Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Podobno na korcie za wygląd punktów nie ma....chociaż wrażenia estetyczne zawsze dodają uroku oglądaniu.

Serena w pewnym momencie sobie pofolgowała, ale generalnie...wiesz, co chcę powiedzieć. Naomi niestety dodała tylko kilogramów, jak tłukła wspomnianą wyglądała ciut inaczej.

Chociaż generalnie WTA ma duży procent misiaczków, niespotykany w innych tego typu sportach.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Podnoszenia ciężarów kobiet dawno nie oglądałeś...:).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Dość ciekawie wyglądające zestawienie finałów granych przez Igę, jak widać Osaka wpisuje się w pewien charakterystyczny ciąg, :::yay::: najbardziej typowo: drugi set do zera :D

6-4 6-1 Paryż
6-2 6-2
6-0 6-0
6-2 6-0
6-4 6-1
6-4 6-0 Miami
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Z czego w tysiaczkach w drugich setach 3 na 4 były do 0, zaś łącznie straciła 1 (jednego) gema w tych drugich partiach!
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

live pisze: 4 kwie 2022, 21:39 Dla przypomnienia w podmiotowym meczu brała udział jeszcze jedna zawodniczka niejaka Swiątek, tak się dziwnie składało, że do finału Osaka grała bardzo dobrze, w finale już od początku grała źle.
Nie wiem, skąd się bierze opinia, że do finału Osaka grała bardzo dobrze. Wg mnie miała trochę szczęścia, że tam w ogóle dotarła.
Po pierwsze, trafiła na przeciętne zawodniczki (Sharma, Riske) oraz na przeciętnie ostatnio grającą Angie. Serwis i winnery wystarczały. Szczęście pierwszy raz się uśmiechnęło w R32, kiedy wycofała się Muchova, świeżo po wygranej z Fernandez. Nie twierdzę, że Osaka ten mecz by przegrała, ale Muchova bez kontuzji ma na rozkładzie chyba całą czołówkę - w ub. roku wygrywała już z Barty, Ostapenko, Sakkari, Badosą, Andreescu i także z Naomi - więc mogłoby być ciężko. A tak - odpoczynek i Riske w R16. Później drugi prezent - QF z Danielle Collins, którą znowu łapie kontuzja i szybkie 6:2 6:1. Schody były w meczu z Bencic, gdzie przegrała 1 seta, ale jeszcze się podniosła dzięki serwisowi i jednak nie najwyższej klasie rywalki.
Po drugie - trzeba dodać, że w górnej połówce była Halep, która się wycofała oraz Sabalenka i Kontaveit, które przegrały dziwnym trafem swoje pierwsze mecze. Tak wiec Osaka miała autostradę do finału.
Po trzecie, oglądałem mecze z Riske i z Bencic. Jak nie było problemów - było ok. As, winner, as winner itd. Ale jak Bencic przełamała i wygrała 1 seta, to u Osaki pojawił się jakiś niepokój i chyba w głowie się zakotłowało, bo musiała sobie mocno wmawiać, że może to jednak wygrać. Dzięki serwisowi i trochę dzięki pomocy Bencic odwróciła to, natomiast ja byłem już spokojny o wynik finału, wiedząc jaka jest forma Igi i że jeśli przycisnąć Naomi, to może jej się odechcieć grać. I tak się stało od połowy II seta… Poza tym był dobry plan taktyczny i świadomość własnych mocnych stron i słabszych przeciwniczki - wiemy, że będzie min. 5 asów na set, wiemy, że z wybieganiem nie jest najlepiej, wiemy, że jak nie będzie szło, to może się rozsypać. I krok po kroku realizujemy plan.
Po czwarte, nie uważam, że Osaka od początku grała źle lub inaczej niż w poprzednich meczach. Grała dokładnie tak samo, tylko że po drugiej strony siatki miała inną klasę przeciwniczki. W 1 gemie musiała rozegrać 20 punktów, zaserwowała 4 asy i broniła 2 BP. I już wiedziała, że nie będzie różowo. A Iga grała swoje - w pierwszym secie jeden break wystarczył, a drugi set bez historii. 0 asów, 2 podwójne, 8 punktów wygranych z 33. Chęć do gry - 0.

Chciałbym, żeby Naomi wróciła do formy i żeby powalczyły z Igą na pełnym dystansie, bo to naprawdę mogą być epickie bitwy i mam nadzieję, że będziemy mogli to oglądać jeszcze w tym sezonie - może w Nowym Jorku…?
Obrazek O3 Speedport White
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

crex pisze: 6 kwie 2022, 01:22
Wg mnie miała trochę szczęścia, że tam w ogóle dotarła.
.......... Serwis i winnery wystarczały.
Trochę szczęścia może wystarczy do wygrania jednego, może dwóch kolejnych maksymalnie 3- kolejnych ale nie 6-kolejnych meczów O_O . Skoro serwis i winnery wystarczały, co w tym złego? Serena też tak grała ale nikt chyba nie napisze,
że wygrywała dzięki przypadkowi. Co ma grać Osaka? Dziewczyna ma wybitną siłę eksplozywną, która idzie zawsze w parze
z nieco mniejszą wytrzymałością, taka już jej uroda. Nigdy nie będzie dobrą defensorką nawet gdyby bardzo chciała.
W finale trafiła na mistrzowsko dysponowaną nr1 i nie tylko ona ale mniemam, że każda inna
dostałaby baty.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

live pisze: 5 kwie 2022, 09:19
hokej pisze: 5 kwie 2022, 06:20 Dobra gra jest zawsze dobra do momentu weryfikacji.
Jeśli weryfikacja następuje podczas gry w finale z światową 1 (nieformalną) a ocena jest na podstawie oglądu tylko tego jednego meczu, byłbym bardziej ostrożny z ferowaniem ostatecznych wyroków. Mogło być milion rożnych powodów w tym poza sportowych, dla których w ten dzień Osaka źle grała, jeżeli tak było nigdy się o tym raczej nie dowiemy.


Jeszcze taka dygresyjka estetyczna. :) Ostatnio słyszałem opinie ekspercką :) fizjoterapeuty sportowego, że w sporcie " z baby trzeba zrobić chłopa a z chłopa goryla", więc nie życzę sobie oglądać babo-chłopów na korcie, jeśli już miałbym na to ochotę to zawsze zostaje tenis męski. Dlatego z całym szacunkiem dla tenisowych umiejętności taka shrekowa Fiona czyli Barty, nie bardzo mnie zachwycała, :)można mieć tylko nadzieję, że teraz Barty wróci do ludzkiej postaci i będzie szczęśliwa.
Ciekawe jak się to ma do parametrów Świątek? Z miesiąca na miesiąc widać przyrosty obwodu w każdym fragmencie jej ciała, oczywiście jest w takim wieku, że to normalne. Nawet moja nieoglądająca tenisa kobieta rzuciła komentarzem, że "jakaś większa niż ostatnio ta Iga". Aby wygrać parę szlemów też będzie musiała dorzucić kilka kg? Widać bycie top1 kobiet wymaga nakładów cielesnych tu i tam. Za wyjątkiem Halep, ta musiała sobie najpierw odjąć... ;)
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Na moje oka Iga ma wyjątkowo dobre warunki fizyczne od urodzenia, że się tak wyrażę. Wszystko raczej wygląda naturalnie i harmonijnie, taki ma dar i jak widać nie marnuje tego potencjału.

Też zauważyłem, że ostatnio jakby większa się zrobiła :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Za chwilę w hali w Stuttgart mecz Świątek- Raducanu, kursy u buków rzędu 1.08 - 8.0 😆
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Iga gra bardzo pewnie. Widać, że wierzy w swoje możliwości i perfekcyjnie realizuje plan. Przyznam, że dawno jej nie oglądałem i jak patrzę teraz na jej grę... O_O
Już rozumiem dlaczego Vivid się nie odzywa na jej temat. Biedak. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Co prawda w wyniku tego może nie widać, ale pewne zwycięstwo Igi, Raducanu próbowała coś szarpać, ale bez szans.
Ewcik
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2021, 18:54

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Cieszę się, że wygrała ale wg mnie to nie był tak dobry mecz jak te, które rozgrywała w Ameryce. Mam wrażenie, że precyzja zawodzi powoli... za dużo błędów jak na moje oko. I zaczynają się nerwowe zachowania...
Z Samsonową może jeszcze da radę ale dalej obawiam się, że już nie. Saba wraca do swojej formy, z Badosa tym bardziej będzie ciężko.
Zobaczymy...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

:::yay:::
Argue pisze: 22 kwie 2022, 21:14 Co prawda w wyniku tego może nie widać, ale pewne zwycięstwo Igi, Raducanu próbowała coś szarpać, ale bez szans.
Mam odmienne zdanie. Raducanu była blisko, w drugim secie, gdy Iga przestała wszystko trafiać. I sądzę, że gdy Raducanu oswoi się z mączką to rewanż np. w Paryżu może być odwrotny.
A panna Iga zaczyna gwiazdorzyć - np. wielce zdziwiona, parę razy, że sędzia wywołał aut 😆
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Świątek dzisiaj z Raducanu zagrała słabiej, w USA miała <20 UE na mecz, dziś 36 UE. W dyspozycji z USA mecz zakończyłby się 62 61, dziś "tylko" 64 64.

Nie wiem czemu trochę bardziej nerwowa, może ta śliska nawierzchnia ją trochę hamuje, łatwo o kontuzje, nie warto dla porsze. Ten niby clay się słabo trzyma podkładu i łatwo się poślizgnąć przy intensywnych ruchach.

Ostatnie trzy jej mecze to były z zupełnymi ogórkami 🥒🥒🥒, a tu nagle trochę więcej presji i trzeba było się poważnie sprężyć, żeby mecz nie wymknął się spod kontroli.

Emma pozytywnie zaskoczyła, piłki wracały, czasami potrafiła ukąsić wzdłuż linii i mało co by nawet miała przełamania. Świątek potrafiła się jednak sprężyć przy decydujących piłkach.
Derler pisze: Już rozumiem dlaczego Vivid się nie odzywa na jej temat. Biedak. rotfl
On już zapomniał czego się spodziewa.
Ale może mówić, że Iga z nikim z wyższym rankingem teraz nie wygra :tired:
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

TomPL pisze: 22 kwie 2022, 22:16 :::yay:::
Argue pisze: 22 kwie 2022, 21:14 Co prawda w wyniku tego może nie widać, ale pewne zwycięstwo Igi, Raducanu próbowała coś szarpać, ale bez szans.
Mam odmienne zdanie. Raducanu była blisko, w drugim secie, gdy Iga przestała wszystko trafiać. I sądzę, że gdy Raducanu oswoi się z mączką to rewanż np. w Paryżu może być odwrotny.
A panna Iga zaczyna gwiazdorzyć - np. wielce zdziwiona, parę razy, że sędzia wywołał aut 😆
Akurat jeżeli chodzi o oswojenie to miałem wrażenie, że Iga pod względem przyzwyczajenia do nawierzchni ma jeszcze duże rezerwy, Jak pisał/a Ewcik w Stanach Iga grała lepiej, zwłaszcza jeżeli chodzi o poruszanie się po korcie, tutaj się mocno ślizgała. Także ja widzę duże rezerwy. A Iga overall nie trafiała wszystkiego, ani w pierwszym ani w drugim secie. Z resztą w pierwszym secie pachniało, że będzie 3:0 na początku, ale po błędach Igi, Raducanu się wybroniła i było 2:1. a mogło być 4:0 tak naprawdę.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Zadziwiające kursy na naszą agresorkę, Świątek 1.40 Sabalenka 3.00. Widać wielka wiara ludzi w No.1.
Sabalenka wyjątkowo równa w Stuttgarcie, ja widzę szanse bardziej pół na pół.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Jak na razie Sabalenka jest bezradna, Iga 6:2 :::gd::: .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Dla Igi ze swoją świetną grą kątową rywalki, które nie są zbyt szybkie na nogach to wymarzony matchup. Pomimo siły uderzenia Sabalenka jest bez szans.
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

arttenis pisze: 24 kwie 2022, 10:58 Zadziwiające kursy na naszą agresorkę, Świątek 1.40 Sabalenka 3.00. Widać wielka wiara ludzi w No.1.
Sabalenka wyjątkowo równa w Stuttgarcie, ja widzę szanse bardziej pół na pół.
Jak widać bukmacherzy mają lepszą ocenę siły gry zawodniczek od ciebie.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 2022 - rok Świątek?

Biniu pisze: 24 kwie 2022, 19:29
arttenis pisze: 24 kwie 2022, 10:58 Zadziwiające kursy na naszą agresorkę, Świątek 1.40 Sabalenka 3.00. Widać wielka wiara ludzi w No.1.
Sabalenka wyjątkowo równa w Stuttgarcie, ja widzę szanse bardziej pół na pół.
Jak widać bukmacherzy mają lepszą ocenę siły gry zawodniczek od ciebie.
Rolą bukmachera jest ustalanie początkowych kursów zbliżonych do tego jak ludzie będą obstawiać, a nie wyłącznie na sile gry zawodniczek. Kursy 1.4/3.0 to już kursy obstawiających, a nie bukmacherów.

Sabalenka zagrała w finale słabo, jakby nie chciała zepsuć imprezy. W półfinale z Badosą zagrała o wiele lepiej, dziś trochę za szybko się poddała, w porównaniu z Samsonovą, która walczyła ponad 3h.
Dziś z powrotem była "error machine".
Może liczy na Madryt, w zeszłym roku też przegrała finał w Sztuttgarcie z Barty, ale wygrała w Madrycie.

Iga cały czas dzisiaj uważnie, bez dołków.
🥇1GA

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”