Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

ATP Dubaj 2011

Widziałem wczoraj mecz Gasquet-a z Dimitrov-em - zacząłem go oglądać z dużym zaciekawieniem, ponieważ widziałem Bułgara w zeszłym roku na trawie, gdzie "walczył" z Simonem i poza tym, że było widać, że jest zapatrzony w Federera (nawet tak samo kręci rakietą przed odbiorem serwisu!?), to zrobił wtedy bardzo pozytywne wrażenie.
Niestety przegrał... niemal bez walki, poza nielicznymi uderzeniami, to było słabo - proste nogi, dużo niewymuszonych błędów itd. Rozumiem, że można mieć słabszy dzień, czy jakąś kontuzję, ale jeśli się aspiruje wysoko, to nie można spać (może bierze przykład z aktualnej formy Rogera ;), oczywiście można przegrywać, ale po walce. Niestety zawiodłem się i oby nie powtórzyła się znowu sytuacja dużego talentu, który "przeszedł" w średniactwo...
Dzisiaj gra Roger (oryginał) i zobaczymy jak forma po urlopie?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

OscaroGee pisze:Niestety zawiodłem się i oby nie powtórzyła się znowu sytuacja dużego talentu, który "przeszedł" w średniactwo...
Dzisiaj gra Roger (oryginał) i zobaczymy jak forma po urlopie?
Niestety nie pierwszy i nie ostatni niewykorzystany talent. Zamiast czynić postępy i się rozwijać on chciałby już chyba brylować. Pomieszanie celów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP Dubaj 2011

Widziałem dwa mecze Rogera i jest... bez zmian... no może jakby większa ochota do gry, jakby!!!

Niestety Davydence nie pomógł powrót do Prince-a, niby biega przebija, trafia, dłużej, krócej a potem nagle 5cm out, to raczej nie rakieta!? ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

OscaroGee pisze:Niestety Davydence nie pomógł powrót do Prince-a, niby biega przebija, trafia, dłużej, krócej a potem nagle 5cm out, to raczej nie rakieta!? ;)
El Diablo pisze:Tu lepsza fota...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Dubaj 2011

PitS pisze: Niestety nie pierwszy i nie ostatni niewykorzystany talent. Zamiast czynić postępy i się rozwijać on chciałby już chyba brylować. Pomieszanie celów.
Spokojnie, to rocznik 1991, jeszcze chwilę ma ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Dubaj 2011

Dziś Ferdek ma dzień...
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP Dubaj 2011

Właśnie w meczu Federer - Gasquet miała miejsce niemal identyczna sytuacja jak u Radwańskiej. Francuz gra piłkę w linię, a Federer odbija na drugą stronę, jednak liniowy krzyczy aut. Sędzina główna koryguje, jednak Federer bierze challenge. Piłka faktycznie okazuje się dobra. Pani Asderaki nakazuje powtórzenie punktu...

PS: Ciekawy mecz rozgrywają Francuz ze Szwajcarem, ach te jednoręczne BH.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: ATP Dubaj 2011

Matioszu pisze:Właśnie w meczu Federer - Gasquet miała miejsce niemal identyczna sytuacja jak u Radwańskiej. Francuz gra piłkę w linię, a Federer odbija na drugą stronę, jednak liniowy krzyczy aut. Sędzina główna koryguje, jednak Federer bierze challenge. Piłka faktycznie okazuje się dobra. Pani Asderaki nakazuje powtórzenie punktu...

PS: Ciekawy mecz rozgrywają Francuz ze Szwajcarem, ach te jednoręczne BH.
No i wygrywa Fedek. Mecz ogólnie na wysokich obrotach.
Matioszu dokładnie. Identyczna sytuacja, jak w meczu Isi z Safarovą, lecz inne rozstrzygnięcie.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP Dubaj 2011

Aurelius pisze:
Matioszu pisze:Właśnie w meczu Federer - Gasquet miała miejsce niemal identyczna sytuacja jak u Radwańskiej. Francuz gra piłkę w linię, a Federer odbija na drugą stronę, jednak liniowy krzyczy aut. Sędzina główna koryguje, jednak Federer bierze challenge. Piłka faktycznie okazuje się dobra. Pani Asderaki nakazuje powtórzenie punktu...

PS: Ciekawy mecz rozgrywają Francuz ze Szwajcarem, ach te jednoręczne BH.
No i wygrywa Fedek. Mecz ogólnie na wysokich obrotach.
Matioszu dokładnie. Identyczna sytuacja, jak w meczu Isi z Safarovą, lecz inne rozstrzygnięcie.
Dodatkowo cała ta sytuacja miała miejsca w decydujących momentach seta, więc raczej wątpię, że Federer brałby challenge, gdyby spodziewał się, że w przypadku niekorzystnego dla siebie orzeczenia hawkeye'a straciłby punkt. Richard też nie protestował, że punkt jest powtarzany. Czy to oznacza, że kolejne 3 doświadczone osoby nie znają się na przepisach jak sugerowali tu niektórzy w przypadku Agnieszki?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Matioszu pisze:Czy to oznacza, że kolejne 3 doświadczone osoby nie znają się na przepisach jak sugerowali tu niektórzy w przypadku Agnieszki?
W tej chwili jest już precedens.

A tak w ogóle przestańcie pisać o (nie)znajomości przepisów. Przepisy są niedoprecyzowane co wykazaliśmy wcześniej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP Dubaj 2011

El Diablo pisze:
Matioszu pisze:Czy to oznacza, że kolejne 3 doświadczone osoby nie znają się na przepisach jak sugerowali tu niektórzy w przypadku Agnieszki?
W tej chwili jest już precedens.

A tak w ogóle przestańcie pisać o (nie)znajomości przepisów. Przepisy są niedoprecyzowane co wykazaliśmy wcześniej.
Teraz to są niedoprecyzowane przepisy, a Radwańska to się błaźniła nieznajomością podstawowych przepisów, bo przecież oczywiste było, że zamiast powtórki będzie punkt dla Safarovej. W ogóle jakim prawem Agnieszka na kort wychodzi! Bezczelność! :wink:
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ATP Dubaj 2011

Niby się zbłaźniła a jednak ją przeprosili...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Matioszu pisze:Teraz to są niedoprecyzowane przepisy, a Radwańska to się błaźniła nieznajomością podstawowych przepisów, bo przecież oczywiste było, że zamiast powtórki będzie punkt dla Safarovej. W ogóle jakim prawem Agnieszka na kort wychodzi! Bezczelność! :wink:
Spójrz z łaski swojej na przepisy.
dzikus pisze:Niby się zbłaźniła a jednak ją przeprosili...
Poprawność lub bojaźń polityczna WTA.

Zacznijcie czytać to co Ja czy Vivid napisaliśmy oraz przytoczone przepisy zamiast w kółko powtarzać "ale przeprosili..." oraz "chyba jednak przepisy mówią co innego" (parafraza). Przeczytajcie w końcu te przepisy i odnieście się do nich.

Szukałem oficjalnego uzasadnienia WTA dlaczego taka, a nie inna interpretacja... nie znalazłem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP Dubaj 2011

El Diablo pisze:
Matioszu pisze:Teraz to są niedoprecyzowane przepisy, a Radwańska to się błaźniła nieznajomością podstawowych przepisów, bo przecież oczywiste było, że zamiast powtórki będzie punkt dla Safarovej. W ogóle jakim prawem Agnieszka na kort wychodzi! Bezczelność! :wink:
Spójrz z łaski swojej na przepisy.
dzikus pisze:Niby się zbłaźniła a jednak ją przeprosili...
Poprawność lub bojaźń polityczna WTA.

Zacznijcie czytać to co Ja czy Vivid napisaliśmy oraz przytoczone przepisy zamiast w kółko powtarzać "ale przeprosili..." oraz "chyba jednak przepisy mówią co innego" (parafraza). Przeczytajcie w końcu te przepisy.
Spojrzałem na przepisy i na Wasze komentarze i zauważyłem, że takie sytuacje nie są jasno sprecyzowane. Chodzi mi o to, że zanim tutaj ktokolwiek zaczął analizować dogłębnie te przepisy to już kilka (podkreślam kilka,a nie wszyscy czy większość) osób "naskoczyło" na Radwańską, że nie zna przepisów, że się błaźni, nie ma racji, że wszystko jest oczywiste. Dopiero potem zaczęto zauważać, że sytuacja nie jest tak prosta, jak się niektórym wydawała. :wink:

Dobrze, może lepiej powróćmy do omawiania meczów z Dubaju niż Radwańskiej bo ostatnimi dniami stała się "bohaterką" tego forum :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Matioszu pisze:Dobrze, może lepiej powróćmy do omawiania meczów z Dubaju...
Racja... od tego momentu proszę nie kontynuować wątku Kader vs Radwańska w tym temacie.

W finale mamy powtórkę z półfinału AO. Djokovic z Federerem. Liczę na dobre spotkanie choć nie będzie mi dane go obejrzeć...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Martinek pisze:Dziś Ferdek ma dzień...
Przełącz na mecz, jest ciekawszy od Polsatu. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Djokovic szarpał się z Berdychem, Fedzia całkiem sprawnie poradziła sobie ze swoim półfinałowym przeciwnikiem.

Prognozy? Raczej Federer aczkolwiek przy jego "stabilnej grze" równie dobrze może teraz popłynąć w 2-óch setach. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP Dubaj 2011

El Diablo pisze:Prognozy? Raczej Federer aczkolwiek przy jego "stabilnej grze" równie dobrze może teraz popłynąć w 2-óch setach. rotfl
Ja obstawiam, że Fed wygra tylko pierwszego seta.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubaj 2011

Mówisz przyzwoita gra, a potem sen zimowy? :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP Dubaj 2011

El Diablo pisze:Mówisz przyzwoita gra, a potem sen zimowy? :)
Niekoniecznie przyzwoita ;) Myślę, że od drugiego seta Djoko złapie rytm... a przynajmniej tak obstawiłem ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”