Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 2 lip 2022, 17:58
Serio wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi, że nawierzchnia ma wpływ na serwis? Wskaż mi fragment, gdzie tak napisałem.
Inaczej, ja napisałem, że nie radzi sobie dzisiaj z wiatrem i nie trafia pierwszym serwisem, a Ty piszesz, że potrafi sobie radzić i wskazujesz, że ma problem z serwisem, który na wolniejszych nawierzchniach ma mniejsze znaczenie.

Na co ja z lekką nutą ironii odpowiedziałem tym pytaniem, bo w żaden sposób nie zaadresowałeś tego, że Iga nie trafia dzisiaj z pierwszym serwisem na skalę niespotykaną wcześniej, a moim zdaniem to właśnie problemem jest wiatr, bo przecież sama nawierzchnia nie wpływa na to, czy zawodnik trafia w kort.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Nie napisałem tak, bo to nie chodzi o to, że nie trafia pierwszym serwisem. Moim zdaniem problemem nie jest wiatr, a szybkość nawierzchni, niski kozioł i z tym właśnie Iga sobie nie radzi. Co do wiatru, wielokrotnie pokazywała już, że z wiatrem grać potrafi, choćby na tym huraganowym RG, który wygrała. Poza tym, w 1 i 2 rundzie Wimbledonu nie musiała walczyć z wiatrem, a wyglądało to równie słabo, co teraz.

Z serwisem Iga ma natomiast wyraźny problem, a co mu do nawierzchni? Ano to, że słaby serwis na mączce nie ustawia zawodnika od razu w pozycji defensywnej. Iga ma całkiem niezłego kicka, który na drugim serwisie, grając na mączce lub hardzie, pozwala wyciągać przeciwniczki na returnie. Na trawie, z racji specyfiki kozła, kick po prostu nie działa. Tutaj najlepiej sprawdza się flat oraz slice, których Iga nie ma. Śmiem twierdzić, że gdyby Iga trafiła na Serenę w 1 rundzie to Amerykanka zrobiłaby sobie strzelnicę z jej drugich serwów.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 2 lip 2022, 18:20 Nie napisałem tak, bo to nie chodzi o to, że nie trafia pierwszym serwisem. Moim zdaniem problemem nie jest wiatr, a szybkość nawierzchni, niski kozioł i z tym właśnie Iga sobie nie radzi. Co do wiatru, wielokrotnie pokazywała już, że z wiatrem grać potrafi, choćby na tym huraganowym RG, który wygrała. Poza tym, w 1 i 2 rundzie Wimbledonu nie musiała walczyć z wiatrem, a wyglądało to równie słabo, co teraz.

Z serwisem Iga ma natomiast wyraźny problem, a co mu do nawierzchni? Ano to, że słaby serwis na mączce nie ustawia zawodnika od razu w pozycji defensywnej. Iga ma całkiem niezłego kicka, który na drugim serwisie, grając na mączce lub hardzie, pozwala wyciągać przeciwniczki na returnie. Na trawie, z racji specyfiki kozła, kick po prostu nie działa. Tutaj najlepiej sprawdza się flat oraz slice, których Iga nie ma. Śmiem twierdzić, że gdyby Iga trafiła na Serenę w 1 rundzie to Amerykanka zrobiłaby sobie strzelnicę z jej drugich serwów.
No widzisz, druga część twojego postu wskazuje, że mówimy o czymś zupełnie innym. Ja mówię o % trafionych pierwszych serwisów, a Ty o tym jak drugi wpływa na dalszą grę. Dlatego właśnie przyczepiłem się, bo gdyby Iga trafiała z pierwszym serwisem, to gra też by się jej lepiej układała, a ponownie nawierzchnia nie wpływa na % trafień pierwszym serwisem.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Iga zupełnie rozregulowana.
Zostaje zabawa z Radwanską.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2022, 18:34 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Męczy się na trawie od pierwszej rundy...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Argue pisze: 2 lip 2022, 18:27 No widzisz, druga część twojego postu wskazuje, że mówimy o czymś zupełnie innym. Ja mówię o % trafionych pierwszych serwisów, a Ty o tym jak drugi wpływa na dalszą grę. Dlatego właśnie przyczepiłem się, bo gdyby Iga trafiała z pierwszym serwisem, to gra też by się jej lepiej układała, a ponownie nawierzchnia nie wpływa na % trafień pierwszym serwisem.
Jednak nie pierwszy raz na tym forum pokazujesz, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Szkoda czasu na dyskusję ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 2 lip 2022, 18:34
Jednak nie pierwszy raz na tym forum pokazujesz, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Szkoda czasu na dyskusję ;)
Hahaha, to mnie rozbawiłeś na koniec.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

:wink:

Oj, chyba trzeba posypać główkę popiołem, bo Cornet dała rady.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

arttenis pisze: 2 lip 2022, 18:31 Iga zupełnie rozregulowana.
Zostaje zabawa z Radwanską.
Nie, została jeszcze Alicja w deblu, jest w 3 rundzie :)
A i jeszcze Majchrzak z Zielińskim grają...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Zgodnie z przewidywaniami. Cały turniej Polka grała słabiuteńko (jak na swoje możliwości). Jakoś jednak jestem spokojny, że na hard courtach Iga wróci do seryjnego wygrywania.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Artlight pisze: 2 lip 2022, 18:49 Zgodnie z przewidywaniami. Cały turniej Polka grała słabiuteńko (jak na swoje możliwości). Jakoś jednak jestem spokojny, że na hard courtach Iga wróci do seryjnego wygrywania.
Też tak sądzę. Trawa jej nie leży i tyle. Tak jak zdominowała sezon mączkowy, tak twierdzę, że zdominuje i harda.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Trzymam kciuki za Kyrgiosa. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Argue pisze: 2 lip 2022, 18:27 ... Ja mówię o % trafionych pierwszych serwisów, a Ty o tym jak drugi wpływa na dalszą grę. Dlatego właśnie przyczepiłem się, bo gdyby Iga trafiała z pierwszym serwisem, to gra też by się jej lepiej układała, a ponownie nawierzchnia nie wpływa na % trafień pierwszym serwisem.
A ja jednak wrócę do tego i wyjaśnię kwestię. Pewnie się zdziwisz, ale nawierzchnia może mieć wpływ na serwis O_O W sensie jak nasz serwis, jego skuteczność, z nią koresponduje.
Zdajesz sobie sprawę, że zawodnik to człowiek a nie robot. Ma zatem sferę mentalną, emocje, rozum.
Jak masz serwis, który pozwala ci na w miarę komfortową grę w swoich gemach serwisowych to gra ci się swobodnie. Procent trafień jest niezły. Ale jak widzisz, że staje się on łatwym łupem dla rywala, inaczej mówiąc - no nie pomaga (eufemizm ;)), to co się dzieje? Spinasz się, odsetek trafień spada.
Tak samo jak grasz z kimś, kogo łatwo ci pokonać. Wtedy ręka luźna. A jak masz kogoś na styk, z dobrym returnem, to też trafialność (nie mylić ze skutecznością) spada. Wiesz, że powinieneś trafiać i trafiać dobrze, ręka już taka luźna nie jest. Ludzie potrafiący grać doskonale to wiedzą. Oczywiście, jak ktoś serwuje - jak wejdzie tak będzie :P to nie ma takich problemów rotfl
Tenis to jest gra umysłów, batalia psychik. Dlatego tak, nawierzchnia może mieć i ma wpływ na nasz serwis, mimo że na samą "mechanikę" jego wykonania wpływu faktycznie nie ma. Ma za to wpływ na ten "komputer" w głowie, który to obsługuje ;)

Co do Igi. Przegrała. W końcu musiała. Trzecia runda dla rankingowej 1-ki to oczywiście syntetycznie słabo.
Ale nie na każdej nawierzchni jest się orłem. Może się nauczy, albo przynajmniej trochę poprawi i tyle. Sezon trawiasty jest krótki, zatem jeżeli to ma być piętą achillesa to w sumie nie jest źle :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Kurcze, ten Nick powinien grać z ustami zaklejonymi plastrem. :dvl(:

Nawet o ile, jak teraz, ma rację.. ile traci ten człowiek przez swoją gadaninę..

A gra tak wspaniale..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Nick obrońca kortowej etykiety? :)
A Cipas nie pierwszy raz daje dowód buractwa ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Majorka pisze: 2 lip 2022, 20:34 Kurcze, ten Nick powinien grać z ustami zaklejonymi plastrem. :dvl(:

Nawet o ile, jak teraz, ma rację.. ile traci ten człowiek przez swoją gadaninę..

A gra tak wspaniale..
To nie oglądasz Rafy? O_O
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

hohvar pisze: 2 lip 2022, 20:46 To nie oglądasz Rafy? O_O
Czasem pstrykam pilotem.. :wink:
Tam się niewiele dzieje, a Nicka zawsze lubiłam oglądać.
Brawo. Przełamanie dla Australii. I znów gada.. rotfl
.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Majorka pisze: 2 lip 2022, 20:48
hohvar pisze: 2 lip 2022, 20:46 To nie oglądasz Rafy? O_O
Czasem pstrykam pilotem.. :wink:
Tam się niewiele dzieje, a Nicka zawsze lubiłam oglądać.
Brawo. Przełamanie dla Australii. I znów gada.. rotfl
.
Ja mam dodatkowy smaczek: oglądam stream z australijskiej TV :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Tsitsipas z Kyrgiosem? To się pewnie jakimś skandalem skończy :D.

Edit: co ja piszę!? Jakim skandalem? Tutaj skandal goni skandal i skandalem popędza….
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Artlight pisze: 2 lip 2022, 20:56 Tsitsipas z Kyrgiosem? To się pewnie jakimś skandalem skończy :D.

Edit: co ja piszę!? Jakim skandalem? Tutaj skandal goni skandal i skandalem popędza….
Niestety nie oglądam, możesz przybliżyć?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”