Antek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2012, 21:16

HEAD ATP NO.1

Witajcie!
Gram już kilka lat w tenisa rekreacyjnie (od czasu do czasu). Jednak, powiem szczerze, nie jestem bardzo zaawansowany jeżeli chodzi o technikę. Słaby to też nie jestem. Szukam rakiety dla siebie i znalazłem HEAD ATP NO.1, konkretnie ta z linku: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... -NO-1.html
Co sądzicie o tej rakiecie?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: HEAD ATP NO.1

Fajna!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: HEAD ATP NO.1

PitS pisze:Fajna!
I chyba z naciągiem i jakąś torbą. Tylko brać :D.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: HEAD ATP NO.1

Tak nie słodźcie, bo Antek uwierzy ;-).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Antek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2012, 21:16

Re: HEAD ATP NO.1

Ale nie chodzi mi o to czy Wam się podoba, tylko czy ktoś z Was nią grał lub miał z nią styczność i mógłby coś o niej powiedzieć.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: HEAD ATP NO.1

Mazzakollo pisze:Tak nie słodźcie, bo Antek uwierzy ;-).
Nie wiem o co ci chodzi, napisał że gra rekreacyjnie? Rakieta jest typowo rekreacyjna? Do TiS-6 jej jeszcze odrobinę brakuje ale to typowa rekreacyjna packa. Pokrywa połowę kortu, gdzie nie trafisz na drugą stronę przeleci bo SS ma prawie po ramie.

No i Murray ma nią grać co chyba ma mu dać ATP No1. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Antek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2012, 21:16

Re: HEAD ATP NO.1

A coś konkretnego, godnego uwagi w kwocie do 250zł polecilibyście?
Awatar użytkownika
zawias
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2011, 16:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HEAD ATP NO.1

Antek pisze:A coś konkretnego, godnego uwagi w kwocie do 250zł polecilibyście?
Antek pisze:Gram już kilka lat w tenisa rekreacyjnie, od czasu do czasu lecz powiem szczerze, nie jestem bardzo zaawansowany jeżeli chodzi o technikę, ale słaby to też nie jestem.
Antku, przy takim postawieniu sprawy nikt Ci tu czegokolwiek nie powie. No, może poza stwierdzeniem, że fajna (patrz wyżej @PitS) albo żebyś dobrał pod kolor ulubionej koszulki/spodenek/koloru oczu swej drugiej połowy. Cytaty wklejonie powyżej są raczej mało pomocne przy udzielaniu jakiejkolwiek rady.
Przeczytaj tu:
viewtopic.php?f=148&t=616

a następnie uzupełnij info :-).
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: HEAD ATP NO.1

Kupiłem tę rakietę na początek mojej przygody z tenisem jako właśnie taką "rekreacyjną" i jedno, co mogę na jej temat powiedzieć: NIE KUPUJ TEGO SYFU. To chyba najgorsza rakieta, jaką trzymałem w ręce. Kompletnie nie nadaje się do gry w tenisa (no chyba, że lubisz takie głowy albo jesteś masochistą). Balans taki, że przy serwisie wyrywa z ręki, ogromna głowa uniemożliwiająca prawidłowy zamach, wady tego czegoś można by mnożyć w nieskończoność. Zagrałem nią może 3 razy i natychmiast się jej pozbyłem, niestety po 3 razy mniejszej cenie, ale już mniejsza z tym. Jedyne, co jest fajnego w tym produkcie to torba. Służy mi do dziś, tyle że teraz leży w niej już normalna rakieta :). Rakietą, którą mogę polecić jest natomiast HEAD Extreme MP Microgel. Ja dostałem ją za 330 zł w SportClubie, i powiem, że warto dołożyć tę parę złotych. Gra się świetnie. Kwestia tego, czy jeszcze dostaniesz tę rakietę, bo już chyba po promocji. Proszę Cię, tylko nie kupuj tego Heada, bo będziesz żałował.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: HEAD ATP NO.1

Kamil2371 pisze:Kupiłem tę rakietę na początek mojej przygody z tenisem jako właśnie taką "rekreacyjną" i jedno, co mogę na jej temat powiedzieć: NIE KUPUJ TEGO SYFU. To chyba najgorsza rakieta, jaką trzymałem w ręce. Kompletnie nie nadaje się do gry w tenisa (no chyba, że lubisz takie głowy albo jesteś masochistą). Balans taki, że przy serwisie wyrywa z ręki, ogromna głowa uniemożliwiająca prawidłowy zamach, wady tego czegoś można by mnożyć w nieskończoność. Zagrałem nią może 3 razy i natychmiast się jej pozbyłem, niestety po 3 razy mniejszej cenie, ale już mniejsza z tym. Jedyne, co jest fajnego w tym produkcie to torba. Służy mi do dziś, tyle że teraz leży w niej już normalna rakieta :) Rakietą, którą mogę polecić jest natomiast HEAD Extreme MP Microgel. Ja dostałem ją za 330 zł w SportClubie, i powiem, że warto dołożyć tę parę złotych. Gra się świetnie. Kwestia tego, czy jeszcze dostaniesz tę rakietę, bo już chyba po promocji. Proszę Cię, tylko nie kupuj tego Heada, bo będziesz żałował.
Widzę całkowite niezrozumienie potrzeb kupującego. To gracz rekreacyjny, który na tyle rzadko para się tenisem że w zasadzie nie potrzebował wypełniać naszego przylepca. Gracz który napisał że potrzebuje rakiety do gry rekreacyjnej. Ty kupiłeś rekreacyjną rakietę do gry w tenisa - Twój błąd.
Na dobrą samokrytykę jest zawsze pora, jednak nie przypisujmy własnych ułomności komuś innemu.

Czy to jest rakieta do gry rekreacyjnej?
Duża głowa ułatwia trafienie, powoduje że pole czystego trafienia też jest duże. Spory SS pozwala bezkontuzyjnie obsługiwać ja osobie niewprawionej.
Duża głowa pozwala wysłać piłkę z dużo większą dynamiką niż mała a gracz który regularnie nie pracuje nad siłą i techniką (gracz rekreacyjny) nie ma z czego jej posłać.
Taki gracz chce czerpać przyjemność z odbijania piłki na drugą stronę a nie przyjmować na rękę drgawki od rakiety po nieczystych trafieniach.

Grubaśna rama, mała waga i spora sztywność, jak też mocne wyważenie na łeb mają ułatwiać przebijanie z krótkiego zamachu, bo taki zamach ma gracz rekreacyjny i go nie rozwija ani nie pogłębia.

Tak, to jest packa dla gracza rekreacyjnego!

Coś co dla jednego jest syfem bo dokonał niewłaściwego zakupu, dla kogoś innego może być właściwym wyborem, bo do czego innego to przeznacza.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: HEAD ATP NO.1

Masz całkowitą rację. Może faktycznie źle odczytałem oczekiwania przyszłego nabywcy, ale kierowałem się też tym, że gra już on kilka lat, więc mimo wszystko jakieś pojęcie o tenisie mieć musi, a i napisał, że technicznie nie jest słaby. Jeśli do gry naprawdę rekreacyjnej w stylu tylko przebijania jest OK, ale jeśli chcesz się tenisowo rozwijać i grać na coraz wyższym poziomie, to ta rakieta na pewno się nie sprawdzi.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: HEAD ATP NO.1

Kamil2371 pisze:Masz całkowitą rację. Może faktycznie źle odczytałem oczekiwania przyszłego nabywcy, ale kierowałem się też tym, że gra już on kilka lat, więc mimo wszystko jakieś pojęcie o tenisie mieć musi, a i napisał, że technicznie nie jest słaby. Jeśli do gry naprawdę rekreacyjnej w stylu tylko przebijania jest OK, ale jeśli chcesz się tenisowo rozwijać i grać na coraz wyższym poziomie, to ta rakieta na pewno się nie sprawdzi.
Obserwuję kupę graczy rekreacyjnych, którym jeśli zrobiłbym fotki nie powiedzielibyście mi z których okresów pochodzą. Przychodzą na kort, bawią się świetnie, są coraz dokładniejsi, wytrwalsi, ale nie mają ambicji turniejowo-meczowych, a towarzyskie i nie chcą się rozwijać przy pomocy Samprasowskiego Pro Staffa. Jeśli to tenis rekreacyjny rakieta jest fajna, jak nie, błędny i niepełny był opis własnej gry i oczekiwań wobec tenisa.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Rakiety”