Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

Nie macie wrażenia, że (nie wiem jak to określić - raczej nie jako choroba, schorzenie)... Powiem może - "przypadłość" ma Raonić podobną do "świętej kortowej pamięci" Taylora Denta? Gdy patrzy się na twarz Raonica, to tak jakby niewiele mięśni się na niej ruszało ;) Podobne wrażenie można było odnieść gdy patrzyło się na Taylora Denta... Tak jakby głowa nie nadążała za ciałem... A twarz za myślami... Też macie podobne odczucia? :-)

Oczywiście nie neguję umiejętności tenisowych Kanadyjczyka - też jestem pod wrażeniem jego osiągnięć, jednak "to coś" burzy we mnie estetykę patrzenia na mecze z jego udziałem.

Tymczasem Gulbis podrywa Panią Sędzinę ;) Kto się czubi ten się lubi ;) Nawet prezent jej chce dać w postaci zapisu DVD swojego zagrania :D Ciekawe czy dostanie jakieś DVD w rewanżu - z zagraniem Pani Sędziny :::loled::: :::loled:::
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Monte Carlo 2011

michalek pisze: Tymczasem Gulbis podrywa Panią Sędzinę ;) Kto się czubi ten się lubi ;) Nawet prezent jej chce dać w postaci zapisu DVD swojego zagrania :D Ciekawe czy dostanie jakieś DVD w rewanżu - z zagraniem Pani Sędziny :::loled::: :::loled:::
Nie udało mu się ;-P . 6-4, 7-5 dla Milo :::yay::: . Fajnie, bo miałem wątpliwości, czy ten chłopak pozostanie w Mastersach, i w Tourze w ogóle. Co do zamulana Raonka, myślę, że te zagrania wykonuje machinalnie, taktykę punktu ma obmyśloną.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

Gra Gasqueta to jak poezja pisana rakietą tenisową :::cldno9::: Jego backhandy to rymy, forhandy to epitety którymi tworzy na nowo kortową fantasmagorię... A wygrywane gemy to kolejne strofy tworzonego przez niego poematu :::cldno9:::

U-r-z-e-k-a...
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP Monte Carlo 2011

Nie dość, że wygląda to bardzo dobrze technicznie, to jeszcze dzisiaj dużo biega w obronie a na dodatek rewelacyjnie trafia w ataku!
Dzisiaj wygrałby z wieloma z czołówki!!!
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monte Carlo 2011

Rewelacyjny mecz Francuza. Świetna gra defensywna, super serwis i piękne dla oka minięcia ;) Szczególnie po stronie backhandowej :)
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

I w następnej rundzie na 99,99% mecz Gasquet-Nadal. Zauważyłem, że Gasquet wyjątkowo nie ma szczęścia w losowaniach. I to od dłuższego czasu. Mimo, że jest 18 w rankingu, jakoś zawsze bardzo szybko w drabince turniejowej trafia na jakiegoś potentata. Inni zawodnicy z okolic nawet 30-50 miejsca bardzo często mają więcej szczęścia - albo łatwiejsze losowania, albo faworyt, z którym mieliby się ewentualnie spotkać odpada gdzieś na początku i mają otwartą drogę do ćwierćfinałów, półfinałów - choć w wielu przypadkach na to nie zasługują.

Zawodnik, który mnie wyjątkowo irytuje, to Niemiec Florian Mayer. Właśnie przegrał 1 seta z Federico Gilem. Ten Germaniec gra brzydko to raz. No, ale skoro już eliminuje faworyta we wcześniejszym meczu - grając bardzo dobrze, to mógłby iść za ciosem. W tym sezonie w AO pokonał Davydenkę (rozpędzonego, bo po finale w Doha), by w następnej rundzie przegrać gładko z Nishikorim. Potem w turnieju w Chorwacji wygrał z gospodarzem Cilicem, by w następnej rundzie gładko przegrać z Niemcem Berrerem. Teraz w Monte Carlo wygrał z faworyzowanym Youzhnym, grając momentami bardzo, bardzo dobrze, by teraz zebrać baty od tenisowej pokraki (trochę mniejszej na clayu, ale jednak pokraki) - Federico Gila.

Jejku, ale ja go nie lubię. Mayer ty fajtłapo.

Nie mogę się z kolei doczekać na mecz Verdasco-Robredo. Verdasco to finalista z ubiegłego roku i przez długi czas starał się dotrzymywać kroku Nadalowi na clayu w ubiegłym roku. No to może za duże słowa - dotrzymywać kroku - ale tam gdzie Nadal nie grał, tam triumfował Verdasco. W zeszłym roku o tej porze strona ATP uznała Verdasco jako "one of the hottest player" początku sezonu. Ciekawe co dzisiaj zademonstruje. Od ubiegłorocznej porażki we French Open jakoś nie może się pozbierać, z Robredo przegrał chociażby w Baastad w Szwecji. Teraz pora na rewanż. Mam nadzieję, że wygra i wróci na właściwe tory. No i ciekawe jaką fryzurę i koszulkę zademonstruje ;)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2011, 12:31 przez michalek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monte Carlo 2011

michalek pisze:
Jejku, ale ja go nie lubię. Mayer ty fajtłapo.
Idę zobaczyć czy nas słuchał i poprawił coś w serwisie. :wink: rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

Mayer w 2 secie uzbierał ledwo 10 punktów. Przy 26 przeciwnika. Jezu, ale kompromitacja. Mam ochotę przeklinać - ale ten gość nie jest wart nawet bana na tym forum. Dodatkowo tragizmu całej sytuacji dodaje fakt z kim on przegrał. Przecież Gil to...Szkoda słów.

I właśnie o tym pisałem w poście wyżej - Gil - ta łamaga - dzisiaj dostał żenującego Mayera, a w następnej rundzie dostanie zawodnika bez formy Gimeno-Travera (nawet nie wiem czy on z dwa mecze w tym roku wygrał) lub Monfilsa (wraca dopiero po kontuzji) i ma dużą szansę awansować dalej. A kortowy poeta Gasquet ma w następnej rundzie Nadala ;(

A ten pierdoła Mayer następny turniej oczywiście w przyszłym tygodniu gra w Monachium, w ojczyźnie. Publiczność pomoże, drabinka pewnie będzie dziwnie sprzyjająca i znów zajdzie daleko i awansuje w rankingu. Pewnie jeszcze zbierze pochwały w niemieckich gazetach za swój występ, może jeszcze jakiś niemiecki sponsor się nowy znajdzie. Żenada. Troszkę zbyt dużo zależy tutaj od szczęścia.

W meczu z Gimeno-Traverem, Monfils już zaczyna kombinować. Zamiast dociągnąć seta spokojnie do końca, Francuz przy break poincie gra nieudanego dropszota i mamy remis w secie. Znów będzie jęk zawodu francuskich kibiców podczas French Open - Monfils na clayu grac jednak nie umie.

Miło zaskakuje Simon - na clayu nigdy tak dobrze sobie nie radził. Montanes się starzeje (30 lat na karku), nie powtórzy już tak udanego sezonu jak przed rokiem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monte Carlo 2011

Michałek, nie pisz tak o Florianie! :wink: Gdy z radicalem.pl zwróciliśmy uwagę na jego przyruchy przy serwisie które kaleczą mu grę padł w odpowiedzi argument z rankingiem, a teraz jeszcze podskoczy gościu. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

Za chwilę mecz Verdasco - Robredo. Coś musi być z Robredo, bo kurs z 1,72 na Robredo podskoczył do 3,25, a kurs na Verdasco z 2,10 spadł na 1,33. I nikt mi nie powie, że to normalne.

Jakieś pogłoski się pojawiły o "odnowieniu kontuzji Robredo". Ciekawe czy to wytłumaczenie dla przyszłej - nazwijmy to - spodziewanej porażki.

A Verdasco dzisiaj w koszulce w kolorze fuksji :::cldno9::: I chyba nawet picie ma pod kolor koszulki :)

Ale dzisiaj wyludnione forum. Zaraz mecz Nadala. Jak się teraz wszyscy nagle uaktywnią, to Was wyśmieję. rotfl Wczoraj też mało wpisów na forum, a wyszedł na kort Federer z kiepskim przeciwnikiem i od razu gwarno. Podejrzewam, że Nadalem w meczu z Nieminenem bez formy też co niektórzy będą się podniecać.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monte Carlo 2011

Nie oglądam meczu ale Robredo klepie (patrząc na wynik) Verdasco. Aż tak źle jest?
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Monte Carlo 2011

Robredo - Verdasco na razie 6-4, 4-0. Jak ktoś był ciekawy tego meczu to... dostał słabą formę Verdasco. No i 5-0 :dvl(: . Verdasco podczas tej przerwy próbuje się ocknąć, ciekawe jak mu to wyjdzie. Staty 2. seta w UE : 17-0 dla Verdasco :::whistle::: .
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Monte Carlo 2011

Almagro blisko odpadnięcia z turnieju. Męczy się z Maximo Gonzalezem. Zadecyduje 3 set.

A tymczasem :!:brv_cmn:!: Stepanek! Czas zaprowadzić Murraya tam gdzie jego miejsce - na dno! :!:brv_cmn:!:

Jej, jaki ten Stepanek słaaaby :::bd::
Awatar użytkownika
Majerr
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 kwie 2011, 22:18

Re: ATP Monte Carlo 2011

Monflis na szczęście ogarnął się w drugim secie i przede wszystkim ograniczył UE, przeciągając wymiany i dając popełnia błędy rywalowi - jeśli nie ma się dnia na kończące zagrania to właśnie wtedy powinno się grać cierpliwie i utrzymywać piłkę w korcie. Ja z oceną Francuza się wstrzymuje gdyż to jego pierwszy mecz po dłuższej kontuzji i Gael musi się wstrzelić w tryb meczowy.

Murray na razie gra niestety bardzo dobrze - wchodzi mu dosłownie wszystko, od zagrań z pod siatki przez skróty do uderzeń kończących z linii końcowej. Na szczęście wszyscy wiemy jaki on jest chimeryczny i mam nadzieję że udowodni to już w następnej rundzie szczególnie że nie trafi na rywala po 3 setowym pojedynku ;)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Monte Carlo 2011

Co ma mu nie wchodzić, skoro Karolinka Woźniacka gra szybciej niż on dzisiaj?
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Majerr
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 kwie 2011, 22:18

Re: ATP Monte Carlo 2011

robpal pisze:Co ma mu nie wchodzić, skoro Karolinka Woźniacka gra szybciej niż on dzisiaj?
No niby tak ale właśnie o to chodzi kiedy gra się z niżej notowanymi rywalami - na co ma walić po 140km/h kiedy może zagrać mądrze i dokładnie :?: Ja nie widzę sensu grania maksymalnie mocnych i ryzykownych piłek kiedy rywalem jest Stepanek po trzy setowym boju z Marcosem - gra bardzo mądrze i za to mu duży plus :::gd:::
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Monte Carlo 2011

Murray wygrał mecz, sensacja w Monte Carlo! rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monte Carlo 2011

Murray ostatnio nie błyszczy, znów będą na niego wysokie kursy w meczu z Ferrerem jak rok temu. Oba mecze były zacięte i oba Murray wtopił.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: ATP Monte Carlo 2011

hitman pisze:Murray ostatnio nie błyszczy, znów będą na niego wysokie kursy w meczu z Ferrerem jak rok temu. Oba mecze były zacięte i oba Murray wtopił.
Eee?

Przecież Murray i Ferrer są w różnych połówkach... Murray gra jutro z Simonem, a Ferrer z Raoniciem.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monte Carlo 2011

Ale ja nie mówię tylko o tym turnieju, ale o całym clayowym sezonie. Podejrzewam, że się spotkają na mączce w tym sezonie nie raz.
Piotr Szyba.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”