Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Póki co Cipas ciśnie Kasztana.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Vivid pisze: 27 sty 2023, 07:21 Póki co Cipas ciśnie Kasztana.
A ten broni meczbola i bierze seta. Ruski gra dalej. O_O
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Poziom jest taki, że jeśli Novak tego nie wygra to chyba nie uwierzę.

Paradoksalnie Paul nie wygląda źle. Lepiej niż Rublow i Dr Minaur.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Jak obserwuję grę Novaka często ma wrażenie, że on przeprowadza sam na sobie trening mentalny gry pod presją i wracania z 0:40 i 1:5 , odrabiania strat itd, itp. Ciekawe czy po zakończeniu kariery język mu się rozwiąże i opowie kiedyś czy te jego różne i zachowania i sinusoida formy w ciągu tego samego gema to był zamierzony efekt, sposób na nudę i powtarzalność , rozproszenie przeciwnika . Niesamowite co Nole wyprawia. Jeszcze z tym udem jakiś cyrk. :).
Takie te męskie mecze są denne, że najciekawsze co mi zostało to zastanawianie się czy sobie Nowak jaja z wszystkich robi. (:]
Ostatnio zmieniony 27 sty 2023, 11:34 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Tenisówka pisze: 27 sty 2023, 11:20 Jak obserwuję grę Novaka często ma wrażenie, że on przeprowadza sam na sobie trening mentalny gry pod presją i wracania z 0:40 i 1:5 , odrabiania strat itd, itp. Ciekawe czy po zakończeniu kariery język mu się rozwiąże i opowie kiedyś czy te jego różne i zachowania i sinusoida formy w ciągu tego samego gema to był zamierzony efekt, sposób na nudę i powtarzalność , rozproszenie przeciwnika . Niesamowite co Nole wyprawia. Jeszcze z tym udem jakiś cyrk. :).
Takie te męskie mecze są denne, że najciekawsze co mi zostało to zastanawianie się czy sobie Nowak jaj robi. (:]
Kibice przyszli na półfinał wielkiego szlema, więc nie chcą wyjść po półtorej godzinie. Trzeba dbać o entertaiment :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Pocieszające jest to, że dzisiaj zamknął ojca w domu.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ogólnie to naszła mnie pewna myśl. Nie uważacie że Djokovic w obecnej formie, jest wcale nie tak wiele gorszy od Djokovica w primie? Chodzi mi o lata 2011-2012. Jak dla mnie serwis ma o klasę lepszy, niż wtedy, forehand to samo. Wiadomo pewnie już nie jest na tym poziomie fizycznym, ale biorąc pod uwagę nabrane doświadczenie to naprawdę jest świetnie. Pewnie na moją opinię ma też wpływ to jaki obecnie jest poziom touru, o dwie półki niżej niż 2011, ale mimo wszystko...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 27 sty 2023, 11:36 Ogólnie to naszła mnie pewna myśl. Nie uważacie że Djokovic w obecnej formie, jest wcale nie tak wiele gorszy od Djokovica w primie? Chodzi mi o lata 2011-2012. Jak dla mnie serwis ma o klasę lepszy, niż wtedy, forehand to samo. Wiadomo pewnie już nie jest na tym poziomie fizycznym, ale biorąc pod uwagę nabrane doświadczenie to naprawdę jest świetnie. Pewnie na moją opinię ma też wpływ to jaki obecnie jest poziom touru, o dwie półki niżej niż 2011, ale mimo wszystko...
Może po prostu w tamtych latach w półfinale/ćwierćfinale Szlema nie grał Paul i Shelton? rotfl A kiedyś śmiali się z Berdycha.

Jak w ogóle można porównywać to do 2011 gdzie Novak pokonał Almagro, Berdycha, Federera i Murraya? rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 27 sty 2023, 11:36 Ogólnie to naszła mnie pewna myśl. Nie uważacie że Djokovic w obecnej formie, jest wcale nie tak wiele gorszy od Djokovica w primie? Chodzi mi o lata 2011-2012. Jak dla mnie serwis ma o klasę lepszy, niż wtedy, forehand to samo. Wiadomo pewnie już nie jest na tym poziomie fizycznym, ale biorąc pod uwagę nabrane doświadczenie to naprawdę jest świetnie. Pewnie na moją opinię ma też wpływ to jaki obecnie jest poziom touru, o dwie półki niżej niż 2011, ale mimo wszystko...
Moim zdaniem jest to trudno porównywalne - głównie ( jak się wydaje) przez chyba dużo słabszą konkurencję. Oczywiście, że Nowak opanował do perfekcji wygrywanie w cuglach ze średniakami , poprawił serwis itd . Ale ile on wygrywa w ostatnich latach batalii na żyletki ? No nie ma kto zweryfikować jego formy . Tylko to ciągle nie jest Novaka problem.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

SevenUP pisze: 27 sty 2023, 12:12
ReTo pisze: 27 sty 2023, 11:36 Ogólnie to naszła mnie pewna myśl. Nie uważacie że Djokovic w obecnej formie, jest wcale nie tak wiele gorszy od Djokovica w primie? Chodzi mi o lata 2011-2012. Jak dla mnie serwis ma o klasę lepszy, niż wtedy, forehand to samo. Wiadomo pewnie już nie jest na tym poziomie fizycznym, ale biorąc pod uwagę nabrane doświadczenie to naprawdę jest świetnie. Pewnie na moją opinię ma też wpływ to jaki obecnie jest poziom touru, o dwie półki niżej niż 2011, ale mimo wszystko...
Może po prostu w tamtych latach w półfinale/ćwierćfinale Szlema nie grał Paul i Shelton? rotfl A kiedyś śmiali się z Berdycha.

Jak w ogóle można porównywać to do 2011 gdzie Novak pokonał Almagro, Berdycha, Federera i Murraya? rotfl

Nie porównuje klasy rywali, bo napisałem wyraźnie że są dwie półki niżej, niż dekadę temu. Porównuje tylko grę Serba. U Nadala widzę nieporwnywalna przepaść między gra w wieku 25 a 35 lat, u Federera to samo, u Djokovica nie widzę przepaści, i tylko o to mi chodzi. To że w ćwierćfinale są Shelton i Paul, nie ma tu nic do rzeczy, bo tak samo był tu Rublow, który jest światową czołówką od kilku sezonów, a ugrał z Novakiem 7 gemów.

Nie wiem na jaki poziom musiałby się wznieść Tsitsipas żeby tutaj wygrać w niedzielę. Serb grał w Melbourne 9 finałów i wszystkie wygrał. Dodatkowo jeszcze zwycięzca meczu od poniedziałku będzie numerem jeden rankingu ATP.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Na pewno gra dużo agresywniej, aniżeli grał kiedyś. Wygląda bardzo dobrze, wręcz nieosiągalnie dla kogokolwiek na tę chwilę. Ciekaw jestem, jak będzie w sytuacji, kiedy trafi na kogoś w solidnej dyspozycji - kogoś pokroju chociażby Alcaraza czy Zvereva z ubiegłego roku. Wtedy przyjdzie weryfikacja. Pytanie też, jak długo taką dyspozycję będzie w stanie utrzymać. Jedyne co można powiedzieć na tę chwilę, to tyle, co napisali koledzy wyżej. Konkurencja się wykruszyła. Nie ma żadnego zawodnika, który choćby mentalnie był na porównywalnym poziomie. On sam ma z kolei, o dziwo, chyba faktycznie jeden z najlepszych okresów, jedną z lepszych dyspozycji w swojej karierze.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Zdecydowanie się zgadzam, gra agresywniej (mam wrażenie, że widać różnicę nawet w porównania do poprzedniego roku), jednocześnie mniej głupich wypadów do siatki, ewidentnie ograniczył dropshoty i inne niepewne zagrania, widać ergonomię gry. O serwisie wiadomo było od powrotu po kontuzji (2019), do tego wpływ Gorana i serwis nie zawodzi. Pokuszę się nawet o tezę, że jest najbardziej skutecznie serwujących spoza ligi bombardierów. Oczywista sprawa, że optymalizacja gra wynika z ograniczeń wydolnościowych i wiekowych, ale tym bardziej podziw, że 35 letni typ jeszcze takie zabiegi wprowadza. A jednocześnie żal ściska człowieka, że 22 letni chłopcy tego zrobić nie potrafią...
Z ciekawości zerknąłem na h2h przed niedzielą, 11-2 dla Nole, choć ich pojedynki zwykle wyglądały na dość wyrównane :O
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Federer też miał podobną fazę wtedy, kiedy włączył dosyć ekwilibrystyczne zagrania, jak wchodzenie na półwoleja przy returnach czy po prostu przyspieszenie gry poprzez wchodzenie na siatkę.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

rafbat pisze: 27 sty 2023, 20:50 Federer też miał podobną fazę wtedy, kiedy włączył dosyć ekwilibrystyczne zagrania, jak wchodzenie na półwoleja przy returnach czy po prostu przyspieszenie gry poprzez wchodzenie na siatkę.
Pamiętamy też jego talent snajperski. rotfl
A co do Novaka... liczę na jego niedzielną porażkę. :!:brv_cmn:!: Ładny kurs na porąbanego Greka jest. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 27 sty 2023, 21:03
rafbat pisze: 27 sty 2023, 20:50 Federer też miał podobną fazę wtedy, kiedy włączył dosyć ekwilibrystyczne zagrania, jak wchodzenie na półwoleja przy returnach czy po prostu przyspieszenie gry poprzez wchodzenie na siatkę.
Pamiętamy też jego talent snajperski. rotfl
A co do Novaka... liczę na jego niedzielną porażkę. :!:brv_cmn:!: Ładny kurs na porąbanego Greka jest. :::gd:::

To się przeliczysz niestety.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 28 sty 2023, 05:16
Derler pisze: 27 sty 2023, 21:03
rafbat pisze: 27 sty 2023, 20:50 Federer też miał podobną fazę wtedy, kiedy włączył dosyć ekwilibrystyczne zagrania, jak wchodzenie na półwoleja przy returnach czy po prostu przyspieszenie gry poprzez wchodzenie na siatkę.
Pamiętamy też jego talent snajperski. rotfl
A co do Novaka... liczę na jego niedzielną porażkę. :!:brv_cmn:!: Ładny kurs na porąbanego Greka jest. :::gd:::

To się przeliczysz niestety.
Zobaczymy...
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Stawiam na 3:0 dla Serba, chyba że podejdzie na zbytnim luzie to może będzie 0:1 po pierwszym secie, później lekkie Djokozgony i finalnie gładkie 3:1 ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

A finału kobiet to już nikt nie ogląda? Ok nie ma Igi ani Magdy, ale siła gry obu pań robi wrażenie. A przede wszystkim mimo wygrania pierwszego seta przez Rybakinę wynik jest otwarty. A jutro zapowiadają się nudy w finale męskim.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

No jak Sabalenka wygra to nie zazdroszczę sytuacji. Łukaszenka nie odpuści by to wykorzystać propagandowo. Będzie miała problem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Roger pisze: 28 sty 2023, 10:43 A finału kobiet to już nikt nie ogląda? Ok nie ma Igi ani Magdy, ale siła gry obu pań robi wrażenie. A przede wszystkim mimo wygrania pierwszego seta przez Rybakinę wynik jest otwarty. A jutro zapowiadają się nudy w finale męskim.
Bardzo mi się ten finał nie podoba. Tylko na*********** do przodu, zero gry kombinacyjnej i słabo technicznie to wygląda. Po obu stronach. Mam w pamięci finał Kerber-Halep sprzed kilku lat. Była dramaturgia, niewyobrażalne zagrania i techniczne wyżyny kobiecego tenisa. Tu tego nie ma. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”