylko dołóż trochę ołowiu.
http://Allegro.pl/rakieta-do-tanisa-i2568248540.html
Nie widzę emotikona potwierdzającego, że to żart... :mglss:
Albowiem myślałem, że emotikon powinien być przy poście cezmena.
El Diablo pisze:Nie było...
Ani w tym kreatywnego szyderstwa - Gary.
Ani lekkiego i swobodnego wyśmiania - Vidzio.
Ani wysublimowanego dowcipu - YtB.

Uciekam stąd... koniec OT.
Bo i nie miało takie być.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: NTRP 4.5

cezmen1 pisze:Serwis pierwszy mocny aż przy lini końcowej- mało asów ale precyzyjnie trudny do odbioru
Przy linii końcowej? I nikt Ci przez te 5 lat gry w tenisa nie powiedział, że serwuje się w karo, a nie pod linię końcową? To z kim Ty grasz i jak doszedłeś do NTRP 4.5?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

cezmen1 pisze:Jestem w miarę doświadczonym graczem szukającym ramy ekstremalnej, wymagającej ale najbardziej precyzyjnej dostarcząjacej najwięcej czucia, komfortu, kontroli i średniej mocy z której mogę wykrzesać maksimum winnerów i passing shotów.
Znam tylko jedną rakietę spełniającą te kryteria. Proponowałbym K SIX ONE TOUR 90.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: NTRP 4.5

El Diablo pisze:Nie było...
Ani w tym kreatywnego szyderstwa - Gary.
Ani lekkiego i swobodnego wyśmiania - Vidzio.
Ani wysublimowanego dowcipu - YtB.

Uciekam stąd... koniec OT.
A o mnie nie wspomniał :sadisptd:.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 4.5

PitS pisze:Proponowałbym K SIX ONE TOUR 90.
BLX jest łatwiejszy i ma więcej czucia. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

Na marginesie: gdybyś sprzedawał tego K Six One Tour, to daj znać.
Piotr Szyba.
cezmen1
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:22

Re: NTRP 4.5

Ok. A zapytam tak: Mam do wyboru Wilson BLX2 Juice 100 16x18. Head Youtek IG Prestige Pro/MP, Head Youtek IG Speed MP 300 16x19, Head Youtek IG Radical Pro, Wilson BLX2 Prostaff Six.One 95 to którą najlepiej wybrać do wyżej napisanych moich oczekiwań...?

Nazwy własne piszemy z dużej litery. Proszę o większą uwagę w kolejnych postach. / ED
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: NTRP 4.5

cezmen1 pisze:Ok. A zapytam tak: Mam do wyboru Wilson blx2 juice 100 16x18. Head youtek IG prestige pro/mp, Head youtek IG speed mp 300 16x19, head youtek IG radical pro, Wilson blx2 prostaff six one 95 to którą najlepiej wybrać do wyżej napisanych moich oczekiwań..?
Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wymienione przez Ciebie rakiety na tyle różnią się od siebie, że jedynie przetestowanie kilku z nich da Ci odpowiedź.
Chociaż na Twoim miejscu w pierwszej kolejności spróbowałbym Pro Staffa 95 :wink:.
cezmen1
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:22

Re: NTRP 4.5

Właśnie miałem już dawno zapytać: Czy są dwie wersje nowego Wilsona Prostaffa Six.One 95? Bo jest taka rama całkiem czerwona i taka czerwona z białymi paseczkami...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

cezmen1 pisze:Właśnie miałem już dawno zapytać: Czy są dwie wersje nowego Wilsona Prostaffa Six.One 95? Bo jest taka rama całkiem czerwona i taka czerwona z białymi paseczkami...
BLX PS 6.1 95 jest biały...

Obrazek

Najprawdopodobniej masz na myśli BLX Six.One 95. Po lewej starsza wersja tej rakiety, po prawej nowsza.

ObrazekObrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
cezmen1
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:22

Re: NTRP 4.5

Rozumiem że ProStaff jest bardziej "czuciową" rakietą...? Mam jeszcze pytanie: Wilson BLX Juice 100 ma układ 16x18, a Juice Pro ma 16x20. Główka jednak w Juice Pro jest mniejsza więc zapewne on sprzyja kontroli i większej precyzji...? Czy jednak 16x18 oferuje lepszy spin i precyzję, czucie i kontrolę? Sam nie wiem czemu aż taki przeskok z 16 na 20. Odnośnie układu to istnieją różnorakie np. spotykam się często z 18x20. Częściej 16x19. Ale też z tymi wymienionymi wcześniej jak w BLX Juice. Czy istnieje zasada że im zmierza do niższych wartości tym lepsze czucie spin i kontrola czyli wszystko jest "najlepsze" a może "coś za coś" czyli spin a czucie nie tak doskonałe jak w przypadku 16x19 czy 18x20? A jak jest z główkami rakiet? Proszę o jakieś wyjaśnienie bo naprawdę już zgłupiałem w tych układach strun. :)

Moglibyście mi objaśnić jak z tymi układami strun itd.?
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.5

Tutaj coś znalazłem: http://www.tenis.net.pl/jak-rakiete-wybraae-dla-siebie/ punkt 6.

Nie wiem czy to wyczerpuje Twoje pytanie.
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP

Wróć do „Rakiety”