Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

ATP Dubai 2009

Turniej się jeszcze nie rozpoczął, a mamy już pierwszą niespodziankę. Federer wycofał się z Dubaju (kontuzja pleców). Zagra dopiero na Indian Wells.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

No tak ale tam nie broni dużo punktów więc może sobie odpuścić. Przegrał chyba w drugiej rundzie z Murray'em.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: ATP Dubai 2009

El Diablo pisze:No tak ale tam nie broni dużo punktów więc może sobie odpuścić. Przegrał chyba w drugiej rundzie z Murray'em.
Nie broni w ogóle pkt. bo przegrał z Murray'em w 1 rundzie, czyli zdobył (a raczej nie zdobył) 0 pkt w tamtym roku. Rok temu Murray zajmował 9 miejsce, co pokazuje jak wiele osiągnął w poprzednim sezonie. :)
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

El Diablo pisze:Przegrał chyba w drugiej rundzie z Murray'em.
Nawet w pierwszej :)

BM ma rację. Można sobie to różnie tłumaczyć, ale fakty są nieubłagane niestety. Przez 14 miesięcy, poza US Open, niemal same porażki, zawody i rozczarowania, a to musi boleć. Dodatkowo przyplątały się urazy, co wynika poniekąd z wieku Szwajcara, najmłodszy to On nie jest. Jeszcze 2 lata temu można było zakładać, że to jest jakiś plan, mający przynieść sukces wiosną na cegle, ale teraz średnio w to wierzę. Czas pokaże.
mtenis team
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Dubai 2009

El Diablo pisze:No tak ale tam nie broni dużo punktów więc może sobie odpuścić. Przegrał chyba w drugiej rundzie z Murray'em.
Odpuścić, nie odpuścić, na dwoje babka wróżyła, bo jakby zagrał to miałby okazję napukać trochę punktów i odrobić stratę do Nadala. Phi to w sumie aż tak nie ma co żałować, że nie będzie transmisji na ES. :P
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Dubai 2009

W sumie racja bodysek. A Nadal jedzie na Dubaj? Bo dzisiaj w wiadomościach na ES2 był z nim krótki wywiad, że planuje na trochę przerwy bo ma jakiś dokuczliwy ból w prawym udzie, jednak o tym że nie pojedzie do Dubaju nic nie mówił, więc się pytam.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Dubai 2009

Może i dobrze, że się wycofał. Plecy mu dokuczały już pod koniec sezonu. Latka lecą i w końcu kontuzje pojawić się musiały. Lepiej żeby odpoczął i zrobił sobie przerwę. Później jeszcze mu się znowu w środku sezonu odnowi i wtedy nie będzie już ciekawie. A tak mniejsze prawdopodobieństwo, że zdarzy się coś niespodziewanego.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Jakby na to nie patrzeć nic nie traci rezygnując z turnieju, a zdrowie i turnieje WS ważniejsze... oczywiście nie ma szans na RG, piszę w kontekście ogólnym. Po co ma ciułać punkty? Nadal już w tej chwili ma tytuł AO, zacznie potem stukać punkty na cegle i chyba tylko prawdziwy uraz mógłby mu w tym przeszkodzić. No i teraz kolano... Nadal to już zawodnik tej klasy, podobnie jak Federer, że finał nie wystarcza... tylko tytuł wchodzi w grę... jeśli nie może wygrać całego turnieju to przestaje mieć sens... to już właściwie tylko ciułanie punkcików. Nie wiem czy Nadal nie powinien zrezygnować z Dubaju... ale to już kwestia decyzji jego sztabu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

kiket pisze:A Nadal jedzie na Dubaj? Bo dzisiaj w wiadomościach na ES2 był z nim krótki wywiad, że planuje na trochę przerwy bo ma jakiś dokuczliwy ból w prawym udzie, jednak o tym że nie pojedzie do Dubaju nic nie mówił, więc się pytam.
Jeszcze się nie wycofał, ciągle jest wśród graczy zgłoszonych do gry. Oto lista Dubaju:

1 Nadal, Rafael ESP 1
OUT Federer, Roger SUI 2
3 Djokovic, Novak SRB 3
4 Murray, Andy GBR 4
5 Davydenko, Nikolay RUS 5
6 Simon, Gilles FRA 7
7 Roddick, Andy USA 8
8 Ferrer, David ESP 12
9 Verdasco, Fernando ESP 15
10 Andreev, Igor RUS 19
11 Cilic, Marin CRO 20
12 Gasquet, Richard FRA 25
13 Karlovic, Ivo CRO 26
14 Lopez, Feliciano ESP 28
15 Tursunov, Dmitry RUS 30
16 Schuettler, Rainer GER 31
17 Melzer, Jurgen AUT 32
18 Kohlschreiber, Philipp GER 33
19 Bolelli, Simone ITA 38
20 Youzhny, Mikhail RUS 39
21 Hanescu, Victor ROU 44
22 Tipsarevic, Janko SRB 46
23 Benneteau, Julien FRA 48
24 Troicki, Viktor SRB 53

Miejsce Federera zajmie Ljubicić.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Dubai 2009

A temu co? (Federer)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP Dubai 2009

Komentator na ES mówił dzisiaj, że Fed ma bóle ramienia i dlatego się wycofał, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Edit: BM ma oczywiście racje, nie wiem czemu pan w ES miał takie dziwne informacje.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 16:37 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Hmmm Rafa wycofał się z turnieju w Dubaju:
http://www.scorespro.com/articles/nadal ... nament.htm
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Kto tam jest z ciekawych zawodników:
Djokovic, Murray, Verdasco, Kohlschreiber, Tipsarevic... chyba tyle... Djokovica nie lubię ale coś tam może pokazać chociaż kto wie... Tipsa i Kohli jak mają dzień widowisko potrafią zapewnić... Verdasco... hmmm... zobaczymy ile jeszcze tego Hiszpana z AO siedzi...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: ATP Dubai 2009

Verdasco i zawsze świetnie grający w Dubaju F. Lopez również będą mieli chętkę na tytuł..
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Dubai 2009

Zapomnieliście o tym kto rok temu triumfował? Roddick nieźle w sumie zaczął ten sezon do finału może dojść spokojnie.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Aha, byłbym zapomniał - dzika karta dla Marata Safina.
Tak więc faworyt wydaje się być dość oczywisty :lol:
mtenis team
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Dubai 2009

Po cichu można i na Safina liczyć :) . Według mnie, gdyby Rosjanin na prawdę się zaangażował i bardzo chciał to by ten turniej mógł nawet wygrać. Problem w tym , że z tymi chęciami wiadomo jak jest :wink: . Dodatkowo nie za ciekawie ta jego forma wygląda w tym sezonie. Mój faworyt na wygranie to Murray i może Djoko jak trochę szczęścia mu dopisze i mądrze będzie robił przerwy medyczne w trakcie meczu :) . Taki żarcik :wink:
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Kolejne wycofania z Dubaju.
Roddick nie obroni tytułu, nie zagrają też Verdasco i Davydenko.

Przeciętna obsada w tym momencie, Karlović widnieje jako ostatni (8) rozstawiony.
mtenis team
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Dubai 2009

A co się tu dziać zaczyna ? Masowa epidemia ? Biedny Roddick sporo punktów do obrony miał. Ten cały Dubai zaczyna mi jakąś korupcją podjeżdżać :? . Zapowiadało się tak ciekawie a tu Fed odpada , Rafa odpada a teraz jeszcze Andy. Nie wiem jaki jest układ drabinki , ale w ciemno obstawiam finał Djokovic - Murray jeżeli wcześniej nie mogą się ze sobą spotkać.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Dubai 2009

Nole i Andy M. będą najwyżej rozstawieni, więc najwcześniej mogą zagrać ze sobą w finale ;)

Władze Dubaju mają ochotę okraść Australię ze Szlema to i zawodnicy się zbuntowali, masowo się wycofując :P
mtenis team

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”