Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

BNP Paribas Polish Open
11.07.2011-17.07.2011
Pula nagród: 106 500 euro
Strona główna turnieju: http://www.bnpparibaspolishopen.pl/
Nawierzchnia: clay
Lokalizacja: Sopocki Klub Tenisowy[/size]

Kwalifikacje do turnieju zaczną się już 9 lipca. Wczoraj pojawiła się wstępna lista 22 zawodników, którzy zapowiedzieli przyjazd:

Lukas Rosol (CZE) 85
Marsel Ilhan (TUR) 105
Steve Darcis (BEL) 106
Eric Prodon (FRA) 107
Jesse Huta Galung (NED )110
Flavio Cipolla (ITA) 112
Simone Bolelli (ITA) 116
Marc Gicquel (FRA) 119
Stephane Robert (FRA) 120
Florent Serra (FRA) 126
Ivo Minar (CZE) 132
David Guez (FRA) 137
Yuri Schukin (KAZ) 140
Andreas Beck (GER) 156
Alessio Di Mauro (ITA) 161
Daniel Munoz-De La Nava (ESP) 162
Maxime Teixeira (FRA) 165
Michał Przysiężny (POL) 166
Jerzy Janowicz (POL) 167
Vincent Millot (FRA) 169
Simone Vagnozzi (ITA) 170
Roberto Bautista-Agut (ESP) 172

NIESPODZIANKA DLA KIBICÓW! Wstęp na wszystkie mecze ma być absolutnie DARMOWY! Począwszy od kwalifikacji, a na finale kończąc. Nie będzie trochę ciasno na trybunach? Zwłaszcza podczas finału? :?
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Nie powiem, jestem zaskoczony. Bardzo ciekawe nazwiska, wszystkich panów kojarzę i chętnie obejrzałbym ich na żywo. Moim jedynym problemem jest to, żeby ich zobaczyć muszę przejechać... 500km ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

michalek pisze:
NIESPODZIANKA DLA KIBICÓW! Wstęp na wszystkie mecze ma być absolutnie DARMOWY! Począwszy od kwalifikacji, a na finale kończąc. Nie będzie trochę ciasno na trybunach? Zwłaszcza podczas finału? :?
Z jednej strony miłe to (popularyzacja dyscypliny) z drugiej strony nie tłok może być problemem a przypadkowość widowni z racji położenia w kurorcie plażowym. Wybór nasmarować się olejkiem i położyć na kocyku, czy nasmarować się olejkiem i prezentować na widowni? Po reakcji swoich bliskich na przygotowanie się Julii Georges do returnu w finale turnieju przeciw Woźniackiej nie wiem czy chciałbym ich widzieć w pobliżu na jakimkolwiek turnieju. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

A co z Lleytonem Hewittem? Obiło mi się o uszy, że jest szansa na jego przyjazd. Wiadomo coś o tym konkretniej już? ;)
zur555
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:18

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

alexandra15 pisze:A co z Lleytonem Hewittem? Obiło mi się o uszy, że jest szansa na jego przyjazd. Wiadomo coś o tym konkretniej już? ;)

On chyba chciał tylko w deblu zagrać.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Rzeczywiście obsada godna. Może mi się uda wpaść na dzień lub dwa.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Jak ktoś będzie, to pisać ;-) Samemu nie będzie mi się chciało tyłka ruszyć "taki kawał" rotfl , a tak wpadne dla towarzystwa.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Kiedyś (ponad połowę życia) mieszkałem stosunkowo blisko tych kortów.
Aż mi się łezka kręci.

Trochę żal, że teraz ten turniej jest tak niskiej rangi. Wcześniej, jak Prokom był sponsorem, turniej stał na wyższym poziomie. No ale jest jak jest. Lepiej taki niż żaden.

Jeśli chodzi o reklamę tenisa, to dobrze, że będzie za darmo. Jeśli chodzi o poziom przypadkowych kibiców, to strach się bać.
To są piękne korty (korty Arki w Gdyni są jeszcze ładniejsze nawiasem) ale główny obiekt nie jest wcale taki duży, a w sezonie nie ma kompletnie miejsc do parkowania w pobliżu.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Ja postaram się znowu odwiedzić sopockie korty :)
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Również chciałbym w tym roku obejrzeć parę meczów w Sopocie, ale czy będzie mi dane ech...ten brak czasu ;( Pamiętam że kiedyś od razu pomyślałem że ze zwycięzców w 2004 i 2005 na pewno coś będzie... co prawda myślałem też że Florian więcej osiągnie, ale mylić się jest rzeczą ludzką.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Hm.... wszystkie cieniasy przegrały, i dlaczego to nie dziwi? ....
Wygrać to tylko ewentualnie potrafią jak grają między sobą ...
Żenada ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Gawron wygrał z Janowiczem, może to jakaś nadzieja, że jeszcze chłopak zaistnieje w Tourze.

PS Będę na pòłfinale i finale :::yay::: !
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Vivid pisze:Hm.... wszystkie cieniasy przegrały, i dlaczego to nie dziwi? ....
Wygrać to tylko ewentualnie potrafią jak grają między sobą ...
Żenada ...
Dokładnie. Żenada ten polski tenis na poziomie zawodowym w 38 milionowym kraju... :/
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Byłem dzisiaj na końcówce meczu Robert-Navarro oraz pojedynkach deblowych (Przysiężny/Janowicz i Frytka/Matka). Niektóre akcje były naprawdę ciekawe, szkoda tylko że Michał i Jerzy nie zaprezentowali się najlepiej. W pierwszym secie Janowicz grał dno, zwłaszcza przy siatce, nie potrafił odegrać prostej piłki, z głębi kortu było już lepiej. Gdy przeciwnicy serwowali na seta wywiązała się między nimi, a sędzią kłótnia po której został nawet wezwany superwajzor (sędzia liniowy wywołał aut z dużym opóźnieniem, którego nie było - arbiter zdecydował o powtórce punktu, a Australijczycy chcieli punktu dla siebie- superwajzor przyznał rację sędziemu). Przeciwnicy się zagotowali i przegrali seta 7:6. Potem niestety Michał obniżył loty i 2 kolejne sety poszły na konto Australijczyków.

Niestety jeśli chodzi o kibiców to nie jest najlepiej. Ilość ludzi dosyć mała jak na wstęp wolny (choć w sumie tyle się spodziewałem). Dużo starszych panów, którzy sądzą, że wiedzą o tenisie wszystko, ciągle narzekają i sypią dobrymi radami na prawo i lewo jak kto powinien zagrać, oczywiście tak, żeby ludzie w koło musieli tego wysłuchiwać. Jeden dziadzio chciał nawet tak bardzo wejść na trybuny, że w trakcie trwania punktu sam sobie zdjął łańcuch przy wejściu i wykłócał się z ochroną, drugi natomiast był "zniesmaczony", że o 16 nie weszli jeszcze na kort Fyrstenberg i Matkowski, bo co to za tłumaczenie, że mecze się przeciągnęły :rolleyes: O dzwoniących telefonach już się nie wypowiadam. Ale to wszystko i tak nie jest w stanie przeszkodzić mi w cieszeniu się tym turniejem, dlatego wybieram się już do końca na wszystkie dni :wink:
PS: Mam autograf Matki i Frytki :::yay:::
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

W tegorocznym turnieju w Sopocie rządzą Francuzi. Trwa właśnie ćwierćfinałowy mecz pomiędzy Stephanem Robertem a Marciem Giquelem. Pierwszego seta wygrał Robert. Stawiam swój cały forumowy autorytet, że mecz wygra Giquel rotfl

Tak na marginesie - Paribas to francuski bank ;)
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Idź Pan nie ma co komentować! Po tym co zaprezentowali Polacy, to odchodzi ochota na obserwowanie tego turnieju... Po co się denerwować :/
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
cartman
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2011, 20:03
Lokalizacja: inowrocław/brzydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

No i jest po 1 w setach ;) a dodam tylko, że mecz można obserwować na Polsacie Sport.
Obrazek Radical MP
Awatar użytkownika
yaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 6 gru 2010, 10:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Matioszu pisze:Byłem dzisiaj na końcówce meczu Robert-Navarro oraz pojedynkach deblowych (Przysiężny/Janowicz i Frytka/Matka). Niektóre akcje były naprawdę ciekawe, szkoda tylko że Michał i Jerzy nie zaprezentowali się najlepiej. W pierwszym secie Janowicz grał dno, zwłaszcza przy siatce, nie potrafił odegrać prostej piłki, z głębi kortu było już lepiej. Gdy przeciwnicy serwowali na seta wywiązała się między nimi, a sędzią kłótnia po której został nawet wezwany superwajzor (sędzia liniowy wywołał aut z dużym opóźnieniem, którego nie było - arbiter zdecydował o powtórce punktu, a Australijczycy chcieli punktu dla siebie- superwajzor przyznał rację sędziemu). Przeciwnicy się zagotowali i przegrali seta 7:6. Potem niestety Michał obniżył loty i 2 kolejne sety poszły na konto Australijczyków.

Niestety jeśli chodzi o kibiców to nie jest najlepiej. Ilość ludzi dosyć mała jak na wstęp wolny (choć w sumie tyle się spodziewałem). Dużo starszych panów, którzy sądzą, że wiedzą o tenisie wszystko, ciągle narzekają i sypią dobrymi radami na prawo i lewo jak kto powinien zagrać, oczywiście tak, żeby ludzie w koło musieli tego wysłuchiwać. Jeden dziadzio chciał nawet tak bardzo wejść na trybuny, że w trakcie trwania punktu sam sobie zdjął łańcuch przy wejściu i wykłócał się z ochroną, drugi natomiast był "zniesmaczony", że o 16 nie weszli jeszcze na kort Fyrstenberg i Matkowski, bo co to za tłumaczenie, że mecze się przeciągnęły :rolleyes: O dzwoniących telefonach już się nie wypowiadam. Ale to wszystko i tak nie jest w stanie przeszkodzić mi w cieszeniu się tym turniejem, dlatego wybieram się już do końca na wszystkie dni :wink:
PS: Mam autograf Matki i Frytki :::yay:::
Widzę, że byliśmy w tym samym czasie :). W meczu Janowskiego i Przysiężnego kłótnia tych Australijczyków trochę mnie rozbawiła - jeden z nich z 3 piłkami w ręku usiadł na chwilę na ławce i chyba stwierdził, że nie będzie grał dalej. Wrócił i wygrali z Polakami. Niestety, przed meczem Matki i Frytki musiałem uciekać, ale i tak dobrze się bawiłem.
Negatywnej atmosfery i narzekania dziadków nie odczułem, nie wiem, może byłem za bardzo skupiony na oglądaniu meczu, ale za to dzwoniące telefony faktycznie dały się we znaki.
Wybieram się jutro, jak pogoda pozwoli.
Obrazek [K] 6.1 Team
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Robert zmarnował 3 piłki meczowe - w tym jedną przy swoim serwisie. :::lghcry::: Jest 3 set i już Robert dał się przełamać i Gicquel prowadzi 3-0. rotfl Jest reżyseria, musi być więc i troszkę dreszczyku i niepewności. Ładnie to zagrali. rotfl

Wszyscy widzą, nikt nie grzmi...Trochę to smutne...Tragikomiczne...

Połowa zawodników w ćwierćfinałach to Francuzi ;) Sponsor tylko się cieszy :]

Nie musicie mi gratulować :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2::: :::thq^2:::
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: BNP Paribas Polish Open 2011 (challenger)

Czego mamy Ci niby gratulować?
#NKrising

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”