Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

:wink: :wink:
Roger pisze: 28 sty 2023, 10:43 A finału kobiet to już nikt nie ogląda? Ok nie ma Igi ani Magdy, ale siła gry obu pań robi wrażenie. A przede wszystkim mimo wygrania pierwszego seta przez Rybakinę wynik jest otwarty. A jutro zapowiadają się nudy w finale męskim.
Wyrównany mecz, jest moc ale poziom nie jakiś kosmiczny, sporo błędów...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Jak ta sierota Rybakina pokonała Igę - to ja nie wiem. :::donknow:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 28 sty 2023, 11:27 Jak ta sierota Rybakina pokonała Igę - to ja nie wiem. :::donknow:::
Pomyśl inaczej. Jeśli Rybakina sierota, a wygrała z Igą, to jaką sierotą musi być zatem Iga?

;) ;) ;)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 28 sty 2023, 10:53
Roger pisze: 28 sty 2023, 10:43 A finału kobiet to już nikt nie ogląda? Ok nie ma Igi ani Magdy, ale siła gry obu pań robi wrażenie. A przede wszystkim mimo wygrania pierwszego seta przez Rybakinę wynik jest otwarty. A jutro zapowiadają się nudy w finale męskim.
Bardzo mi się ten finał nie podoba. Tylko na*********** do przodu, zero gry kombinacyjnej i słabo technicznie to wygląda. Po obu stronach. Mam w pamięci finał Kerber-Halep sprzed kilku lat. Była dramaturgia, niewyobrażalne zagrania i techniczne wyżyny kobiecego tenisa. Tu tego nie ma. :::bd::
Pamiętam ten finał, o którym piszesz. Rzeczywiście był wyjątkowy. Dzisiaj grają panie w podobnym stylu nawalanki - jakby dwie Sereny z topowych lat naprzeciwko siebie :D. Pewnie, że chciałoby się widzieć więcej subtelnych zagrań technicznych, gry przy siatce, skrótów itp., ale przy takiej sile ognia i stylu gry obu pań nie jest to łatwe. Cieszy, że jest bardzo dużo winnerów po obu stronach. Na pewno wolę taki tenis żeński niż przepychanie piłek na drugą stronę, jak kiedyś Arancha Sanchez-Vicario, Karolina Woźniacki, czy Isia :wink: .
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Roger pisze: 28 sty 2023, 11:51
Derler pisze: 28 sty 2023, 10:53
Roger pisze: 28 sty 2023, 10:43 A finału kobiet to już nikt nie ogląda? Ok nie ma Igi ani Magdy, ale siła gry obu pań robi wrażenie. A przede wszystkim mimo wygrania pierwszego seta przez Rybakinę wynik jest otwarty. A jutro zapowiadają się nudy w finale męskim.
Bardzo mi się ten finał nie podoba. Tylko na*********** do przodu, zero gry kombinacyjnej i słabo technicznie to wygląda. Po obu stronach. Mam w pamięci finał Kerber-Halep sprzed kilku lat. Była dramaturgia, niewyobrażalne zagrania i techniczne wyżyny kobiecego tenisa. Tu tego nie ma. :::bd::
Pamiętam ten finał, o którym piszesz. Rzeczywiście był wyjątkowy. Dzisiaj grają panie w podobnym stylu nawalanki - jakby dwie Sereny z topowych lat naprzeciwko siebie :D. Pewnie, że chciałoby się widzieć więcej subtelnych zagrań technicznych, gry przy siatce, skrótów itp., ale przy takiej sile ognia i stylu gry obu pań nie jest to łatwe. Cieszy, że jest bardzo dużo winnerów po obu stronach. Na pewno wolę taki tenis żeński niż przepychanie piłek na drugą stronę, jak kiedyś Arancha Sanchez-Vicario, Karolina Woźniacki, czy Isia :wink: .
Na pewno nawet takie nawalanki są lepsze do oglądania niż przebijactwo, ale jednak zabrakło trochę dramaturgii, wymian zakończonych technicznym szach-matem, trochę wykorzystania całego kortu - widowiska po prostu. Jedynym pozytywnym wrażeniem jakie pozostawił tenis kobiecy po tym finale jest fakt, że zwyciężyła ta, która pierwsza podejmowała ryzyko zakończenia akcji.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Roger pisze: 28 sty 2023, 10:43 A finału kobiet to już nikt nie ogląda?
Teraz coś dla nas - finał debla!
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Szkoda szansy Zielińskiego. Oczywiście finał AO to wielki sukces, ale druga szansa na wygranie turnieju wielkoszlemowego może się już nie zdarzyć, zwłaszcza z takimi „no name-ami” w finale. Nie da się ukryć, że niestety nasz Zieliński trochę nie wytrzymał ciśnienia w finale. W pierwszym secie zadecydował jeden break przy serwisie Janka, a w decydującym punkcie tb nasz tenisista nie skończył wykładki. Ale cóż, taki jest tenis. Każdy z nas, kto rywalizuje nawet na poziomie amatorskim o jakąś stawkę coś o tym wie....Mam nadzieję, że Nys z Zielińskim będą mieli jeszcze szansę na tytuł w Wielkim Szlemie.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 28 sty 2023, 08:42
ReTo pisze: 28 sty 2023, 05:16
Derler pisze: 27 sty 2023, 21:03
rafbat pisze: 27 sty 2023, 20:50 Federer też miał podobną fazę wtedy, kiedy włączył dosyć ekwilibrystyczne zagrania, jak wchodzenie na półwoleja przy returnach czy po prostu przyspieszenie gry poprzez wchodzenie na siatkę.
Pamiętamy też jego talent snajperski. rotfl
A co do Novaka... liczę na jego niedzielną porażkę. :!:brv_cmn:!: Ładny kurs na porąbanego Greka jest. :::gd:::

To się przeliczysz niestety.
Zobaczymy...
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Nie ma statystyki która przemawiała by tu za Grekiem. 9 finałów Djokovica w Australii - 9 wygranych. 9 ostatnich bezpośrednich meczów 9 wygranych Serba. Doświadczenie, forma, wszystko po stronie Novaka. Każdy logicznie myślący człowiek widzi, że tu nie ma innej opcji jak 22 tytuł wielkoszlemowy, poza tym widzę że nie weszła Ci Rybakina, więc zagraj kolejny kupon, tylko tym razem 3:0 dla Djokovica.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Kangury były w deblu zbyt szybkie dla naszych :(
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

RatRace pisze: 28 sty 2023, 11:40
Derler pisze: 28 sty 2023, 11:27 Jak ta sierota Rybakina pokonała Igę - to ja nie wiem. :::donknow:::
Pomyśl inaczej. Jeśli Rybakina sierota, a wygrała z Igą, to jaką sierotą musi być zatem Iga?

;) ;) ;)
No przecież jest Najmanem WTA :lol:
TomPL pisze: 28 sty 2023, 15:19 Kangury były w deblu zbyt szybkie dla naszych :(
Jakieś takie skośnookie te Kangury ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Vivid pisze: 28 sty 2023, 20:17
RatRace pisze: 28 sty 2023, 11:40
Derler pisze: 28 sty 2023, 11:27 Jak ta sierota Rybakina pokonała Igę - to ja nie wiem. :::donknow:::
Pomyśl inaczej. Jeśli Rybakina sierota, a wygrała z Igą, to jaką sierotą musi być zatem Iga?

;) ;) ;)
No przecież jest Najmanem WTA :lol:
Musiała mieć słabszy dzień. Może była niedysponowana... Ach te baby. :::hot::: I weź tu je traktuj poważnie. :rolleyes:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 28 sty 2023, 22:04 .. Ach te baby. :::hot::: I weź tu je traktuj poważnie. :rolleyes:
Z grubsza/ chudsza ;) - kilka ładnych, reszta nie bardzo, i do kompletu poza nimi jeszcze całkiem spore stadko kortowych locho-tuczników :::bd::

Cipas już w pierwszym swoim gemie spod siekiery uciekał ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Nie wiem co musi zrobić Grek, żeby wygrać . Musiałby chyba Serbowi nogę złamać zwłaszcza, że kontuzja uda uległa cudownemu samowyleczeniu w czasie turnieju . Już go Novak sam chwali za dobre zagrania na zachętę jak uczniaka.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Tenisówka pisze: 29 sty 2023, 10:26 Nie wiem co musi zrobić Grek, żeby wygrać . Musiałby chyba Serbowi nogę złamać zwłaszcza, że kontuzja uda uległa cudownemu samowyleczeniu w czasie turnieju . Już go Novak sam chwali za dobre zagrania na zachętę jak uczniaka.
Nie martw się, właśnie się zaczyna rola Oscarowa z tym pięknym upadkiem. Zresztą takim samym jak w finale RG. Czekamy na medical :D
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Wchodzi powoli w tryb Djokozgon Dnokovic ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ciacho
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Granie na przebitki z Serbem... świetna taktyka Greka. Co za frajer.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

O, czyli były Djokozgony? Można to gdzieś obstawiać u buka? :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

rafbat pisze: 29 sty 2023, 11:40 O, czyli były Djokozgony? Można to gdzieś obstawiać u buka? :D
No właśnie na razie nie było, raz się przewrócił, ale szybko się pozbierał.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Może jakimś cudem Grek wygra seta, ale meczu nie ma szans. Złe wybory taktyczne, słaby bh i wolej (zresztą za mało chodzi na sieć), niepewny fh w kluczowych momentach....Jak Cipas ma wygrać z Novakiem?
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Jakie zgony, zwykła próba kontrolowanego upadku, która kompletnie nie wyszła w zaplanowany sposób ^^
Wynik mnie cieszy, ale ciekawsze mecze w 1 rundzie były...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”