ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

SevenUP pisze: 25 sty 2023, 13:29
ReTo pisze: 25 sty 2023, 11:04 Djokovic sprawia że tenis staje się nudny.
Bez Djokovica tenis męski na AO też jest nudny. Poziom ATP250 przez większość meczów.
Tak to prawda jeśli chodzi o poziom sportowy, ale przynajmniej miałbyś jakąś dramaturgię co do wyniku końcowego. Zgodzę się że obecnie poziom jest żenująco niski. Kiedyś oprócz tego że miałeś Big 3 w swoich primach, to mimo wszystko było wielu zawodników którzy stając do meczu z kimś z trójki Rafa, Novak, Roger, potrafili się im postawić. Miałeś Murraya, Wawrinke, Del Potro, nawet takiego Raonica. Obecnie Djokovic mający 36 lat wychodzi na kort, z zawodnikiem który jest numerem 6 na świecie i oddaje mu 7 gemów. Rok temu Ruud czyli obecna dwójka i podobno specjalista od gry na cegle, wychodzi na final z 36 letnim Nadalem, który gra z jedną stopą, i urywa 6 gemów. I tak naprawdę tylko jeden jedyny Alcaraz, wygląda na kogoś kto prezentuje poziom, który może chociaż w jakimś stopniu nawiązać do tego do czego przyzwyczailiśmy się na kortach przez ostatnie 20 lat. Tylko czy będzie on miał kogoś, kto będzie go napędzał do ciągłego rozwoju kiedy Nadal i Djokovic skończą z tenisem? Nie wiem.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Oto kibice Rublowa. :::bd:: Ktoś tu mówił, że polityka to jedno a sport to drugie. :rolleyes: :sadisptd:

Obrazek
Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Żal mi Rublowa. Po jego deklaracjach antywojennych musiał czuć się fatalnie patrząc na trybuny.
Na pewno nie pomogło to mu w grze.
Organizatorzy nie powinni dopuszczać do takich manifestacji. :::bd::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Majorka pisze: 25 sty 2023, 17:00 Żal mi Rublowa. Po jego deklaracjach antywojennych musiał czuć się fatalnie patrząc na trybuny.
Na pewno nie pomogło to mu w grze.
Organizatorzy nie powinni dopuszczać do takich manifestacji. :::bd::
Gdyby otwarcie skrytykował poczynania władz swojego kraju - tacy kibice nie przyszliby mu kibicować. Ale oczywiście znowu wracamy do tego strachu... Zastanawiam się też, skoro do Australii na AO przyjechali Ruscy, to raczej mają kasę i nie należą do marginesu społecznego. Teoretycznie to ta mądrzejsza część społeczeństwa rosyjskiego. Zatem jaka jest reszta? Aż strach pomyśleć. :] No chyba, że to zwykła prowokacja. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 25 sty 2023, 18:36
Majorka pisze: 25 sty 2023, 17:00 Żal mi Rublowa. Po jego deklaracjach antywojennych musiał czuć się fatalnie patrząc na trybuny.
Na pewno nie pomogło to mu w grze.
Organizatorzy nie powinni dopuszczać do takich manifestacji. :::bd::
Gdyby otwarcie skrytykował poczynania władz swojego kraju - tacy kibice nie przyszliby mu kibicować. Ale oczywiście znowu wracamy do tego strachu... Zastanawiam się też, skoro do Australii na AO przyjechali Ruscy, to raczej mają kasę i nie należą do marginesu społecznego. Teoretycznie to ta mądrzejsza część społeczeństwa rosyjskiego. Zatem jaka jest reszta? Aż strach pomyśleć. :] No chyba, że to zwykła prowokacja. :::bd::

Pewnie to był fan Zorro
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 25 sty 2023, 18:53
Derler pisze: 25 sty 2023, 18:36
Majorka pisze: 25 sty 2023, 17:00 Żal mi Rublowa. Po jego deklaracjach antywojennych musiał czuć się fatalnie patrząc na trybuny.
Na pewno nie pomogło to mu w grze.
Organizatorzy nie powinni dopuszczać do takich manifestacji. :::bd::
Gdyby otwarcie skrytykował poczynania władz swojego kraju - tacy kibice nie przyszliby mu kibicować. Ale oczywiście znowu wracamy do tego strachu... Zastanawiam się też, skoro do Australii na AO przyjechali Ruscy, to raczej mają kasę i nie należą do marginesu społecznego. Teoretycznie to ta mądrzejsza część społeczeństwa rosyjskiego. Zatem jaka jest reszta? Aż strach pomyśleć. :] No chyba, że to zwykła prowokacja. :::bd::

Pewnie to był fan Zorro
Widać, że to dziadostwo po całym świecie chodzi. :::pest:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Właśnie przeglądając Twittera natrafiłem na to samo zdjęcie i nie jestem przekonany, że ten gość kibicował Rublowowi.

https://twitter.com/ukrtennis_eng/statu ... mSM3m2iQVg

Co by nie było - co najmniej niesmaczne jest oglądanie takich kibiców na trybunach.
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 25 sty 2023, 13:43 I tak naprawdę tylko jeden jedyny Alcaraz, wygląda na kogoś kto prezentuje poziom, który może chociaż w jakimś stopniu nawiązać do tego do czego przyzwyczailiśmy się na kortach przez ostatnie 20 lat. Tylko czy będzie on miał kogoś, kto będzie go napędzał do ciągłego rozwoju kiedy Nadal i Djokovic skończą z tenisem? Nie wiem.
Sinner i Rune. Liczę, że Włoch wkrótce wygra jakiegoś WS.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Mart12 pisze: 25 sty 2023, 20:55 Właśnie przeglądając Twittera natrafiłem na to samo zdjęcie i nie jestem przekonany, że ten gość kibicował Rublowowi.

https://twitter.com/ukrtennis_eng/statu ... mSM3m2iQVg

Co by nie było - co najmniej niesmaczne jest oglądanie takich kibiców na trybunach.
Serbowie też są pojebani! Ten prorosyjski odłam, bo nie wszyscy. I z tego zdjęcia wynika, że to kibic Djokovicia ubrał sobie taką koszulkę. Trudno powiedzieć jaka była prawda i kto dopuścił się prowokacji. W każdym razie Novak nie potępił Rosji za agresję na Ukrainie i dlatego moja sympatia do niego to już historia. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Mamy finał! No może pół finału ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 25 sty 2023, 14:49 Oto kibice Rublowa. :::bd:: Ktoś tu mówił, że polityka to jedno a sport to drugie. :rolleyes: :sadisptd:
Ja mówiłem. I tak jest nadal. Sportowiec jest od sportu, a nie od organizowania wycieczek kibiców i kierowania dopingiem na trybunie. Coś Ci się myli ...
I nie pisz o strachu. Dobrze się udziela rad i wygłasza własne teorie siedząc bezpiecznie (teoretycznie) w bezpiecznym domu w bezpiecznym kraju. W jego przypadku nie tylko rodzina może mieć kłopoty w przypadku otwartej krytyki Kremla. Sam zawodnik może powołanie do woja dostać. Paszport też można zablokować,, a o ile pamiętam to prawo rosyjskie nie dopuszcza mnogiego obywatelstwa (chyba że z urodzenia ma się drugie) więc na innym paszporcie nie pojedzie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ciekaw jestem jak Novak to skomentuje... :::scratchy::: Taki skandal może mu poważnie zaszkodzić i w konsekwencji pozbawić go tytułu. :::gd:::

Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Magda dzielna była ale jęczypała za mocna...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 26 sty 2023, 12:24 Ciekaw jestem jak Novak to skomentuje... :::scratchy::: Taki skandal może mu poważnie zaszkodzić i w konsekwencji pozbawić go tytułu. :::gd:::

...
A to z jakiej racji? Od kiedy to mamy odpowiedzialność zbiorową? Rodziny się nie wybiera.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

TomPL pisze: 26 sty 2023, 14:34 Magda dzielna była ale jęczypała za mocna...
To jest temat poświęcony wojnie, tenisa proszę tu nie mieszać :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Linette przegrała, ale zadka nie dała ;) :P
Będzie dziewczyna miała pamiątkę na całe życie :)
Oby teraz Rybakina wygrała ten finał pisany cyrylicą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

RatRace pisze: 26 sty 2023, 15:03
Derler pisze: 26 sty 2023, 12:24 Ciekaw jestem jak Novak to skomentuje... :::scratchy::: Taki skandal może mu poważnie zaszkodzić i w konsekwencji pozbawić go tytułu. :::gd:::
...
A to z jakiej racji? Od kiedy to mamy odpowiedzialność zbiorową? Rodziny się nie wybiera.
Może tego nie udźwignąć mentalnie. Posypie się psychicznie. I może nawet będą na niego gwizdać.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Vivid pisze: 26 sty 2023, 15:46 Oby teraz Rybakina wygrała ten finał pisany cyrylicą.
Dlaczego oby?
Nie podoba Ci się tenis Sabalenki czy podoba Ci się styl Rybakiny czy jakieś inne powody?
Na innym forum tenisowym padło kiedyś określenie na takie granie: aria na wyrąb lasu.
Wtedy chyba Szarapowa się załapała, ale Białorusinka w tej dyscyplinie gra obecnie
główną rolę :-).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

;) ;) ;)

Każdy babon, który wrzeszczy albo wyje, zasługuje na solidne łupanie. Nie wiem, czy Rybakina stanie na wysokości zadania, ale za to że jest cicha na korcie i robi swoją robotę w porównaniu do Babolenki należy jej się plus.

A tenis kobiecy prawie w całości, z małymi wyjatkami (Ons Jabeur) zredukował się do: mocno z bekhendu, mocno z forhendu, mocno z serwisu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ten pierwszy set Tsitsipasa z Karenem to jest jakiś festiwal niemocy :] . Grek niezdrowo podminowany co wygra gem to straci . Karen też jakiś mało stabilny . Będzie 5 setowa orka i w nagrodę zdjęcie z Novakiem w niedziele i milion dolców . Po cholerę ten Ojciec Greka takie szopki robi i swoją nerwowość pokazuje od pierwszego seta - nie wiem czy to zawodnikowi pomaga .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”