Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

TOKYO 2020 /2021 r./

Olimpiadę czas zacząć. :::olgms:::

Drabinka mężczyzn:
https://olympics.com/tokyo-2020/olympic ... ------.pdf
Drabinka kobiet:
https://olympics.com/tokyo-2020/olympic ... ------.pdf

Novak!, Novak!, Novak! :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Ma z kim w ogóle Serb przegrać w tym turnieju?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Artlight pisze: 22 lip 2021, 18:36 Ma z kim w ogóle Serb przegrać w tym turnieju?
Jak sędziować będą Azjaci to wiesz, są mali, szybcy, zwinni i cwani, może któremuś uda się pod piłkę podstawić rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Artlight pisze: 22 lip 2021, 18:36 Ma z kim w ogóle Serb przegrać w tym turnieju?
Po drodze Rublev, Zverev, Tsitsipas lub Medvedev. To nie szlem, może się noga powinąć. :::cring::: Oby dał radę. Wtedy w połowie spełnieni i z nadzieją na pełną pulę wkraczamy na USO. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Jedyna „nadzieja” dla przeciwników Novaka to fakt że gramy do dwóch wygranych setów. Jakoś nie widzę obecnie w tourze nikogo kto mógłby trzy sety z Serbem ugrać.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Artlight pisze: 22 lip 2021, 22:00 Jedyna „nadzieja” dla przeciwników Novaka to fakt że gramy do dwóch wygranych setów. Jakoś nie widzę obecnie w tourze nikogo kto mógłby trzy sety z Serbem ugrać.
Wierzysz w to że Serb wiedząc jaka jest formuła i stawka nie dostosuje się do tego?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Ostatnie (oczywiście genialne) wyniki Serba wskazują, że "lubi" przysnąć na początku - w formule gdzie gramy do trzech wygranych setów ma jednak więcej czasu na odrabianie strat. Kolejna sprawa to czynnik kondycyjny - mam wrażenie, że to młode pokolenie nie może równać się pod tym względem z topowymi zawodnikami sprzed lat... może się mylę i profesjonalnie mierzone parametry wskazują na coś zupełnie odwrotnego, jednak wydaje mi się, że w piątym secie z takim Tsitsipasem podczas RG to Djokovic wyglądał zdecydowanie lepiej fizycznie (już pomijam tutaj jaką kto miał drogę to finału, wiadomo - jest to również istotny czynnik).


No nic, mam nadzieję, że to o czym piszę to nie zalążki myślenia życzeniowego - fajnie, gdyby ten turniej jednak nie był dla zawodnika, który prawdopodobnie w tym roku zostanie posiadaczem największej liczby wielkoszlemowych trofeów w historii męskiego tenisa (z czego nie ukrywam, specjalnie zadowolony nie jestem - może weźmie to pod uwagę i jednak nie zostanie?) spacerkiem. Niech przerżnie, byłoby miło. :P
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

W moim rozumowaniu mniejsze znaczenie ma to czy Novak przysypia na starcie meczów czy nie albo to czy on się dostosuje do formuły best of three (bo to oczywiste że się dostosuje, drogi Jakubotku). Mi chodziło wyłącznie o perspektywę przeciwników Novaka. Po pierwsze - fizyczność - gdzie łatwiej mi uwierzyć że ktoś da radę dotrzymać kroku Serbowi kondycyjnie przez dwa lub trzy niż przez cztery czy pięć setów. A po drugie (i najważniejsze!) o mental. Kiedy wygrywasz pierwszego seta w meczu z kimś takim jak Novak i wiesz że już „tylko” drugiego seta ci potrzeba do finalnego zwycięstwa to ma to sporą szansę cię zmotywować do utrzymania lub podwyższenia dotychczasowego poziomu gry. Ale jak któryś grajek wygra (albo co pewnie bardziej prawdopodobne: wyszarpie po ciężkim boju) pierwszego seta w meczu best of five z Djokoviciem, to jestem dziwnie spokojny że jego myśli nie biegną w kierunku radosnego „hell yeah, jedna trzecia roboty za mną” tylko raczej „ no żesz, k… mać, jak ja mam jeszcze dwa sety wygrać z tym robotem…!?”.

I dlatego moim zdaniem szybciej Novak przegra w turnieju z systemem do dwóch wygranych setów niż do trzech. Tak samo wyglądało to w szczytowych latach Rogera, gdy praktycznie nikt (poza Rafą w Paryżu) nie wierzył, że w meczu best of five może Szwajcara ograć.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Artlight pisze: 22 lip 2021, 23:22 W moim rozumowaniu ...
... szybciej Novak przegra w turnieju z systemem do dwóch wygranych setów niż do trzech.
Tak. Myślę, że Djokovic "ma szansę tutaj przegrać", chociaż niektórzy "nie dają mu na to szans". Już wielokrotnie miewał problemy z napalonymi "ogierami" rodem z Rosji, którzy całą swoją determinacją próbowali na siłę przybrać sylwetkę bohatera, który pokonał GOAT-a. :tired: Jeszcze tydzień i wszystko będzie wiadomo. :::hot:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Novak chyba czai się również na medale w innych konkurencjach.
Obrazek
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Cambrinus pisze: 24 lip 2021, 00:18 Novak chyba czai się również na medale w innych konkurencjach.
Obrazek
Z tej strony go nie znałem. Może to ignorancja, lenistwo, niefrasobliwość... Dzięki. Teraz już wiem dlaczego Novak ma tak zabójczy return.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Nie mam okularów i nie jestem pewien, ale czy Novakowi ktoś wcisnął ciuch 4F? O_O :mglss:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

hohvar pisze: 24 lip 2021, 13:43 Nie mam okularów i nie jestem pewien, ale czy Novakowi ktoś wcisnął ciuch 4F? O_O :mglss:
Poczytaj temat o Novaku, cała reprezentacja Serbii nosi 4F.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Poświęciłem się i obejrzałem sobie mecz Igi z Moną Barthel.

Świątkówna tłukła na jedno kopyto. Jak wchodziło to super, a jak nie to zaliczała duże auty. Na Barthel wystarczyło, bo Niemka miała taki sam plan, ale była rozkalibrowana. Jedyny pomysł to kick z pierwszego pod słońce.

Jak Iga straciła dwa gemy przy 5-0 to jej się zaczęło gotować pod czapką. Jakby z drugiej strony stał ktoś lepszy, to mógłby ją spuścić z wodami do Pacyfiku.

Ma potencjalnie w ćwiartce Osakę, która gra u siebie, więc nie będzie pewnie marudzić. Może być ciekawie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

A HH z Kubotem już out...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Cambrinus pisze: 24 lip 2021, 00:18 Novak chyba czai się również na medale w innych konkurencjach.
Obrazek
O! Klaun kortowy ćwiczy nowe triki? Nie no, pochwalę, rozwija się :::gd::: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Jak to wygląda na igrzyskach u Panów. Czy grają cały turniej do dwóch wygranych setów, czy od pewnej fazy do trzech?
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

No proszę, Świątkówna nawet nie dojechała do Osaki (znaczy spodziewanej ćwiartki). Ale i tak jest lepsza od Radwańskiej.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Barty i Sabalenka też już out, coś ten asfalt w Tokio nie służy faworytkom ;)
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: TOKYO 2020 /2021 r./

Szkoda Igi, aczkolwiek Badosa grała zdecydowanie lepiej i w pełni zasłużyła na kolejną rundę.

Btw, czy wszyscy słyszeli już komentarz Karola Stopy dzisiaj? :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=ZoxOXxJKOB4

ReTo pisze: 26 lip 2021, 10:33 Jak to wygląda na igrzyskach u Panów. Czy grają cały turniej do dwóch wygranych setów, czy od pewnej fazy do trzech?
Wszystkie mecze do 2 wygranych setów.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”