Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Artlight pisze: 4 lip 2022, 00:30 Zacznę nagminnie stosować grając w debla:

https://youtube.com/shorts/JpteVprkUOw?feature=share
Dość popularna taktyka ostatnio. Iga mało co nie uwaliła Cornet smeczem, chociaż ta stała za linią końcową. Też by dostała punkt, ale Alize schowała umpencję i nici ze świetnego planu.

:wink: :wink: :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ayshe pisze: Może byś się wreszcie zdecydował czy krowy wypasasz czy mordujesz trzodę chlewną?
Po co? Jestem wielozadaniowy ;)
ayshe pisze:
Vivid pisze: Odnosząc się do aferki z meczu Tsitsipas - Kyrgios to warto posłuchać pomeczowych konferencji. Jasno widać, kto tam ma problem i cienko się tłumaczy.
Obaj mają problem z głową. Dwa półmózgi, więc jakby któremuś zrobić przeszczep od tego drugiego żeby uzupełnić braki w zawartości czerepu, jak nic wyszłoby brakujące ogniwo w łańcuchu ewolucji.
Ja to widzę ciut inaczej ;) Na kort wyszli dwaj niewątpliwie utalentowani tenisiści, ale mentalnie to dwa małe fiutki :P I pomimo tego, że ich mikrofiutkowość jest oczywista to i tak na siłę jeden drugiemu chciał udowodnić, że choć trochę jest dłuższy :P Wyszło, co wyszło ... rotfl
Artlight pisze: 4 lip 2022, 00:30 Zacznę nagminnie stosować grając w debla:

https://youtube.com/shorts/JpteVprkUOw?feature=share
Ale nie taki był pomysł taktyczny ;) Nie widzisz, że partnerka wyraźnie zniesmaczona podeszła i ją połajała? :P
- Miałaś jej w jaja przycelować, a nie punkt bezpośredni zdobyć!
;)

Tucznik Ostapenko wyautowany! :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Czy ktokolwiek jest w stanie powstrzymać Nadala i Djokovica przed dotarciem do finału? Mam nadzieję że nie, bo jeśli dojdzie do tego spotkania w niedzielę, to będzie będzie to moim zdaniem jeden z najbardziej emocjonujących finałów ostatnich lat. 23-20 , a 22-21 to jednak przepaść.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ReTo pisze: 4 lip 2022, 12:29 Czy ktokolwiek jest w stanie powstrzymać Nadala i Djokovica przed dotarciem do finału?
Oczywiście. Nazwisko pierwszego z nich to Sinner, a drugiego to De Minaur.
O ile w porażkę Rafy w ewentualnym pojedynku z Australijczykiem nie wierzę, o tyle łatwo mi sobie wyobrazić odprawienie Djokovica przez Włocha. Sinner rozegrał z Alcarazem naprawdę solidne spotkanie. Djokovic wczoraj z Holendrem nie prezentował niczego nadzwyczajnego. Rijthoven bardzo mocno pomagał Serbowi.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Tym razem nie mogłem oglądać ale... Brawo Alicja Rosolska! Razem z Erin wygrały właśnie z parą [5] i są w ćwierćfinale 👍
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 4 lip 2022, 13:39
ReTo pisze: 4 lip 2022, 12:29 Czy ktokolwiek jest w stanie powstrzymać Nadala i Djokovica przed dotarciem do finału?
Oczywiście. Nazwisko pierwszego z nich to Sinner, a drugiego to De Minaur.
O ile w porażkę Rafy w ewentualnym pojedynku z Australijczykiem nie wierzę, o tyle łatwo mi sobie wyobrazić odprawienie Djokovica przez Włocha. Sinner rozegrał z Alcarazem naprawdę solidne spotkanie. Djokovic wczoraj z Holendrem nie prezentował niczego nadzwyczajnego. Rijthoven bardzo mocno pomagał Serbowi.
No moim zdaniem, jak Sinner ugra seta z Djoko to już będzie sukces. Serb zagrał tyle ile potrzebował, jak zobaczył że trzeba podkręcić tempo od 3 seta, to oddał już tylko 3 gemy do końca. Oczywiście Holender miał mnóstwo niewymuszonych błędów, ale wynikało to też z tego że po drugiej stronie kortu była ściana.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Sinner, Kyrgios na ratunek dyscypliny. Nie żebym nadmiernie wierzył, ale geriatryczne starcie w finale z automatu kieruje me kroki nad wodę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

A może ten Van De... dzisiaj rozstrzela Nadala? :twisted:
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ReTo pisze: 4 lip 2022, 14:15 No moim zdaniem, jak Sinner ugra seta z Djoko to już będzie sukces. Serb zagrał tyle ile potrzebował, jak zobaczył że trzeba podkręcić tempo od 3 seta, to oddał już tylko 3 gemy do końca. Oczywiście Holender miał mnóstwo niewymuszonych błędów, ale wynikało to też z tego że po drugiej stronie kortu była ściana.
Ja z kolei myślę, że jeżeli Sinner przegra to będzie przynajmniej 5-setówka. To dużo lepszy zawodnik, agresywniejszy i o wiele bardziej powtarzalny od Holendra. To jest po prostu półka wyżej. Jedyne, co trzymało Rijthovena to serwis, z którym Djoko sobie nie radził, a te momenty, w których Djoko dominował, to nie były momenty jego niesamowitej gry, tylko momenty, w których Holender nie miał serwisu i walił co drugi bekhend w pół siatki.

Pamiętajmy, że Sinner ma lepszy serwis, a w dodatku nie ma dziury na bekhendzie. Mimo mojego pełnego uwielbienia dla jednoręcznego bekhendu, coraz bardziej przekonuję się do tego, że to już powoli pieśń przeszłości. Pozostaje nam czekać na emocjonujący pojedynek :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

TomPL pisze: 4 lip 2022, 14:25 A może ten Van De... dzisiaj rozstrzela Nadala? :twisted:
Niby potencjalnie jest to bardzo groźny zawodnik, ale Rafa wygląda o dziwo mega solidnie, przynajmniej jak na razie...
Zdaje się, że nie ma większych szans, aniżeli miał Rijthoven z Djokovicem. Obstawiam, że cięższy bój może być dopiero z De Minaurem w półfinale, a to wiele mówi o poziomie obecnego touru.

Z jednej strony bardzo kibicuję Rafie i zawsze mi Hiszpan będzie siedział w sercu. Z drugiej, dla dobra dyscypliny, marzy mi po cichu finał Sinner vs. De Minaur.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Budżetowa wersja przygotowań do sezonu na trawie

https://youtube.com/shorts/pj7g3i_ZXgY?feature=share
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

A moim zdaniem warto tu wspomnieć jeszcze o Fritzu, gra świetnie, odnajduje się na trawie, serwis działa, po cichu drepcze do przodu. Wygrał też mały turniej przed Wimbem, a w marcu tego roku pokonał Rafę w Indial Wells. Z dolnej części drabinki stawiam go wyżej od Kyrgiosa, niemal na równo z Rafą jako kandydata do finału. W górnej części chyba mecz Djoko/Sinner powinnien zakończyć sprawę wyboru finalisty
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Artlight pisze: 4 lip 2022, 14:32 Budżetowa wersja przygotowań do sezonu na trawie

https://youtube.com/shorts/pj7g3i_ZXgY?feature=share
Z drugiej strony ujęcia nie ma? (:]
Swoją drogą jak patrzyłem na parę spotkań to pies trącał ten kozioł, ale poruszanie po łące to jest wyższa szkoła jazdy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 4 lip 2022, 14:25
ReTo pisze: 4 lip 2022, 14:15 No moim zdaniem, jak Sinner ugra seta z Djoko to już będzie sukces. Serb zagrał tyle ile potrzebował, jak zobaczył że trzeba podkręcić tempo od 3 seta, to oddał już tylko 3 gemy do końca. Oczywiście Holender miał mnóstwo niewymuszonych błędów, ale wynikało to też z tego że po drugiej stronie kortu była ściana.

Ja z kolei myślę, że jeżeli Sinner przegra to będzie przynajmniej 5-setówka. To dużo lepszy zawodnik, agresywniejszy i o wiele bardziej powtarzalny od Holendra. To jest po prostu półka wyżej. Jedyne, co trzymało Rijthovena to serwis, z którym Djoko sobie nie radził, a te momenty, w których Djoko dominował, to nie były momenty jego niesamowitej gry, tylko momenty, w których Holender nie miał serwisu i walił co drugi bekhend w pół siatki.

Pamiętajmy, że Sinner ma lepszy serwis, a w dodatku nie ma dziury na bekhendzie. Mimo mojego pełnego uwielbienia dla jednoręcznego bekhendu, coraz bardziej przekonuję się do tego, że to już powoli pieśń przeszłości. Pozostaje nam czekać na emocjonujący pojedynek :)
Sinner do tego Wimbledonu, nigdy wcześniej nie wygrał tu nawet meczu. Jak sam powiedział dopiero uczy się tej nawierzchni. Nie widzę u niego podjazdu do takiego wyjadacza jakim jest Djoko, który nie przegrał tutaj od 2016. Obstawiam 3:0 dla Serba. No ale poczekamy na jutro :D.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

E tam. Polecam zagrać na parkiecie, takim starego typu - ładnie polakierowanym ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Przepotężny Minotaur zaraz będzie grał decidera z kotem Garinem :D Jeżeli Rafik ma chociaż kawałek formy to jedynym zagrożeniem jest Fritz. I ewentualnie Kyrgios, jeśli dowiezie do semi coś więcej niż swoje zwłoki.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Jak na razie Nick ma problemy z barkiem, nie wiadomo ile w tym prawdy, a ile teatru. W każdym razie na korcie był lekarz i podał mu jakieś środki przeciwbólowe.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Jak na razie niewiele pomogły. Znów będzie przerwa medyczna.
I widać, że nie jest dobrze. To nie Kyrgios z meczu z Tsitsipasem.. ;(

Ed. Chyba pomogło. :::gd::: Tajbrek świetnie rozegrany i jest 2:1 w setach.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Garin w ćwierćfinale Wimbledonu. Boże widzisz i nie grzmisz.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ReTo pisze: 4 lip 2022, 16:48 Garin w ćwierćfinale Wimbledonu. Boże widzisz i nie grzmisz.
No to stety/niestety chyba Rafa ma autostradę jednak do finału :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”