Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

To jest jej sprawa gdzie płacze i tylko jej. A przeciwniczka niech sobie robi co chce i cieszy się jak chce. I jej sprawa (Igi), czy jej to pomaga czy szkodzi. Jimmy Connors i John McEnroe też nie panowali nad emocjami. I też się nie nadawali do sportu? Powiecie, że złość to co innego niż żal/rozpacz, ale kto Wam dał prawo o tym decydować że złość jest lepsza? A może gorsza? Poza tym to nie ma znaczenia, czy Iga ma słabszą psychikę czy nie, czy płacze czy przeklina a nawet czy robi fikołki. Nawet niech płacze po każdej przegranej piłce, to nie ma znaczenia jeśli tak lubi:) Wygrała RG i jest obecnie na 9 MIEJSCU NA ŚWIECIE wg. rankingu WTA. A Wy piszecie że nie nadaje się do sportu:) Naprawdę nikt mnie tak od dawna nie rozbawił:) Ciekawe czy poszlibyście do zawodniczek w swoim klubie i powiedzielibyście im prosto w twarz, że nie nadają się do sportu? No jak Vivid, będziesz miał tę odwagę w MKT przy okazji jakiegoś turnieju? Bo skoro nawet nie mogą marzyć o pierwszej 100 WTA, to chyba tym bardziej się nie nadają do sportu niż IGA z jej zaledwie 9 miejscem? Każda zawodniczka ma jakieś słabe punkty, jedna psychikę, druga bekhend a trzecia wytrzymałość. O sukcesie w tenisie decyduje całokształt, a skoro ten całokształt wprowadził Igę do pierwszej 10 WTA to naprawdę - bez obrazy- śmiesznie brzmią twierdzenia, że się nie nadaje do sportu:)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Walter W. pisze: 15 lis 2021, 08:07 To jest jej sprawa gdzie płacze i tylko jej. A przeciwniczka niech sobie robi co chce i cieszy się jak chce. I jej sprawa (Igi), czy jej to pomaga czy szkodzi. Jimmy Connors i John McEnroe też nie panowali nad emocjami. I też się nie nadawali do sportu? Powiecie, że złość to co innego niż żal/rozpacz, ale kto Wam dał prawo o tym decydować że złość jest lepsza? A może gorsza? Poza tym to nie ma znaczenia, czy Iga ma słabszą psychikę czy nie, czy płacze czy przeklina a nawet czy robi fikołki. Nawet niech płacze po każdej przegranej piłce, to nie ma znaczenia jeśli tak lubi:) Wygrała RG i jest obecnie na 9 MIEJSCU NA ŚWIECIE wg. rankingu WTA. A Wy piszecie że nie nadaje się do sportu:) Naprawdę nikt mnie tak od dawna nie rozbawił:) Ciekawe czy poszlibyście do zawodniczek w swoim klubie i powiedzielibyście im prosto w twarz, że nie nadają się do sportu? No jak Vivid, będziesz miał tę odwagę w MKT przy okazji jakiegoś turnieju? Bo skoro nawet nie mogą marzyć o pierwszej 100 WTA, to chyba tym bardziej się nie nadają do sportu niż IGA z jej zaledwie 9 miejscem? Każda zawodniczka ma jakieś słabe punkty, jedna psychikę, druga bekhend a trzecia wytrzymałość. O sukcesie w tenisie decyduje całokształt, a skoro ten całokształt wprowadził Igę do pierwszej 10 WTA to naprawdę - bez obrazy- śmiesznie brzmią twierdzenia, że się nie nadaje do sportu:)
Ale nikt nigdzie nie napisał, że Iga nie nadaje się do sportu, a jedynie, że ma psychikę nie nadającą się do sportu, z czym nie w całej rozciągłości, ale po części się zgadzam. Sam przecież napisałeś, że u każdego można znaleźć mniejsze lub większe mankamenty, więc nie przeinaczaj tego, co pisali wcześniej Koledzy ;)

Wydaje mi się, że nikt nie podważa tego, że Iga to bardzo dobra tenisistka i przypadkowo nie znalazła się w TOP 10 rankingu WTA. Tysiące zawodniczek z całego świata marzy o tym, aby kiedyś dotrzeć do tego miejsca, do którego dotarła Świątek. A że ma problemy z psychiką podczas rywalizacji? To chyba widać gołym okiem. Może oczekiwania tłumu, może oczekiwania własne, ciągła presja, zmęczenie treningami - przyczyn może być wiele, od tego ma psychologa.

Myślę, że Kolegom wyżej chodziło raczej o to, że taka głowa nie pozwala na bycie drugą Sereną Williams. Nikt nie podważy tego, że jest wybitna - nikt. Niemniej, to byłoby spore przeinaczenie gdyby powiedzieć, że Iga była/jest/będzie ikoną światowego tenisa. A chyba przecież o to chodzi, żeby do tego dążyć. Chyba każdy sportowiec powinien mieć dalekosiężny cel w postaci zostania najlepszym na świecie?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Vivid pisze: 15 lis 2021, 06:20 [...]
RR, płakać może, to są emocje, ale w szatni czy w hotelu. To kwestia jednak i profesjonalizmu.
Sednem jest tu coś innego. Przyjąłeś za punkt odniesienia Świątek. A co z przeciwniczkami?
Odpowiedz sobie na proste pytanie - jak ma celebrować wygraną na korcie przeciwniczka Świątek, jak ta odwala histerię? Zaraz posypią się gromy, od fanów Świątek pewnie też, że brak empatii, jak może, to nie wypada itd. itp. Czemu dajesz Świątek "prawo", czy przyzwolenie by ograniczała możliwość wyrażenia radości rywalce? To jest fair? Ma pełne prawo się cieszyć na korcie przy publiczności. W końcu nie wygrała po kreczu, wtedy wyrażanie większej radości jest nie na miejscu, ale po uczciwej grze.
Tenis żeński nie jest jednak świątkocentryczny ;)
Drogi Vi, ależ przecież przeciwniczka Świątek może celebrować wygraną jeśli jej się tak podoba. Teraz nie ma już miłych zawodników/zawodniczek. A tenis gentlemanów to może istniał w czasach Lavera albo wcześniej. Poniżej link filmiku, gdzie Święty Federer łamię rakietę i inne takie.

Federer łamie rakietę i inne.

Przypomnij sobie jakie szopki robił Connors albo McEnroe. Albo Koza Wszechczasów Pan Novak. Nie oglądam specjalnie tenisa bo szkoda mi czasu, co najwyżej jakieś highlighty, ale mnie się na przykład nie podobało zachowanie Sabalenki. Drze się po wygranych punktach jakby goniło ją stado dzikusów. Dla mnie to jest nie do końca fair. Obie z Sakkari przy swoich uderzeniach jęczą/krzyczą prawie aż do momentu zagrania piłki przez przeciwniczkę, co moim zdaniem podpada pod przeszkadzanie (hindrance).

Więc nie widzę powodu, aby Świątkówna nie mogła sobie popłakać. I nie widzę związku z profesjonalizmem. Bo po mojemu w nowym tenisie, liczy się sława i szmal.

Iga weszła do światowej czołówki nie tak dawno i chyba się trochę zagubiła. Pojawiły się kontrakty, sławia, media socjalne i według mnie jeszcze nie znalazła odpowiedzi.

Człowiek uczy się na blędach, i trzeba jej pozwolić na te błędy. One też są częscią tej profesji. Lepiej że, beczy bo przynajmniej nie trzyma tego w sobie.

Przyszłość pokaże, czy wyciągnęła wnioski z tego roku. Oby, bo Iga w dobrej formie, fizycznej i mentalnej jest spokojnie przygotowana żeby ustawiać inne zawodniczki po rogach.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

RatRace pisze: 15 lis 2021, 11:41 Drogi Vi, ależ przecież przeciwniczka Świątek może celebrować wygraną jeśli jej się tak podoba. Teraz nie ma już miłych zawodników/zawodniczek. …..
O przepraszam, całkiem niedawno świat się dowiedział, że HH to jest bardzo miły zawodnik! ;-P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Chyba nieopatrznie włożyłem kij w mrowisko z tym płaczem... Pewnie, że płakać może, i że inni ( i inne) też to robią. Chodzi generalnie o umiejętność kanalizowania emocji, panowania nad nimi, a nie podporządkowywania się stanom emocjonalnym w ważnych momentach gry. Rozklejanie się w trakcie gry nie jest na pewno dobrym sposobem "zarządzania emocjami" w wykonaniu zawodowego sportowca.

Co innego po, jak już wszystko za nimi, to niech im hasają emocje jak chcą, niech pokazują ludzkie oblicze, nawet zalane łzami :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Z tym się można zgodzić w powiedzmy 90%, bo jednak jest/była część zawodników (Connors, McEnroe) którym nie panowanie nad emocjami służyło lub służy. Jednak zdecydowanej większości poddanie się emocjom nie służy, a wręcz szkodzi, czyli powoduje spadek jakości gry. Inna sprawa, że nawet z tak - jak twierdzi Viv i CFA- nie nadającą się do sportu psychiką, Iga osiąga niewątpliwe sukcesy. Jest 9 NA ŚWIECIE, gra w WTA Finals, wygrała RG a w tym roku Rzym. O sukcesie w tenisie nie decyduje bowiem ilość wylanych łez, lecz punkty i zarobione dolary:) Iga zarobiła już na korcie ponad 4,5 mln $, drugie tyle poza kortem. I to mając 20 lat. Bardzo chciałbym mieć psychikę nie nadającą się do jakiegoś zawodu i zarabiać w tym zawodzie tyle co Iga.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Walter W. pisze: 15 lis 2021, 14:46 Bardzo chciałbym mieć psychikę nie nadającą się do jakiegoś zawodu i zarabiać w tym zawodzie tyle co Iga.
Ja tam ostatnio sporo wygrałem u buków. Może też się nie nadaję do tej gry... :::hmm::: rotfl
A mówiąc poważnie Iga ma nieprzeciętny talent do tenisa, o czym świadczy zdobyty tytuł wielkoszlemowy i pozycja w czubie światowego rankingu tenisistek. To, że się pobeczała świadczy tylko o dużej wrażliwości dziewczyny. O niczym innym. Nie rozumiem tutejszej fali krytyki, która obarczona jest zapewne zbyt wygórowanymi oczekiwaniami od tej młodej osóbki. Może nie będzie drugą Sereną albo Henin... I co z tego?
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Walter W. pisze: To jest jej sprawa gdzie płacze i tylko jej. A przeciwniczka niech sobie robi co chce i cieszy się jak chce.
Tak może, ale istnieje realne zagrożenie, że dostanie po kieszeni bo PR to dziś ... wszystko ;)
Walter W. pisze: Jimmy Connors i John McEnroe też nie panowali nad emocjami. I też się nie nadawali do sportu?
Bardzo źle dobrałeś przykłady. Oni to robili z premedytacją. Korzyść dwojaka, sami się nakręcali i deprymowali rywali. Takie psychologiczne wash&go ;)
Walter W. pisze: Wygrała RG
No sam rozumiesz, że :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale to już było wałkowane do znudzenia :D
Walter W. pisze: jest obecnie na 9 MIEJSCU NA ŚWIECIE wg. rankingu WTA. A Wy piszecie że nie nadaje się do sportu:)
Po tym co piszesz odnoszę wrażenie, że patrzysz na tenis jednowymiarowo. Tenis to nie samo machanie szpadelkiem i kicanie po korcie. Tu Iga jest całkiem niezła i dlatego jest gdzie jest. Nie zmienia to faktu, że w ocenie kilku z nas nie potrafi zachowywać się na korcie profesjonalnie na pewnej płaszczyźnie i w związku z tym na polu tego aspektu do sportu się co? ;) Się NIE NADAJE! :P
Jest 9-ta? I co w związku z tym? A nie wydaje Ci się, że gdyby tak miała głowę Radwy to by nie była TYLKO 9-ta? ...
Walter W. pisze: Naprawdę nikt mnie tak od dawna nie rozbawił:)
Ty mnie osłabiłeś, lekko. Ale nie jesteś pierwszy, biorę na klatę i pomijam temat :)
Walter W. pisze: Ciekawe czy poszlibyście do zawodniczek w swoim klubie i powiedzielibyście im prosto w twarz, że nie nadają się do sportu? No jak Vivid, będziesz miał tę odwagę w MKT przy okazji jakiegoś turnieju?
A dlaczego miałbym tak powiedzieć? O_O
Masz wyższe wykształcenie to i podstawowe też zaliczyłeś jak mniemam. Arytmetykę ogarniasz. Zatem wiesz dobrze, że TOP10 to tylko 10 zawodniczek, TOP100 to 100. Każdy ma swoje miejsce i prezentuje określony poziom.
Ty chcesz mieć tylko ten TOP10? Człowieku! O_O Miej na uwadze, że drabinka w WS-ach w singlu jest na 128 osób. Czyli ktoś musi ją wypełnić, nie ;)
Możesz sprawdzić, czy ja kiedyś napisałem, że Fręch czy Chwalińska to się do tenisa nie nadają? One się jak najbardziej nadają, tylko na określonym poziomie.
Ja bym nigdy nie powiedział Magdzie czy Mai, że się do tenisa nie nadają. Natomiast bez mrugnięcia okiem mógłbym Im powiedzieć prosto w oczy, że na TOP10 to One się nigdy nie nadawały, nie nadają i nie będą nadawać.
Czujesz mam nadzieję różnicę? ;)

Podsumowując.
Ty się uśmiałeś, ja może jeszcze bardziej. Obu nam to wyszło na zdrowie bo śmiech to zdrowie :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Vivid pisze: 15 lis 2021, 20:16 Po tym co piszesz odnoszę wrażenie, że patrzysz na tenis jednowymiarowo. Tenis to nie samo machanie szpadelkiem i kicanie po korcie. Tu Iga jest całkiem niezła i dlatego jest gdzie jest. Nie zmienia to faktu, że w ocenie kilku z nas nie potrafi zachowywać się na korcie profesjonalnie na pewnej płaszczyźnie i w związku z tym na polu tego aspektu do sportu się co? ;) Się NIE NADAJE! :P
.....
Ja bym nigdy nie powiedział Magdzie czy Mai, że się do tenisa nie nadają. Natomiast bez mrugnięcia okiem mógłbym Im powiedzieć prosto w oczy, że na TOP10 to One się nigdy nie nadawały, nie nadają i nie będą nadawać.
Czujesz mam nadzieję różnicę? ;)
Jak była w Top200 to się nadawała do tenisa a jak jest w Top10 to już się nie nadaje? Bardzo to niespójne, farmazony erystyczne, byle przegadać...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Iga wygrywa... a mecz - jak ustawka. Badosa już pod koniec pierwszego seta kombinowała, jakby tu się nie zmęczyć. W drugim secie w dłuuugim gemie (przy 2:1?) nawet przestała mocno serwować i już do końca serwowała tylko drugim serwisem. Trochę jeszcze strzałów zaliczyła, głównie autowych i z uśmiechem na ustach pogratulowała zdziwionej (że to już, że wygrała?!) Idze. No super zabawa :)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

TomPL pisze: 15 lis 2021, 22:59 No super zabawa :)
Dziewczyny się śmieją a Iga zgarnia 500 pkt i 220 tys. USD. 500 p. to jak QF w szlemie.
A Beksiński musi znosić beczenie. :!crybaby!:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Czyli zaliczyła w tym roku 5 razy QF w WS ;)
Co za Beksiński?!
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Też mi się wydawało, że Badosa to puściła. Jakby potrzebowała, to by się sprężyła i Iga by się znowu mogła zagotować. Sam nie wiem, co lepsze. Ten mały sukces czy wyborne manto na koniec i powrót do podstaw.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Ależ dyrdymały tutaj wypisujecie, przynajmniej niektórzy. Wynika z nich jednoznacznie, że Federer też się nie nadaje do tenisa/sportu bo to płaksa nad płaksami (:], a że w męskim gronie beczy jak pensjonarka, znaczy że nie nadaje się podwójnie :lol: :lol:
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

To i ja tu coś napisze skoro już wchodzę raz na ileś tygodni.
Na mojego czuja to płacz Idze na ten moment niewiele ujmuje z wizerunku. Może gdyby zaczął płakać w czasie meczu 30 letni facet to tak, ale nie wschodząca gwiazda WTA, 20 letnia dziewczyna. Chyba raczej bym się solidaryzował tu z opinią pewnej felietonistki GW. Iga zakończyła znakomity sezon w topie WTA a w zestawieniu z innymi początkującymi gwiazdami z jej pokolenia wypada imponująco. A jak na finansowo-instytucjonalne uwarunkowania polskiego tenisa to jakiś kosmos.
Ciekawy będzie następny sezon - czy jednak pojawi się nowy sztab trenerski? Wydaje mi się, że obecna konwencja się raczej wyczerpuje. Chcąc wejść na wyższy etap trzeba chyba jednak zaryzykować współpracę z kimś z półki światowej - jest jeszcze czas na eksperymenty.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

live pisze: 16 lis 2021, 13:41 Ależ dyrdymały tutaj wypisujecie, przynajmniej niektórzy. Wynika z nich jednoznacznie, że Federer też się nie nadaje do tenisa/sportu bo to płaksa nad płaksami (:], a że w męskim gronie beczy jak pensjonarka, znaczy że nie nadaje się podwójnie :lol: :lol:
W czasie meczu to miał co najwyżej kwaśną minę, łzy lał dopiero po zakończeniu.
Tyle się tu pojawia wniosków, stwierdzeń i analiz a raptem dwie, trzy osoby rozumieją coś więcej.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

CFA pisze: 16 lis 2021, 17:38
W czasie meczu to miał co najwyżej kwaśną minę, łzy lał dopiero po zakończeniu.
Tyle się tu pojawia wniosków, stwierdzeń i analiz a raptem dwie, trzy osoby rozumieją coś więcej.
Zarówno w wypadku Igi jak i Federera jest to bardziej reakcja fizjologiczna, której nie mogą powstrzymać, niektórzy ludzie tak mają, jakby większą skłonność do tego typu zachowań mają kobiety a dorosły facet płaczący jak bóbr po przegranym meczu to jakieś kuriozum.
Odniosłem się w oczywisty sposób za stwierdzenia, że "Iga nie nadaje się do sportu", jak rozumiem Ty popierasz taką "analizę"?
Czekam na odpowiedź
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

Bo facet to powinien przeskoczyć siatkę i z plaskacza. Odpowiedziałem?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

hokej pisze: 16 lis 2021, 20:24 Bo facet to powinien przeskoczyć siatkę i z plaskacza. Odpowiedziałem?
Nie, nie odpowiedziałeś, pytanie jest jasno, prosto i konkretnie sformułowane, zakończone znakiem zapytania wg. formy więc nie wiem o czym piszesz.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2021 Końcówka sezonu

live pisze: 16 lis 2021, 19:08
CFA pisze: 16 lis 2021, 17:38
W czasie meczu to miał co najwyżej kwaśną minę, łzy lał dopiero po zakończeniu.
Tyle się tu pojawia wniosków, stwierdzeń i analiz a raptem dwie, trzy osoby rozumieją coś więcej.
Zarówno w wypadku Igi jak i Federera jest to bardziej reakcja fizjologiczna, której nie mogą powstrzymać, niektórzy ludzie tak mają, jakby większą skłonność do tego typu zachowań mają kobiety a dorosły facet płaczący jak bóbr po przegranym meczu to jakieś kuriozum.
Odniosłem się w oczywisty sposób za stwierdzenia, że "Iga nie nadaje się do sportu", jak rozumiem Ty popierasz taką "analizę"?
Czekam na odpowiedź
Nie bardzo widzę tu oczywistość. Fizjologicznie, to Roger lepiej gra ciałem.
Ale się Świątek dorobiła modeli porównawczych :-)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”