Tomaszz
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:16

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Odpowiadam w imieniu Vivida. Nic nie warta wygrana, bo nie pokonała liderki rankingu.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Gary pisze: 4 cze 2022, 16:45
SevenUP pisze: 4 cze 2022, 16:30 Kolejny przypadkowy tytuł rotfl
Tak, fuks szósty raz z rzędu, niebywałe. rotfl
Matrix, jak twierdzą niektórzy. rotfl

* Wielki szacunek za słowa o Ukrainie na zakończenie ceremonii. :::g'day::: :::gd:::
Ostatnio zmieniony 4 cze 2022, 17:00 przez ayshe, łącznie zmieniany 1 raz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

:::no.I::: :::no.I::: :::no.I::: :!PL!: Nie ma co gadać . Super IGA. Wielkie gratulacje. Trafiła się nam - mam tu na myśli polskich miłośników tenisa - jak 6 w totka.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

No i fajno. Nikt nie może już powiedzieć/napisać, że jest ona tzw. "one slam wonder".
Tym samym pokazała różnicę między sobą, a Ostapenko, Kenin, Pennettą czy Andrescu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

El Diablo pisze: 4 cze 2022, 16:59 Nikt nie może już powiedzieć/napisać, że jest ona tzw. "one slam wonder".
Na pewno nikt? rotfl Przecież RG20 to pseudo-szlem, więc na razie Iga to "one slam and one pseudo-slam wonder". rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Gary, przestań pisać z pełnymi ustami!

Kończ ten obiad i do roboty, bo - nomen omen - gary się same nie pomyją!

A co do Igi - ktoś napisał na Twitterze (i coś jest na rzeczy), że najbardziej przerażające dla reszty żeńskiego touru powinno być to, że Iga właściwie nie gra swojego najlepszego tenisa... od czasu turnieju w Miami. Tak, że tego...

Aha, a Vividowi w roli samozwańczego speca od żeńskiego touru dedykujemy słowa znanej piosenki: trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, nie do końca jeszcze skompromitowanym...(bo tak to chyba w tym przypadku lecieć powinno rotfl).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Artlight pisze: 4 cze 2022, 17:11 [...]
A co do Igi - ktoś napisał na Twitterze (i coś jest na rzeczy), że najbardziej przerażające dla reszty żeńskiego touru powinno być to, że Iga właściwie nie gra swojego najlepszego tenisa... od czasu turnieju w Miami. Tak, że tego...
[...]
Też miałem wrażenie, że Iga jest zdenerwowana. Dużo tego odbijania piłek przed serwisem, parę złych wyrzutów, po których przepraszała. Strasznie się koncentrowała przed returnami Gauff, często podnosiła rękę albo rakietę na znak, że nie jest przygotowana. Miałem wrażenie, że jej forehand jest słabszy niż zwykle. Tak jakby była bardziej spięta.

A Gauff, no coż , po prostu zjadły ją nerwy. Zagrała może 25% swojego tenisa. Trochę szkoda, bo widać, że dziewczyna ma moc. Serwis jest, bekhendy ładnie siadały. Gdyby zagrała va banque, bez obciążenia, to nie wiem, czy system nerwowy Igusi by wytrzymał. Ale łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Zależało jej ewidentnie. Spłakała się strasznie. Ale mam nadzieję, że jeszcze się pokaże.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Nie podniecajcie się tak. :::moron:::
Przecież ten szlem się nie liczy!!! :::stop_no_gd::: No przecież... *

* Vivid zna prawdę. :::canurd::: :!c-here!:


:::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Artlight pisze: 4 cze 2022, 17:11 że Iga właściwie nie gra swojego najlepszego tenisa... od czasu turnieju w Miami. Tak, że tego...
Owszem momentami dało się wyczuć pewne napięcie lecz zważywszy na presję jaka jest wywierana na nią od długiego czasu, napisałbym: w tym meczu miała nerwy ze stali. Najważniejsze, że ostatni gem zagrała na 100%, z plusem :::gd:::


https://www.youtube.com/watch?v=2EhpZIXLjzM
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Gary pisze: 4 cze 2022, 17:03
El Diablo pisze: 4 cze 2022, 16:59 Nikt nie może już powiedzieć/napisać, że jest ona tzw. "one slam wonder".
Na pewno nikt? rotfl Przecież RG20 to pseudo-szlem, więc na razie Iga to "one slam and one pseudo-slam wonder". rotfl
Mnie tam nie zdziwi jak wróżbit Vidzisław stwierdzi, że tegoroczny tytuł Igi też nie jest pełnowartościowy i on jej nawet do grona one-slam wonders nie zalicza.

Na pohybel malkontentom! :::no.I:::
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

5:35 :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!: :::g'day:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

To co jutro Rafa łatwo w trzech? 13 finałów w Paryżu i 13 zwycięstw. I nie ma znaczenia ile ma lat w tym wypadku. To jest jeden ostatni mecz, w którym Rafa będzie gryzł mączkę choćby ta jego stopa miała mu odpaść, to wyjdzie na jednej i też wygra.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Oglądałem tylko highlights i dziwnie to wyglądało - to był mecz na słabym poziomie? W pierwszym secie pokazali więcej dobrych zagrań Coco niż Igi, w drugim też mało fajnych akcji Igi, co jest?! Czyżby gra Świątek była już tak perfekcyjnie nudna, że rywalki robią w majty a Iga gra tak prosto i dobrze, że nie ma czego pokazywać?
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Jeszcze pięć miesięcy temu żadnemu ptasiemu móżdżkowi nie przyszłoby do tej małej główki to, że Świątek może tak grać. Kosmiczny poziom jak na wta, niesamowita seria, niewiarygodna dominacja i smutna kompromitacja Najmana tego forum który zaliczył dzisiaj spektakularny nokaut. Ale i dla niego uśmiechnie się słoneczko wszak na horyzoncie jest trawa,a jaki jest koń każdy vidzi:)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tenisówka pisze: 4 cze 2022, 16:57 :::no.I::: :::no.I::: :::no.I::: :!PL!: Nie ma co gadać . Super IGA. Wielkie gratulacje. Trafiła się nam - mam tu na myśli polskich miłośników tenisa - jak 6 w totka.
Święta prawda. 4 lata temu w listopadzie 2018 roku byłem kilka dni w Londynie i zwiedzałem Wimbledon. Przewodnikiem była Czeszka z pochodzenia. Grupa zwiedzających - około 30 osób, zbieranina z całego świata. Przewodniczka pytała wszystkich - skąd pochodzicie i czy jakiś tenisista lub tenisistka z waszego kraju osiągnął kiedyś sukces na Wimbledonie. Gdy doszła do mnie i powiedziałem, że jestem z Polski, to stwierdziła, że: "Wy to nie macie tradycji tenisowych i nie odnosicie w tym sporcie sukcesów....". Wkurzyłem się strasznie i pokazałem na zdjęcie Igi Świątek z pucharem za zwycięstwo w juniorskim Wimbledonie 2018, które wisiało na ścianie za plecami przewodniczki. Stwierdziła: "No tak, może w juniorach coś wygraliście....". Cóż, nie sądziłem, że właśnie Iga 4 lata później będzie już miała na koncie 2 zwycięstwa w Roland Garros, 35 kolejnych zwycięstw w tourze i będzie liderką rankingu z przewagą około 5000 punktów nad kolejną zawodniczką.....Piękne czasy nastały dla miłośników tenisa w Polsce :::gd::: .
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

ReTo pisze: 4 cze 2022, 21:40 To co jutro Rafa łatwo w trzech? 13 finałów w Paryżu i 13 zwycięstw.
Taki borefest się szykuje, że idę na Top Gun Maverick, tam jest większa szansa na emocje. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

ayshe pisze: 4 cze 2022, 22:23
ReTo pisze: 4 cze 2022, 21:40 To co jutro Rafa łatwo w trzech? 13 finałów w Paryżu i 13 zwycięstw.
Taki borefest się szykuje, że idę na Top Gun Maverick, tam jest większa szansa na emocje. :wink:
A ja pokibicuję Hiszpanowi. Będę się emocjonował tenisem na najwyższym poziomie. Film oglądnę wieczorem z żoną. Ważne, że nie jestem niczyim fanem i nie muszę strzelać focha raz na jakiś czas, bo mój ulubieniec postanowił przylecieć w ch***.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tenisówka pisze: 4 cze 2022, 16:57 :::no.I::: :::no.I::: :::no.I::: :!PL!: Nie ma co gadać . Super IGA. Wielkie gratulacje. Trafiła się nam - mam tu na myśli polskich miłośników tenisa - jak 6 w totka.
Ale mogła trochę zadbać o dramaturgię :-)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

CFA pisze: 4 cze 2022, 22:45
Tenisówka pisze: 4 cze 2022, 16:57 :::no.I::: :::no.I::: :::no.I::: :!PL!: Nie ma co gadać . Super IGA. Wielkie gratulacje. Trafiła się nam - mam tu na myśli polskich miłośników tenisa - jak 6 w totka.
Ale mogła trochę zadbać o dramaturgię :-)
Dramaturgia skończyła się na Carlito, Novaku (który nie połamał żadnej rakiety, nie skopał ballboya a i tak go wygwizdali ;-P ) oraz nieszczęsnym Zworku, po trzykroć w Szlemach przeklętym.
Iga uratowała turniej, aż miło było popatrzeć jak metodycznie punktuje fh Amerykanki. I chociaż droga do tytułu nosiła znamiona zjazdu formy, to finał zagrała książkowo, dokładnie tak, jak należało się spodziewać po faworytce. Mam nadzieję, że w sezonie trawiastym sztab zaprezentuje podejście wszystko jest bonusem, have fun kid, bo wtedy jest szansa, że na koniec Vivid oświadczy: Co to za Wimbledon, skoro nie ma punktów do rankingu, nie liczy się. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

ayshe pisze: 5 cze 2022, 00:22 ... bo wtedy jest szansa, że na koniec Vivid oświadczy: Co to za Wimbledon, skoro nie ma punktów do rankingu, nie liczy się. :D
Od lat forsuję tezę, że trawa jest dla krów i dlatego Wimbledon .... sama rozumiesz ;)
Z tego powodu akurat Wimbla nie oglądam, poza finałami. Jakoś mi nie pasuje wizualnie ta nawierzchnia, i wymuszane tam stroje :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”