Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

W tej formie Rafa skończy z co najmniej jednym Szlemem w tym roku ;)
Nie do ugryzienia na RG, jeżeli obędzie się bez kontuzji.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Pytanie czy ktokolwiek go zweryfikuje...na razie ma autostradę bo jakoś nie wierzę w potencjał Szapo w tym starciu.
Zwieriew ma ciekawą umiejętność zapominania jak się gra właśnie w szlemach.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Coraz bardziej zaczynam wierzyć w to że Rafa będzie tutaj w finale, a tam jeżeli nie będzie Medvedeva to kto wie :D
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ciekawa jest taka drabinka, gdzie niby Rafa i Medvedev mają prostą drogę do finału, ale takie ciche miny po drodze.
Najbardziej pewny jest w grze Medvedev i to właśnie każe przypuszczać, że się wyłoży na jakiejś niespodziance turniejowej.
Jest sporo dwudziestolatków w QF ale najbardziej pewnie wyglądają dinozaury.
U kobiet też niezłe zamieszanie,
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Shapo się pięknie dziś uporał z tańczącym z łańcuchami :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Nie wiem co się stało z Karolem Stopą ale jego komentarz meczu Berettini vs Carreno Busta jest zawstydzający :/ całymi fragmentami. A to dłuższy pasus o tym jak psim swędem Hiszpan doszedł tam gdzie doszedł . Potem o Gaelu renciście etc, etc. Tymczasem Monfils w ćwierćfinale , po cichutku, poza głównymi kortami , chyba be straty seta :::gd::: . Super
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

rafbat pisze: 22 sty 2022, 17:20 Igrzyska to trochę nietrafiony przykład. Tam nie ma w zdecydowanej większości par grających ze sobą regularnie debla. To z grubsza turniej w którym w debla grają singliści przeciwko singlistom. Pokaż mi przykłady wygranych w debla w turniejach rangi ATP 500/1000/Szlema przez topowych singlistów. Z reguły te występy bardzo szybko się kończą ;)

Btw. Spojrzałem właśnie na ostatnie Igrzyska - gra podwójna mężczyzn. No faktycznie same topowe nazwiska, z czołówki ATP w singlu :D

1. Mektic/Pavic (Chorwacja)
2. Cilic/Dodig (Chorwacja)
3. Daniel/Venus (Australia)

A przykład Nadala i Lopeza... Mogę tylko powiedzieć, że to zdecydowanie nie Rafa ugrał to złoto :D W tamtym czasie Lopez był czołowym deblistą. Meczów deblowych ma w karierze rozegranych 10x więcej niż singla.
Wiesz, pojedyncze przypadki zawsze można wskazać, np. Hurkacz i FAA w Paryżu (Masters) 2020. Ale generalnie to tylko wyjątek potwierdzający regułę o której piszesz. Wystarczy spojrzeć, którzy singliści odnoszą jeszcze jakieś sukcesy w deblu. Stuff, Mahut, Herbert - ciężko nazwać ich topowymi. U kobiet wygląda to znacznie lepiej, mamy przecież Mertens, Sabalenkę, Barty, Krejcikową, wcześniej Stosur, Azarenkę, na przyzwoitym poziomie można wskazać Hsieh, Gauff, czy Kudermetową. Spory wybór
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

rafbat pisze: 22 sty 2022, 17:20 Igrzyska to trochę nietrafiony przykład. Tam nie ma w zdecydowanej większości par grających ze sobą regularnie debla. To z grubsza turniej w którym w debla grają singliści przeciwko singlistom. Pokaż mi przykłady wygranych w debla w turniejach rangi ATP 500/1000/Szlema przez topowych singlistów. Z reguły te występy bardzo szybko się kończą ;)

Btw. Spojrzałem właśnie na ostatnie Igrzyska - gra podwójna mężczyzn. No faktycznie same topowe nazwiska, z czołówki ATP w singlu :D

1. Mektic/Pavic (Chorwacja)
2. Cilic/Dodig (Chorwacja)
3. Daniel/Venus (Australia)

A przykład Nadala i Lopeza... Mogę tylko powiedzieć, że to zdecydowanie nie Rafa ugrał to złoto :D W tamtym czasie Lopez był czołowym deblistą. Meczów deblowych ma w karierze rozegranych 10x więcej niż singla.
No właśnie sobie sam odpowiedziałeś - czołowi tenisiści nie występują w deblu na codzień więc skąd mają mieć osiągnięcia w turniejach ATP? Jednorazowy wyskok, że Hurkacz czy inny ktoś sobie zagrał to można potraktować jako trening, ale żaden zawodnik z top20 nie gra na poważnie debla. Stąd temat IO bo jedynie tam lepsi singliści coś na poważnie pograją. Faktycznie w Tokio akurat prym wiedli debliści, ale też nikt lepszy w singlu tam za bardzo nie startował poza Sashą i Rublevem a delikatnie mówiąc obaj przy siatce skutecznością nie powalają :)

A tymczasem Azarenka która 2 tygodnie temu w meczu z Igą była tak kontuzjowana, że nie mogła biegać w 3. secie - w AO 3 rundy fruwała niczym sarenka. Dziś po tym jak dostała 2-6 0-1 od Krejcikowej okazało się, że znów jest kontuzjowana tym razem bark/szyja? rotfl Jaki to pech, te kontuzje przychodzące zawsze gdy dostaje się w tyłek :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Widziałem Nadała przed AO i nie sądziłem, że może tu zrobić dobry wynik w tym roku, a tymczasem wygląda świetnie zarówno pod względem tenisowym jak i fizycznym. Bardzo miłe zaskoczenie i realna nadzieja na coś więcej.

Podobnie Monfils. Francuz rozgrywa świetny turniej. Bardzo jestem ciekaw ćwierćfinału z Berrettinim. Nie miałbym nic przeciwko półfinałowi Nadal - Monfils :D

U pań Barty idzie jak po swoje, ale w poprzednich latach tu w Melbourne zawsze wykładała się w najmniej spodziewanym momencie. Myślę, że jeśli tak ma się stać i w tym roku to właśnie w ćwierćfinale z Pegulą.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ja już po cichu myślę o finale Nadal vs Medvedev i rewanżu za US Open 2019 gdzie mecz był niesamowity, ale do tego jeszcze długa droga, myślę że Rafa może się wyłożyć po drodze.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, sam widzę to dopiero teraz, mianowicie Cressy który walczy teraz z Medvedevem gra przy własnym podaniu tylko i wyłącznie akcje Serve and Volley, czyli coś dla miłośników starej szkoły :D
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Bardzo dobry mecz Halep z Cornet. Ale się okładają dziewczyny . Francuska gra dalej , Simona poza turniejem , na prawdę świetny mecz był.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

No, no, Cornet do przodu z Muguruzą a teraz z Halep!? Druga młodość ;)
A kto to jest Cressy???!!! Komentarz: 33 gemy z rzędu wygrywa podający. No faktycznie, serwują bosko...
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Niesamowity ten Cressy. Niedźwiedź doprowadzony do granic wytrzymałości psychicznej tymi ciągłymi wypadami do siatki Amerykanina, ale ostatecznie wygrywa i o półfinał zagra z Augerem Aliassime, czyli rewanż za półfinał USO21
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Iga na wylocie. Z taką grą to Kasatkina by ją rozjechała. Czyżby syndrom Muguruzy, Badosy, Sakkari i Kontaveit, czy klątwa fibaka?

Edit: Może się wykaraska, 57 63 , decydujący set ... Bez serwisu to dzisiaj męczarnia.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 10:37 przez arttenis, łącznie zmieniany 2 razy.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Może to klątwa tego użytkownika forum który podważał zwycięstwo Igi w Paryżu, z racji pory rozgrywania turnieju. Tego co zawsze wykłóca się z tym Fanboyem Djokovica który ma 500 kont na forum
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ReTo pisze: 24 sty 2022, 10:20 Może to klątwa tego użytkownika forum który podważał zwycięstwo Igi w Paryżu
Jak widać słusznie podważał...
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Pozwolę sobie na chwilę hazardu: Jeśli Iga wygra ten set (drugi) to przegra według mnie mecz bo psycha siądzie.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Jest set. Ciekawe która zachowa więcej spokoju w trzecim.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Prorocy się znaleźli... Wyrównany, zacięty mecz, Rumunka jakby nieco fizycznie słabnie i kto wie jak to się skończy?
Jak ktoś jest taki hiper-znawca to niech postawi u buków parę tysięcy...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”