Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Przez lata "pieszczotliwie" tytułowałem Serenę - Nosorożec W. Dziś na kort wytoczył się już Hipopotam W. ,,,
Widziałem filmik z ciut intensywniejszym w grze jej treningiem z miesiąc temu. Wydolność koszmarna.
W takim razie z czym do czego i po co? Nie zabraniam jej grać, jej sprawa. Dla mnie jednak starczy, zdecydowanie.

To co? Jutro trzy Polki i solidarny potrójny wypad? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Vivid pisze: 28 cze 2022, 23:43 Widziałem filmik z ciut intensywniejszym w grze jej treningiem z miesiąc temu. Wydolność koszmarna.
W takim razie z czym do czego i po co? Nie zabraniam jej grać, jej sprawa. Dla mnie jednak starczy, zdecydowanie.
Ciężko się nie zgodzić. Tak na dobrą sprawę miała trochę szczęścia. Gdyby trafiła na trochę bardziej doświadczoną przeciwniczkę to przy dobrych wiatrach mogła by dostać rower
Obrazek
_____
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

htb pisze: 28 cze 2022, 19:16
ReTo pisze: 28 cze 2022, 12:48 Berettini wycofuje się z turnieju z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid. Wracamy do starego cyrku
Pytanie ilu pociągnie za sobą. Z tego co pismaki piszą to w ślad za nim może pójść Djoko i Nadal, więc może być ciekawie
Orientuje się ktoś czy, zawodnicy są testowani przez organizatorów przed meczami, czy po prostu Berettini zrobił to na własną rękę?
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

ReTo pisze: 28 cze 2022, 12:48 Orientuje się ktoś czy, zawodnicy są testowani przez organizatorów przed meczami, czy po prostu Berettini zrobił to na własną rękę?
Myślę że jak na każdym turnieju nie tylko tenisowym są poddawani testom przez organizatorów. Nie wiem tylko czy jest to przed każdym meczem, ale nie sądzę żeby byli testowani codziennie
Obrazek
_____
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Na własną rękę. Organizator nie zmusza do testowania. Jak masz objawy i chcesz to się testujesz. Tyle tylko, że jak jesteś pozytywny to wylatujesz. Choć równie dobrze, możesz mieć objawy i się nie testować, decyzja należy do zawodnika. Coś w tym stylu mówił Rafa na konferencji. Mateo w swoim wpisie w mediach społecznościowych pisał, że sam się zgłosił na test, bo miał objawy.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Trochę dziwne to co piszesz. Bo np. ktoś mimo że się źle czuje może się nie przetestować z obawy że będzie pozytywny i zarażać dalej innych.
W skokach narciarskich na pewno ich testują przed każdymi zawodami.
Obrazek
_____
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Też mi się wydaje że na własną rękę. Jeśli tak jest to z Novakiem co by nie było, nie ma szans żeby zrobił test :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

htb pisze: 29 cze 2022, 12:24 Trochę dziwne to co piszesz. Bo np. ktoś mimo że się źle czuje może się nie przetestować z obawy że będzie pozytywny i zarażać dalej innych.
W skokach narciarskich na pewno ich testują przed każdymi zawodami.
Tylko, że tam związek (FIS) trzyma bardzo mocną pieczę nad każdymi zawodnikami - FISowscy sędziowie, dyrektor zawodów, itd.

W tenisie jest zupełnie inaczej. Poszczególne turnieje muszą mieścić się w jakichś tam ramach, ale sposób organizacji jest w dużej mierze elastyczny. Wydaje mi się, że w przypadku takiej kwestii jak covid, to bardziej regulacje państwowe (sanitarne) w danym kraju mogą wymuszać poddawanie zawodników testom. W końcu samym organizatorom nie zależy na tym, aby zawodnicy odpadali z turnieju przez pozytywne testy. Wyobraźmy sobie sytuację, że przed finałem, hipotetycznie Rafa z Novakiem są testowani i jeden z nich odpada. Bardzo widowiskowy finał, nieprawdaż? A jakby wypadło dwóch?

To na samych zawodnikach ciąży swego rodzaju odpowiedzialność i przyzwoitość, tj. jeżeli czujesz się źle - zrób test. Nie musi być oficjalny, można przecież kupić test w aptece, który będzie już jakimś tam wyznacznikiem. Jeżeli wyjdzie pozytywny, warto byłoby poddać się oficjalnemu badaniu, mimo konsekwencji w postaci auto-eliminacji z turnieju.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

rafbat pisze: 29 cze 2022, 14:00 To na samych zawodnikach ciąży swego rodzaju odpowiedzialność i przyzwoitość, tj. jeżeli czujesz się źle - zrób test. Nie musi być oficjalny, można przecież kupić test w aptece, który będzie już jakimś tam wyznacznikiem. Jeżeli wyjdzie pozytywny, warto byłoby poddać się oficjalnemu badaniu, mimo konsekwencji w postaci auto-eliminacji z turnieju.
Niby masz rację, ale sam wiesz że są tacy dopóki nie padną na korcie to nie poddadzą się testowi i zanim dojdą do finału mogą "wymieść" konkurencję, która gdy się źle poczuje zrobi test.
Moim zdaniem przynajmniej z automatu powinni być poddawani ci co mięli kontakt z pozytywnym przypadkiem, bez względu na to jak się czują. Ale wiadomo jak zawsze chodzi o kasę i reklamy :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Źle zaczęła Riske, 9 UE w 3 krótkich gemach. Jeśli Chwalińska dźwignie presję to pierwszy set jest jej. Jeśli Amerykanka się nie obudzi to 3 runda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Obudziła się ale Maja gra nadal bardzo dobrze. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Drugi set na straty. Zobaczymy jak w trzecim...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Riske wskoczyła na poziom Top50 a to już na dłuższą metę może być za dużo dla Mai...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Tia, po balu. Może być jednokołowiec w ostatnim secie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Po balu...
Fajny debelek oglądam z Magdą Fręch w parze z Haddad Maia przeciwko rutyniarkom Hradecka/Mirza, będzie 3-ci set...
Obrazek

I wygrały - brawo Magda :::gd:::
Darek84BB
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2013, 12:02

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Humbert, Goffin, Tiafoe, Bublik, Norrie, Johnson, Paul, Vesely - doborowe towarzystwo, ciekawe który będzie w półfinale ale chyba duża szansa dla gospodarzy
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Wczoraj trzy polskie wyloty ;), że niby takie orlice? :P
Na koniec dnia Jabeur zrobiła z Kawy .... kakao :)
Szkoda mi było Murka.
Zobaczymy jak dziś, Fręch pewnie wyleci, a Świątek jeszcze da radę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

Vivid pisze: 30 cze 2022, 06:27 Wczoraj trzy polskie wyloty ;), że niby takie orlice? :P
Zobaczymy jak dziś, Fręch pewnie wyleci, a Świątek jeszcze da radę.
Orlice to może nie, ale nie są nielotami, pierwszą rundę przefrunęły. Prawie orlice.
Dla Mai 🐝 to udany turniej, 110 tys. funtów do przodu, nie musi się już martwić że w jakimś itf-ie nie wygra 500 $.
Sił i kondycji zabrakło na meczu z Riske.

Fręch powinna dać radę Szmiedlowej, a potem weryfikacja z Halep i Halep, która też się powoli sypie, ale w 1-szym meczu zlała biedną Muchową.

Świątek 🦅 zagra z 30-letnią dziewczyną która jeszcze w lutym grała z Baszak (WTA 970!) w ITF W25.
Tu masz rację, chyba da radę.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2022

110 tys za wygranie pierwszej rundy???!!!

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”