CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Oceny różne. Ja miałem prawie zawsze wrażenie, że po jego stronie jest gęstsze powietrze :-).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 19 sty 2023, 20:14 Gdyby ktoś nie widział to polecam zobaczyć. Punkt przy 2:0 w setach i 2:0 w gemach dający przełamanie Andyemu na 2:1. Jedna z najlepszych obron w historii tenisa. I zapewniam że nie jest to napisane na wyrost.
;)

Eee tam, najlepsza, Kokkinakis frajer. Walił smecze w środek kortu, a Andy rakietę dostawiał. Obrona dwóch forhendów na początku była przedniej klasy, bo potem Kokkinakis myślał, że punkt się sam wygra.

Andy'iemu nic nie odbieram, bo sobie płucka zdrowo przewietrzył w tej wymianie. Po prostu zawzięta Szkocina przechytrzyła frajera Greko-Australijczyka.

A co do wygrania to jednak nie ta klasa co Djoko albo Medvedev.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Z tym Medem to Cię chyba poniosło. Po zeszłorocznym AO to potrzebne mu zmartwychwstanie żeby wrócić.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Niedźwiedź zaraz będzie wdupiał 0:2. :::gd::: To już chyba tylko Djokovic zostanie... z tych najwyższej klasy. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ten Djokovic który wczoraj stwierdził że z jego noga nie jest najlepiej, jednocześnie wygrywając ostatniego seta do 0. No cóż, jeśli Djokovic faktycznie ma jakąś poważniejszą kontuzję w co wątpię, to poznamy nowego mistrza wielkoszlemowego, bo w zwycięstwo Andyego to nie wierzę :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

RatRace pisze: 20 sty 2023, 09:55
ReTo pisze: 19 sty 2023, 20:14 Gdyby ktoś nie widział to polecam zobaczyć. Punkt przy 2:0 w setach i 2:0 w gemach dający przełamanie Andyemu na 2:1. Jedna z najlepszych obron w historii tenisa. I zapewniam że nie jest to napisane na wyrost.
;)
Eee tam, najlepsza, Kokkinakis frajer. Walił smecze w środek kortu, a Andy rakietę dostawiał. Obrona dwóch forhendów na początku była przedniej klasy, bo potem Kokkinakis myślał, że punkt się sam wygra.
Dokładnie. Tam nie było niczego fenomenalnego w wykonaniu Szkota. To Australijczyk smeczował nawet nie jak baba ;), raczej jak rasowy amator :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

hokej pisze: 20 sty 2023, 12:01 Z tym Medem to Cię chyba poniosło. Po zeszłorocznym AO to potrzebne mu zmartwychwstanie żeby wrócić.
No widzisz Pan, takie to czasy, że na Rusku nie można polegać. Do tej pory dobrze wyglądał, do wszystkiego dobiegał. Ciekawym, czy Korda taki dobry, czy Rusek nie domagał?

;)

A tu proszę, Hubi tak się skrada. Jak się pozbiera po tym meczu z Shapo to może coś z niego będzie w tym turnieju.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
A Ty byłbyś tak odważny, żeby otwarcie potępić Putina jako rosyjski sportowiec?
Jest to spore ryzyko i ja ich rozumiem. Natomiast warto by było ustalić jakieś zasady traktowania rosyjskich sportowców czy w ogóle zasad traktowania stron konfliktów wojennych w świecie sportowym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ktoś wie jaki jest rekord Medical Timeów, przez jednego zawodnika w jednym turnieju? Bo może zostać pobity.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

A który to taki zbolały, bo dziś nic nie mogłam oglądać ...?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Majorka pisze: 21 sty 2023, 16:01 A który to taki zbolały, bo dziś nic nie mogłam oglądać ...?
No a który może być? Oczywiście że Novak :D
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Faktycznie coś mu dolega czy trochę aktorzy?
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Coś tam ma niby ze ścięgnem, no ale jak na razie z tą "kontuzją" chyba nie jest tak źle, skoro przeszedł 3 rundy tracąc przy tym jednego seta.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

hokej pisze: 21 sty 2023, 08:29
Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Ostatniego meczu Rublowa nie oglądałem, zirytowało mnie jedynie, że zaczął pyskować widząc ukraińską flagę. Nigdzie nie czytałem, że potępił poczynania własnego kraju. Nie ważne, może i ten ich strach jest zrozumiały. Pozostaje kwestia udziału Rosjan w rozgrywkach sportowych. Ja uważam, że nie powinni brać w nich udziału. Cywilizowany świat powinien brać przykład od organizatorów Wimbledonu. :::gd::: A co do języków, znam 4 biegle i angielski w stopniu mocno komunikatywnym, choć przyznaję że mogłoby być z nim lepiej. Jestem teraz za leniwy, żeby się douczyć. Nie jest mi też już potrzebny na poziomie większym, niż znam. W Europie potrafię się dogadać. Zatem takie oskarżenia bez znajomości człowieka są niepotrzebne.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 21 sty 2023, 20:53
hokej pisze: 21 sty 2023, 08:29
Derler pisze: 20 sty 2023, 22:43
RatRace pisze: 20 sty 2023, 15:33 ...takie to czasy, że na Rusku nie można polegać.
Bo to dziadostwo jest! I ci sportowcy ich też. :::bd:: Niby potępiają agresję, każdą wojnę, ale żeby któryś potępił wojenkę Putina... Nikt! Rublow też szopkę odwalił z tą flagą Ukrainy. A niech oni wszyscy pójdą w cholerę z tego turnieju!!! Ruska swołocz!
Chłopie, zacznij myśleć i przeglądać źródła. Rublow akurat od początku jest przeciw, a w akcji "z flagą" chodziło o bluzgi w jego kierunku, a nie o flagę. Co zresztą wyraźnie powiedział do sędzi, ale żeby pojąć trzeba znać więcej języków, niż było na promocji.
Ostatniego meczu Rublowa nie oglądałem, zirytowało mnie jedynie, że zaczął pyskować widząc ukraińską flagę. Nigdzie nie czytałem, że potępił poczynania własnego kraju. Nie ważne, może i ten ich strach jest zrozumiały. Pozostaje kwestia udziału Rosjan w rozgrywkach sportowych. Ja uważam, że nie powinni brać w nich udziału. Cywilizowany świat powinien brać przykład od organizatorów Wimbledonu. :::gd:::
Według mnie sportowiec jest od sportu, a nie od polityki. I jak każdy inny człowiek ma pełne prawo mieć ją (politykę) głęboko w d...e. Mamy przepytywać Hurkacza czy Świątek co sądzą o wypadku smoleńskim, konkordacie, wyborach kopertowych, kucharce Julii itd.? O_O Czy może jednak o tym jak się grało i co sądzą o kolejnych rywalach jak wygrywają.
To tak samo jak żenującym jest przepytywanie wyczynowych sportowców z wiedzy ogólnej. Pytanie z czapy żeby leczyć własne kompleksy. Co taki pismak tym udowadnia, że młody człowiek nie ma czasu na edukację bo zapycha na treningach.
Dajcie sportowcom zajmować się ... sportem. Jak chcą się zajmować polityką i wypowiadać w tej materii to ich prawo. Ale jak nie, to też ich prawo.

A tymczasem Świątek o krok od wylotu z Rybakiną. Niezłe spotkanie grają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Brawo Rybakina! :::gd::: Dobra gra.
A Iga cóż, to jest sport, się wygrywa ale i przegrywa. Jej występ w AO uznam za średnio udany. Jest liderką rankingu, to nie Linette, zatem wylot w 4 rundzie z pierwszą poważniejszą rywalką trudno uznać za coś pozytywnego. No i foch na koniec meczu też słaby :::bd::
Niestety nadal trzeba tu popracować. Nad grą też. Jak dla mnie kolejny raz udowadnia mi, że jest jednowymiarowa, gra na jedno kopyto. I jak rywalka jest w tym lepsza to zamiast coś dołożyć zwyczajnie kończy się rumakowanie i z beksem do stajni.... :(
Będą kolejne imprezy, będzie walczyć :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Drugi serwis Polki to jest promocja w Ikei dla ogarniętych przeciwniczek.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Cóż, obtłukli naszych dzisiaj. Nie miałem siły oglądać tego po nocy, ale z tego co zdążyłem poczytać i zobaczyć w skrótach i na żywo rano, to widać, że nic się nie zmienia. Trudno się nie zgodzić z opinią, że Iga gra jednostronny tenis. Taka naparzanka, wymiana piłek i kto celniej czy szybciej śmignie ten wygra. I akurat Świątek jak trafia na lepiej dysponowaną ścianę, to nie potrafi jej przebić czymkolwiek. Aż dziwne, że w tourze nie ma nikogo, kto wypunktowałby ją czym innym niż jej bronią. Tenis beznadziejny. Natomiast Hurkacz chociaż gra widowiskowo. Brakuje mu jeszcze trochę techniki, żeby kończyć wolejem a nie dawać przeciwnikowi piłki na dobiegnięcie, ale przyjemnie ogląda się jego grę jako tenis. A przede wszystkim jak zwykle zabrakło mu przekonania, że ma wygrać. Korda chciał, to wygrał.
Jak jeszcze przegra Sinner, to już nie będzie czego oglądać.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”