przemek747
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2012, 13:47

NTRP 1-2 ?

Witam!
25lat 190cm wzrostu.
1 i 2. Przede wszystkim nie potrafię określić swojego NTRP z jednej strony dopiero co zaczynam grać w tenisa a z drugiej jestem jakieś podstawy mam już opanowane. Udaje mi się posłać piłkę w stronę w którą chce, zagrać slicem czy topspinem a przy rozgrzewce długo utrzymuje piłkę w grze. Głownie gram FH, BH wygląda znacznie gorzej zazwyczaj gram go dwurącz.
3. Opisz swój styl - Raczej gra z głębi kortu.
4 i 5. Do tej pory grałem pożyczonym tanim modelem Wilsona, chyba model Federer. Aluminium lub Tytan i duża głowka.
6. Przyjemności z gry. Szukam rakiety dobrej na początek która pozwoli się trochę rozwijać i nie zniechęci do gry,
8. I tutaj najważniejszy punkt. Absoluntne maximum 200zł. Da się w tej cenie znaleźć jakąś rakietę z grafitu? Miałem na oku Dunlop G-force Mid ale po przeczytaniu tego tematu: viewtopic.php?f=108&t=7151 bardzo się zniechęciłem.

Przeczytałem poradniki co do wyboru rakiet, przejrzałem większość postów na forum i wiem że głownie polecana jest Dunlop AG 4d 500 ale to jest daleko poza moim zasięgiem finansowym.
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1-2 ?

http://www.forehand.pl/p1286,Dunlop-aer ... ndred.html

360 zł za grafitową rakietę myślę ze warto, a tak taniej kupisz jakiś stop aluminium i można łokcia obciążyć. Na Twoim miejscu poszukał bym używanych też, czasami można w granicach 200 zł coś wyłapać na rynku.

Właśnie znalazłem poprzednika 4d, dużych różnic nie ma [trochę fotki słabe by stwierdzić jaki stan]:

http://Allegro.pl/Dunlop-5-hundred-aero ... 21338.html
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP
przemek747
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2012, 13:47

Re: NTRP 1-2 ?

Czytałem, że to bardzo dobra rakieta ale nie jestem w stanie wydać takiej kwoty. Szukam czegoś mocno budżetowego co w miarę spełniało by wskazówki zawarte w poradnikach na tej stronie.

http://www.forehand.pl/p2135,head-microgel-raptor.html
http://www.forehand.pl/p434,Wilson-ncod ... mocja.html

A może któraś z powyższych ? Obydwie wydaje się że nie zawierają ani aluminium ani tytanu. Szczególnie ten Wilson przykuwa moją uwagę ze względu na cenę.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 1-2 ?

Wilson w tej cenie się nadaje. Powinien zasadniczo spełnić Twoje oczekiwania. To takie troszkę Renault Thalia - nie do końca poważny samochód, ale za to w śmiesznej cenie. I da się tym jeździć... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
przemek747
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2012, 13:47

Re: NTRP 1-2 ?

A jak wygląda sprawa z pogrubieniem rączki? Bo dostępne są jedynie L2. Uda się ja pogrubić owijką do L4?
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 1-2 ?

Można założyć taki kołnierz pogrubiający.
Unikaj zakładania dwóch bazówek - kiedyś zrobiłem sobie taką kiełbasę i większe kanty miało zwykłe salami z Lidla rotfl .

A rakieta wydaje się być w porządku na początek nauki. mniej niż 300g z naciągiem; jeśli się nie mylę to balans równy (ED poprawi w razie czego :P ), główka 102 cale nie jest za duża.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1-2 ?

pst pisze:A rakieta wydaje się być w porządku na początek nauki. mniej niż 300g z naciągiem; jeśli się nie mylę to balans równy (ED poprawi w razie czego :P ), główka 102 cale nie jest za duża.
Bez naciągu bliski równemu, ale z naciągiem leci już na łeb.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
przemek747
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2012, 13:47

Re: NTRP 1-2 ?

A coś na temat tej rakiety Head? Też się nada za taką cenę? Bo zastanawiam się czy nie dołożyć z racji tego, że występuje z rączką l4. Nie wiem tylko czy nie będzie za lekka?
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 1-2 ?

Będzie moim zdaniem za lekki. Z naciągiem to wyjdzie ~270g.
Ale można by go dociążyć taśmą ołowianą 10-15g na rączce względnie na główce na godzinie 6tej (proszę mnie ewentualnie zweryfikować).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: NTRP 1-2 ?

Pozostaje pytanie, czy początkujący będzie chciał się tak bawić z nowym sprzętem, czy będzie chciał od razu mieć coś, co "działa" ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 1-2 ?

Raczej będzie chciał mieć od razu 'gotowca'.
Ale coś za coś. :twisted:
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Rakiety”