Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ReTo pisze: 25 sty 2022, 09:23
hohvar pisze: 25 sty 2022, 09:21
ReTo pisze: 25 sty 2022, 09:14 Swoją drogą to jest jakiś scenariusz nie z tej ziemii. Nadal wraca po półrocznej przerwie i awansuje do półfinału szlema, który statystycznie jest jego najgorszym, jednocześnie w tym półfinale jego rywalem może być Gael Monfils. Czy my naprawdę jesteśmy w 2022 roku?

Na dodatek Djokovic nie przechodzi do II rundy rotfl
Tego szlema trzeba będzie zakwestionować. :]

Jeśli wygra go Iga to z pewnością :D
To samo pomyślałem - że jeśli Iga wygra, to będzie to pseudo-Szlem bądź Wielki Szlam, gdyż nie było Novaka. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

CFA pisze: 25 sty 2022, 09:54 Czy ktoś widział Madison Keys w akcji w tej edycji? Trochę rozumu czy urozmaiciła grę czy co? Myślałem, że Krejcikova mieszająca trochę grę, ją zatrzyma a tu nic z tego.
Krejcikova dała sobie w kość grając cały czas w debla, co w australijskim słońcu jest zabójcze. Widać było brak świeżości i regeneracji. Keys wyjątkowo stabilna, ale raczej że stylową mieszanką Barty nie da rady.
Collins też sobie dołożyła debla, w pierwszym tygodniu, może polec z Cornet.
Jutro w południe 36 stopni w Melbourne, wygra ta która opanuje rurę i ręcznik.

Obrazek
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

No panowie teraz też grają, jakby ich upał wykańczał, nudy na pudy...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Gary pisze: 25 sty 2022, 11:25
ReTo pisze: 25 sty 2022, 09:23
hohvar pisze: 25 sty 2022, 09:21
ReTo pisze: 25 sty 2022, 09:14 Swoją drogą to jest jakiś scenariusz nie z tej ziemii. Nadal wraca po półrocznej przerwie i awansuje do półfinału szlema, który statystycznie jest jego najgorszym, jednocześnie w tym półfinale jego rywalem może być Gael Monfils. Czy my naprawdę jesteśmy w 2022 roku?

Na dodatek Djokovic nie przechodzi do II rundy rotfl
Tego szlema trzeba będzie zakwestionować. :]

Jeśli wygra go Iga to z pewnością :D
To samo pomyślałem - że jeśli Iga wygra, to będzie to pseudo-Szlem bądź Wielki Szlam, gdyż nie było Novaka. rotfl

Nie bójcie żaby. Szlema wygra Bartolina. Igusia gra fajnie, drabinka jej się wyczyściła i może nawet do finału dojść. Ale papierów na pokonanie Bartoliny chyba jeszcze nie ma. Ale powalczyć może.

No, ... ale jeśli wygra, no to wtedy się zacznie manewrowanie Titanic'iem.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

arttenis pisze: 25 sty 2022, 12:10
Jutro w południe 36 stopni w Melbourne, wygra ta która opanuje rurę i ręcznik.

Będzie mokro O_O
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Szkoda Monfa..ale i tak rozegrał super turniej.
Teraz Berrettini zagra z Rafą w połówce.
Obaj po pieciosetówkach. Jak myślicie? Młody czy stary? Ja myślę że jednak Rafa. A łomot dopiero od Daniła w finale :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

W sumie Rafa cwańszy od Gaela, więc powinien z Włochem poradzić sobie nawet w trzech setach. Pytanie na ile dzisiejsze jego problemy nie wrócą za szybko w następnym meczu. Natomiast co do finału to nie widzę go kompletnie z Daniłem. No ale premier musi najpierw się tam zameldować :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

rafbat pisze: 22 sty 2022, 09:32
SevenUP pisze: 21 sty 2022, 23:49
Marcoone pisze: 21 sty 2022, 20:27 Z "ciekawostek" deblowych na AO 2022 para australijskich "szołmenów" pokonała poważnych deblistów. I to bez straty seta.
Mektic/Pavic - Kokkinakis/Kyrgios 6:7, 3:6

Publika oczywiście wyła, ale takie prawo gospodarzy ;)
To tylko niestety pokazuje na jakim poziomie jest debel. Fajnie czasem popatrzeć, ale z drugiej strony zawsze ma się świadomość, że singliści i tak byliby lepsi (w większości przypadków).
No nie, nie byliby nie trenując stricte debla. To nie jest tak, że Rafa z Rogerem wejdą na kort i grając w parze wygrają turniej w cuglach. Zresztą swego czasu w tych różnych narodowych rozgrywkach Roger grał w parze z będącym w formie Wawrinką i z lepszymi parami deblowymi różowo nie było.

Debel i singiel to w zasadzie dwie różne dyscypliny. To trochę tak, jak piłka nożna i futsal. Niby jest piłka, niby dwie bramki, podobne zasady, a gra się zupełnie inaczej. Oczywiście, że i Ronaldo, i Messi, i Lewandowski będą się tam dobrze prezentować, ale ze względu na specyfikę gry, na pewno gwiazdami nie będą.

W przypadku ww. Australijczyków wystarczyło, że obaj mieli dobry dzień. Obaj lubią grać pod publikę, bijąc mocno, często z bardzo dużym ryzykiem. Jeżeli takie piłki w deblu wchodzą to każda na tym poziomie może ulec. Mimo to, wielkiej przyszłości w tym turnieju im nie wróżę. Jak to mówią, nie zawsze jest niedziela ;)

A po obejrzeniu skrótów mogę tylko potwierdzić to, co wyżej napisałem. Kyrgios to gość, który jest bardzo dobrze usposobiony do gry w debla. Ewidentnie miał dzień, publika ich niosła, a Mektic i Pavic robili momentami niezrozumiałe na ich poziomie błędy.
Z pamiętnika młodego Nostradamusa czyli typy tenisowe użytkowników forum tenis.net :)
Coś im ta niedziela trwa i trwa mać ;)
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

htb pisze: 25 sty 2022, 16:35 W sumie Rafa cwańszy od Gaela, więc powinien z Włochem poradzić sobie nawet w trzech setach. Pytanie na ile dzisiejsze jego problemy nie wrócą za szybko w następnym meczu. Natomiast co do finału to nie widzę go kompletnie z Daniłem. No ale premier musi najpierw się tam zameldować :)
Rafa w 3 to odważna teza mając na uwadze dzisiejszy mecz. Biorąc pod uwagę problemy zdrowotne Rafy, Ciapasa i Daniła nie wykluczam nawet włoskiego finału, to dopiero byłoby coś!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

optymista pisze: 25 sty 2022, 17:23 ...nie wykluczam nawet włoskiego finału, to dopiero byłoby coś!
:D Oj by się działo.. Ja za Jannikiem :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 781
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

hohvar pisze: 25 sty 2022, 09:21 Na dodatek Djokovic nie przechodzi do II rundy rotfl
Tego szlema trzeba będzie zakwestionować. :]
Niektórym wydaje się, że to żart. Ja jednak uważam, że szlem bez najlepszego tenisisty ostatnich lat, sprawnego i gotowego do walki, któremu bezczelnie odebrano możliwość występu - jest w jakimś stopniu niepełnowartościowy.
Tutaj nie mówimy o kimś kto jest kontuzjowany i z tego powodu nie przyjechał na turniej (przez to jest aktualnie słabszy i nie może myśleć realnie o rywalizacji dającej szanse na sukces) ale o zdrowym zawodniku, który był faworytem do tytułu.
Taka jest gorzka prawda i nikt tego nie zmieni.
Cieszy się Rafa bo psim swędem, fuksem właściwie może sięgnąć po 21 tytuł. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

optymista pisze: Rafa w 3 to odważna teza mając na uwadze dzisiejszy mecz.
Dlatego myślę że większe szanse może mieć w 3 niż w 5, zwłaszcza że Wloch też może nie wytrzymać presji
Obrazek
_____
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Derler pisze: 25 sty 2022, 19:03
hohvar pisze: 25 sty 2022, 09:21 Na dodatek Djokovic nie przechodzi do II rundy rotfl
Tego szlema trzeba będzie zakwestionować. :]
Niektórym wydaje się, że to żart. Ja jednak uważam, że szlem bez najlepszego tenisisty ostatnich lat, sprawnego i gotowego do walki, któremu bezczelnie odebrano możliwość występu - jest w jakimś stopniu niepełnowartościowy.
Tutaj nie mówimy o kimś kto jest kontuzjowany i z tego powodu nie przyjechał na turniej (przez to jest aktualnie słabszy i nie może myśleć realnie o rywalizacji dającej szanse na sukces) ale o zdrowym zawodniku, który był faworytem do tytułu.
Taka jest gorzka prawda i nikt tego nie zmieni.
Cieszy się Rafa bo psim swędem, fuksem właściwie może sięgnąć po 21 tytuł. :::bd::

No nie wypada się z tym nie zgodzić że gdybyśmy żyli w normalnym świecie, to Novak zagrałby tutaj, ale żeby teraz pisać że ktoś fuksem wygra szlema to trochę za dużo. Wcale nie jest powiedziane jednqk że Novak tutaj by wygrał, choć z pewnością byłby faworytem, ale tak samo bylo w US Open 21, a tymczasem Medvedev w finale wytarł nim kort. Co do tego że Rafa miałby sięgnąć w Melbourne po oczko, to jak dla mnie byłoby najbardziej zaskakujące rozstrzygnięcie męskiego szlema od czasu wygranej Cilica, no po prostu nie wierze że to się może wydarzyć.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ten Kanepi i te DF mnie wykończą ;(
46 76 - bedzie trzeci set, po 2h14m
63, jest SF, ale piłka meczowa O_O, po 3h
Ostatnio zmieniony 26 sty 2022, 06:20 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Marcoone pisze: 25 sty 2022, 16:46 Coś im ta niedziela trwa i trwa mać ;)
Wiesz, emeryci i rentierzy mają niedzielę każdego dnia ;)
Derler pisze: 25 sty 2022, 19:03 Niektórym wydaje się, że to żart.
Większości? ...
Derler pisze: 25 sty 2022, 19:03 Ja jednak uważam, że szlem bez najlepszego tenisisty ostatnich lat, sprawnego i gotowego do walki, któremu bezczelnie odebrano możliwość występu - jest w jakimś stopniu niepełnowartościowy.
Nie odebrano, a som sobie jełop odebrał ośmieszając się przy tym do reszty :::gd:::
Derler pisze: 25 sty 2022, 19:03 Taka jest gorzka prawda i nikt tego nie zmieni.
Na szczęście tylko twoja :D
Derler pisze: 25 sty 2022, 19:03 Cieszy się Rafa bo psim swędem, fuksem właściwie może sięgnąć po 21 tytuł. :::bd::
Potężny ból zadka aż bije z ekranu :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ten mecz to jest droga przez mękę. :tired: ciężko oglądać a co dopiero …. Tak hartowała się stal! Wygrała Iga ! Bardzo trudne spotkanie i jeszcze ten upał !
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ależ się tam w głowie gotuje. Meczowa ekstraklasa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Jak na razie Tsitsipas zaskakująco gładko. Forhand sieje zniszczenie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Tenisówka pisze: 26 sty 2022, 05:59 Ten mecz to jest droga przez mękę. :tired: ciężko oglądać a co dopiero …. Tak hartowała się stal! Wygrała Iga ! Bardzo trudne spotkanie i jeszcze ten upał !
Pytanie co dalej. Jak dla mnie Iga wygrała tu metryką. Collins jest młodszą i silniejszą mniej więcej stylem kopią Estonki. Jest też bardziej zadziorna. I w tej sytuacji już się peselem nie wygra ...
Ale i tak to już jest świetny rezultat w turnieju :::gd:::

I tylko Djokovica .... żal rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ćwierćfinał, który wydawał się że będzie najbardziej wyrównanym, okazuje się jednostronnym meczem. Grek z przełamaniem w trzecim secie. Chyba zaraz kończymy.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”