Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

WTA Open GDF Suez 2009

Wiem wiem WTA bleeeee :P Ale posucha tenisowa po AO mnie chwyciła.
http://www.opengdfsuez.com/resultats.ph ... anguage=uk

Dzisiaj 14:30 ES. Radwańska czeka na wygraną z pary Mauresmo vs Niculescu... nie widziałem Amelie już od dłuższego czasu ale miło by było zobaczyć spotkanie Francuzki z Polką. Nie będzie to przynajmniej konwulsyjna obrona przed bombardowaniem z drugiej strony.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Jeżeli Mauresmo wygrałaby ten pojedynek to obstawiałbym jednak opcję, że Radwańska będzie mocno musiała się bronić przed chociażby BH Amelie. W meczu z Errani nie popełniła chyba żadnego błędu z BH, a grała po linii, co przynosiło wiele punktów.

Przy czym nie obstawiam tu pojedynku skierowanego tylko i wyłącznie w jedną stronę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Ale kiszka... WTA... TFU! No ale Amelie gra dość pewnie i Dunlopik dalej funkcjonuje jak należy :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Open GDF Suez

Dziś rakiety skrzyżowały Jankovic i Cornet. Mecz w sumie tyle co techniką i pięknymi zagraniami nie raził zbyt bardzo to emocji było z pewnością nadmiar. Zastanawia mnie tylko czemu zasnąłem podczas tego widowiska... Może kwestia nieprzespanych godzin.

Jankovic była dziś do ogrania i gdyby nie problemy ze zdrowiem u Cornet to już Serbki nie byłoby w tym turnieju. Współczuję jej. Widać było w ostatnim gemie , że bardzo chciała , ale kiedy się bardzo chce to często nie wychodzi.

Teraz pozostaje trzymać kciuki za Agnieszkę. Według mnie wygra. Amelie już nie ta co kiedyś , ale wciąż jednak groźna i jeżeli będzie miała swój dzień [ w co szczerze śmiem wątpić ] to Polka popłynie.

EDIT

Po obejrzeniu AO 2009 w pełni Cię popieram Diablo.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

No cóż... mecz o 22:00. Póki co nie było dobrego kawałka tenisa w tym turnieju. A mecz Jankovic vs Cornet to dno było... mam nadzieję że ostatnie spotkanie 1/4 turnieju będzie zdecydowanie lepsze. Zobaczymy ale mimo wszystko stawiam na Amelie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Open GDF Suez

Radwańska - Mauresmo 2:6, 0:6 :(
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Co? Kiedy? Jak? To na żywca nie leci na ES-ie? Qrde... a Ja tu chciałem emocji. Trudno... rzadko to robię ale rzucę okiem co prezentuje Radwańska... nie widziałem jak popłynęła z Bondarenko w AO to zobaczę jak wrąbała z Amelie. Nie żebym się smucił bo Francuzka może ma więcej z Tommy'ego Haasa niż z Ivanovic ale jej tenis jest bardzo ładny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Open GDF Suez

Przepraszam Cię, ED, że zepsułem Ci widowisko... Ale przynajmniej są szanse, że Twój telewizor teraz nie wyleci przez okno :P
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Wyleci to siedziba Eurosportu... d#@$ d#@$ d@#$... jak można pokazywać wyrównaną grę do stanu 2:1, gdzie nic nie wskazuje na jakieś rychłe przełamanie i przeskoczyć do 5:2?! I co z tego wynika? No kij wie... bo nie można zobaczyć jak Mauresmo odskoczyła. ES dał d@#$ i tyle...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

PIXI pisze:Przepraszam Cię, ED, że zepsułem Ci widowisko
Ja bym tak tego nie nazwał, jeśli chodzi o sam mecz to nic ciekawego, Agnieszka nie radzi sobie z regularną grą siłową. Cieszy tylko że zwyciężczyni grała Dunlopem :wink:
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Rafi pisze:
PIXI pisze:Przepraszam Cię, ED, że zepsułem Ci widowisko
Ja bym tak tego nie nazwał, jeśli chodzi o sam mecz to nic ciekawego, Agnieszka nie radzi sobie z regularną grą siłową.
Że co?! :shock: A gdzie Ty masz grę siłową u Mauresmo?! Łomatko... to że Mauresmo potrafi przyspieszyć nie znaczy że gra siłowo. Jak Mauresmo gra siłowo to Williams chyba rozgrywa swoje spotkania "na rękę"...

Jezuuu... jedna z nielicznych grających technicznie tenisistek na tourze, a ten wyjeżdża z grą siłową. Nie no ZAŁAMKA!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Zgadzam się z ED-em, Amelie gra naprawdę ładnie. Nie ucieka od siatki, zagra szlajsa, zmieni tempo. Naprawdę mi się podobała (oczywiście nie wizualnie ;) ). A Aga dziesięć (albo jedenaście) gemów pod rząd w plecy. Krótki cytat z ostatniego "Tenisa" na temat serwisu Agi:

"Radwański: Czy wy macie jakąś obsesję na tym punkcie? Nic tylko serwis, serwis i serwis. [...] Nie chciałbym nikogo obrazić, ale ci, którzy tak zaciekle go krytykują, słabo znają się na tenisie. Serwis Agnieszki jest całkiem dobry, nawet drugi. Nie strzela może petardami jak Venus Williams, ale przy jej warunkach fizycznych to niemożliwe. Zamiast tego serwuje kąśliwie i proszę mi wierzyć, że jest to bardzo niewygodne dla jej rywalek. To tak jak w siatkówce - można przyłożyć od góry z całej siły, ale można posłać lekką, podkręconą piłkę z dołu. Oba sposoby są dobre.

Aga: Zgadzam się z tatą. Mój serwis jest techniczny, podkręcony. W telewizji faktycznie wygląda, jakby piłka leciała wolno, ale to tylko złudzenie."

Tak więc, panie i panowie, ulegamy złudzeniom. Telewizja kłamie - jak widać, nic się nie zmieniło od lat. Hmm...
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Open GDF Suez

Mauresmo jest na fali, jeśli będzie tak grała równomiernie to nie będzie na nią recepty. Zniszczyła wręcz Radwańską. To przyśpieszenie z bh. coś niesamowitego. Jej tenis to jest rzadkość w obecnym WTA...
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Papa R. nie pierwszy raz idzie w zaparte. A co do serwowania petard polecam spojrzeć na Henin czy Cibulkovą... dwie kompletnie różne zawodniczki ale obie mają "nędzne" warunki fizyczne, a jednak potrafią serwować.
kiket pisze:Mauresmo jest na fali, jeśli będzie tak grała równomiernie to nie będzie na nią recepty. Zniszczyła wręcz Radwańską. To przyśpieszenie z bh. coś niesamowitego. Jej tenis to jest rzadkość w obecnym WTA...
Niestety Amelie jest znana ze swoich słabości psychicznych... boję się że się spali w następnym meczu jak nie będzie szło.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Open GDF Suez

El Diablo pisze:Niestety Amelie jest znana ze swoich słabości psychicznych... boję się że się spali w następnym meczu jak nie będzie szło.
Tak, ja jednak idę w przekonaniu, że tym razem ''dociągnie'' do końca turnieju bo przecież już te 3 mecze na wysokim poziomie zagrała, więc za szybko nie powinno to się skończyć.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Jankovic może ograć ale Williams to już inna bajka... inna siła ognia. Ale zobaczymy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Open GDF Suez

Widzę że to my znów w błędzie tkwimy .... jakby to rzec skoro nic nie robię źle to co można poprawić.
Nie ma błędów - nie ma wniosków. No to nie liczmy na poprawę wyników :?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Open GDF Suez

Agnieszka Radwańska za burtą.... szkoda. Słowa podziwu dla Amelie Mauresmo - a już backhand to bajka. Chciałbym taki mieć chociaż w połowie... Może odkupię od Niej trochę.

Liczyłem na więcej od Agnieszki... Szkoda.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Open GDF Suez

Meczu nie oglądałem, wolałem sobie w Top Spin'a pograć i teraz wiem, że dobrze zrobiłem. Tak jak się spodziewałem. Amelie miała swój dzień i Aga popłynęła. Ten jej tata może sobie mówić co chce, ale ja zawsze będę zdania, że serwis naszej reprezentantki jest po prostu słabiutki. No cóż szkoda. Jak Francuzka nie padnie psychicznie to do finału dojść może.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Open GDF Suez

Ciekawam jak to spotkanie Serbki i Francuza będzie wyglądać, przyjrzę się mu niewątpliwie :twisted: Za to śmiem twierdzić, że do wygrania z siostrem Wu wystarczy ją troszkę przegonić i już jej rura zmięknie, bo to jak ona się porusza po korcie, a raczej jak tego nie robi, to zakrawa na groteskowy żart :? Najwyraźniej te 68 kilo <:D bardzo jej ciąży :P

Ze spotkania Radwańskiej widziałam ostatniego gema i ciszę się, że nie więcej.

P.S.: nadmienić chciałam, że Rafa w 3 setach odprawił Tsongę w Rotterdamie, dostając się tym samym do 1/2. Efektownych wymian było kilka, ale nie żebym z emocji obgryzła paznokcie u nóg, jednakowoż wygrana Future Husband'a* sprawiła mi przyjemność :wink:


*future husband - przyszły mąż
Pierwsza Dama TenisNET

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”