optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Vivid pisze: 22 sty 2023, 04:05
Derler pisze: 21 sty 2023, 20:53
hokej pisze: 21 sty 2023, 08:29
Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Ostatniego meczu Rublowa nie oglądałem, zirytowało mnie jedynie, że zaczął pyskować widząc ukraińską flagę. Nigdzie nie czytałem, że potępił poczynania własnego kraju. Nie ważne, może i ten ich strach jest zrozumiały. Pozostaje kwestia udziału Rosjan w rozgrywkach sportowych. Ja uważam, że nie powinni brać w nich udziału. Cywilizowany świat powinien brać przykład od organizatorów Wimbledonu. :::gd:::
Według mnie sportowiec jest od sportu, a nie od polityki. I jak każdy inny człowiek ma pełne prawo mieć ją (politykę) głęboko w d...e. Mamy przepytywać Hurkacza czy Świątek co sądzą o wypadku smoleńskim, konkordacie, wyborach kopertowych, kucharce Julii itd.? O_O Czy może jednak o tym jak się grało i co sądzą o kolejnych rywalach jak wygrywają.
To tak samo jak żenującym jest przepytywanie wyczynowych sportowców z wiedzy ogólnej. Pytanie z czapy żeby leczyć własne kompleksy. Co taki pismak tym udowadnia, że młody człowiek nie ma czasu na edukację bo zapycha na treningach.
Dajcie sportowcom zajmować się ... sportem. Jak chcą się zajmować polityką i wypowiadać w tej materii to ich prawo. Ale jak nie, to też ich prawo.

A tymczasem Świątek o krok od wylotu z Rybakiną. Niezłe spotkanie grają.
Tylko, że niestety czasem działa to w drugą stronę. Sportowcy propagują swoje poglądy i korzystają z wypracowanych zasięgów. Taka Iga gra każdy mecz z flagą Ukrainy, a co może nam powiedzieć w tym temacie oprócz tego, że "wojna to zło i cierpienie" ?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

optymista pisze: 22 sty 2023, 10:09
Vivid pisze: 22 sty 2023, 04:05
Derler pisze: 21 sty 2023, 20:53
hokej pisze: 21 sty 2023, 08:29
Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Ostatniego meczu Rublowa nie oglądałem, zirytowało mnie jedynie, że zaczął pyskować widząc ukraińską flagę. Nigdzie nie czytałem, że potępił poczynania własnego kraju. Nie ważne, może i ten ich strach jest zrozumiały. Pozostaje kwestia udziału Rosjan w rozgrywkach sportowych. Ja uważam, że nie powinni brać w nich udziału. Cywilizowany świat powinien brać przykład od organizatorów Wimbledonu. :::gd:::
Według mnie sportowiec jest od sportu, a nie od polityki. I jak każdy inny człowiek ma pełne prawo mieć ją (politykę) głęboko w d...e. Mamy przepytywać Hurkacza czy Świątek co sądzą o wypadku smoleńskim, konkordacie, wyborach kopertowych, kucharce Julii itd.? O_O Czy może jednak o tym jak się grało i co sądzą o kolejnych rywalach jak wygrywają.
To tak samo jak żenującym jest przepytywanie wyczynowych sportowców z wiedzy ogólnej. Pytanie z czapy żeby leczyć własne kompleksy. Co taki pismak tym udowadnia, że młody człowiek nie ma czasu na edukację bo zapycha na treningach.
Dajcie sportowcom zajmować się ... sportem. Jak chcą się zajmować polityką i wypowiadać w tej materii to ich prawo. Ale jak nie, to też ich prawo.

A tymczasem Świątek o krok od wylotu z Rybakiną. Niezłe spotkanie grają.
Tylko, że niestety czasem działa to w drugą stronę. Sportowcy propagują swoje poglądy i korzystają z wypracowanych zasięgów. Taka Iga gra każdy mecz z flagą Ukrainy, a co może nam powiedzieć w tym temacie oprócz tego, że "wojna to zło i cierpienie" ?
No właśnie. Nie przez przypadek piłkarska reprezentacja Rosji została wyrzucona z eliminacji do Mundialu. Nie wyobrażam sobie na przykład zwycięstwa Rosji w Katarze i biegania piłkarzy z flagą rosyjską po stadionie. Ta wojna jest wyjątkowa, to nie Czeczenia ale otwarty konflikt zbrojny w centrum Europy, który może się rozlać na kontynent i przeistoczyć w wojnę światową. Dlatego należy się temu przeciwstawić na każdym polu. Dlatego jest pomoc militarna, dlatego są sankcje gospodarcze i dlatego powinna nastąpić całkowita izolacja Rosji w sferze społecznej, również sportowej. Bo taka polityka przybliża świat do skarcenia agresywnego kraju i przywrócenia pokoju.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Iga i Hubert przegrali bo im Radwa do boksu wlazła - zwyczajnie przynosi pecha ;)
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

optymista pisze: 22 sty 2023, 10:09 Tylko, że niestety czasem działa to w drugą stronę. Sportowcy propagują swoje poglądy i korzystają z wypracowanych zasięgów. Taka Iga gra każdy mecz z flagą Ukrainy, a co może nam powiedzieć w tym temacie oprócz tego, że "wojna to zło i cierpienie" ?
Celna uwaga :::gd:::
Sprowadza się to do tego, że jak podejmujesz decyzję i włączasz się w coś, to ochronka powinna się kończyć.
Natomiast jestem przeciwny temu by wręcz czasem żądać zajęcia stanowiska przez sportowców rosyjskich. Powtarzam - sportowiec jest od sportu. A jak chce, to może się włączać w co chce, i wtedy sprawa jest otwarta.
Na ich miejscu zwyczajnie kwitowałbym pytania krótkim - jestem tenisistą, mogę rozmawiać o tenisie, co do reszty - bez komentarza. I bym to klepał jak katarynka. Szybko by się odwalili bo z tego newsa nie ma .... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 22 sty 2023, 10:43 Nie przez przypadek piłkarska reprezentacja Rosji została wyrzucona z eliminacji do Mundialu. Nie wyobrażam sobie na przykład zwycięstwa Rosji w Katarze i biegania piłkarzy z flagą rosyjską po stadionie. Ta wojna jest wyjątkowa ...


To tobie się wydaje, że jest wyjątkowa ...
Podzielam opinię Wilandera, tenis to sport indywidualny, i tenisowa reprezentacja Rosji nie powinna grać w żadnych rozgrywakach. Również zawodnik indywidualny, gdyby w jakiś sposób popierał wojnę, to powinien być wykluczony.
Szykuje nam się i tak ruskojęzyczny finał.

Z juniorów zostali po 1R Ewald i Berkieta. Ewald ma szansę na SF, ale pewnie fizycznie nie da rady.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Rety, rety, Magda szaleje!
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Dość niespodziewany poranek z newsem dot. Magdy, super! :D

Natomiast dzisiaj rano pokaz absolutnego braku chłodnej głowy i dobrej gry w najważniejszych momentach dał Rune, który z Rublowem w 5 secie prowadził 5-3, serwował na mecz przy 5-4 i w 4 punktach oddał gema. Następnie nie wykorzystał 2 meczowych przy 6-5 i serwisie Rublowa, w super tie breaku prowadził 5-0 oraz 7-3, ale finalnie przegrał 9-11...
Darek84BB
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2013, 12:02

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Novakovi chyba faktycznie coś dolega z tym udem, ewidentnie chce jak najszybciej skończyć mecz z De Minaurem
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Darek84BB pisze: 23 sty 2023, 10:58 Novakovi chyba faktycznie coś dolega z tym udem, ewidentnie chce jak najszybciej skończyć mecz z De Minaurem
Lepiej zapobiegać. Żeby później kłopotów nie mieć. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 23 sty 2023, 11:08
Darek84BB pisze: 23 sty 2023, 10:58 Novakovi chyba faktycznie coś dolega z tym udem, ewidentnie chce jak najszybciej skończyć mecz z De Minaurem
Lepiej zapobiegać. Żeby później kłopotów nie mieć. rotfl

Gdyby nie miał kontuzji to by chyba się skończyło 6:0 6:0 6:0, a tak poza tym to szykuje się znakomity ćwierćfinał. Znak czasów. Antyszczepionkowiec vs Rosjanin :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ja jestem ciekawy, czy aby klucha Ostapenko nie pogoni Rybakinę :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Może do maja jakiś życzliwy znajomy zaspokoi twoją ciekawość :]
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Bo ja wiem czy to takie ciekawe jest? Sam turniej ciekawy, niby jakieś nowe nazwiska w QF (niektóre zupełnie niespodziewane) ale na końcu pewnie będzie normalnie czyli starzy mistrzowie górą :-)

PS
A może i nawet stare mistrzynie (też tylko jedna została)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, 22:07 przez CFA, łącznie zmieniany 1 raz.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

To prawda. Na koniec i tak wygra Djokovic z kontuzją :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 24 sty 2023, 20:34 To prawda. Na koniec i tak wygra Djokovic z kontuzją :D
No. Całkiem jak Nadal przed rokiem. :rolleyes: Ci mistrzowie to mają mega determinację. Przezwyciężają potworne bóle byle tylko móc rywalizować o miano tego najlepszego. :tired: Roger też się trzepotał do końca ale w jego przypadku nie starczyło już pary. :::hot::: :::dawall:::

Jeśli Serb wygra Australię, będzie GOAT-em bo Hiszpan już chyba się nie odrodzi. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby Djokovic z taką grą nie dołożył jeszcze jednego, może dwa szlemy w ciągu najbliższych dwóch lat.
Pamiętam dyskusję na tym forum ładne kilka lat temu, ktoś śmiał stwierdzić że Novak wyprzedzi wszystkich w ilości szlemów. Wtedy ten koleś spotkał się z szyderczym i budzącym politowanie śmiechem. A jednak miał chyba rację... :oldtimer: Szok! O_O
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Linette w 1/2, brawo :)
Ale będzie bieda za rok jak się punkty nie obronią :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 24 sty 2023, 21:58
ReTo pisze: 24 sty 2023, 20:34 To prawda. Na koniec i tak wygra Djokovic z kontuzją :D
No. Całkiem jak Nadal przed rokiem. :rolleyes: Ci mistrzowie to mają mega determinację. Przezwyciężają potworne bóle byle tylko móc rywalizować o miano tego najlepszego. :tired: Roger też się trzepotał do końca ale w jego przypadku nie starczyło już pary. :::hot::: :::dawall:::

Jeśli Serb wygra Australię, będzie GOAT-em bo Hiszpan już chyba się nie odrodzi. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby Djokovic z taką grą nie dołożył jeszcze jednego, może dwa szlemy w ciągu najbliższych dwóch lat.
Pamiętam dyskusję na tym forum ładne kilka lat temu, ktoś śmiał stwierdzić że Novak wyprzedzi wszystkich w ilości szlemów. Wtedy ten koleś spotkał się z szyderczym i budzącym politowanie śmiechem. A jednak miał chyba rację... :oldtimer: Szok! O_O

W takiej formie jak jest Djokovic to moim zdaniem spokojnie może powalczyć w tym roku o kalendarzowy szlem, o ile tylko zostanie dopuszczony do US Open.
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Magda nie przestaje zaskakiwać :D W sumie to czemu by nie wygrywać dalej? Niby mocna Sabalenka, ale z nią to nigdy nic nie wiadomo, więc trzymam kciuki za finał.

Co do męskiego turnieju, Djokovic oczywiście jest absolutnym faworytem i naprawdę poza jakimś... meczem życia Tsitsipasa w finale nie widzę szansy na inne zakończenie turnieju niż jego zwycięstwo. W turnieju jednak ewidentnie mi brakuje Alcaraza - drugiego, obok Djokovica, pewnego zawodnika na dalekie fazy turnieju. Na instagramie widziałem, że wznowił treningi. Mam nadzieję, że szybko wróci do rozgrywek.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Djokovic sprawia że tenis staje się nudny. Na razie Rublew nie jest w stanie zrobić absolutnie nic.

Faktycznie chyba Novak miał kontuzję. Z Dimirtovem były 3 wyrównane sety. Z De Minaurem i Rublewem którzy są półkę wyżej od Bułgara, 3 szybkie :D
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 25 sty 2023, 11:04 Djokovic sprawia że tenis staje się nudny.
Bez Djokovica tenis męski na AO też jest nudny. Poziom ATP250 przez większość meczów.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”