Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 26 sty 2022, 20:01 A to nie na wygranym RG2020 Iga zrobiła ranking? Skoro tak to ta 4 jest niepełno wartościowa. rotfl
Obawiam się, że punkty z tego szlema już w rankingu nie są liczone :]
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

A ja chciałbym tu widzieć prawo serii: zawsze, ilekroć tylko Iga była w półfinale szlema, potem zgarniała trofeum :!c-here!:
Gary pisze: 26 sty 2022, 21:50
Tiafoe nie nazwałbym małpowatym, ale ja chyba trochę inaczej definiuję to określenie (raczej moje myśli idą nie w kierunku goryli, tylko jakichś orangutanów, makaków czy innych małych, skocznych, psotnych małpek), więc tak określam ludzi, którzy zachowują się niepoważnie, pajacują. Bardziej pasuje mi to więc Monfils, a z piłkarzy Marcelo czy Alba.
:D Najwyraźniej inaczej wyobrażamy sobie prototypową małpę. :wink: Dla mnie to nie fikuśne zachowanie (Monfilsa lubię) w stylu krotochwilnych małpiatek, tylko raczej taki szympansi (podchodzący pod goryli) sposób poruszania się, walenie pięścią w klatę (po zjedzeniu banana/pokryciu samicy/wygraniu seta*).

*odpowiednie czynności przypisz do właściwego agensa rotfl rotfl
Gary pisze: 26 sty 2022, 21:50
oprócz tego sporą sympatią zacząłem darzyć Zvereva, choć kiedyś mnie wkurzał (z kolei Tsitsipasa kiedyś lubiłem, ale moją sympatię spuścił w kiblu rotfl ).
Tu nasze sympatie się pokrywają rotfl Grek mnie zachwycił właśnie na AO jak ograł Federera, to było objawienie turnieju wtedy, niestety po jakimś czasie zaczęły wychodzić różne buraczane sprawki i gwiazdorzenie. Daniła lubię, mimo nieortodoksyjnej techniki (a może właśnie dlatego; podobno podobieństwa się przyciągają :] ). Jubilera też.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Oj Gary, Gary…..Zworek pannę leje, a Ty mu kibicujesz!?
Ja rozumiem, że jak sam pod pantoflem siedzisz i boisz się w domu pisknąć, bo zaraz Pani Trener z piąstki wali, to odczuwasz nić sympatii wobec rosyjskiego maczo, ale bez przesady. Przemoc niczego nie rozwiąże (być może z wyjątkiem szwów z poprzedniego pobicia…).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Amerykana nie robi szału tymczasem. Dajcie spokój :/ .
Właściwie można się było tego spodziewać - Wilander prorokował, że wygra Medison.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2022, 10:39 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Chyba gdyby Novax wystąpił jednak na AO to miałby najbardziej wrogo nastawioną publiczność przed którą by kiedykolwiek występował.
Wystarczyła jedna wzmianka Medwediewa a trybuny zareagowały momentalnie:
https://twitter.com/wwos/status/1486332992595415042
Ciekawe jak będzie za rok, ale chyba kangury mu na długo to krętactwo zapamiętają.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ESP pisze: 27 sty 2022, 10:30 Chyba gdyby Novax wystąpił jednak na AO to miałby najbardziej wrogo nastawioną publiczność przed którą by kiedykolwiek występował.
Wystarczyła jedna wzmianka Medwediewa a trybuny zareagowały momentalnie:
https://twitter.com/wwos/status/1486332992595415042
To pokazuje jak postrzegany jest w środowisku tenisowym Djokovic. Jako mistrz. :::gd:::
Natomiast świat polityki i wpływ motłochu (ulicy) potrafi mieć niesamowitą i wielce szkodliwą moc sprawczą. :]
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Barty w drodze do finału w ciągu sześciu meczów, na korcie spędziła 6 godzin 16 min. Tylko półtorej godziny dłużej niz wczorajszy mecz Medvedeva z Augerem. Niesamowite.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Iga zaczyna słabo. Ale poprzednio też nie zachwycała na początku.

EDIT: Dramatescu, jak mawia S. Halep :(
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 27 sty 2022, 10:39 To pokazuje jak postrzegany jest w środowisku tenisowym Djokovic.
Jak to jak? Jako trudny i wymagający przeciwnik, jednocześnie jako mistrzunio - samozaorania globalnego :lol: Podręcznikowy przykład barana, któremu się za dużo wydawało i doszło do uboju nierytualnego :P
Sam się wyautował zostając prawomocnie skazanym oszustem. To co, kumulacja? :lol:

Collins dobrze zaczęła, ale powolutku wyhamowuje. Dawaj Iga, walcz, bo taki live strasznie przycichł.
Pewnie już tchórz się w panice zaczął do własnej norki wycofywać, a jeszcze mógłby coś pojazgatać :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Serwis zrobił różnicę w 1 secie. Iga się musi poprawić w tym aspekcie żeby odwrócić ten mecz.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Świątek niestety wyeksploatowana, gra jak Collins z Adelajdy, a Collins jak Świątek.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Iga dzisiaj Amerykanki nie zatrzyma. Collins gra agresywnie i fenomenalnie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Luqoz pisze: 27 sty 2022, 12:03 Serwis zrobił różnicę w 1 secie. Iga się musi poprawić w tym aspekcie żeby odwrócić ten mecz.
Paaanie, tego się nie poprawia w godzinę czy dwie, to trwa miesiące albo i lata.
Ja pracuję nad serwisem prawie 40 lat i... kicha ;)
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Wiktorowski popsuł kolejną zawodniczkę? Jakbym widział Radwańską momentami...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Dobrze nie jest. - zaraz będzie po zabawie chyba . Początkowo pomyślałam że Amerykanka jest bardzo ładną kobietą ale tak mnie irytuje ta jej dziwna mina i kompletnie nieruchoma twarz, że hej,
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Chyba zmęczenie wychodzi, Iga nie napiera, oddała inicjatywę, tylko reaguje na to, co zapoda Collins. A to nie są jej rejony.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Iga niestety zmęczona tymi 2-3 h wcześniejszymi meczami w słońcu, zaspana. Zmęczenie wyszło dzisiaj, i fizyczne i psychiczne.Na napaloną Collins nie starczył tenis ze słabym serwisem i wolnymi reakcjami. Skończyła o swoim czasie, 1h18m :) SF to piękny wynik, ale apetyty były na więcej, choć z Barty i tak by po takiej eksploatacji nie dała rady.
Na przyszłość musi unikać 2-3h trzy setowych meczów, bo to się kończy jak z Radwanską.
Gazelle Collins wzmocniła się fizycznie po tej operacji, i atrakcyjnie brykała.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2022, 12:47 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Tenisówka pisze: 27 sty 2022, 12:24 Dobrze nie jest. - zaraz będzie po zabawie chyba . Początkowo pomyślałam że Amerykanka jest bardzo ładną kobietą ale tak mnie irytuje ta jej dziwna mina i kompletnie nieruchoma twarz, że hej,
Bo ona jest jak tygrys: "Zimna, wyrachowana, skupiona na polowaniu... swoim wzrokiem potrafi wbić w ziemię każdą tenisistkę na świecie" :twisted:
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Widziałem dużymi fragmentami z ktorych wynikało, że I. Ś nie ma praktycznie I serwisu a II faktycznie zaczyna przypominać Agę Radwańską.
Ale zawsze jakiś progres, bo półfinał AO to nie byle co. Mnie się zdaje, że jednak będziemy przez jakiś jeszcze czas oglądać eksperymenty z trenerami a efektem tego będzie mocno nierówny sezon w wykonaniu Igi. Okres próbny z Wiktorowskim powinien się jednak zakończyć rozstaniem - z tej współpracy nic się nie wyciśnie, bo jednak na krajowym podwórku nie ma trenerów na miarę aspiracji Igi Świątek. Zresztą ten dzisiejszy mecz był zle ustawiony taktycznie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

live pisze: 26 sty 2022, 22:03 Iga w półfinale kolejnego wielkoszlemowego turnieju chyba już pora na pingwini skowyt :tired:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Live, cip, cip, cip, gdzie jesteś ananasku? :D
Kolejny raz zaworki puściły, falstarcik i .... koncertowa wtopa, znowu kompromitacja :lol:
Bycie etatowym przegrańcem to już nawyk? :D
Już się tchórzu schowałeś w swojej norze? Próbowałeś coś ujadać, ale znowu karawana odjechała i zostało ci tylko skamlenie w rowie z obiema łapami głęboko w nocniku :lol: :lol: :lol:
Znamienne jest to, że zawsze jak coś Idze Ś. zaczyna wychodzić to wypełzasz z nory, nie wytrzymujesz do końca i próbujesz jazgotać, a potem ogon pod siebie i do zajezdni :lol:
Zyskujesz u mnie tytuł sztandarowego wręcz - jelenia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale chyba powoli pozbyłeś się dawniej zdiagnozowanego kompleksu małego pingwinka? To na plus, no gratuluję :lol:

Iga? Bardzo dobry wynik, w końcu to 1/2 Szlema (prawdziwego ;)). Do tego nie kwiczała, nie było żenady :::gd:::
Jak napisałem po 1/4, Collins to taka Kanepi ale na mocnych sterydach. Peselem się nie wygra. Iga od początku do końca nie miała tu dziś szans. Collins była dobrze usposobiona i grała pewnie. Przyszła po swoje. Iga nie miała dziś argumentów w kontrze. Ale to też jakaś lekcja, bo jak wiemy najlepiej to przegrane nas uczą. Cholera, to live albo taki niekumaty albo taki mędrzec? :lol:

Ale Wiktorowski posiwiał O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”