Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Wygra Novak . On ma takie doświadczenie i zna dynamikę finałów WS jak mało kto . Kyrgios gra doskonale ale pajacowanie go zabije A Serb ani na chwile się nie zdekoncentruje .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Tenisówka pisze: 10 lip 2022, 16:36 ... Kyrgios gra doskonale..
Przestał grać dobrze. Przestał czytać grę Serba. Gorzej serwuje. Przegrywa wymiany po swoim serwisie o ile do nich dochodzi.
No i gada :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Przynajmniej skończy się mit wielce utalentowanego Kyrgiosa, który jakby tylko chciał to by wygrywał WS...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Moim zdaniem obniżenie jakości gry Kyrgiosa jest skutkiem postawy Novaka który go rozgrywa taktycznie czekając na każde pajacowanie Australijczyk. To jak się zagotował pod koniec 3 seta to kryminał. Novak poszedł się wyśmiać do toalety .
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, 17:23 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

PH3N-x pisze: 10 lip 2022, 17:12 Przynajmniej skończy się mit wielce utalentowanego Kyrgiosa, który jakby tylko chciał to by wygrywał WS...
Zupełnie nie tak. Tego typu człowiek bardzo chce, teoretycznie ma odpowiednie umiejętności, ale emocjonalnie nie jest w stanie.
A jego talent to nie żaden mit.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, 20:55 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

CFA pisze: 10 lip 2022, 15:31 Po co ja mam stawiać tezy, skoro Ty sam obalasz swoją podając nawet przykład? Może ustal jakieś parametry graniczne dla dobrych warunków fizycznych, że tyle wzrostu i tyle wagi daje jakiś bonus i sam zobaczysz, że jest tyle samo mistrzów/mistrzyń wielkoszlemowych czy wielotygodniowych liderów/liderek rankingu poniżej i powyżej tej granicy. A po drugie nie sądziłem, że tego typu argumentacji będzie wymagał ktoś, kto reagowaniem na argumentację i cytaty sprowadził się do poziomu zwykłej ścierki.
Kolejny raz nie masz nic do powiedzenia jak zostajesz wywołany przed szereg i sprawdzony. Nic nowego. Szkoda czasu. Czego w sumie nawet nie trzeba już dowodzić ... :::gd::: :lol:

Niezły ten finał panów. A Kyrgios mnie nieźle bawi. Choć oczywiście rozumiem, że do rozpaczy doprowadza tych co mu kibicują lub tych, którzy bardzo nie lubią serskiego bazarowego cwaniaczka prawomocnie skazanego i wywalonego na zbity pysk z Australii.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Vivid pisze: 10 lip 2022, 17:38
CFA pisze: 10 lip 2022, 15:31 Po co ja mam stawiać tezy, skoro Ty sam obalasz swoją podając nawet przykład? Może ustal jakieś parametry graniczne dla dobrych warunków fizycznych, że tyle wzrostu i tyle wagi daje jakiś bonus i sam zobaczysz, że jest tyle samo mistrzów/mistrzyń wielkoszlemowych czy wielotygodniowych liderów/liderek rankingu poniżej i powyżej tej granicy. A po drugie nie sądziłem, że tego typu argumentacji będzie wymagał ktoś, kto reagowaniem na argumentację i cytaty sprowadził się do poziomu zwykłej ścierki.
Kolejny raz nie masz nic do powiedzenia jak zostajesz wywołany przed szereg i sprawdzony. Nic nowego. Szkoda czasu. Czego w sumie nawet nie trzeba już dowodzić ... :::gd::: :lol:
Jaki kolejny raz? No to dawaj te poprzednie razy.
Bo ja jakoś sobie nie przypominam, żebym tu dawał jakieś świadectwo, ale chętnie się dowiem co tam chcesz naciągnąć pod te zarzuty.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

22:21:20
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Szkoda Nicka, ale mecz tenisowo mi się podobał. A i ubaw z Kangura miałem niezły :)
Trzech graczy razem ponad 60 Szlemów. Z jednej strony fajnie być świadkiem takiej historii. Z drugiej strony szkoda już przynajmniej dwóch pokoleń przez nich "straconych" :P Trzy Szlemy rozegrane w 2022 i wszystkie wzięte przez niezłe dziady borowe :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Poważnie ich żałujesz? W moim odczuciu dostają to na co zasługują. Rafole sobie wyciągają jak chcą finały, półfinały, ćwierćfinały Szlema, z 0-2 z 1-2, z kontuzją czy bez. O ile dobrze liczę, to od RG 2018 oddali dwa USO. A w zasadzie Serb, bo Nadala nawet na nich nie było. Raz ustrzelił sędzie, a za drugim za szybko po Wimbledonie uwierzył, że jest kozą i Złoty Szlem zaraz wjedzie do skarbca.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Zawodnik o stylu gry Djokovica z siódmym tytułem na Wimbledonie, o zgrozo oznacza to, że to już tyle samo co Sampras, dramat... na pewno nie ma to nic wspólnego z prawdziwą trawą sprzed 15 lat... Myślę, że wniosek z tego dla organizatorów powinien być jeden: korty All England Tennis Club do zaorania natychmiastowo! Ewentualnie można wylać beton, tańsze w utrzymaniu.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ReTo pisze: 10 lip 2022, 21:20 Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
A potem na przykładowo taki Alcaraz wygra 25 WS i wszyscy będą mówić, że lepszy niż Federer i Nadal rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

SevenUP pisze: 11 lip 2022, 00:10
ReTo pisze: 10 lip 2022, 21:20 Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
A potem na przykładowo taki Alcaraz wygra 25 WS i wszyscy będą mówić, że lepszy niż Federer i Nadal rotfl

Też o tym myślałem właśnie ostatnio i faktycznie może tak być, bo ten ich wynik szlemów jest do pobicia. Z tym że my będziemy wiedzieć, ci którzy żyli w tych czasach że każdy z wielkiej trójki miałby prawdopodobnie około 40 szlemów, gdyby nie było pozostałej dwójki. Po prostu kiedyś może się tak trafić, że będzie jeden wybitny tenisista, który znacznie wybije się ponad resztę.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

SevenUP pisze: 11 lip 2022, 00:10
ReTo pisze: 10 lip 2022, 21:20 Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
A potem na przykładowo taki Alcaraz wygra 25 WS i wszyscy będą mówić, że lepszy niż Federer i Nadal rotfl
Jak tyle zrobi, to będzie lepszy. Pomniki to jedno, a fakty to drugie. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

lake pisze: 10 lip 2022, 20:37 Poważnie ich żałujesz? W moim odczuciu dostają to na co zasługują. Rafole sobie wyciągają jak chcą finały, półfinały, ćwierćfinały Szlema, z 0-2 z 1-2, z kontuzją czy bez. O ile dobrze liczę, to od RG 2018 oddali dwa USO. A w zasadzie Serb, bo Nadala nawet na nich nie było. Raz ustrzelił sędzie, a za drugim za szybko po Wimbledonie uwierzył, że jest kozą i Złoty Szlem zaraz wjedzie do skarbca.
To prawda, plus dosyć ciekawa statystyka poniżej, pokazująca, że US Open jest w ostatnich latach szlemem z największą liczbą "niespodzianek".

Big3 wygrało:
17 z ostatnich 19 AO
17 z ostatnich 18 RG
17 z ostatnich 19 Wimbledonów
12 z ostatnich 18 US Open

W 11 szlemach, których nie wygrali, 9 razy w finale był jeden z nich. Niesamowite.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

I pewnie w tym roku będzie podobnie, bo Novak potwierdził że prawdopodobnie nie przyjedzie do Nowego Jorku, zobaczymy co z Rafą. Ja po cichu liczę że zobaczymy za 2 miesiące nowego mistrza wielkoszlemowego, i mam nadzieję że będzie to Carlos Alcaraz.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

hohvar pisze: 11 lip 2022, 08:51
SevenUP pisze: 11 lip 2022, 00:10
ReTo pisze: 10 lip 2022, 21:20 Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
A potem na przykładowo taki Alcaraz wygra 25 WS i wszyscy będą mówić, że lepszy niż Federer i Nadal rotfl
Jak tyle zrobi, to będzie lepszy. Pomniki to jedno, a fakty to drugie. :wink:
Fakty to są takie, że jak wszyscy Kenijczycy wycofają się z maratonu to Europejczyk wygra. A czy był najlepszy to chyba inna sprawa?
Liczba wygranych WS to fakt, natomiast również faktami są takie czynniki jak przeciwnicy i inne okoliczności. Chyba nie ulega wątpliwości, że choćby brak Djokovica spowodowałby że Federer i Nadal mieliby powyżej 25 WS. I działa to we wszystkie strony.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

SevenUP pisze: 11 lip 2022, 12:54
hohvar pisze: 11 lip 2022, 08:51
SevenUP pisze: 11 lip 2022, 00:10
ReTo pisze: 10 lip 2022, 21:20 Żałować to my będziemy mogli jak Ci panowie skończą kariery. Cieszmy się póki możemy, bo będziemy mieli o czym opowiadać wnukom.
A potem na przykładowo taki Alcaraz wygra 25 WS i wszyscy będą mówić, że lepszy niż Federer i Nadal rotfl
Jak tyle zrobi, to będzie lepszy. Pomniki to jedno, a fakty to drugie. :wink:
Fakty to są takie, że jak wszyscy Kenijczycy wycofają się z maratonu to Europejczyk wygra. A czy był najlepszy to chyba inna sprawa?
Liczba wygranych WS to fakt, natomiast również faktami są takie czynniki jak przeciwnicy i inne okoliczności. Chyba nie ulega wątpliwości, że choćby brak Djokovica spowodowałby że Federer i Nadal mieliby powyżej 25 WS. I działa to we wszystkie strony.
To niech się Kenijczycy nie wycofują :] To może jeszcze AO 2022 też "by wygrał" Novak, gdyby....?
Nie wiem, co by było, gdyby... Każdy z tenisistów (i nas) funkcjonuje w jakichś okolicznościach, które gdyby były inne, mogłyby spowodować, że ja byłbym np. lauretaem Nobla w dziedzinie ekonomii, a mój kolega TomPL sekretarzem generalnym ONZ. W "złotej erze" Connorsów, Borgów i McEnroe`ów też było ciasno, też grali ze swoimi pogromcami, a my teraz jesteśmy (lub powoli raczej: byliśmy) świadkami gigantomachii Fedzia, Novaka i Rafy. Nie wiadomo, co by było, gdyby któryś z nich został menadżerem w McDonald`sie albo właścicielem myjni samochodowej, czy automatycznie ten trzeci lub "ich dwóch" zgarnąłby/-ęliby 63 szlemy? Wątpię, choć to możliwe, ale nieweryfikowalne.

Jak Alcaraz zgarnie więcej, to po prostu postawi mu się nowy pomnik i już, niekoniecznie burząc pozostałe. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Dałbym ci pokojową nagrodę Nobla ale to i tak nic nie pomoże temu forum...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”