Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

AUSTRALIAN OPEN

Obrazek

Czas rozgrywania turnieju: 17.01.2022 - 30.01.2022

Nawierzchnia: Plexicushion® (twarda, akrylowa)

Lokalizacja: Melbourne, Australia

Strona www: https://ausopen.com

Zwycięzcy 2021:
- Novak Djoković (SRB)
- Naomi Osaka ( JPN)
- Ivan Dodig i Filip Polášek
- Elise Mertens i Aryna Sabalenka
- Barbora Krejčíková i Rajeev Ram
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Jakoś nie kręci mnie ten turniej tak jak kiedyś... :mrngpress:
- Smerf Maruda
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Turniej bojkotuję podobnie jak wszystkie inne w Australii. Faszystowski kraj.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Mój ulubiony turniej :)
A jak się okaże, że to pierwszy bez reprezentacji wielkiej trójki, to tym bardziej zapowiada się co najmniej dobrze :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ale jak to oglądać kiedy spać trzeba?!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ESP pisze: 6 sty 2022, 18:53 A jak się okaże, że to pierwszy bez reprezentacji wielkiej trójki, to tym bardziej zapowiada się co najmniej dobrze :D
:::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

No jak - to Nadal nie zagra?!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ESP chyba tylko przedstawił pewne założenie (ewentualne). Rafa gra w Australii obecnie to pewnie do AO przystąpi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

A niech sobie gra. Mocno bym się zdziwił gdyby doszedł do półfinału. Ale życie jest nieprzewidywalne, Hiszpan zaszył się ostatnio gdzieś... właściwie nie wiadomo gdzie i robił formę. Jestem na prawdę ciekaw jak on wygląda i co nagra. Nie sądzę jednak, żeby Nadaluhny miały w najbliższym czasie powody to pisków, krzyków i innych dziwnych reakcji kobiecych. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 8 sty 2022, 00:06 A niech sobie gra.
Wyczuwam gorycz, frustrację, zazdrość. Czemu?
Derler pisze: 8 sty 2022, 00:06
Nie sądzę jednak, żeby Nadaluhny miały w najbliższym czasie powody to pisków, krzyków i innych dziwnych reakcji kobiecych. :wink:
Djokerki nie będą pewnie mieć w ogóle powodów do jakichkolwiek odczuć, w najbliższym czasie.
Odnoszę wrażenie, że to jest różnica ;) Czyli i tak 1-0 dla Nadaluchów. Ups ... :P

Zobaczymy co będzie w poniedziałek, oczywiście może będzie inaczej, ale mam jednak wrażenie, że Serbowi dość dosadnie zostanie pokazane, że jednak ma bardzo małą fujarkę (a wydaje mu się inaczej) i dlatego bezemocjonalnie wyleci na kopach (w przenośni) do domu ....
Niestety dla niego to będzie tylko kolejny dowód na to, że jest tylko tłem, dodatkiem, do dwóch prawdziwych Mistrzów tego sportu.

Jest taka anegdota (a może i prawda, kto wie) futbolowa. Kiedyś, na skrzyżowaniu w Brazylii podjechali do samochodu na motorze złodzieje (taki "modny" tam sposób). Otwierają drzwi, wyciągają pistolet, a tam Pele. Przeprosili i odjechali. To samo spotkało bodajże Romario. No cóż, stracił portfel, zegarek, biżuterię ...
Sam rozumiesz, że Nadal i Federer to w tym przypadku Pele, a Djokovic to, no cóż, przynajmniej nie ci motocyklowi złodzieje :lol:

To oczywiście suwerenne wybory i problem Serba, oraz spory ból tyłków jego (psycho)fanów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

No to ja też przytoczę anegdotkę. :wink: Marszałek Piłsudski z córkami wchodzi do cukierni Bristolu. Siadają. Marszałek wyjmuje papierosy, zapala. Podchodzi kelner. "Proszę zgasić papierosa, tu się nie pali".
Od sąsiedniego stolika zrywa się adiutant. " Czy pan wie kto to jest?"
"Wiem"
Marszałek przeprasza i natychmiast gasi papierosa....

Morał?
Są Ludzie i ludzie...
Są Kraje i kraje..
Podobno są nawet tacy kelnerzy..a przynajmniej byli.. :::yay:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 8 sty 2022, 00:06 A niech sobie gra. Mocno bym się zdziwił gdyby doszedł do półfinału. Ale życie jest nieprzewidywalne, Hiszpan zaszył się ostatnio gdzieś... właściwie nie wiadomo gdzie i robił formę. Jestem na prawdę ciekaw jak on wygląda i co nagra.
Formę zrobił taką, że w Emiratach przegrał Murrayem bez biodra. Przy okazji jeszcze złapał covida więc musiał odbyć kwarantannę. A co do tego gdzie był, to przecież on jak może to zawsze jest na Majorce, więc nie wiem, gdzie ta tajemnica.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Co do tej całej sprawy z Djokovicem, to po pierwsze i najważniejsze - samo stworzenie, jakiejś zasady że w turnieju mogą brać udział tylko osoby zaszczepione, pokazuje tylko że dzisiejszy świat, ma już naprawdę niewiele wspólnego z normalnością. Jednak jeżeli ktoś już doszedł do wniosku, że chce brnąć w takie coś, to moim zdaniem powinien zrobić to na całego, licząc się w tym wypadku z konsekwencjami, braku w turnieju najlepszego tenisisty świata. No bo jeżeli Djokovic wystąpi w AO nie będąc zaszczepionym to naprawdę będzie to skandalem, i wielką niesprawiedliwością wobec, każdego innego uczestnika turnieju. Byłaby to sytuacja na zasadzie, przechodzę na wegetarianizm, bo jest mi szkoda tego że zabijają zwierzęta. No jedynie będę jadł kotlety schabowe, bo to moje ulubione danie. Absurd.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Rano coś podawali, że jakaś kolejna zawodniczka ma bana ze względu na brak szczepień chyba ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Majorka pisze: 8 sty 2022, 09:12 No to ja też przytoczę anegdotkę. :wink: Marszałek Piłsudski z córkami wchodzi do cukierni Bristolu. Siadają. Marszałek wyjmuje papierosy, zapala. Podchodzi kelner. "Proszę zgasić papierosa, tu się nie pali".
Od sąsiedniego stolika zrywa się adiutant. " Czy pan wie kto to jest?"
"Wiem"
Marszałek przeprasza i natychmiast gasi papierosa....

Morał?
Są Ludzie i ludzie...
Są Kraje i kraje..
Podobno są nawet tacy kelnerzy..a przynajmniej byli.. :::yay:::
:::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Djokovic wygrał rozprawę, w wyniku czego zostala zwrócona mu wiza.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Paszport został zwrócony, paszport a nie wiza ;)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Tak masz rację, i wciąż nie jest to jednoznaczne z jego występem w AO, ponieważ minister do spraw imigracji może cofnąć jego wizę.

Ed. Wolnością "Nole" nie nacieszył się zbyt długo. Jak poinformowała zaprzyjaźniona z rodziną Djoković dziennikarka Ksenija Pavlović McAteer Serb został ponownie aresztowany w siedzibie swoich prawników w Melbourne. Zatrzymała go federalna policja.

Minister do spraw imigracji w Australii ma cztery godziny, by ponownie anulować jego wizę. Jeśli tak się nie stanie, Djoković powinien zostać wypuszczony.

Cyrku ciąg dalszy.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2022, 09:44 przez ReTo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Kamil Majchrzak (107 ATP) wystąpi w wielkoszlemowym Australian Open 2022, który w 17 stycznia rozpocznie się na twardych kortach w Melbourne. Prawo gry w pierwszej tegorocznej imprezie zaliczanej do Wielkiego Szlema dało Kamilowi wycofanie się Amerykanina Jensona Brooksby’ego (57 ATP).

– Cieszę się, że zagram w Australian Open bez konieczności przebijania się przez eliminacje, bo to zawsze pozwala oszczędzić trochę sił w nogach przed ewentualnym pięciosetowymi meczami w Wielkim Szlemie. Zresztą w obecnej sytuacji nawet nie mógłbym do nich przystąpić, przez pozytywny wynik na COVID-19, jaki otrzymałem w piątek. Uniemożliwił mi on grę w półfinale ATP Cup przeciwko Hiszpanom. Zgodnie z procedurami będę musiał teraz przejść siedmiodniową kwarantannę w Sydney – tłumaczy Majchrzak.

– Pozytywny wynik niestety uniemożliwił mi start w eliminacjach do Australian Open. W tym momencie byłem pierwszy na liście oczekujących na zwolnienie miejsca w głównej drabince. Nie ukrywam, że zerkałem na to, co się dzieje z Novakiem Djokoviciem, no i sprawdzałem czy ktoś inny się nie wycofał z różnych powodów. Mój menedżer dopytywał się o to już od piątku u organizatorów turnieju. No ale teraz już dla mnie nieistotne, co zrobi Djoko. Ważne, że udało się zakwalifikować do głównej drabinki, co w mojej pechowej sytuacji jest dość szczęśliwym rozwiązaniem – dodał Kamil.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Brat Djokovicia: „Po decyzji sądu wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi, zaczęliśmy świętować wiadomość. Potem powiedziano nam, żebyśmy byli cierpliwi i to jeszcze nie koniec. Otrzymaliśmy informację, że podjęto decyzję o deportacji Novaka i zakazie wjazdu do kraju przez trzy lata.”

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”