cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

NTRP 1.0 `

Witam. Mam zamiar zacząć przygodę z tenisem i zastanawiam się nad wyborem rakiety. Mam 17 lat. 165cm wzrostu, 53kg wagi, kobieta.

1. NTRP 1.0
2. -
3. -
4. -
5. -
6. dużej kontroli, raczej lekka rakieta
7. rakieta ma wspierać rozwój
8. max 250zł, 1 rakieta

Na Allegro znalazłam coś takiego:
http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-dunl ... 17945.html
Czy ta rakieta byłaby dobra? Czy może polecacie coś innego? :)
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: NTRP 1.0 `

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tenisem, to najlepiej poszukać jakiegoś trenera w okolicy. Jestem pewien, że się znajdzie, i z nim przedyskutować ten temat. Odradzam wejścia na kort z kimkolwiek i próbowania "odbijać". Jeśli jednak w takiej formie chcesz zacząć, to najlepiej pożycz sobie od kogoś rakietę, pograj chwilę... Dopiero gdy osiągniesz jakiś poziom umiejętności i będziesz wiedzieć chociaż ogólnie czego chcesz, wtedy kupuj swoją własną rakietę :).

Pozdrawiam.
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

No właśnie mam zamiar zapisać się na lekcje, mam już numer do trenera, ale myślałam żeby coś kupić już teraz. Czy lepiej poczekać i zapytać się trenera o odpowiednią rakietę dla mnie?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 1.0 `

Jeśli nie masz silnego parcia, to poczekaj.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: NTRP 1.0 `

Poczekaj :). Nie trzeba mieć od razu rakiety. Ja po pół roku gry z trenerem (i jego rakietami) kupiłem dopiero swoją. Gdy już wiedziałem co chcę :).

Pozdrawiam.
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Ok. No to dzięki za odpowiedź. W środę umawiam się z trenerem i zobaczymy co mi powie :).
A jakbym się uparła, żeby jakąś kupić to tamta by się nadawała? Sorry, że tak męczę, ale jakbym np. po lekcji chciała sobie poodbijać i poćwiczyć w domu, to rakieta mogłaby być pomocna :P.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 1.0 `

"W domu" lepiej nie ćwicz. Szkoda kryształów ;). Ćwicz poza domem :).

Rakieta pewnie na początek może być (trochę sztywna). Ale koledzy słusznie zauważyli, że lepiej chwilę odczekać. Zobaczyć, czy chce się grać, poznać własne preferencje i dokonać wyboru.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Dobra, to czekam. Ale już mnie nosi żeby pograć, a korty są w renowacji i na chwilę obecną nie mam gdzie grać...
Dzięki za opinie :).
Jak już poćwiczę to może znowu poproszę o pomoc w wyborze.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 1.0 `

Tym bardziej nie ma co kupować pionków do chińczyka, jak pies zeżarł planszę... ;) Cierpliwości. Pośpiech jest złym doradcą.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 1.0 `

Chciałbym przytoczyć ku przestrodze początkujących.
Kilkanaście tygodni temu znajomy zaprosił mnie na pogranie w tenisa. Trochę się zdziwiłem bo nie wiedziałem ze w ogóle gra - okazało się że zaczyna dopiero odbijać.
Miał rakietę niewiadomego pochodzenia i marki :] . Odbijanie szło mu słabo, więc podsunąłem mu pomysł, aby wziął parę lekcji z trenerem, który może mu również pomóc wybrać rakietę.
Tak też się stało.
Jedyny kłopot w tym, że doradzono mu Prince EXO3 Graphite 100 Midplus. Kupił tę rakietę, a mi jest trochę głupio, bo po mojej sugestii zawierzył całkowicie trenerowi.
Uważam, że takie parametry nie są dla początkującego gracza który zaczyna naukę (315g bez naciągu, balans na rączkę itd.). Fakt że znajomy ułomkiem nie jest bo ma 1.9m, jest silny i dobrze zbudowany bo trenował pływanie, nie zmienia mojego wrażenia, że został naciągnięty na tę rakietę (mają na tych kortach punkt Prince'a :rolleyes: ).
Nie mówię, że w Twoim przypadku będzie podobnie, ale zanim kupisz to co poleci/zaproponuje Ci trener, spróbuj to pożyczyć i poodbijać oraz sugeruję konsultację w tym miejscu (forum).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Ok, dzięki za info. Jestem wstępnie umówiona na środę, trener podobno ma jakiś katalog z którego ma mi pomóc wybrać coś odpowiedniego dla mnie, a w takim układzie skonsultuję ten wybór później z wami :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1.0 `

pst pisze:Jedyny kłopot w tym, że doradzono mu Prince EXO3 Graphite 100 Midplus. Kupił tę rakietę, a mi jest trochę głupio, bo po mojej sugestii zawierzył całkowicie trenerowi.
Może trener ma wielką wiarę w możliwości swojego pupila? :teathy:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 1.0 `

El Diablo pisze:
pst pisze:Jedyny kłopot w tym, że doradzono mu Prince EXO3 Graphite 100 Midplus. Kupił tę rakietę, a mi jest trochę głupio, bo po mojej sugestii zawierzył całkowicie trenerowi.
Może trener ma wielką wiarę w możliwości swojego pupila? :teathy:
Wiara ta musiałaby być wielkości ego Prezesa.... :twisted:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Witam ponownie. Mam już za sobą kilka lekcji, ale dopiero wczoraj trener przyniósł mi katalog z Babolat'a, żebym sobie wybrała jakąś rakietę :). Polecił mi:
1. Babolat Pure Junior ( http://Allegro.pl/rakieta-tenis-Babolat ... 75510.html )
2. Babolat Aeropro Drive Junior ( http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-babo ... 69673.html )
3. Babolat Pure Roddick Junior ( http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-babo ... 73884.html )

Z tym, że w katalogu Aeropro kosztuje 390zł, Pure 239, a Pure Roddick 359...

Co myślicie o tych rakietach?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1.0 `

To są rakiety juniorskie czyli dla dzieci do około 14 roku życia.

Jeśli nic nie pokręciłaś i na pewno polecił Ci modele "Junior" to z całym szacunkiem i za przeproszeniem jest to d##a, nie trener.

Natomiast jeśli popełniałaś błąd i trener doradzał te modele w wersji, nazwijmy to umownie, "seniorskiej" to nie wiem co w zestawieniu robi Pure Drive Roddick.

Osobna kwestia do poruszenia czyli rakiety tylko jednej firmy... czyżby trener miał umowę? (:] :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 1.0 `

Może to niezbyt ładnie robić "kaka" w swoje jakby nie patrzeć gniazdo ale skoro pst i ED już to zrobili. :)
OK, ujmę to tak, trenerzy też ludzie, są różni. Wielu z nich dorabia sobie handlem sprzętem. W tym handlu się czasem zatracają i nie są uczciwi, niestety polecają ludziom to co mają akurat do sprzedania. :::bd::
Czasem to też brak wiedzy o sprzęcie, nawet elementarnej ... :/

Stąd moja sugestia, jak Ci trener coś poradzi to zapisz sobie model(e) jakie proponuje, nic mu nie mów i napisz tutaj. Powiemy Ci co o tym sądzimy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Gość ma na pewno umowę z Babolatem, ale powiedział mi, że w związku z tym ja będę miała jakieś 30/40zł taniej.
A co do tych rakiet to dla mnie junior już się nie nadaje?
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: NTRP 1.0 `

cupcake pisze:Gość ma na pewno umowę z Babolatem, ale powiedział mi, że w związku z tym ja będę miała jakieś 30/40zł taniej.
A co do tych rakiet to dla mnie junior już się nie nadaje?
Kobito, za rok osiemnastka a Ty się pytasz czy nadaje się dla Ciebie juniorka? :::cring:::
Aż mi się nie chce wierzyć że trener polecił Ci takie rakiety. Zorientuj się dokładnie i napisz. Może niedokładnie zapamiętałaś nazwę i zamiast "Junior" powinno być "Team"?
Ostatnio zmieniony 8 cze 2012, 09:06 przez napalm, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 1.0 `

Juniorki to się daje przy 12-13 latach i niżej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
cupcake
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2012, 15:07

Re: NTRP 1.0 `

Dobrze zapamiętałam, bo mam ten katalog przed sobą i widzę co tam jest zaznaczone. :-|
To w takim układzie polecacie coś innego?

Wróć do „Rakiety”