Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

TomPL pisze: 21 sty 2022, 12:35
hohvar pisze: 21 sty 2022, 12:27
TomPL pisze: 21 sty 2022, 12:24 Eurosport 2, mecz Anisimova-Osaka, trzeci set 5:5 i w tym momencie transmisji... zapraszamy Państwa do naszego playera, bo my tu przełączamy się na jakieś zimowe sporty w Kitzbuhel. Nosz kużwa!!!
W tym czasie na Eurosport 1: Barty po wygranym meczu udziela wywiadu, pokazują rozgrzewających się zawodników... no same bardzo ważne momenty turnieju :::bd::
Weź ty w końcu wydaj te 15 zeta na playera, dziś za godzinkę ze mną na korcie zapłacisz prawie 3 razy tyle :rolleyes:
Odkopałeś się? (:]
Widzę dach... samochodu rotfl

Chaczanow przełamał Rafę w 3 secie. Czyżby Rafcio miał stracić seta?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Szybko się otrząsnął w 4 secie ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Nie dawałem większych szans Nadalowi, ale patrząc na jego dotychczasową dyspozycję, zdaje się być jednym z faworytów turnieju. Teraz czeka go Mannarino, następnie prawdopodobnie Zverev i gdyby udało się pokonać Niemca to przynajmniej na papierze autostrada do finału.

Fajnie popatrzeć na mistrza z choćby błyskami formy sprzed lat. Dla mnie, jako fana Hiszpana, to nie tyle nadzieja na zgarnięcia tytułu w Australii, co bardzo rzeczywista nadzieja na Szlema w Paryżu, jeżeli zdrowie dopisze.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

rafbat pisze: 21 sty 2022, 18:44 Nie dawałem większych szans Nadalowi, ale patrząc na jego dotychczasową dyspozycję, zdaje się być jednym z faworytów turnieju..
Też jestem pozytywnie zaskoczona.
Ewoluje ten jego tenis. I odbieram to bardzo pozytywnie. Serwis, gra przy siatce, mniej długich wymian - więcej prób agresywnego skracania gry.
Dziadek dostosowuje jakość do możliwości wiekowych 😉
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Z "ciekawostek" deblowych na AO 2022 para australijskich "szołmenów" pokonała poważnych deblistów. I to bez straty seta.
Mektic/Pavic - Kokkinakis/Kyrgios 6:7, 3:6

Publika oczywiście wyła, ale takie prawo gospodarzy ;)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Marcoone pisze: 21 sty 2022, 20:27 Z "ciekawostek" deblowych na AO 2022 para australijskich "szołmenów" pokonała poważnych deblistów. I to bez straty seta.
Mektic/Pavic - Kokkinakis/Kyrgios 6:7, 3:6

Publika oczywiście wyła, ale takie prawo gospodarzy ;)
To tylko niestety pokazuje na jakim poziomie jest debel. Fajnie czasem popatrzeć, ale z drugiej strony zawsze ma się świadomość, że singliści i tak byliby lepsi (w większości przypadków).
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

SevenUP pisze: 21 sty 2022, 23:49
Marcoone pisze: 21 sty 2022, 20:27 Z "ciekawostek" deblowych na AO 2022 para australijskich "szołmenów" pokonała poważnych deblistów. I to bez straty seta.
Mektic/Pavic - Kokkinakis/Kyrgios 6:7, 3:6

Publika oczywiście wyła, ale takie prawo gospodarzy ;)
To tylko niestety pokazuje na jakim poziomie jest debel. Fajnie czasem popatrzeć, ale z drugiej strony zawsze ma się świadomość, że singliści i tak byliby lepsi (w większości przypadków).
No nie, nie byliby nie trenując stricte debla. To nie jest tak, że Rafa z Rogerem wejdą na kort i grając w parze wygrają turniej w cuglach. Zresztą swego czasu w tych różnych narodowych rozgrywkach Roger grał w parze z będącym w formie Wawrinką i z lepszymi parami deblowymi różowo nie było.

Debel i singiel to w zasadzie dwie różne dyscypliny. To trochę tak, jak piłka nożna i futsal. Niby jest piłka, niby dwie bramki, podobne zasady, a gra się zupełnie inaczej. Oczywiście, że i Ronaldo, i Messi, i Lewandowski będą się tam dobrze prezentować, ale ze względu na specyfikę gry, na pewno gwiazdami nie będą.

W przypadku ww. Australijczyków wystarczyło, że obaj mieli dobry dzień. Obaj lubią grać pod publikę, bijąc mocno, często z bardzo dużym ryzykiem. Jeżeli takie piłki w deblu wchodzą to każda na tym poziomie może ulec. Mimo to, wielkiej przyszłości w tym turnieju im nie wróżę. Jak to mówią, nie zawsze jest niedziela ;)

A po obejrzeniu skrótów mogę tylko potwierdzić to, co wyżej napisałem. Kyrgios to gość, który jest bardzo dobrze usposobiony do gry w debla. Ewidentnie miał dzień, publika ich niosła, a Mektic i Pavic robili momentami niezrozumiałe na ich poziomie błędy.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Iga z Kasatkiną zacięty mecz ale o dziwo nerwy na wodzy :::gd:::, póki co 😉
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Już. Wygrała w dobrym stylu , po wyrównanym meczu :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Majorka pisze: 22 sty 2022, 10:48 Już. Wygrała w dobrym stylu , po wyrównanym meczu :::gd:::
Mam wrażenie, że tak stabilnie wyglada ta jej gra tutaj . Przez te trzy spotkania nie miała żadnej zapaści i póki co nie straciła seta . Oby tak dalej .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Widzę, że dieta Fit for 75 dalej popularna w WTA.
Cilic wyciera kort Rubliowem, reinkarnacja Marina.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

hokej pisze: 22 sty 2022, 12:52 Cilic wyciera kort Rubliowem
Czy tak wyciera to dyskusyjne jest. Grają mniej więcej równo, ale w kluczowych momentach, to Chorwat zabiera
punkty, gra wtedy jakby poziom wyżej i tylko wtedy można powiedzieć, że wyciera. Starły się dwie maszyny do grania - żaden z nich nie gra widowiskowo. Rzemieślnicy.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Rublev nigdy nie grał widowiskowo, nawet jak ograł Rogera. Łupie cały rok tak samo bez względu na turniej, nawierzchnię i poziom przeciwnika
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

rafbat pisze: 22 sty 2022, 09:32
SevenUP pisze: 21 sty 2022, 23:49
Marcoone pisze: 21 sty 2022, 20:27 Z "ciekawostek" deblowych na AO 2022 para australijskich "szołmenów" pokonała poważnych deblistów. I to bez straty seta.
Mektic/Pavic - Kokkinakis/Kyrgios 6:7, 3:6

Publika oczywiście wyła, ale takie prawo gospodarzy ;)
To tylko niestety pokazuje na jakim poziomie jest debel. Fajnie czasem popatrzeć, ale z drugiej strony zawsze ma się świadomość, że singliści i tak byliby lepsi (w większości przypadków).
No nie, nie byliby nie trenując stricte debla. To nie jest tak, że Rafa z Rogerem wejdą na kort i grając w parze wygrają turniej w cuglach. Zresztą swego czasu w tych różnych narodowych rozgrywkach Roger grał w parze z będącym w formie Wawrinką i z lepszymi parami deblowymi różowo nie było.

Debel i singiel to w zasadzie dwie różne dyscypliny. To trochę tak, jak piłka nożna i futsal. Niby jest piłka, niby dwie bramki, podobne zasady, a gra się zupełnie inaczej. Oczywiście, że i Ronaldo, i Messi, i Lewandowski będą się tam dobrze prezentować, ale ze względu na specyfikę gry, na pewno gwiazdami nie będą.
No ja tu się nie zgodzę, bo jednak tam gdzie debla/singla grają najlepsi singliści, czyli zazwyczaj na IO to właśnie oni zdobywają medale - czy to Federer/Wawrinka, Nadal/Lopez, Massu/Gonzalez, siostry Williams, Rublev/Pavlyuchenkova. Oczywiście istnieje ograniczenie w postaci tej samej narodowości no ale to w zasadzie jedyna sytuacja gdzie można zobaczyć najlepszych singlistów grających debla.

A patrząc na Rubleva to przypomina mi się narzekanie na poziom Cilica, Berdycha czy Tsongi swego czasu :tired:
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Igrzyska to trochę nietrafiony przykład. Tam nie ma w zdecydowanej większości par grających ze sobą regularnie debla. To z grubsza turniej w którym w debla grają singliści przeciwko singlistom. Pokaż mi przykłady wygranych w debla w turniejach rangi ATP 500/1000/Szlema przez topowych singlistów. Z reguły te występy bardzo szybko się kończą ;)

Btw. Spojrzałem właśnie na ostatnie Igrzyska - gra podwójna mężczyzn. No faktycznie same topowe nazwiska, z czołówki ATP w singlu :D

1. Mektic/Pavic (Chorwacja)
2. Cilic/Dodig (Chorwacja)
3. Daniel/Venus (Australia)

A przykład Nadala i Lopeza... Mogę tylko powiedzieć, że to zdecydowanie nie Rafa ugrał to złoto :D W tamtym czasie Lopez był czołowym deblistą. Meczów deblowych ma w karierze rozegranych 10x więcej niż singla.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ależ niesamowity set w wykonaniu Nadala i Mannarino. 16:14 dla Hiszpana w Tie Breaku
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Cóż to był za tb w pierwszym secie . Uczta :::gd::: . Nie ma to jak mańkut z mańkutem grają.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Przełamanie w pierwszym gemie dla Nadala. Francuza wyraźnie wiele kosztował set pierwszy. Tym bardziej warto zaznaczyć że dziś w Melbourne 33 stopnie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Mannarino chyba "załamany" po tym TB. Wydaje mi się, że teraz będzie z górki dla Nadala...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Droga Zwierjew do ćwierćfinału wiedzie tylko przez 5 setów, brawo Szapowałow . Jestem trochę zaskoczona wynikiem . Wydawało się że Sasza jest nie do ruszenia przed finałem a tu zaraz będzie koniec .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”