Kto wygra Australian Open 2009 ?

Roger Federer
44%
32
Rafael Nadal
21%
15
Novak Djokovic
4%
3
Andy Murray
22%
16
Andy Roddick
3%
2
Jo Wilfried Tsonga
Brak głosów
0
Gael Monfils
1%
1
Ktoś inny
5%
4
 
Liczba głosów: 73
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Ona kończyła przygodę z tenisem kiedy ja zaczynałem. Jak bardzo go wówczas za sprawą Tatusia miała dosyć niech świadczy długość przerwy, która była jej potrzebna aby zrozumieć że to nie tenisa nienawidzi, a bardziej że nie może bez niego żyć. Z tym że to była wówczas prekursorka tenisa siłowego, młócenia z końcowej. Krosami FH rozstrzygała wymiany, młodzież jak widać umie to już nieźle.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

PitS pisze:Z tym że to była wówczas prekursorka tenisa siłowego, młócenia z końcowej. Krosami FH rozstrzygała wymiany, młodzież jak widać umie to już nieźle.
Roczniki Ci się pomyliły... siostry W. były dobre parę lat wcześniej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze: Roczniki Ci się pomyliły... siostry W. były dobre parę lat wcześniej.
Mówimy o tenisie kobiecym, a bracia Williams jak dla mnie się nie zaliczają. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayene-
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:28

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

6:1 , 7:6 , 6:7 , 6:2

Nole w ćwierćfinale. Całkiem ładne widowisko zafundowali nam panowie. :twisted:
Obrazek
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Dziś uprawiałam oglądanie przebudzeniowe - budzę się, przecieram oczy ze zdumienia a tu 2:0 w setach dla Berdycha, ale oczy zbyt ciężkie, więc gdy się budzę po raz kolejny jest już setowy remis, resztę dooglądałam i ciekawam co robił Czech na początku, bo pod koniec to coś za często się mylił, podczas gdy Fed szalał radośnie i wychodziło mu w zasadzie wszystko.
Drugi mecz przetykany spaniem do Djoko vs. Cypr, no ale na parę 'momentów' się załapałam :wink: Choć po ostateczny wynik musiałam na oficjalną stronę kuknąć :twisted: To AO mnie wykończy!

Proszę drogich Panów Estetów - nikt Was chyba nie przykuwa przed telewizorem grubym, żelaznym łańcuchem, prawda? :twisted: Nie chcecie patrzyć na mało atrakcyjną tenisistkę to przełączacie kanał, ot - proste rozwiązanie :P Ale myślę, że jest to jest coś w stylu chorej fascynacji, jak taki ktoś dostał się tak wysoko w turnieju Wielkiego Esz, więc nie marudzić, tylko tą chorą ciekawość zaspokajać w cierpiącym milczeniu :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Jutro będzie ciekawy dzień, kilka meczy dobrze się zapowiada np. Gael Monfils - Gilles Simon, James Blake - J.W. Tsonga albo Rafa Nadal - Fernando Gonzalez. Wreszcie Rafa ma wymagającego przeciwnika a nie takiego który się przed nim położy.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Rafi pisze:...Rafa Nadal - Fernando Gonzalez. Wreszcie Rafa ma wymagającego przeciwnika a nie takiego który się przed nim położy.
Żebyś się nie zdziwił...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Dwa lata temu Gonzo wyeliminował Rafe, ale to było dwa lata temu, teraz też myślę, że wszystko zakończy się w 3 setach dla Hiszpana, ciekawie może być u Tsongi i Blake'a.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Ja jednak stawiam na spektakl w wykonaniu Tsonga vs Blake... jednakże obaj mieli tylko 1 trudnego przeciwnika po drodze... Blake miał Andreeva, który był styrany po grze z Gulbisem, a Tsonga walczył z Ljubicicem, który o dziwo grał dobrze...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Kiedy wygrał z Rafą to były czasy kiedy Gonzo grał tenis życia, a teraz po tych 5 setach z Gasquet i Hewittem nie wiem jak długo wytrzyma. Mimo sympatii do Gonza pewno wszystko się zamknie w 3 max 4 setach.
No właśnie Blake z Tsongą i tu mam nadzieję także na widowisko co najmniej w 5 albo bardzo wyrównanych 4 seta i stawiam na Amerykanina.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Nosorożec się "popsuł", jest szansa dla Azarenki :)

Nietety Azarence się udzieliło i też się popsuła, skuteczniej. Nosorożec gra dalej :(
Coś dzień problemów. Już 3 krecze na 4 spotkania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayene-
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:28

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Nic z tego, przerwano mecz. Zdążę obejrzeć Nadala. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Nadek z Gonzem może być ciekawym spotkaniem ale chyba Nadal wygra nawet w trzech setach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Łomatko co to się działo! Zheng krecz, Azarenka krecz, Monfils krecz...
No po prostu niewiarygodne! Szkoda że Białorusinka nie zdążyła odesłać Nosorożca W. do domu :(

Patrzę na mecz Murray vs Verdasco i jakoś kojarzy mi się podejście Szkota z podejściem Federera... najpierw głupimi błędami da breakpointy, a potem broni się serwisem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

No i Verdasco posłał szkota do domu w 5 setach. :twisted:
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:Patrzę na mecz Murray vs Verdasco i jakoś kojarzy mi się podejście Szkota z podejściem Federera... najpierw głupimi błędami da breakpointy, a potem broni się serwisem...
Tym razem się nie udało, arogancja dała znać o sobie a ambitny Hiszpan wykorzystał szanse, no i faworyta jednego nie ma. I cóż świetnie grający Nadal rozjechał Gonzaleza tak jak przewidywaliśmy więc moim zdaniem niedoceniany Nadal w tym turnieju robi duże kroki do finału, gra póki co najpewniej i wg. mnie to on zaczyna wyrastać na faworyta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

ESP pisze:No i Verdasco posłał szkota do domu w 5 setach. :twisted:
Jakoś ... nie żal :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

A tymczasem mecz Tsonga - Blake zbliża się ku końcowi. 6:4 6:4 i czekamy na trzeci set jak Blake się nie obudzi to się na trzech zakończy.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

Blake w tym meczu grał jak dziecko we mgle ani serwisu ani BH nie miał argumentów w tym meczu.
Obrazek
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Australian Open 2009 (Wielki Szlem)

kobbe66 pisze:I cóż świetnie grający Nadal rozjechał Gonzaleza tak jak przewidywaliśmy więc moim zdaniem niedoceniany Nadal w tym turnieju robi duże kroki do finału, gra póki co najpewniej i wg. mnie to on zaczyna wyrastać na faworyta.
Niedoceniany ? Są sympatie i antypatie do tenisistów, ale obiektywizm według mnie także jest i nie wiem czy był ktoś kto na początku turnieju nie liczył się z Nadalem, więc wypowiedź nieprzemyślana.

A teraz gdy jeszcze odpadł Murray, to droga do finału dla Hiszpana stoi otworem.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”