Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Barti pisze: 21 lip 2021, 18:03
Gary pisze: 19 lip 2021, 23:45 Muszę śledzić ten turniej, pamiętam Weronikę, gdy trenowała na Deskach, nawet graliśmy sparingi. Ciekawe, czy dalej gra na 1 strzał.
Dalej. ;) 🤣 Z ciekawości, jakimi wynikami kończyły się te sparingi?
Gdy graliśmy po prostu na punkty, nigdy nie przegrałem seta. Gdy graliśmy zadaniowo, pojedyncze sety czy gierki do iluś punktów przegrywałem, zwłaszcza jak graliśmy według zasady "winner kończy gema", bo ona już w wieku 12 lat grała o wiele mocniej ode mnie, a ja winnery gram co najwyżej po taśmie. :wink: Oczywiście często byłem w stanie ją przeczekać, ale raz na jakiś czas jej siedziało. Natomiast fatalnie czytała grę, przez cały czas byłem w stanie grać w niektórych sytuacjach ten sam schemat i się łapała na to.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Gary pisze: 21 lip 2021, 21:12
Barti pisze: 21 lip 2021, 18:03
Gary pisze: 19 lip 2021, 23:45 Muszę śledzić ten turniej, pamiętam Weronikę, gdy trenowała na Deskach, nawet graliśmy sparingi. Ciekawe, czy dalej gra na 1 strzał.
Dalej. ;) 🤣 Z ciekawości, jakimi wynikami kończyły się te sparingi?
Gdy graliśmy po prostu na punkty, nigdy nie przegrałem seta. Gdy graliśmy zadaniowo, pojedyncze sety czy gierki do iluś punktów przegrywałem, zwłaszcza jak graliśmy według zasady "winner kończy gema", bo ona już w wieku 12 lat grała o wiele mocniej ode mnie, a ja winnery gram co najwyżej po taśmie. :wink: Oczywiście często byłem w stanie ją przeczekać, ale raz na jakiś czas jej siedziało. Natomiast fatalnie czytała grę, przez cały czas byłem w stanie grać w niektórych sytuacjach ten sam schemat i się łapała na to.
Nie oglądałem co prawda całego meczu, a raczej, sądząc po stosunku gemów tę gorszę połowę - po przeczytaniu powyższego posta odniosłem jednak wrażenie, że wiele od wspomnianych przez Ciebie czasów się nie zmieniło. Pierwszy raz oglądałem dziewczynę w akcji, wcześniej tylko od czasu do czasu widziałem jakieś dobre wyniki w ITFach, spodziewałem się jednak ciut więcej, szczególnie, że rywalka też raczej mocno przeciętna. Jedynka Igi wśród naszych pań raczej niezagrożona, fanklub może odetchnąć z ulgą - gdyby jeszcze nie ta Muchova za południową granicą to już w ogóle byłoby wspaniale. rotfl
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Barti pisze: 21 lip 2021, 22:26 Nie oglądałem co prawda całego meczu, a raczej, sądząc po stosunku gemów tę gorszę połowę - po przeczytaniu powyższego posta odniosłem jednak wrażenie, że wiele od wspomnianych przez Ciebie czasów się nie zmieniło.
Myślałem, że się ogarnęła pod tym kątem. Parę lat temu byłem zaskoczony, gdy przeczytałem, że została halową mistrzynią Polski seniorek i to w wieku bodajże 16 lat. Sądziłem, że musiała zacząć grać rozważniej. Widać po prostu trafiała.

Pamiętam treningi/sparingi z nią. Super forhend, agresywne granie, ale zero taktyki, zero cierpliwości, zero wyciągania wniosków. Zresztą, pewnie dlatego mogłem z nią trenować - bo ówczesny trener chciał jej pokazać, że istnieją inne style niż łupanie i trzeba sobie z nimi radzić.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Barti pisze: 21 lip 2021, 22:26 Jedynka Igi wśród naszych pań raczej niezagrożona, fanklub może odetchnąć z ulgą - gdyby jeszcze nie ta Muchova za południową granicą to już w ogóle byłoby wspaniale. rotfl
Vivid wciąż żywy, w umysłach co niektórych. :::brrrg:::
Przecież każdy ma rywala, z którym gra mu nie idzie i często przegrywa. Wystarczy popatrzeć na Rogera... Ile to już razy przegrał z Novakiem... :::dawall::: :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Gary pisze: 21 lip 2021, 23:06 Zresztą, pewnie dlatego mogłem z nią trenować - bo ówczesny trener chciał jej pokazać, że istnieją inne style niż łupanie i trzeba sobie z nimi radzić.
Myślę, że trener chciał na niej wywrzeć dużą presję, jak nie zacznie grać głową to nawet polska podróbka małego Rumuna o romskich rysach facjaty ją pojedzie :lol: I to jeszcze Babolatem z uwaloną na maksa owijką :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA 250 Gdynia 2021

I w czapce, bo ci w czapce bardziej upierdliwi są. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Taka uwaga na otrzeźwienie: grałeś Grzesiu z 12-letnim dzieckiem. Nie wierzę, że cokolwiek w jej dzisiejszym dorosłym tenisie jest pochodną tego, jak grała jako dziecko na bardzo, bardzo, wczesnym etapie swojej przygody z tenisem.

Pewnie 99 na 100 dzieciaków (i to nie byle jakich, ale na poważnie trenujących tenisa) w tym wieku nie czyta gry i daje się łapać w kółko na jeden schemat. To jak zmienia się percepcja zawodników między takim 12 a powiedzmy 17 rokiem życia, to jest zmiana o charakterze fundamentalnym. Więc jeśli dzisiaj laska gra niezbyt mądrze (nie wiem czy tak jest bo widziałem jeden jej mecz w necie i nic z niego nie pamiętam :)), to jest to problem dużo bardziej bieżący, którego nie możesz zrzucać na karb tego, że jako 12-latka nie była dziewucha na korcie tak sprytna jak Ty, dorosły wówczas już facet.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Artlight pisze: 22 lip 2021, 23:38 Pewnie 99 na 100 dzieciaków (i to nie byle jakich, ale na poważnie trenujących tenisa) w tym wieku nie czyta gry i daje się łapać w kółko na jeden schemat.
No właśnie nie, jak pewnie wiesz, swego czasu grywałem sporo z zawodnikami Desek i raczej bym powiedział, że te proporcje to bardziej 60/100 a nie 99/100. Faktycznie większa część dzieciaków popełniała te same błędy, ale nie w aż takiej proporcji jak to przedstawiłeś i jednak nie na tak długim odcinku czasu (po ponad pół roku trener jej powiedział, że tydzień w tydzień niektóre rzeczy się powtarzają, a ona się wciąż na to łapie). Część z tego wyrastała szybciej, część nie. Oczywiście zgadzam się, że pomiędzy 12. a 17. rokiem życia diametralnie zmienia się gra zawodnika, pod każdym kątem, natomiast nie zgadzam się, że to jak ktoś gra w wieku 12-13 lat nie ma przełożenia na przyszłość. Niektórzy mają pewne inklinacje i się ich nie wyzbywają, kwestia charakteru.

Natomiast granie z Weroniką podałem jako ciekawostkę, bo to jedyna osoba z tych, z którymi grywałem, która faktycznie doszła do regularnego grania w seniorskich turniejach.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Dla mnie problem jest bardziej systemowy. Dzieciaki są w mojej ocenie pozostawiane same sobie. Jak są bystre i same analizują grę to jest nawet WOW! (biorąc pod uwagę resztę stawki), ale jak tego nie robią to ... nic. Od wielu lat w środowisku regularnie pojawia się słuszna krytyka, iż za duży nacisk kładzie się w szkoleniu na technikę, zlewając kompletnie wręcz taktykę i analizę gry.
Grywam na różnych obiektach, obok są treningi, sparingi. Na treningach tylko technika, jak się pojawi jakiś taktyczny komentarz to święto lasu. Już pominę, że jest on często zdawkowy. Na sparingach trenerów często nie ma.
Szczerze mówiąc nie sądzę by trenerzy spotykali się poza kortem z podopiecznymi i coś omawiali dogłębnie.
Nie widzę na kortach kamer gdzie nagranie jest przy takim omówieniu wręcz niezbędne.
Tenis wyczynowy poszedł obecnie zdecydowanie w kierunku fizyczności i wydolności. W sumie logiczne, bo tak łatwiej ...
Ale nadal to dyscyplina taktyczna, dla myślących. Tu cały czas jest nieprzerwanie potencjał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Szkolenia "systemowego" dla najlepszych zawodników, nigdy nie było i nie będzie. Jeśli zawodnik nie wykazuje wyjątkowych potencjalnych możliwości technicznych i taktycznych, nic nie pomoże. Ocena młodego zawodnika zawsze będzie subiektywną sprawą, przykłady takich subiektywnych ocen tym razem sobie podaruje rotfl. Tutaj na forum jest to w zasadzie nieszkodliwe, ale w realu: ileż to razy
słyszałem różne popularne kwestie, powtarzane przez tzw. starych wyjadaczy Nie daj Boże jeśli taki zostanie trenerem
a niestety zostaje i to nadzwyczaj często. Jeśli mamy "dobry materiał", naprawdę nie jest konieczna jakaś niepojęta wiedza,
żeby zrobić dobry wynik. Natomiast bardzo trzeba uważać, żeby nie spartolić tego: co mamy/ czym zawodnik dysponuje.
Wg.mnie jest konieczne, być może najważniejsze, żeby w kluczowym momencie szkolenia zawodnik trafiał do odpowiedniego trenera czy raczej jakby bardziej "partnera", z którym może dobrze współpracować.
Potwierdzeniem powyższego, niech będzie Iga/ Sierzputowski czy chociażby Maryna Gąsienica, której trener Orłowski, ze stricte narciarstwem alpejski nie miał nic wspólnego, zdaje się, że coś tam Skicros uprawiał.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 250 Gdynia 2021

No i ta śliczna foczka zaproponowana przez Derlera zapisała sobie pierwszy tytuł WTA.
Turniej w sumie do zapomnienia. Może w przyszłym roku jak uda się utrzymać/pozyskać sponsorów i namówić
wcześnie 2-3 zawodniczki z TOP, to turniej będzie miał rangę odpowiednią do oznaczenia.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Maryna jest fajna i do końca życia zapamięta Gdynię. :)
Podobno mają licencję na ten turniej na 5 lat, za rok nie będzie Tokio to na pewno obsada będzie lepsza. Byle kasy nie zabrakło...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 250 Gdynia 2021

Nie bądźcie naiwni. Obsada zależy od kasy na i pod stołem. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”