Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Roger pisze: 13 wrz 2021, 00:46
SevenUP pisze: 13 wrz 2021, 00:42 Genialnie, że ta trzoda chlewna na trybunach została uciszona, bo poziom buractwa i żenady został kilkukrotnie przekroczony. Gwiazdki się zjechały jak na wręczenie Oskarów i teraz wielkie rozczarowanie.
A Medvedev zagrał kapitalnie, serwis nie do przełamania, a w wymianach wcale nie grał agresywnie tylko metodą na Djokovica. Zverev swoją agresją tylko napędzał styl gry Novaka, a Medvedev zabrał mu grę kątową i z kontry w 100%. Dodatkowo ograniczył błędy do minimum i to mu dało tytuł.
Tak czy owak sensacja. Czy ktoś postawił przed meczem, że Premier wygra w 3 setach?
Jasne że sensacja, ja zakładałem że Danił się spali jak zazwyczaj to bywa w takich meczach typu Novak kontra pretendent i zagra słabo i może maksymalnie wygra seta :wink: Ale przyznam, że dobrze to wymyślone granie takich długich wolnych piłek na środek kortu, a w swoich gemach maksymalne szarpanie gry, żeby nie było rytmu.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

SevenUP pisze: 13 wrz 2021, 00:56
Roger pisze: 13 wrz 2021, 00:46
SevenUP pisze: 13 wrz 2021, 00:42 Genialnie, że ta trzoda chlewna na trybunach została uciszona, bo poziom buractwa i żenady został kilkukrotnie przekroczony. Gwiazdki się zjechały jak na wręczenie Oskarów i teraz wielkie rozczarowanie.
A Medvedev zagrał kapitalnie, serwis nie do przełamania, a w wymianach wcale nie grał agresywnie tylko metodą na Djokovica. Zverev swoją agresją tylko napędzał styl gry Novaka, a Medvedev zabrał mu grę kątową i z kontry w 100%. Dodatkowo ograniczył błędy do minimum i to mu dało tytuł.
Tak czy owak sensacja. Czy ktoś postawił przed meczem, że Premier wygra w 3 setach?
Jasne że sensacja, ja zakładałem że Danił się spali jak zazwyczaj to bywa w takich meczach typu Novak kontra pretendent i zagra słabo i może maksymalnie wygra seta :wink: Ale przyznam, że dobrze to wymyślone granie takich długich wolnych piłek na środek kortu, a w swoich gemach maksymalne szarpanie gry, żeby nie było rytmu.
Premier zagrał genialnie pod każdym względem, także taktycznym, jak słusznie zauważyłeś.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Może samo w sobie ten pomysł na grę to nic odkrywczego, ale jednak żeby tak zagrać trzeba mieć genialny serwis i żelazną kondycję.
Prince Textreme Tour 100 310
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Pierwszy raz gdy publiczność od początku była tak wyraźnie za Serbem w wielkoszlemowym finale i Novak obsrał się, zagotował jak nigdy wcześniej. Wręcz vintage Federer w tym aspekcie. On potrzebuje wrogów na trybunach, a nie sympatii. Tylu dziwnych pomysłów i zepsutych wykładek to dawno nie widziałem w jego wykonaniu.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

No to miłe wieści na początek dnia.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Jestem mocno zaskoczony takim obrotem meczu. Gdzieś z tyłu głowy czułem, że Djokovic może nie wytrzymać presji, bo chyba właśnie to było przyczyną przegranej, ale jakbym miał szacować prawdopodobieństwo to na takie zdarzenie dałbym może 10%. Pozostałe 90 to 3:1 dla Serba.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Też się zdziwiłem.

Novak to taki stwór, że dopóki go osinowym kołkiem nie przebijesz, to będze ożywał i walczył.

A tu szybki łomot, pewnie nawet nie zdążył opcji „zgon” i „medical” uruchomić, bo nie było z czego :).
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Ale że po pierwszym przełamaniu w trzecim secie Novak nie przypomniał sobie, że przecież zwichnął kiedyś kostkę, jak był na koloniach w podstawówce, to jestem w szoku. Przecież to był doskonały moment na odnowienie tej kontuzji.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Co tu się od...
Wstaję rano patrzę na niusy a tu ciągle nie ma tej kozy nowej, brawo Danil, żebyś tylko nie poszedł w ślady Marata.
Dzień jakiś od rana weselszy.

Ale, że w trzech setach O_O
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Jakoś ci od wręczania złotego szlema kalendarzowego zaraz po Wimbledonie dziwnie ucichli?

A sam turniej palce lizać, tylu fajnych spotkań dawno nie widziałem. Będzie brakować tenisa na tym poziomie, oj będzie, Dobrze, że chociaż sezon NFL ruszył to będzie coś do oglądania do Australii.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

wyczesany pisze: 13 wrz 2021, 06:25 Jestem mocno zaskoczony takim obrotem meczu. Gdzieś z tyłu głowy czułem, że Djokovic może nie wytrzymać presji, bo chyba właśnie to było przyczyną przegranej, ale jakbym miał szacować prawdopodobieństwo to na takie zdarzenie dałbym może 10%. Pozostałe 90 to 3:1 dla Serba.
No na pewno mało kto się spodziewał, że tak gładko spłynie. Że Serb nie wytrzymał nerwowo to jasne, ale też był o pół tempa za wolny, te zgubione sety i piątka ze Zworkiem w końcu się skumulowały. A tak w ogóle, to wina publiczności, ten doping go zwyczajnie zdezorientował, biedak nie mógł się odnaleźć w nowej rzeczywistości, gdzie to rywalowi przeszkadzają przy serwisie a nie jemu. :wink: ( co w każdym przypadku uważam za kompletne buractwo).
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

ESP pisze: 13 wrz 2021, 10:41 Jakoś ci od wręczania złotego szlema kalendarzowego zaraz po Wimbledonie dziwnie ucichli?

A sam turniej palce lizać, tylu fajnych spotkań dawno nie widziałem. Będzie brakować tenisa na tym poziomie, oj będzie, Dobrze, że chociaż sezon NFL ruszył to będzie coś do oglądania do Australii.
Dokładnie, to chyba najlepszy Szlem od dawien dawna, taka dramaturgia i pełno tzw. popcorn meczów :::gd::: może to ta szybsza nawierzchnia podziałała.

A ja od rana już w kilku miejscach zdążyłem przeczytać, że Novak miał kontuzję, trema go zjadła, że publiczność wspierała Rosjanina rotfl , że Novak się zmęczył w poprzednich meczach i to niesprawiedliwe że grał więcej rotfl , ehhh…
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

ESP pisze: 13 wrz 2021, 10:41Dobrze, że chociaż sezon NFL ruszył to będzie coś do oglądania do Australii.
Mam nadzieję, że nie złapałeś przesadnych złudzeń po wczorajszym 38-3 z Green Bay O_O.

W dywizji i tak będziecie oglądać plecy sam wiesz kogo :::yay:::.

Ale nie martw się, w lutym sam wiesz kto ponownie zwycięży w Super Bowl, tradycyjnie doprowadzając resztę ligi do rozpaczy... :dvl(:.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

To ta gra, gdzie przerwy trwają kilkukrotnie dłużej niż rozgrywka? ;)

Swoją drogą ta gra zyskuje, gdy wreszcie pozna się choćby pobieżnie jej reguły. Jak mi kolega wytłumaczył o co w tym chodzi to wreszcie skumałem po co oni tak biegają ;)
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Coś psychofani Djokozgona cichuteńko, a wcześniej co drugi post w wątku był zawalony przemyśleniami o "new GOAT" ;)
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Dajemy Wam czas i miejsce na forum, aby się wyszumieć i pastwić nad jego losem :D
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Pocieszający jest fakt, że z całego grona młodocianego tenisowego syfu chociaż dwóch gości w tym roku coś prezentuje i specjalnie chciałem powiedzieć, że nie chodzi mi Cipasa bo ten strasznie mnie jakoś odstręcza.
Na Feda w kwestii szlemów już nie liczę, Rafa to też będzie zagadka po tych kuracjach. Novak będzie miał jeszcze swoje szanse. 2022 zapowiada się ciekawie :D
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Artlight pisze: 13 wrz 2021, 13:00
ESP pisze: 13 wrz 2021, 10:41Dobrze, że chociaż sezon NFL ruszył to będzie coś do oglądania do Australii.
Mam nadzieję, że nie złapałeś przesadnych złudzeń po wczorajszym 38-3 z Green Bay O_O.

W dywizji i tak będziecie oglądać plecy sam wiesz kogo :::yay:::.

Ale nie martw się, w lutym sam wiesz kto ponownie zwycięży w Super Bowl, tradycyjnie doprowadzając resztę ligi do rozpaczy... :dvl(:.
NFL już zaczęło wspierać kolejny tytuł dla "sam wiesz kogo" drukując wynik pierwszego spotkania (to nieodgwizdywanie OPI już się robi nudne). :[
Ale fakt, "zjadacz palcy" mnie wczoraj zaskoczył: 5TD 0INT. I to przeciwko serogłowym O_O .
A ty zmieniłeś już barwy? Niebiesko-czerwone koszulki spalone, kupione szaro-czerwone? Myślałem, że Pats4Life a nie jakieś bandwagionarstwo uprawiasz? :]

A wracając do USOpen: obejrzałem powtórkę i powiem szczerze, że tak spiętego Novaka nie widziałem jeszcze nigdy, zamiast walki w oczach strach. Nie spodziewałem się tego. A premier zagrał koncertowo, to jednak chyba najinteligentniejszy gracz od czasów Connorsa i Brada Gilberta.

No i jak na dłoni widać, że przyspieszenie kortów dało znakomity efekt, szczególnie po tarce w Tokio.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

No i jak na dłoni widać, że przyspieszenie kortów dało znakomity efekt, szczególnie po tarce w Tokio.
Tylko dlaczego dobrą dekadę za późno...
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

optymista pisze: 13 wrz 2021, 14:18 Dajemy Wam czas i miejsce na forum, aby się wyszumieć i pastwić nad jego losem :D
Popastwię się. Chciałem podzielić się spostrzeżeniem mojej małżonki, która jest takim przypadkowym kibicem: ogląda wtedy kiedy ja coś oglądam na głównym odbiorniku, nie czyta żadnych komentarzy i analiz - tylko to, co wpadnie w oko w jej bańce na Twitterze. Otóż ona (widziała cały mecz) stwierdziła, że Djokovic był jakiś nieswój i jeszcze w drugim secie jak rozwalał rakietę, to była w nim energia i walczył a potem się kompletnie rozlazł i nie podjął żadnych kroków. Co on taki ospały jest jak Medviedev serwuje? Normalnie odbiera i gra się toczy a tu co? Piłki nie widzi? Wszystko przelatuje obok. Mówiła - przecież to jest Djokovic - powinien coś zrobić, coś wymyślić, taktycznie, choćby niesportowo, nawet nie próbował wziąć jakiejś przerwy, nic nie zrobił - po prostu się poddał. Ooo, zagrał coś innego ale w aut :-). Tak go podsumowała postronna osoba.

Cóż, pewnie sobie jeszcze coś wygra w 2022. Ale o kalendarzowym szlemie chyba może zapomnieć.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”