Kto wygra Australian Open 2009 ?

Roger Federer
44%
32
Rafael Nadal
21%
15
Novak Djokovic
4%
3
Andy Murray
22%
16
Andy Roddick
3%
2
Jo Wilfried Tsonga
Brak głosów
0
Gael Monfils
1%
1
Ktoś inny
5%
4
 
Liczba głosów: 73
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Aaa zacznijmy już ten wątek, co prawda do turnieju jeszcze nie cały tydzień, ale dzisiaj już zaczynają się kwalifikacje z udziałem, aż trzech Polaków i trzeba powiedzieć, że nie trafili najlepiej (więcej szczegółów tutaj
Drabinka panów
Drabinka pań
Plan gier
Wyniki

Dyskusję na temat mojego ulubionego turnieju w roku uważam za otwartą. :wink:
Awatar użytkownika
bLEKA
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2008, 12:56

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Andy Murray pokazał w Doha, że ma najlepszy serwis w całym tourze, silnie plasowany i dodatkowo 20km/h szybszy od Federera, jeżeli będzie tak serwował w Melbourne to może wygrać ten turniej z pocałowaniem ręki, jedynym jego problemem może być potencjalny finał z Federerem, Murray na pewno będzie miał w głowie ostatnie US Open gdzie dostał niezłe lanie od Szwajcara, może się spalić psychicznie.
Natomiast jeżeli dojdzie do półfinału Fed-Mur to Szkot powinien wygrać go w 3, 4 setach, zakładając oczywiście, że będzie serwował tak jak w Doha.
Według mnie tylko tych dwóch zawodników się liczy, w półfinale zamelduje się oczywiście Rafa ale nawet jak dojdzie do finału to nie ma szans z Murrayem.
To są na razie suche typy, zobaczymy jak będzie z formą podczas trwania turnieju :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009, 15:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
I always tell the truth, even when I lie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

bLEKA pisze:Andy Murray pokazał w Doha, że ma najlepszy serwis w całym tourze...
Ła ła ła... qrde odważne twierdzenie z którym kompletnie się nie zgadzam. Return? Być może ale na pewno nie serwis.

P.S.: Federer nigdy nie śrubował prędkości opierał się na dobrym umieszczeniu piłki bo tak naprawdę to wystarczy. Mocna płaska bomba źle umieszczona może zaowocować bardzo nieprzyjemnym returnem z dostawionej rakiety.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

W turnieju w Dausze Murray miał z pewnością najskuteczniejszy serwis - procent wygrywanych piłek po pierwszym (nie kojarzę, czy też i po drugim) był najlepszy wśród startujących.

Jeśli chodzi o cały tour, to już kwestia dyskusjna...
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

kross pisze:W turnieju w Dausze Murray miał z pewnością najskuteczniejszy serwis - procent wygrywanych piłek po pierwszym (nie kojarzę, czy też i po drugim) był najlepszy wśród startujących.
Ta skuteczność to trochę śliska sprawa... są zawodnicy którzy jeśli nie będą mieli asa z pierwszego lub wygrywającego to z "dobiciem" bywa różnie. Ale statystyki to statystyki...
kross pisze:Jeśli chodzi o cały tour, to już kwestia dyskusyjna...
Ojjj nawet bardzo dyskusyjna... ale cyferek nigdy dość:
http://www.atpworldtour.com/en/players/matchfacts/

Po 5 meczach jego skuteczność pierwszego serwisu jest 2 na tourze. Ale to teraz, a jest początek roku. Trzeba spojrzeć na podsumowanie roczne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

BM pisze:
bLEKA pisze:Andy Murray pokazał w Doha, że ma najlepszy serwis w całym tourze...
A to się dopiero uśmiałem <:D
Ale chyba nie bardziej niż ja? :)
bLEKA może nas oświecisz?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Najlepszy serwis na Tourze ? Widać dziewczyna ma bardzo rozbudowaną fantazję. Zwłaszcza widać to po wejściu w jej profil...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Nantus
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2005, 15:01
Lokalizacja: Knurów
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Wydaje mi się że nikt z poza tej 4 nie powinien wygrać turnieju: Nadal, Federer, Djokovic, Murray. A każdemu z nich przypisuję takie same szanse. Co do naszych kwalifikantów nie trafili najlepiej: Cipolla, Roger-Vasselin, Patience. No ale cóż, z takimi zawodnikami też trzeba wygrywać.
Elena Dementieva/Fernando Gonzalez/Fabrice Santoro We Will Always Walk Together.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

No już dwóch popłynęło, jeszcze Kubot pozostaje na polu walki, ale widzę, że też nie jest mu łatwo.
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Przysiężny - Patience 3:6 4:6
Olejniczak - Cipolla 0:6 1:6
Kubot - Roger-Vasselin 3:6 6:3 5:1 i zwiesił się livescore.
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

koleżka pisze:Kubot - Roger-Vasselin 3:6 6:3 5:1 i zwiesił się livescore
Ostatecznie wygrał 3:6 6:3 6:1.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
Nantus
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2005, 15:01
Lokalizacja: Knurów
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Olejniczak to już totalna klapa... wygrał 8 pkt w całym spotkaniu z czego 2 z double faulta Cipolli. Zobaczymy jak Kubot teraz poradzi sobie z Hindusem, a potem pewnie Andreas Beck.
Elena Dementieva/Fernando Gonzalez/Fabrice Santoro We Will Always Walk Together.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Nie wiem skąd ta optymistyczna ankieta że Roger wygra?

Wg. mnie faworytem jest Szkot chyba najrówniejsza forma obecnie. Kto dalej ciężko powiedzieć, Nadal raczej nie, Francuzi hmm jak zwykle wielka niewiadoma tak jak zeszłoroczny zwycięzca. A Roger chyba 2 w kolejności po tytuł. Zobaczymy jak to będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

A ja tam bym wolał, żeby znowu jakiś Tsonga się szaleju najadł i pokazał takie widowisko jak rok temu. Wiecznej monotonii nie może być. Oby się znalazł, który znowu napsuje krwi, a może Tsonga sobie przypomni jak odprawiał wszystkich z kwitkiem ponownie ? Jednym słowem mógłby się znaleźć kolejny 'showman'.

showman - człowiek robiący widowisko
Obrazek
NTRP ~4.0
Bysiu
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2009, 10:07

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Niestety Polacy mieli fatalne losowanie w kwalifikacjach... Kubot moim zdaniem nie ma szans z Devvarmanem. Oglądałem jego trzy mecze w turnieju w Chennai - mecz z Moyą, ćwierćfinał z Karloviciem i finał z Ciliciem i ten Hindus jest niesamowity a do tego nieobliczalny na korcie. Jak będzie w praktyce zobaczymy, ale stawiam zdecydowanie na Devvarmana i pora zapamiętać tego człowieka, bo rośnie drugi Leander Paes. Z Polaków najbardziej zawiódł mnie Przysiężny, który miał udane kwalifikacje w Dausze a teraz już w 1 rundzie odpadł i to przegrywając gładko 3:6, 4:6 z Patiencem... Spodziewałem się więcej też po Austriaku, który wyeliminował Kubota w kwalifikacjach w Dausze, ale Peya przegrał ze Szwajcarem Lammerem też gładko w dwóch setach a Lammer w kwalifikacjach w Auckland jeśli dobrze pamiętam odpadł już w 1 rundzie z Isnerem. Pozostaje trzymać kciuki za Ule Radwańską, bo chyba tylko ona jedyna ma szanse na awans do turnieju głównego a po za tym ma dobry układ w drabince kwalifikacji.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Bysiu pisze:Niestety Polacy mieli fatalne losowanie w kwalifikacjach... Kubot moim zdaniem nie ma szans z Devvarmanem.
Jeszcze nie patrzyłem na kwalifikacje, tak źle trafili ? na kogoś z pierwszej 50 ATP wszyscy ? Niemożliwe! Aż idę zobaczyć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Nantus
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2005, 15:01
Lokalizacja: Knurów
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

A ja stawiam że Kubot wygra... Więc właśnie (co do Przysiężnego)... co niektórzy się tutaj podniecają że awansował do 1 rundy Doha, a to że przegrał to trudno ale i tak jest się z czego cieszyć... proszę was. I co taki dobry był i nagle odpada w 1 rundy kwalifikacji do AO? Dlatego jak jest okazja to trzeba iść do przodu i nie sugerować się myślą że i tak już dużo osiągnąłem. Potem może nie być takiej okazji.
Elena Dementieva/Fernando Gonzalez/Fabrice Santoro We Will Always Walk Together.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

PitS pisze:
Bysiu pisze:Niestety Polacy mieli fatalne losowanie w kwalifikacjach... Kubot moim zdaniem nie ma szans z Devvarmanem.
Jeszcze nie patrzyłem na kwalifikacje, tak źle trafili ? na kogoś z pierwszej 50 ATP wszyscy ? Niemożliwe! Aż idę zobaczyć.
Spojrzałem i widzę gości z podobnym rankingiem jak Polacy żadne tuzy to nie były, więc nie wiem o co chodziło :([ Jak to jest ciężkie losowanie, to nie wiem jakie ma być to łatwiejsze, od 450 miejsca rankingu? Takie rzeczy to tylko w ...
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Polacy też żadne tuzy i z nawet przeciętnymi graczami trudno im wygrać. A pozatym ich przeciwnicy byli nieźli.

Bysiu, zcharakteryzuj krótko styl gry Devvramana, jeśli możesz.
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

OK, czyli wracam do stanu hibernacji, aż nastąpi jakaś sensacyjna wygrana (tak od 50 ATP) :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”