Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Puchar Davisa

van basten pisze:A czy ktoś z was wie o co pokłócili się Fognini z Chardym?
W przerwie miedzy gemami w trzecim secie sędzia aż zszedł ze stołka żeby nie poszło bardziej.
Przy zejściu na przerwę między gemami Chardy lekko "zbarował" Fognę, co wiadomo, jak się musiało skończyć. :twisted:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Puchar Davisa

Jurek Kiler pisze:Kohlschreiber w starciu z Nadalem zagrał 9 uderzeń kończących i popełnił 64 niewymuszone błędy, Nadal z kolei skończył z bilans 33-55. W sumie nie wiem czy te statystyki są możliwe, meczu nie widziałem, ale tak pokazuje flaschore.
Jak zobaczyłem te liczby to też nie wierzyłem, ale oficjalna strona Davis Cup podaje bardzo podobne statystyki.
Obrazek
Źródło

Swoją drogą Nadal z Ferrerem po raz pierwszy grali w Davis Cupie razem w 2006 roku. Teraz po 12 lat skład bez zmian. Czy jest lepszy dowód na kryzys ATP?
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

No i ten Nadal wygrał gładko, stracił raptem siedem gemów a i tak trwało to 2,5h...

Nadal ma 32 lata, że jest częścią reprezentacji to nic zaskakującego. Ferrer jest jednak doskonałym wyznacznikiem i nawet nie chodzi o wiek, a o to, że on jest dwie ligi słabszy niż ze trzy lata temu i nie przeszkadza mu to reprezentować swoich barw.

W ogóle tenis jest w tej chwili w takiej kondycji jak Puchar Davisa, przecież te rozgrywki nie mają racji bytu, nie wiem po diabła one komu.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Puchar Davisa

A w debla gra niejaki Puetz, pierwszy raz widzę człowieka, a świetnie gra debla!
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

TomPL pisze:A w debla gra niejaki Puetz, pierwszy raz widzę człowieka, a świetnie gra debla!
Dramatyczne to spotkanie deblowe. Dobrze się ogląda i zadziwia mnie publiczność w Walencji. Jak na PD wysoka kultura.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Davisa

Nikogo nie było w Sopocie na hicie Polska - Zimbabwe? :wink:
Miałem tę nieprzyjemność oglądać na żywo dość rzadki wyczyn w męskim tenisie. Przysiężny prowadził w I secie 5-2 i przegrał seta 5-7. Natomiast w II secie prowadził 5-3, serwował i przegrał seta 5-7...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Nie czepiaj się, wielu mówiło, że to prawdziwy "talent". :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Puchar Davisa

Ołówek to widzę sprzedaje mecze nawet w Davis Cupie. :twisted:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Puchar Davisa

A czemu Hurkacz nie gra? Nie wyrobili mu jeszcze tej licencji???!!!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

TomPL pisze:A czemu Hurkacz nie gra? Nie wyrobili mu jeszcze tej licencji???!!!
Oficjalnie przez kontuzję stawu skokowego.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Puchar Davisa

Tenisówka pisze:
TomPL pisze:A w debla gra niejaki Puetz, pierwszy raz widzę człowieka, a świetnie gra debla!
Dramatyczne to spotkanie deblowe. Dobrze się ogląda i zadziwia mnie publiczność w Walencji. Jak na PD wysoka kultura.
I fajna miejscówka - na arenie zamiast byków tenisiści. :D
Ale się Nadal na krzesełku nadenerwował! I jednak Niemcy wygrali debla, należało im się, a ten Tim Puetz - super! Rasowy deblista. :::gd::: Sprawdziłem, że niby daleko w rankingu, ale w tym roku już 3 challengery wygrał...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Puchar Davisa

Jurek Kiler pisze:Kohlschreiber w starciu z Nadalem zagrał 9 uderzeń kończących i popełnił 64 niewymuszone błędy, Nadal z kolei skończył z bilans 33-55. W sumie nie wiem czy te statystyki są możliwe, meczu nie widziałem, ale tak pokazuje flaschore.
W PD jakoś bardziej restrykcyjnie są przypisywane te "niewymuszone". Już to dawno zauważyłem, że statystyki PD i ATP raczej się mocno rozjeżdżają.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

TomPL pisze: Ale się Nadal na krzesełku nadenerwował! I jednak Niemcy wygrali debla, należało im się.
Wszystko prawda. Rafa jakby pierwszy raz uczestniczył tak przeżywał. Taki typ, że nawet w pchełki musi wygrać rotfl .
Niemcy faktycznie lepsi byli i dobrze, że wygrali. Dzięki temu dziś prawdopodobnie do ostatniego spotkania nie będzie wiadomo kto wygra i szanse Niemców rosną znacznie, no chyba, że niemiecki Rosjanin pogoni Nadala.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Człowiek tutaj oczekiwał dobrego widowiska. Ta, figa, Niemiec słabiutki. Miał tylko przerwę na lepszą grę w Miami.
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: Puchar Davisa

Bo ja wiem czy on tak dobrze grał w tym Miami. Ja go ostatnio w dobrej dyspozycji widziałem w Waszyngtonie, będzie coś koło pół roku temu.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

lolxd2 pisze:Człowiek tutaj oczekiwał dobrego widowiska. Ta, figa, Niemiec słabiutki. Miał tylko przerwę na lepszą grę w Miami.
W drugim secie trochę lepiej, ale jest 2:0 dla Nadala i wygląda na to, ze losy całego meczu w rękach Ferrera i Kohliego.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Myślałem, że to będzie trudny mecz dla Rafy, ale jak widać przeceniłem Zvereva myśląc, że zagrozi Nadalowi wracającemu po kontuzji. :P

Masakra biorąc pod uwagę, że Zverev to w sumie jeden z dwóch czy trzech najgroźniejszych rywali Rafy, stawiam przed nim tylko DelPo i Thiema.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Puchar Davisa

Nie wiem skąd te zaskoczenie. Oglądałem skrót jego meczu z Kolbą i już po tym można było się domyślać, że Hiszpan zje Zvereva na śniadanie.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

Pomijając aspekt tenisowy to Hiszpan zaangaźowany na maksa a Sasza gra bo trzeba.
Po 2 w starciu hiszpańsko niemieckim.

Jurek Thiem zdaje się poszedł po rozum do głowy i przystąpi do cegły wypoczęty.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: Puchar Davisa

Jak Benji Lock ogra obu naszych singlistów, to proponuję zaorać federacje i się więcej nie kompromitować. Facet, to poziom kwalifikacji do Challengerów, albo i niżej. W dodatku w tym roku rozegrał jeden mecz. rotfl

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”